Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stłukłam okulary

Okularnicy -RATUNKU- jakie oprawki teraz modne?

Polecane posty

Gość stłukłam okulary

Muszę na gwałt kupić nowe okulary korekcyjne. Zwykle robie to co kilka lat, więc tracę kontakt z rzeczywistością co się aktualnie nosi i jaka moda nadchodzi. A wiadomo okulary to jak biżuteria, a nawet wiecej to jak wymiana nosa na nowy czy wymiana cześci twarzy. Grzebie w necie, ale jakoś trudno mi sie zorientować. Wydaje się, że szeroko pojęte media lansują już modę na wielkie szkłą i duże oprawy i pewnie takie bedą coraz modniejsze. Tymczasem mam wrażenie, że nasi krajowi optycy wciąż chcą nam wyprzedać stare wąskie oprawy , które raczej tracą już aktualnosć. Okularnicy, pogadajmy o oprawach okularów. Doradźcie mi coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 909
kup normalne , małe klasyczne oprawki , podążając zbyt bardzo za modą możesz stracić głowę i wyglądać jak idiotka - wystarczy popatrzeć na te "modne" kobietki na ulicy heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialy oleadner
ja też chętnie poczytam opinie ;) sama chyba niedługo skończę z okularami na nosie więc warto wiedzieć co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość URSUS C330
Modne są duże czerwone oprawki, takie yob twoja mać, bedziesz wygladac jak mucha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stłukłam okulary
"kup normalne , małe klasyczne oprawki " normalne i klasyczne w kazdym okresie oznacza co innego :-D jesli teraz kupię małe, jakimi maja zapchane sklepy nasi prowincjonalni optycy (i których chcą się pozbyć jak najszybciej :-P - masowy chiński szajs kupiony przez nich za grosze a sprzedawany nam za setki złotych :-O) to, biorąc pod uwagę, że ja potrafię chodzić w jednych okularach i 5 lat, to za rok mogę własnie juz wygladać głupio i de mode :-( Wcale nie jestem osoba goniacą za modą, ale jednak trochę trzeba myśleć perspektywicznie :-D Poza tym ZAWSZE uwazałam, że te malutkie opraweczki, które zrobiły się modne jakieś 10 lat temu są idiotyczne z uwagi na ograniczanie pola widzenia. W dużych o wiele lepiej się widzi. Ale też człowiek nie chce wyglądac głupio, więc dostosowuje się do mody, poza tym jak jakaś moda zostaje zaakceptowana przez wszystkich to trudno w sklepach dostać cokolwiek innego poza "tryndem" :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stłukłam okulary
Nota bene te bardzo szerokie zauszniki-rączki do okularów są największym szczytem głupoty projektantów, bo tworzą jakby klapki konia dorożkarskiego :-( też ograniczają widzenie :-( Do licha, w końcu okulary sa przede wszystkim po to by dobrze widzieć. A ja zawsze mam wielki problem, by dostać coś co będzie w 100% funkcjonalne. 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stłukłam okulary
Jak mogłam nie wpaść na to, że temat o puszczaniu baków będzie ciekawszy dla kafeterian? :-P A podobno co trzeci człowiek ma potzrebę noszenia okularów :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale jak tu doradzac w kwestii okularow? moze i cos jest teraz modne ale np z twoim ksztaltem twarzy bedziesz wygladac zle. do tego mowisz,ze okulary na 5 lat. idz do optyka wybierz okulary w ktorych dobrze wygladasz i sie czujesz i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stłukłam okulary
"idz do optyka wybierz okulary w ktorych dobrze wygladasz i sie czujesz i tyle..." dzięki za radę :-D sama na to nie wpadłabym ;-) 🖐️ wiadomo, że i tak jestem skazana na lokalnych optyków, ale chyba dobrze zorientować się w "tryndach" przed zakupem, zamiast pod wpływem handlowca kupić coś co własnie mu zalega na półce. A oni potrafią wmawiać , że się dobrze wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to skoro jestes taka cwana to idz i wybierz to co tobie sie podoba a nie to na co cie namowi jakis dziadek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stłukłam okulary
Powtórzę jeszcze raz z mojego pierwszego postu: "Okularnicy, pogadajmy o oprawach okularów." lady_glutter, może napisz mi co myslisz na temat, o który pytam? To, że okulary kupuje się u optyka WIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stłukłam okulary
Tylu tu okularników, a nie chcecie pogadać o oprawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja okulary uwielbiam. aktualnie mam 3 pary. wszystkie dość wyraźne i charakterystyczne. dla mnie okulary to marka;) dobrze się w nich czuję i dobrze wyglądam, natomiast kupuje je wtedy kiedy mi się zachce, dlatego że nie ograniczam się do jednej pary na przestrzeni jakiegoś czasu. chociaż fakt jest taki, że dobre opraki są dość drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co tu robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam czarny przod i biale szerokie zauszniki z czarnym wzorem, kupilam 2,5 roku temu i nie wiem co jest modne :o ja kupuje to co mi sie akutualnie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fredek
najważniejsze aby były twarzowe :D :D i jeszcze bardziej dodawały uroku osobistego :) :) - a nie pogoń za modą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajt
W tym sezonie modne sa oprawki z szerokim i rozdwojonym zausznikiem, w ciekawych kolorach, jak i rowniez grube plastikowe duze ramy. Jesli nie chcesz "chinskich" jak to napisalas ramek to zainwestuj w Armainiego albo Vogue ktore kosztuja w okolicach 1000 zl i napewno bedziesz w nich wygladala modnie i elegancko z wielkim znakiem firmy na zauszniku :D W polsce mamy firmowe ramy z poprzedniego sezonu wiec za granica raczej nie poszpanujesz. napwno nie wiesz ale Armani czy Gabbana tez sa produkowane w Chinach, a jesli nei to juz wiesz :D Proponuje patentki ktore za rowno moga pasowac do stroju sportowego i eleganckiego, sa delikatne i kazdemu pasuja. Lub ramka na zylke, cienka w delikanym kolorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaasasasa
ja mam soczewki.. i nie mam porblemu jakie oprawki .. ja uważam że to psuje wizerunek ogólny.. chyba że od małego się nosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramy ramki to do obrazów są
:-O okulary to mają oprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajt
obrazy to sie oprawia :D hahaha gowno wiesz wiec cicho siedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ten sam problem
i mysle,ze trzeba przejrzec najnowsze trendy , chocby w googlach strony swiatowe, okularow nie zmienia sie co miesiac, a niemodne postarzaja. Mnie akrat w tych wąskich bylo bardzo dobrze, ale wiem,ze za jakis czas beda wygladac dziwnie i babciowato. Boje sie tych duzych, no ale cóz. Ogólnie modne sa proste, spore tzw klasyczne, mocne, raczej ciemne oprawki.Takie na lata 60te. Slicznie w nich blondynkom z prostymi dlgimi włosami, hm ale ja nie jestem taka...Boje sie isc i kupowac, ale trzeba bedzie. Nasi optycy sie boja nowosci, moze by do Londynu jechac, ale czy nie przesada? A soczewek nie lubię, zawsze dobrz sie czułam w okularach,mialam po kilka par do kiecek i traktuje jako ozdobe, wiec powinny byc fajne. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajt czytaj ze zrozumieniem
" maja zapchane sklepy nasi prowincjonalni optycy (i których chcą się pozbyć jak najszybciej - masowy chiński szajs KUPIONY przez nich ZA GROSZE a SPRZEDAWANY nam ZA SETKI ZŁOTYCH" w którym miejscu jest napisane, że autorka chce kupować Amaniego za 1000 zł??? cytowane zdanie raczej oznacza, ze optycy oszukują klientów sprzedając za drogo :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunetkom jest ładniej
"Slicznie w nich blondynkom z prostymi dlgimi włosami, hm ale ja nie jestem taka..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co to są PATENTKI
"Proponuje patentki ktore za rowno moga pasowac do stroju sportowego i eleganckiego, sa delikatne i kazdemu pasuja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam 156 cm wzrostu
kup sobie takie bez pełnej oprawy - tylko noski i na uszy, takie jakby same szkła - w nich zawsze wygląda się dobrze i takie nigdy nie wychodzą z mody, wyglądają zawsze elegancko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takich nie lubię
bo wyglądają jakby się miało strasznie szeroki nos :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam 156 cm wzrostu
w takich bez pełnej oprawy? widocznie szkła były źle wyszlifowane i niedobry ich kształt został dobrany. ja mam takie już w sumie ze dwa lata i nadal wyglądają dobrze. tylko że ja mam bordo, radzilabym raczej srebrne albo złote jak się woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amaleta czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takich nie lubię
do mam 156 cm, chodzi o to, że takie oprawki jakie opisujesz maja nosek nie szerokości od szkła do szkła tylko jeszcze szerzej, bo muszą byc umocowane w szkle - przez co nosek jest szerszy aż około 1 cm w sumie i poszerza nos własciciela :-O niezależnie od szlifu szkieł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam 156 cm wzrostu
jak wybierzesz jakiś jasny kolor tej "oprawy" to nie będzie się tak rzucało w oczy... fakt, że ja mam wąski nos, ale rzeczywiście, nie zwróciłam na to uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×