Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutnabardzooo

ojciec kat zada alimentow

Polecane posty

Gość smutnabardzooo

mojego kolegi ojciec zada alimentow od niego i jego 4 siostr, ojciec jest alkoholikiem ktory nigdy nie zaplacil zlamanego grosza na rodzine kolegi, znecal sie nad nimi. 2 lata temu stalo sie najgorsze. matka mojego kolegi sie zabila :( myslalam ze serce mi sie pokroi jak to wszystko widzialam. cale zycie byla sama z tymi dziecmi, zero pomocy z strony meza. czywiscie jak dorosli to pomagali jej finansowo i chcieli ja zabrac od niego ale ona nie chciala byc dla dzieci ciezarem...teraz ojciec chce alimentow od dzieci. dopoki dzieci sie nie wyniosly z domu zyly w piekle na ziemi, a teraz mialyby placic na jego utrzymanie? wiem ze takie jest prawo ale podobno mozna jakos walczyc. on caly czas pije, ,jak jest trzezwy nie jest w stanie wypic herbaty albo sie podpisac bo jest w takim stadium delirium. dlaczego dzieci maja teraz ponosic odpowiedzialnosc za jego winy? przepraszam za haos w wypowiedzi . mam nadzieje ze rozumiecie o co chodzi. bardzo chce im pomoc, bo oni sa w takim stanie psychicznym ze jest mi ich strasznie zal. jestem z tym rodzenstwem bardzo blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co ja słyszałam, to można wydziedziczyć rodzica od razu po ukończeniu 18 r.ż. Później już nie. Ale niech próbują się coś dowiedzieć. Może z racji tego, że on wciąż pije to nie będą musieli? Choć nie jestem tak dobrej myśli, jednak mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
niestety wydziedziczenie nic nie da, nawet gdyby pozbawic go praw rodzicielskich gdy jeszcze byli niepelnoletni nic poodbno nie daje, bo i tak zostaja wiezy krwi :( boze dlaczego to takie niesprawiedliwe, zniszczyl im dziecinstwo, wykonczyl matke i teraz ma czelnosc robic cos takiego, ten czlowiek nie ma serca a prawo w polsce jest tak okrutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle, ze nie masz sie co martwic. Szansa na to ze dostanie jakiekolwiek alimenty jest prawie zerowa. Jedyne co to trzeba odpisac na pozew i pozniej pochodzic troche po sadach niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki jak on nawet sprawy w sadzie nie zalozy a nawet jak sprobuje to bardzo latwo podwazyc jego wiarygodnosc,ze wzgledu na przeszlosc jak i twrazniejsze chlanie. Wiec sie nie martw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydziedziczenie waśnie jest po to, żeby później niemieć żadnych zobowiązań wobec takiej osoby. Tylko załatwia się od razu po osiągnięciu pełnoletności, bo np właśnie rodzic był złym opiekunem, a później nie można, żeby się nie okazało właśnie, że wszystko ok, a jak trzeba płacić alimenty, to nagle już dziecko chce się odciąć. Ale nie wiem jak to jest z pozbawianiem praw rodzicielskich. Bo wydziedziczenie jest równe z tym, jak np rodzic oddaje dziecko do domu dziecka i zrzeka się praw. Wówczas nikt nikomu nie płaci alimentów. I dorośli ludzie też się mogą wydziedziczać. Wtedy nie należy się spadek. Ale chyba trzeba mieć dobre powody żeby móc. Poczytaj o tym gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorosłą osobę można adoptować, więc może ktoś z dalszej rodziny dokonał by ich adopcji, wtedy mają innych rodziców i ojciec biologiczny nie ma żadnych praw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
bardzo chcialabym uczestniczyc w tej sprawie jako swiadek, pamietam ze jak ich najmlodsza siostra miala 6 lat (bo tak dlugo ich znam) a ja mialam moze 12 to mi opowiadala jak boi sie ze tatus wroci dod omu i zabije ja albo mame, pozniej jak juz mialam okolo 20 pamietam ze bylam z kolega i jego siostra na jakims wypadzie a pozostale 3 dzwonily do nich zeby wracali bo mama sie boi o ich zycie i wsiedlismy w samochod i wracalismy do domu bo oni tak sie bali, ja im kierowalam , bo oni byli tacy roztrzesieni :( mam nadzieje, ze samobojstwo matki pomoze w tym wniosku . o ironio :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety dzieci będą chyba musiały płacić. Prawo jest takie, że państwo polskie nie chce płacić obibokowi, dlatego zrzuca obowiązek płacenia ojcu na dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posluchaj uwaznie i zapamietaj to co napisze. Facet niszczyl im zycie jak tylko mogl, dlaczego mialby teraz przestac? Domagasz sie moralnego postepowania od osoby, ktora wielokrotnie dowiodla, ze nie jest do niego zdolna. Wiem, ze to trudne do zrobienia, ale spojrz na sytuacje z boku, znowu pojawil sie w ich zyciu i znowu wywoluje te same emocje co kiedys. Poradz im, zeby napisali odpowiedz na pozew i ...poszli na dluga terapie, bo inaczej do jego smierci nie beda sie potrafili uwolnic od zlych emocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
wyobrazcie sobie ze nawet jak sie go wydziedziczy to nic to nie daje, naawet jak ojciec zrzeknie sie praw.juz o tym sie poinformowalam. najgorsze ze to nie on chce zalozyc sprawe tylko poszedl po pomoc do opieki spolecznej, oczywiscie pijany i tak opieka mu chce pomoc w ten sposob :(, kto tam pracuje ? ludzie czy maszyny :( najgorsze ze jakie oni moga miec dowody na to znecanie, tylko slowne :( byli mlodzi i nie mieli pojecia co robic, a matka byla prosta dobra kobieta, ktora zyly sobie wypruwala zeby ich utrzymac. i depresja matki , o ktorej nikt nie wiedzial. boze, on jest wrakiem na wlasne zyczenie, nie bo go los skrzywdzil, a teraz chce jeszcze przypominac im o sobie jak oni chca o nim zapomniec i wreszcie zyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Opieka społeczna założy sprawę o alimenty w imieniu ojca, bo po co ma płacić opieka jak mogą dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
oni sobie naprawde niezle zaczeli radzic, najgorsze jest to ze oni pochodza z malej wioski i ludzie z wioski znaja ojca z tej strony dowcipnisia i wesolka wiecznie pijanego pod sklepem i teraz jak on jest sam to jeszcze go zaluja, ze zostal biedny taki, nie widza ze wykonczyl matke i malo brakowalo aby wykonczyl dzieci, one naprawde zyja juz dosc dobrze, wiem ze od niego nie mozna wymagac moralnego zachowania, oczywisci oni wynajma prawnika, to nie bedzie facet z urzedu, ale poszukaja najlepszego, i jedyna nadzieja w decyzji sadu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
dziekuje, ze mi podpowiadacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zlozcie sie troche kasy i idzcie to prawnika......podobno w wiekszych miastach sa prawnicy stazysci i tam pytajcie ,co macie zrobic.............ja bym go podala o alimenty i straty ,ktore przez cale zycie ponosiliscie....STRATY MORALNE tez idzie wycenic!Nie dajcie sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Takie jest Polskie prawo, gdy rodzic nie posiada środków do życia może wystąpić o alimenty od dzieci.Idiotyczne prawo, ale prawo! Natomiast dzieci powinny udokumentować że nie spełniał się w roli ojca, pił i nadal pije.Nie łożył na ich utrzymanie, matka z jego powodu popełniła samobójstwo.Jednak na wszystko muszą być dowody. Gdyby był pozbawiony praw, to nic by nie wskórał, a w tej sytuacji są wątpliwości.Opieka Społeczna pijakowi pomoże,żeby mieć z głowy alkoholika. Dzieci musza poszukać dobrego prawnika żeby obalić roszczenia ojca alkoholika!Jedyne wyjście udokumentować że dzieci sami nie mają środków do życia.To jest jedyne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
tylko ze dzieci maja srodki do zycia, no i jak udokumentowac to ze byl takim strasznym ojcem, wielokrotnie dzwonili na policje, policje tylko przyjezdzala i go uspokajala :( raz byl na przymusowym leczeniu no i ma chyba zalozona niebieska karte na policji, oprocz tego wiadomo ze nigdzie nie pracowal i sie nie staral bo przeciez to w urzedach maja , czy pracowal , czy nie, swego czasu nawet nie jezdzil sie podpisac do urzedu bo mial to gdzies, a jesli chodzi o pozbawienie praw to juz pytalam, nawet jesli rodzic jest pozbawiony praw to zostaja wiezy krwi i dalej moze ubiegac sie o alimenty :( tu nie chodzi o to ze te dzieci zbiednieja, ja uuwazam ze jest krzywdzace dla nich dac mu nawet zlotowke za to jakie pieklo te (wtedy dzieci)przeszly... a dokumentowac jego alkoholizmy nie trzeba, sad jakby go zobaczyl to nie pozostawiloby mu to watpliwosci, on jak jest pijany to widac i nie umie sie wypowiedziec wcale, a jak jest trzezwy to nie utrzyam nawet dlugopisu zeby sie podpisac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj autorko ,mam pytanie czy ten drań nie ma emerytury lub renty bo jesli ma jakis dochód to na picie dzieci płacić nie muszą .W każdym większym mieście jest Centrum Pomocy Rodzinie ,niech te dzieci odszukają na swoim terenie i poproszą o pomoc ,niech skierują go na przymusowe leczenie ,mogą tam tez uzyskać porade prawna za darmo oraz może jakąś terapie dla dzieci .Znam kobiete która chciała alimenty od dzieci i nie dostała ,to zależy tez od Sędziego .Moze niech starsze z tych dzieci poójdzie do mopsu i naświetli sytuacje ,niech powie ,że jak chcą pomóc to niech skierują go na leczenie,życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
nie ma nic :( chodzi porabac drzewo do sasiada za wodke lub znajduje inne roboty u "dobrych" ludzi, a jest zdolny do pracy, tylko nie idzie bo wiecznie pijany, boze co za skur......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
oni nie musza szukac porady prawnej za darmo, stac ich na zaplacenie, mam nadzieje ze finanse pozwola im wynajac naprawde dobrego prawnika, oni wola zaplacic duzo prawnikowi niz grosze ojcu, zeby sprawiedliwosci stalo sie zadosc, matko nigdy nie zyczylam nikomu smierci, az do teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Miałam sąsiadkę pijaczkę, potem ją eksmitowali bo z mieszkania zrobiła melinę i nie płaciła czynszu.Była ta sama sytuacja.Opieka Społeczna w jej imieniu wystąpiła do Sądu o alimenty od dwójki dorosłych dzieci.Niestety nic z tego nie wyszło.Była pozbawiona praw, wychowywał ich ojciec który posiadał dokumenty że ich matka alkoholiczka znęcała się nad dziećmi, nawet jedna z dziewczynek była ugodzona nożem i podtapiana przez matkę.Nie było mowy o więzach krwi.Dzieci miały wspaniałego adwokata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo to jest taki typ czlowieka a jeszcze jak mu dadza z opieki kilkaset złotych (alkoholicy skąds mają renty alkoholowe) to on powie, że "przecież on jeszcze pali i pije"więc na życie już mu nie starcza. Koniecznie powiedzcie przed sądem o tym samobójstwie matki tych ludzi. Niech ten degenerat nie niszczy dalej tym ludziom życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
ojciec zostal pozbawiony praw tylko nad najmodsza, ktora byla jeszcze niepelnoletnia jak zaczeli dzialac. Czyli jednak sie da? mysle ze sad jak zobaczy to rodzenstwo i tego ojca to nawet dowodow nie bedzie musial miec , och niech ten ojciec wie ze cale zycie zapracowal sobie na taka starosc,... najbardzijej mi zal tej najmlodsze, ona ma 17 lat, trudny wiek i chyba sie rozplacze w tym sadzie, ona jeszcze nie pracuje ale na pewno bedzie w roli swiadka, tak mi jej zal, jest taka wrazliwa dziewcyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
o samobojstwie sad wie, bo jak pozbawiali opieki nad najmlodsza to wlasnie po samobijstwie bo bali sie ze ojciec bedzie chcial ja miec zeby sie nim zajmowala, wiec od razu go pozbawili praw nad nia i zabrali od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takiej sytuacji to moze jednak dobry prawnik od spraw rodzinnych moze bedzie mógł pomóc ,nie wyobrażam sobie ,że te dzieci mieli by mu dawać kasę na picie .pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
pozbawiali praw mialo byc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutnabardzooo
ja tez pozdrawiam i bardzo dziekuje za odpowiedzi wszystkim, moj kolega powiedzial ze chocby mial wydac 20 000 na prawnika to wynajmie takiego az do skutku bedzie walczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze czasemsie udaje sie u uciec od tego placenia. Najleszpym rozwiazaniem bylaby jego śmierć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto utrzymuje tą siedemnasto letnią córke czy tatusia alimenty nie obowiazują ,wydaje mi sie ,że nie płacenie alimentów może być dużym plusem w tej sprawie bo tak naprawdę to drań jest winien kasę tym dzieciom,mam nadzieję ,że Sąd da nakaz leczenia i pogoni do pracy a ile ma lat ten kat ,może w gminie dadzą mu prace interwencyjne ,zamiatać ulice chyba potrafi ,trzeba szukać rozwiązania ,to dzieci niech go podadzą o wypłatę zaległych alimentów ,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo wspolczuje, ja tez jakis czas temu mialam ten problem i wiem ile to nerwow kosztuje:( wynajelam prawnika i na szczescie cala sprawa sie dobrze skonczyla, trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×