Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aneczka06

Olej arganowy...

Polecane posty

Gość Aneczka06

Czesc. Slyszalyscie o tym oleju? Ostatnio polecila mi go zaufana osoba i postanowilam go kupic. Stosuje go 3 dzien i jest poprostu super :) Mam problemy z tradzikiem. Skore niby mam tlusta (walkuja mi sie na buzi kremy) ale w srodku jest sciagnieta tak jak by byla sucha... Jak zaczynam uzywac kosmetykow nawilzajacych to mi nie wsiakaja a wysuszajace strasznie ja przesuszaja. No wiec zaczelam stosowac ten olej. Skora jest gladka napieta i doglebnie nawilzona. On dziala tez przeciw zmarszczkowo :) No poprostu rewelacja :) Mam tylko pytanie do tych ktorzy go stosowali. Czy stosowaliscie go raz dziennie czy zastapiliscie nim wszystkie kremy? Kurcze on jest tak fajny ze chciala bym go stosowac caly czas ale nie wiem czy to nie przetluszczy mi skory? Ten olej mozna nakladac tez na wlosy (suche i zniszczone) czy ktoras go stosowala w ten sposob? I czy po nalozeniu na wlosy zmywaliscie go czy stosowaliscie troche na konce i bez zmywania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka06
Podnosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko, super, że odkrywasz właściwą pielęgnację skóry :) Jak chcesz wiedzieć więcej to poczytaj tutaj, jest jeszcze masa innych olei i innych składników, które mają dobroczynne działanie na cerę tłustą: http://mazidla.com/biblioteka-mazide/279-skora-tusta-opis-i-prawidowa-pielgnacja.html Tłusta i ściągnięta skóra to najpewniej cera tłusta odwodniona, łatwo sobie taką sprawić agresywnymi kosmetykami " do cery tłustej/trądzikowej". Ale jak napisałam idziesz w dobrą stronę. Olej arganowy jak najbardziej możesz stosować na włosy, ale imho lepszy (i bardziej opłacalny) do tego jest kokosowy. Metody stosowania są dwie: albo robisz maskę na kilka godzin (olej, folia, pod ręcznik - w cieple lepiej się wchłania) i potem normalnie zmywasz, albo po umyciu włosów nakładasz odrobinę oleju roztartego w dloniach na włosy od ucha do końcówek. Tylko żeby olejowanie włosów miało sens to trzeba odstawić szampony i odżywki zawierające SLES, SLS i silikony. Tutaj o olejowaniu więcej: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?276331-Oleje-i-olejki-do-w%C5%82os%C3%B3w http://www.laboratoriumurody.pl/forum/olej-kokosowy-jako-odzywka-na-wlosy,t340.html http://www.laboratoriumurody.pl/forum/olejowanie,t1204.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona32
jest genialny. polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znawczyni oleju
dziewczyny nie dajcie sie nabrac na olejki arganowe firm kosmetycznych, wyprobowalam wszystkie mozliwe na rynku, w porownianiu z prawdziwym olejem arganowym, ktory przywiozlam z podrozy z Maroka ( jak pewnie wiecie stamtad pochodzi) te kosmetyczne u nas dostepne to mieszanka wody, oliwy z olwek i odrobiny oleju arganowego. Prawdziwy jest gesty, pachnacy orzechami i bardzo wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksyxa
Pamiętasz może cenę i objętość tego olejku z Maroka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham Maroko
Za litr w wytwórni w Maroku zapłaciłam chyba 100 euro.Za spozywczy trochę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosza111
ja właśnie wróciłam z Maroka 250 ml oleju kosztuje około 12 dolarów. Są w Polsce sklepy internetowe marokańskie, które sprzedają oryginalny olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stosuję olej już chyba ze dwa lata. Do demakijażu-podkładu. Najpierw zwilżam wodą(!) skórę, potem rozmasowuję odrobinę oleju na twarzy,( a mam trądzik różowaty(miałam)) i całość ściągam miękkim ręczniczkiem również zwilzonym w dość ciepłej wodzie. Żaden płyn do demakijażu tego nie dokaże. Jeszcze jedno...na początku stosowałam olej arganowy BIO spożywczy...i mówię wam, nie warto przepłacać za kosmetyczny, który jest pozbawiony cennych składników. Następnym razem kupuję spożywczy.Olej arganowy jest baaardzo wydajny, używam codziennie odrobinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie robią się Wam zaskórniki, pryszcze po tym oleju? Olejowanie włosów nie jest mi obce :) ale zastanawiam się nad twarzą. Czy taki olej tłoczony na zimno, nieoczyszczony może być - firma OlVita? Mam możliwość kupienia w kosmetycznym. Nie chcę mi się czekać na przesyłkę z allegro czy mazideł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaskórniki tworzą się raczej po niedokładnym oczyszczeniu....a olejem jest super. Moja córcia dodatkowo ma jeszcze specjalną ściereczkę z mikrofibry....Pamiętajcie o nawilżaniu wodą skóry przed zastosowaniem oleju, aby jej zbytnio nie wysuszyć. Ja tani nieoczyszczony stosowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vengee
wcale nie rewelacja jedynie ładny zapach przereklamowany, jak wszystko, co sprzedają domokrążcy a prosty lud to kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewkowy szał/
Ja stosuję OCM i jestem bardzo zadowlona, w zyciu nie miałam tak super cery jak w tej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiś rok temu słyszałam o tym specyfiku i kupiłam pierwszy lepszy, była to firma Basic (chyba?), a jak mi się skończył to kupiłam za namową koleżanki z firmy Mydlarnia u Franciszka i szczerze mówiąc jest zdecydowanie lepszy, pod względem wydajności i zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość argane
witam olej arganowy jest bardzo zdrowy i na prawda warto go używać w każdej chwile bez żadnego problemu , fakt jest ze za dużo tez nie zdrowo ale do dwa razy dziennie jest spoko, jeżeli chodzi o włosów jest super , i bardziej pomaga osób które maja problem z suche albo zniszczonych metoda używania jest bardzo prosta , po smarować w nocy a rano go umyć normalny. kolejna informacja dla osób który maja problem z włosów jest inne naturalny składnik do ochrony włosów nazywa się Gasoul tez jest produkt marokański ale bardzo dobry . mowie taki informacji bo jestem Marokańczykiem i znam wartości taki produkty i planuje ich importować do polski w razie pytań jestem pod mailem medi.lodz@hotmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też lubie arganowy:) ale polecam też 'olej kokosowy', do wszelakiego stosowania..również wspaniałe właściowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie pomógł z trądzikiem Pudroderm i mleczko do ciała ;) żel pod prysznic kwiat wiśni a teraz na zime używam http://pl.loccitane.com/prezenty,36,2,20974,0.htm takie, hm, mydło z kawałkami Werbeny i żel pod prysznic z masłem Shea. Skóra mi nie pęka i nie mam trądziku ;p a wy jakie macie jeszcze metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilotka
mnie pomogły magiczne liście i jeszcze nawilżające mydło shea- mleko ;) polecam zamiast olejku aragonowego, choć raz na kiedy sama go używam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saori
Olej arganowy jest super na twarz, przyśpiesza gojenie ran co jest istotne przy trądziku, nie przetłuszcza skóry, nawilża i nie zapycha porów. Stosowalam 3 miesiące na twarz codziennie na noc i nie przetłuścił mi skóry. Jeżeli chodzi o włosy, to przyśpiesza ich wzrost. Stosowany na twarz, zagęścił mi brwi i wydłuzył rzęsy :D Więcej o jego właściwoaściach jest tutaj: http://okosmosiekobiety.blogspot.com/2012/09/zoto-maroka-olejek-arganowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matt102
Witam wszystkich ,którzy cenią sobie właściwości oleju arganowego . Naturalny olej jest gęsty ,ma lekkie zanieczyszczenia ponieważ jest wyrabiany ręcznie ( nie jest czysty jak łza ) i pachnie orzechami arganowymi ,mieszkam w Maroko i produkuję ten olej więc wiem o nim wszystko ,to jest naprawdę złoty środek Anti-age . Zapraszam na stronę www.arganoil.in na niej sprzedaję kosmetyki arganowe na Polskę ,czyste i naturalne i nie rozrabiane ,pozdrawiam wszystkich miłośników arganu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokogust
Ja również polecam olejek arganowy. Jest naprawdę świetny: - chroni przed przedwczesnym starzeniem się skóry i pojawianiem się zmarszczek - wzmacnia paznokcie - świetnie odżywia zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy - chroni naskórek przed wysychaniem - wygładza podrażnioną skórę. Marokańskie wyroby są jednymi z najlepszych na światowym rynku. Naturalne, delikatne a przede wszystkim skuteczne. Oczywiście nie tylko olejek arganowy jest ich sukcesem ale też i inne kosmetyki, ceramika, świece, orientalne mebelki i wiele,wiele innych. Naprawdę polecam i zapraszam na stronę internetową www.marokogust.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokogust
Ja również polecam olejek arganowy. Jest naprawdę świetny: - chroni przed przedwczesnym starzeniem się skóry i pojawianiem się zmarszczek - wzmacnia paznokcie - świetnie odżywia zniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy - chroni naskórek przed wysychaniem - wygładza podrażnioną skórę. Marokańskie wyroby są jednymi z najlepszych na światowym rynku. Naturalne, delikatne a przede wszystkim skuteczne. Oczywiście nie tylko olejek arganowy jest ich sukcesem ale też i inne kosmetyki, ceramika, świece, orientalne mebelki i wiele,wiele innych. Naprawdę polecam i zapraszam na stronę internetową www.marokogust.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jalko12
zakupiłam olejek arganowy na allegro- i stad moje pytanie, bo nie wiemi czy to faktycznie olej arganowy....jaki ma zapach taki olej ? /bo moj pachnie tak, jak- stary tłuszcz po frytkach- jakies takie mam skojarzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serum z olejkiem arganowym wygląda jak złoty olej gęsty i pachnie owocami orzechów. Bardzo ładny zapach, od niedawna stosuje serum do włosów i włosy które mialam popalone i przesuszone farbami. Włosy po takiej kuracji wyglądają świetnie. Jestem bardzo mile zaskoczona poprawą. A olejek kupil z allegro z firmy caa cosmetick. Ogłaszali sie na forum powyżej. prześle wam link serum jest świetne http://allegro.pl/serum-do-wlosow-olej-arganowy-casa-cosmetics-50-ml-i2937258059.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatraKupiłam
Właśnie posmarowałam się olejkiem arganowym kupionym w sklepie argani.pl i jestem w szoku. Wszyscy tu piszecie, że olejek ma przyjemny zapach, mój smierdzi starym serem.... Chyba cos nie tak. Zapłaciłam prawie 100 zł za 100 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna-p
Hej wszystkim Paniom! właśnie kupiłam sobie olejek z myślą o włosach ( niestety zrobiłam kilka miesięcy temu trwałą i moje włosy są tak suche, że nie mogę na nie patrzeć ). Mam gorącą prośbę o napisanie sposobu użycia do twarzy i włosów. Mam tak suchą skórę głowy, że nic mi nie pomaga, nie mam łupieżu który spada mi na ramiona tylko jest przy skórze przy czole. Boję się, żeby sobie bardziej nie zaszkodzić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcenika
Genialny jest olej arganowy. Właściwie wszystkie informacje można o nim zobaczyć tutaj http://olejpremium.pl - na co jest dobry, na co go używać. Meeega jest do skóry i ja do włosów jeszcze używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiek_861010
witam. od niedawna też stosuję olejek arganowy, przywieziony prosto z maroko. zawsze męczyłam się z trądzikiem, wągrami i tłustą cerą, ale to już przeszłość. od 2 tyg moja cera jest jak pupa niemowlaka :) stan moich włosów, które były mega zniszczone, też bardzo się poprawił. wiem jednak, że aby efekt olejowania włosów był maksymalny trzeba wyrzucić szampony z tą całą chemią, dlatego też czekam kiedy wykorzystam resztki kosmetyków sklepowych i zacznę sama robić sobie szampony. sporo czytałam o domowych szamponach i będę je robić z mydlnicy lekarskiej i orzechów indyjskich do prania :) zamierzam w tych przygotowanych przeze mnie szamponach kąpać całą moją rodzinę. pozbędę się całej chemii obecnej nawet w szamponach dla niemowląt. dodam jeszcze, że mój dwuletni synek ma niesamowicie wrażliwą skórę i na kosmetyki pielęgnujące wydajemy kupę kasy, okazuje się że niepotrzebnie bo nawet w specyfikach takich jak oilatum też jest sls!!! buzia synka jest non stop sucha, wręcz z liszajami, żadne kremy SOS nie pomagają. olejek arganowy po 4 dniach stosowania tylko na noc ładnie nawilżył bużkę mojego skarba i zlikwidował te suche place. dziecko kąpię od 2 tyg w samej wodzie z dodatkiem olejku i dodatkowo używam mydełka w kostce, który również jest z olejkiem (też przywieziony z maroko). naprawdę widać różnicę. polecam wszystkim olej arganowy. jest naprawdę świetny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×