Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bazubazu

odszkodowanie za nieudaną operację

Polecane posty

Gość bazubazu

jestem zrozpaczona lekarz mnie oszpecił i nie przyznaje się do błędu. jak mam dochodzić swych praw? za poprawkę żąda kolejnych pieniędzy. proszę o pomoc, rady, nie stać mnie na poprawkę, a jestem oszpecona i odechciewa mi się żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania$
a co złego Ci zrobił? Ile jesteś po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazubazu
minęły już 3 lata, mam jeden implant kilka cm wyżej i pod pachą prawie. wygląda to fatalnie. mam depreche. chciałam żeby mi obniżył, bo drugą pierś zrobil dobrze. za poprawke żąda 6 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pies Pawłowa
konował nigdy nie przyzna sie do błedu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pies Pawłowa
a zapłaci milionik odszkodowania po drobnej reklamie na pierwszych stronach gazet najgorzej to nie znać umiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisia kisia
Na tym portalu właśnie zaczęła ogłaszać się zespół prawników (tak sądzę) odnośnie odszkodowań. Tytuł; odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej SCOW Podali swoje namiary. Sama jestem ciekawa czy to zesół adwokacki który swoje honorarium bierze wtedy i tylko wtedy gdy wygra sprawę o odszkodowanie. Jeżeli byłaby to taki zespół to,warto.Gdyż taki zespół adwokacki posiada w swoim gronie lekarza i przeważnie walczy o każdy grosz,a odszkodowania ściąga z ubezpieczenia danego lekarza i to bardzo,bardzo wysokie. - Lecz moim zdaniem niema takiego odszkodowania które by naprawiło wyrządzone przez lekarza szkody nie tylko fizyczne ale i psychiczne. Dranie brać pieniądze to,tak ale żeby poprawić to,co spartolili to nie - chamstwo i draństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazubazu
zglosiłam już swoją sprawę do biura- biorą ponoc prowizję od wygranej sprawy, ale musi być dokumentacja a ja na myśl, że będę fotografowana zkażdej strony w takim opłakanym stanie i będę musiała czekać na rozprawę, którą mogę przegrać... tyle stresu i nie mam pewnosci ze wygram... chciałabym mieć tylko na poprawkę, żeby normalnie żyć. pal licho zemstę i ściąganie jakichś wielkich sum. tylko aby mieć na operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisia kisia
Taką dokumentację to ty żądaj od lekarza ma zakichany obowiązek wydać ci te wszystkie papiery wraz ze zdjęciami przed zabiegiem jak i po zabiegu - reguluje to ustawa podaje; Podstawa Prawna Dz.U z 2009r. Nr52,poz.417,Nr76,poz.641. Nadmieniam,że lekarz nie robi żadnej łaski i musi ci wydać całą dokumentacje. Wystąp do niego o wydanie dokumentacji na piśmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazubazu
wystąpiłam o dokumentację, ale on twierdzi że nie ma dostępu do mojej dokumentacji, bo zabieg był przeprowadzony w Gdańsku w szpitalu, a on pracuje teraz w sopocie i polecił mi żebym skontaktowała sie z dyrektorem szpitala w Gdansku. jaki on ma związek z moją operacją, mam sobie zadzwonić do dyrektora i powiedziec ze miałam operacje i że chce wgląd do dokumentacji? mieszkam w Rzeszowie i mam jechac po to nad morze? Dr nie chce mi wysłać, tylko mówi że mam to załatwiac z Dyrektorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisia kisia
Niech Ci bzdur nie opowiada,ma zakichany obowiązek na twoja pisemną prośbę wydać Ci dokumentację medyczną - łaski nie robi. Z internetu pobierz sobie druk takiego wniosku i wyślij,nie proś się dziada. Druk pod nazwą "Wniosek o wydanie kopii dokumentacji medycznej" Ma obowiązek wysłania ci tych dokumentów i ty osobiście nie musisz nigdzie jeździć wystarczy wysłać listem poleconym. Uważam,że ten drań po prostu kręci i dlatego zwracaj sie do niego tylko i wyłącznie pisemnie. Podaję Ci również dobrą kancelarie prawniczą która zajmuje sie takimi sprawami, a swoje honorarium pobiera dopiero po wygranej sprawie. Napisz do nich e-maila to ci wszystko powiedzą. "odszkodowania@Kancelariapronet.pl są z Wa-wy. Warto napisać. lub przedzwonić na infolinię 691 196 691

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisia kisia
Kochana,podziel sie zemną gdy poszukasz odpowiednią kancelarie,gdyz ja tez bede walczyć o odszkodowanie, gdy zabiegi jakie obecnie robię nie przyniosą naprawczego skutku(uważam,że nie przyniosą) Dlatego juz teraz śledzę i zbieram informacje o tego typu sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazubazu
ok, dzięki ci. obczaje tę kancelarię, już do jednej się zgłosiłam w krakowie i oni w ciągu kilku dni dadzą mi znać czy zajmą się moją sprawą. ja jestem gotowa oddać im całą resztę kasy którą wywalczą, abym miała na operację poprawkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bazubazu
on mi napisał w mailu, że ustawa o danych osobowych uniemożliwia mu korzystanie z archiwum szpitala i sama sobie mam zdobyć tę dokumentację. nawet nru tel mi nie podał gdzie mam dzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisia kisia
Uważam,że prawnicy poradzą sobie z tą dokumentacją medyczną,a przynajmniej podpowiedzą skutecznie,jak masz postąpić. Moim zdaniem wystarczy napisać o wydanie dokumentacji medycznej i przesłać listem poleconym. Przecież te sprawy reguluje prawo. Napisz do Rzecznika Praw pacjenta, lub przynajmniej przedzwoń do nich mają swoja infolinię.Powodzenia Ci życzę i będę śledzić Twoje wpisy. Jeżeli będziesz potrzebowała jakiejkolwiek pomocy merytorycznej z mojej strony to,zawsze bedę do Twojej dyspozycji.Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIWI 5
ja do bazubazu.Ja jestem rowniez oszpecona i oddalam sprawe do adwokat,ale u mnie minely 2 lata od operacji.Od adwokata wiem,ze o zadoscuczynienie mozna sie upominac do 3 lat,a po 3 latach jesz za pozno.dowiedz sie dokladnie,bo po co ten stres i wydane pieniadze.Zycze powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oburzona**
KIWI czy możesz na mail opisać swoja sytuację, kto Cię operował, czy miałaś poprawkę i co robiłaś? karolina12841@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszcie nazwiska tych lekarzy! Dlaczego tego nie robicie? Poza tym,jeśli nie masz kasy na poprawkę,to zrób do w czechach.Tam jest taniej.Mnie akurat spieprzył Checz,ale każdy mógł to zrobić.Ja poprawiam cycki u Czecha-tylko u kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkavka
U kogo bedziesz poprawke robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 98qy
Dziewczyny. Z lekarzem cieżko jest wygrać . Kolejny problem to znajsc odpowiedniego prawnika , który specjalizuje sie w prawie medycznym. Wiem bo sama chciałam założyć taka sprawe po nieudanej operacji. Chirurdzy za granica mnie namawiali aby taka sprawe założyć z tym ze nie znają jak to wyglada w Polsce. Pózniej opewowalam sie jeszcze w Polsce u bardzo dobrego chirurga , któremu opowiadalam o tym i powiedział mi , " szkoda czasu, nerw , i straconych pieniędzy " . Skoro tak powiedział chirurg to już znacie opowiedz jakie sa szanse na wygranie z partactwem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BognaSS
Miałam podobny przypadek, ale skorzystałam z lokalnej firmy i muszę przyznać bardzo mi pomogła. Jest sporo tego typu firm, więc nie ma problemu. Ja skorzystałam z Clarigo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BognaSS ile czasu to trwało? Napisz coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli podpisałyscie papiery, że "jestem poinformowana o powikłaniach np krwotok, krwiaki, zakrzepica , zakazenia , blizny przerostowe , bliznowiec. Oświadczam że zrozumiałam, iż spodziewanym wynikiem operacji jest poprawa wyglądu piersi a nie uzyskanie ich idealnego wyglądu. Chirurgia plastyczna jest sztuką i nie ma gwarancji uzyskania pożądanego wyniku operacji a przeciwnie istnieje ryzyko niepowodzenia lub nawet pogorszenia wyglądu!" to nie macie żadnych szans na wygraną. Ja takie papiery otrzymałam w klinice dr Szczyta i bez podpisu nie byłaby mowa o operacji. ( oczywiscie tu dałam tylko urywek z tego co posiadam, całkowity opis komplikacji i innych zajmuje kilka stron A4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim przypadku jest mataczenie,oczywiście na niekorzyść pacjenta. Wygląda to tak, że baba konsultantki -kierownik kliniki,zazwyczaj gdzie szefem nie jest lekarz) wynajmuje ludzi do zarządzania kliniką ], .....zgaduje się wtedy z lekarzem, i kłamią,gdy będzie dochodzenie sądowe. Piszę z własnego doświadczenia i na podstawie przykładu innej osoby. Swoją drogą,zastanawia mnie jak niektóre babska pracujące tam mają zrtytą psychę , jak wiadomo muszą im słono za to płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zawsze wszystko się podpisuje, in blanco bo ktoś nie ma czasu. I co powiecie na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdulas
Koleżanko 98qy czemu mamy odpuszczac?! cały życie tak odpuszczać, może właśnei dlatego tak wielu lekarzy czuje się bezkarnych? :( nie ma co, TRZEBA WALCZYĆ! Masz rację, połowa sukcesu to znaleźć dobrego prawnika, adwokata. Nerwy wiadomo że się natraci, bo jak tu się nie denerwować, ale wygrana sprawa i odszkodowanie naprawdę wszystko rekompensują. wiem co mówię, bo sama przez to przechodziłam. złe zrobiona operacja zmniejszenia nosa, ból depresja.... nie mogłam spojrzeć na siebie w lustrze. Strwierdziłam, ze będę walczyć! znalazłam sobie adwokata w łodzi. Adwokat Andrzej Krakowiński wywalczył mi odszkodowanie. Kochane, mój apel: nie poddawajcie się i walczcie o swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
magdulas Ile czasu trwało postępowanie sądowe i czy odszkodowanie wynosi chociaż tyle co koszt operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieudana operacja proces
w pl moze sie ciagnac okolo trzech lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdulas
tak, wywalczyliśmy sumę która przewyższa koszt operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie odpuszczać tylko walczyć, lekarz zawsze powie o drugim lekarzu, że nie warto dochodzić swoich praw, znaleźć dobrego prawnika, pokazać całą dokumentację, zgodę jaką przed przystąpieniem do operacji się podpisało. ktoś się tam wypowiadał, że u dr Szczyta podpisuje się kilka stron A4 formularza zgody, to nic, co prawda nie wiem co jest napisane w tej zgodzie, ja rozumiem ryzyko powikłań, na które lekarz nie ma wpływu, którego nie może przewidzieć podczas podczas operacji i któremu nie może zapobiec, rozumiem też delikatnie różniące się piersi po operacji, kryterium może być np. różnice jakie zazwyczaj występują w piersiach naturalnych, ale nie błąd ewidentny, w sposób oczywisty szpecący, sprzeczny z zamierzeniami operacji. pewnie z lekarzami wygrać nie jest łatwo, ale od czego są dobrzy prawnicy. walczyć i jeszcze raz walczyć, żyjemy w państwie prawa, a wśród prawników są też mega profesjonaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×