Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*gusia

ogrzewanie gazowe

Polecane posty

Witam serdecznie mam pytanie odnosnie rozbudowy wewnetrznej instalacji gazowej, chce zalozyc ogrzewanie gazowe w lokalu mieszkalnym,czy potrzebny mi jest projekt i dziennik budowy,czy gazownia bez tego podpisze ze mna umowe o dostarczeniu gazu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nibtyre
chodzi ci o gaz z dupy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgazem
za mało danych podajesz , a teraz jakie masz ogrzewanie, węglem czy elektryczne ? a do czego jest podłączona obecna instalacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obecnie mam centralne,pale w kotle weglowym,ktore chce zamienic na kociol gazowy, w mieszkaniu posiadam licznik z gazem pod ktory jest podlaczona jedynie gazowka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o przedluzenie rury od gazu o ok 50cm,dopisze iz nie przesowam licznika,czy mimo to potrzebuje projekt i ksiazke budowy i cala ta biurokracje ??czy bez tego przejda papiery w gazowni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele nic więcej
potrzebujesz mnóstwa papierów, z gazem nie ma żartów, lepiej zapytaj w gazowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok wiem ze nie ma zartow.pewnie ze chce zrobic wszystko legalnie,chcialam sie tylko zorientowac w jakiej jestem sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile m2 chcesz ogrzać
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manio ciekawski=)
Jesteś w sytuacji nie do pozazdroszczenia, biorąc pod uwagę ceny gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wiem, za wygode sie placi,oczywiscie licze sie z tym iz koszty sa wyzsze niz ogrzewaniw weglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile m2 chcesz ogrzać
to nic nie potrzebujesz bierzesz hydraulika z uprawnieniami zakłada ci piec 2-u funkcyjny i po sprawie możesz jeszcze kominiarza poprosić o opinię ! 40 m2 to trochę mało będziesz miała kłopot z dobraniem tak małego pieca !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgazem
pod względem ekonomicznym, jeżeli masz układ centralnego ogrzewania podłączony do kotła węglowego i kocioł gazowy tylko do ciepłej wody to jest to najlepszy wariant i najtańszy, ogrzewanie gazem jest bardzo kosztowne podejżewam, że masz instalację C.O. wykonaną wiele lat temu z rurami stalowymi o dużych przekrojach oraz żeliwne ciężkie grzejniki, jeżeli chcesz założyć kocioł gazowy do C.O. to należy wymienić tę całą instalację na miedzianą i założyć lekkie grzejniki a to są koszta kociołki gazowe są dwufunkcyjne, więc jeden kociołek wystarczy do C.O. oraz C.W. instalacja takiego kociołka jest związana z podpisaniem nowej umowy w gazowni, ponieważ zwiększy się pobór gazu a instalację gazową możesz zlecić bezpośrednio wykonawcy z uprawnieniami, który współpracuje z gazownią , to może wykonać nawet pracownik gazowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opinie kominiarza juz mam ,zlozylam wlasnie wniosek do gazowni o warunki czy cos takiego,czekan na odp. slyszalam iz musi byc projekt, ksiazka budowy i zgoda z adm.budowlanej na rozbudowe istniejacej inst.gazowej... tez uwazalam iz wystarczy wziasc hydraulika,rzeczywistosc jest inna:( piec oczywiscie 2 funkcyjny z zamknieta komora spalania,na tak maly metraz ponoc wystarczy 21 kw tyle wiem , a co mnie jeszcze czeka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgazem
kociołek dwufunkcyjny 21 KW to mam w swoim domu jednopiętrowym założony o powierzchni 160 m.kw. i ten kociołek spokojnie wystarczy ale na 40 m.kw. kociołek 21 KW to się nazywa przemiarowane , poszukaj kociolek ok. 10 kW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile m2 chcesz ogrzać
wiesz ostatnio przerabiałem ogrzewanie i nic takiego nie potrzebowałem ! natomiast w gazowni masz limity roczne [wiąże się to z ceną składowych] i jak ich nie przekraczasz to jest ok i cała ta biurokracja jest zbędna ! 21kw to na 150-200 m2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile m2 chcesz ogrzać
rury najlepsze są plastikowe ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie kupowalam pieca,ale dzieki za podpowiedzi, czyli jest mozliwe iz zmieszcze sie w tym limicie i dalsza biurokracja bedzie zbeda=na,super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgazem
a dlaczego rury plastikowe są najlepsze, co w nich takiego wyjątkowego ? Autorka ma wykonaną instalację w rurkach stalowych pół cala i grzejniki są konwektorowe, więc wszystko jest OK, wystarczy instalację podpiąć do kociołka i LUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wamdammm
Trudna droga przed toba.Wszystko musisz załatwic od poczatku-projekt ,kominiarz ,umowa z gazownia,bo masz tylko umowe na gaz do kuchenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile m2 chcesz ogrzać
spoko zmieścisz się na pewno przy 200 m2 można się zmieścić spokojnie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile m2 chcesz ogrzać
@ zgazem rura stalowa odda ciepło zanim ono dotrze do grzejnika to jest specjalny plastik spieniony trzymający ciepło jak termos w grzejniku masz zawór który zarządza dopływem ciepłej wody a zarazem pracą pieca ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wamdammm
Przeciez musi byc wskazanie ,gdzie ma byc umieszczony kocioł gazowy,musi byc opisane odprowadzanie spalin i sposob wentylacji wentylacji pomieszczenia w ktorym zamontowany ma bc kociołek.Nie znacie sie narzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile m2 chcesz ogrzać
@ *gusia wszystko przed tobą ja mam więcej m2 i koszty mam dosyć duże ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@wamdammm,,,,czytaj uwaznie:) opinie kominiarska juz mam (pisalam wczesniej) @ile m2 chcesz ogrzac pocieszajace sa tylko te nizsze koszty,a metraz moglby byc wiekszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile m2 chcesz ogrzać
@ *gusia niższe koszta ? - wątpię wygoda tak pamiętaj że w kosztach musisz zawrzeć koszt nowej instalacji i jej amortyzacja wcale nie będzie taka szybka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wamdammm
Opinia kominiarska na podłaczenie KOTŁA GAZOWEGO ?Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×