Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Odparzenia POMOCY

Polecane posty

Gość gość

Witam :( u mojej rocznej córeczki zauważyłam straszne odparzenia na pupce i w ogóle (jest strasznie czerwona i po dotknięciu aż ciepła). Przez w/w odparzenia Malutka źle śpi w nocy i w ogóle jest niespokojna. Było wietrzenie, smarowanie zapisaną przez lekarza maścią - Pimafucort, ale nie widzę poprawy. !!! - Macie jakieś sprawdzone dobre sposoby jakimi mogę trochę ulżyć Malutkiej przed poniedziałkiem, czyli wizytą u innego lekarza? :( *Dodam że przestałyśmy używać nawilżanych chusteczek i używamy tetrówki z ciepłą wodą, a dwa razy dziennie dodatkowo z płynem do kąpieli Małej. *Pampersy od urodzenia te same - rozmiar zmieniony już dawno *Jak wspomniałam wcześniej 2x dziennie po 15 minut wietrzymy dupkę *kosmetyków też raczej nie zmieniałyśmy *od pewnego czasu Mała dostaje do picia Kubusia w internecie przeczytałam że w sumie to może być przyczyną ale sama nie wiem ile w tym prawdy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wierzę, że z dnia na dzień zrobiło się takie odparzenie, u naszego synka jak pojawi się LEKKIE zaczerwienienie już stosuje maść, nie wyobrażam sobie czekać, do aż takich rewolucji. Spróbuj sudocream.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wierzę, bo u mojego syna tak samo się zrobiło. Nie był długo w mokrej ani brudnej pieluszce, wietrzymy pupę przy każdej zmianie pieluszki właściwie, w upały praktycznie cały czas był bez pampersa, najwyżej z tetrowka. I odparzenie mimo to sie pojawiło, ale mój ma atopowe zapalenie skory. Na szczęście mycie pupy samą wodą pomogło. Sudocrem małemu nie służy, było po nim gorzej, na godzien uzywamy nivea baby. Pomagała też zwykłą mąka ziemniaczana. A znajoma kilka lat temu miała taki problem z synem, utrzymywalo sie odparzenie mimo silnych masci ze sterydem, no nic nie pomagało. Dostała rade id znajomej żeby posypać pupę małego talkiem do stop i jak ręką odjął, odparzenia sie skończyły. A Kubuś to okropne paskudzctwo, mnóstwo chemii, nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas pomagaja kapiele w krochamalu. Polozna polecila nam tormentiol ale w internecie mozna przeczytac ze to niezdrowa masc. Pediatra mowi ze jesli nienuzywa sie jej czesto i w duzych ilosciach to nic sie nie stanie. Ja uzywam go tylko i wylacznie wsytuacjach na prawde tragicznych ale to sie zdarza baaaardzo rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My stosujemy na codzień sudocrem ale jak juz się zaczerwieni dupka to nie daje rady. Używamy maści na receptę robionej na miejscu w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem wietrzenie po 15 min to za mało, ja przy odparzeniu kładłam 4 mies córkę bez pampersa prawie cały czas , do tego jak opętana smarowałam grubo sudocremem dosłowne co parę naście minut i zawsze na drug dzień było ok. Zdaje sobie sprawę ze każde dziecko i jego skora jest inna ale moim zdaniem powinnaś puszczac bez pampka jak najwięcej jak sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bepanthen lub zasypac delikatnie maka kartoflana - ja to robię na zmianę jak ma odparzenia. i kąpiel w krochmalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram - tylko i wyłącznie mąka ziemniaczana, zasypać pupę, założyć pieluchę, szybko powinnaś zobaczyć poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat stary, ale może ktoś będzie jeszcze korzystał z tych rad. Moje dziecko też dostało odparzenia z dnia na dzień (w nocy zrobiła rzadką kupę, a że nie wstaję już do niej, bo nie je nocą, leżała tak bez zmiany pampersa). Rano był dramat, myślę, że jeszcze godzina, dwie i byłyby pęcherze. Wietrzenie tyłka praktycznie całe dwa dni - latała po domu bez spodni i pieluchy, kilka razy zrobiła siku na podłogę, no ale trudno. Stosowałam sudocrem i mąkę ziemniaczaną, razem. Po 2 dniach nie było już śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olinia
również jestem zwolenniczką Sudocremu, nic tak u nas nie pomaga jak on. Posmaruję 3-4 razy i po odparzeniu ani śladu, stosuję równiez profilaktycznie w mniejszej warstwie i chroni super :) duże opakowanie wystarcza na kilka miesięcy, stosowania codziennego również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maść cynkowa i haskofugin tylko na receptę i po bólu 1 dzień i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze odstaw Kubusia, to naprawdę syf i może powodować odparzenia (to g****o zmienia skład kału). Po drugie - kąpiel w krochmalu, możesz kupić też w aptece kalium i dodać do wody, maść Tormentiol. Po trzecie - jak pisał ktoś wyżej - puszczaj dziecko z gołą pupką, nawet jak ci coś posika to i tak chyba mniejszy problem niż ból i cierpienie dziecka. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×