Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Benzo Free

Odstawianie benzodiazepin metodą water titration

Polecane posty

Odstawianie benzodiazepin metodą Water titration Na czym polega: Ogólnie chodzi o mieszanie leku z wodą. Pomaga to pomału redukować przyjmowaną dziennie dawkę, zamiast dokonywania suchych cięć na tabletce. Chodzi o to, że im wolniejsze odstawianie benzodiazepiny, tym mniej bolesne i krócej trwające skutki odstawienne potem. Dzięki water titraton możemy dokonywać mniejszych i bardziej dokładnych dziennych redukcji dawek i mieć absolutną kontrolę nad szybkością odwyku. Potrzebne akcesoria: 1. Duża menzurka (250 ml lub 100 ml) http://pharmex.com/osb/showitem.cfm?keywords=cylinder&searchtype=All&Message=1&submit.x=19&submit.y=8 2. Pipetka - Dostępna w aptekach 3. Arkusz odstawiania leku http://benzowithdrawal.com/forum/index.php?action=tpmod;dl=item4 Obliczanie wody jest bardzo proste. Na przykład zakladamy, ze nasz odwyk będzie trwal 120 dni, wówczas potrzebujemy 120ml wody w menzurce. Bierzemy tabletkę (dzienną dawkę), dzielimy ją na małe części, kruszymy łyżeczką na proszek i wsypujemy do małej butelki (najlepiej po wodzie mineralnej). Do niej wlewamy 120 ml wody z menzurki. Wstrząsamy (tak jak shakerem) aż proszek rozpuści się w wodzie i każdego dnia, zgodnie z arkuszem kalkulacyjnym, usuwamy \"zatrutą wodę\". Pierwszego dnia 1ml, drugiego 2ml, trzeciego 3ml itd. aż do 120. Postęp zaznaczamy w arkuszu. Uwagi: Żeby zacząć stosować tą metodę, należy przeliczyć przyjmowaną dawkę na diazepam (valium/relanium) - u dołu jest tabela http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha01.htm Bardzo dobrze rozpuszczalną benzodiazepiną jest clonazepam. Przed rozpoczęciem odstawiania, trzeba ustabilizować przyjmowaną dawkę!! Więcej informacji na temat tej metody można znaleźć tutaj: http://benzowithdrawal.com/forum/index.php?action=tpmod;dl Pozdrawiam i życzę zdrowia Ps. Nikogo nie namawiam, kazdy decyduje sam, ja jednak nie znam innych bezbolesnych metod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
b.dawno ten wpis dokonano,ale strony podane się nie otwierają.Będę wdzięczna autorce,ażeby jeszcze raz opisała szczegółowo odstawianie clonazepamu. Dawkę zmniejszam stopniowo i mam ją ustabilizowaną. Aktualnie biorę 1 mg (dotychczas zmniejszałam o 0,125mg co 3 tygodnie. Niezrozumiały jest dla mnie ten "arkusz kalkulacyjny" i ta "zatruta woda". Liczę, że się odezwiesz i serdecznie Cię pozdrawiam. Grażyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisalam na innym forum o probie odstawienia.Tabletke na poczatku kroilam na kawalki,i redukowalam stopniowo.pozniej zaczelam gryzc,czytalam w necie o sposobach w jaki powinno sie zmiejszac dawki naipierw o 1/8 przez 4 tygodnie.O tej metodzie nie slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak już to filtration i tak uważam że to idiotyczna metoda i bez opieki lekarza nikt nie powinien odstawiać leków od których jest uzależniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ; gość 2014.08.16 być może, a na pewno masz rację z racji doświadczenia i osiągniętego sukcesu. Proszę Cię napisz mi wobec tego jestem teraz na 1 mg clona (czyli połówkę białego(2mg) . Jak mam brać o tę 1/8 mniej(nie wiem jak odjąć z tej dawki 1/8 - czy 0,125mg to nie jest 1/8?) - czas mnie nagli,a nie chcę skutków odstawiennych przeżywać (piszesz-gryźć, to zawsze nierówno się ugryzienie ale to już chyba na samej końcówce??). Będę wdzięczna Ci za każdą wskazówkę. Tak inni piszą,że odstawia się pod kontrolą lekarza,a jak lekarz Ci mówi,że to jest nieosiągalne? - to czy lekarz konował czy pacjenta uważa za idiotę? Uważam,że można - trzeba mieć dużo determinacji i nie chcę w żadne inne zastępcze leki się pchać,które proponują psychiatrzy,a przede wszystkim antydepresanty,gdzie mam depresji a chcę wyeliminować ten clon ze swego życia. Mój psychiatra wie,że sama schodzę z dawek i pokręcił głową,że mi się nie uda - a ja mimo wszystko nie zrażam się i schodzę sama,gdyż on nie widzi światełka w tunelu,a ja widzę - nie zawsze trzeba zgadzać się z lekarzem. Być może - jak piszesz - przedłużę schodzenie o 0,125mg o tydzień - czyli co 4 tygodnie, bo dotychczas schodziłam co 3 tygodnie. Co mi podpowiesz w tym temacie? Pozdrawiam Cię serdecznie Grażyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
źle ujęłam:".... czas mnie NIE nagli....." Grażyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2014.08.16 jak już to filtration i tak uważam że to idiotyczna metoda i bez opieki lekarza nikt nie powinien odstawiać leków od których jest uzależniony JESTEŚ IDIOTĄ,NIE ZNASZ ZAGADNIENIA TO BAW SIĘ W PIASKOWNICY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grażyna tak odstawiaj,ja już od lutego br. odstawiam co 3 tygodnie, a już wskoczę na dawkę 0,5mg będę odstawiał o 0,125mg co 4 tygodnie,chcąc zmniejszyć skutki odstawienne. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×