Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

odebrac dzieci alkoholikom czy nie

Polecane posty

Gość gość

Witam, przeprowadzilimy sie 3 lata temu na wies, sasiedzi nasi sa troche patologiczni, bardzo duzo pija, maja 2 corki w wieku 6 i 9 lat. policja co jakis czas jezdzi do nich na interwencje bo często robią awantury bpo pijaku. Wczoraj zlapali ich jak jechali autem, ojciec pijany prowadzil, jechal z dziecmi stracil prawo jazdy i poszla sprawa do sadu o ograniczenie praw rodzicielkich. I za kilka dni ma do nas przyjechać policja i pracownik z opieki środowiskowej żeby zrobić tzw wywiad środowiskowy.. i teraz nie wiem co zrobić czy kłamać, że nigdy nie widziałam tych rodziców pijanych czy mówić prawdę, lepiej żeby dzieci były w patologicznym domu czy lepiej domu dziecka ?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak myślisz,gdzie tym dzieciom będzie lepiej?w rodzinie zastępczej czy u alkoholików?Rodzice , żaden przykład a rodzina zastępcza? nie wiadomo do kogo trafią. Żal mi takich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej w domu dziecka. Rozmawiałam z takimi dziećmi i nasłuchałam się jak rozmawiają między sobą- pomimo że i w domach dziecka bywa różnie, to zwłaszcza z takich rodzin gdzie oboje rodzice byli niewydolni, dzieci oddychały z ulgą kiedy znalazły się w ośrodku gdzie były bezpieczne, nakarmione, mogły się wyspać, pójść do szkoły z zeszytami i w czystych ubraniach. Rodzinę odwiedzaly czasami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli nie biją dzieci czy w inny sposób nie znęcają się nad nimi, to jednak ja jestem za tym, żeby pozostały z rodzicami a nie w domu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym mowila prawdę, jak cos zataisz a wydarzy sie jakoes nieszczescie to bedziesz zalowac. Dlaczego piszesz od razu o domu dziecka? Sa tez nadzory nad rodzinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co? w boga chcesz się bawić? mów prawdę, reszta nie twoja sprawa. znalazła się pani władza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawdę, w rodzinie zastępczej będą miały np warunki do nauki, regularnie posiłki, czyste ubrania. Tylko prawdę! Inaczej alkoholicy będą bezkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze to nie ty zadecydujesz czy im dzieci odbiora a sad, m.in. na podstawie (ale nie wylacznie) twoich zeznan. Maja pewnie bogata kartoteke na policji, skoro co chwila sa awantury. Po drugie to mow prawde i tylko prawde - nie tobie oceniac gdzie dzieciom bedzie lepiej, nie ty o tym zadecydujesz, a mowiac prawde masz czyste sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym powiedziala prawde, bo gdybym cos zataila, a pozniej dzieciom stalaby sie krzywda, to mialabym do konca zycia wyrzuty sumienia. Poza tym tak jak ktos pisal- to nie Twoje zeznania sa decydujace, a ogol zachowan sasiadow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kobieto powiedz prawdę,ja się dziwię że wogole sie nad tym zastanawiasz,przeciez tutaj chodzi o dobro dzieci! im wczesniej tym lepiej, moze sie otrzasna jak sie im dzieci zabierze i zaczna sie leczyc ? dzieci potzrebuja poczucia bezpieczenstwa i spokoju!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mów prawdę. A może i tak (oby) im tych dzieci nie zabiorą. Zawsze lepiej pracować z rodziną niż bawić się dziećmi, odsyłając ich raz tu, raz tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie tu świętojebliwe idiotki, pewnie nigdy alkoholu w gębie nie miały, wy myślicie że dzieci w domu dziecka będą szczęśliwe ???? popieprzone jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój sąsiad wylądował w domu dziecka. Jest gorzej, niż było. Nie warto. Tutaj chociaż sąsiedzi pilnowali, a tam się rozbestwił jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swietojebliwa nie jestem, lubie czasem wypic piwo, ale nie pije duzo i nie interweniuje u mnie policja-widzisz w tym, gosciu, jakas roznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też nie jestem za tym aby dzieci poszły do domu dziecka ale znając prawo jestem pewna, że tak się nie stanie, powiedz prawdę i zostaną tym pijakom ograniczone prawa rodzicielskie ale tylko na pewien czas określony i dzieci nie trafią do domu dziecka tylko do rodziny zastępczej do kogoś z rodziny - babci albo cioci. A rodzice będą mieli motywacje - zgłoszą się na terapię odwykową, będą się leczyć, nie pić, dzieci zostaną im oddane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takich rodziców powinno się zamykać do więzienia na dożywocie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i potwierdziło się moje przekonanie: patologia NIE powinna mieć dzieci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×