Odpowiedz na ten temat

Onanizowanie sie 5-latka

• Ewelina_k 2007.09.06 [16:02]
    Mam pytanie do doswiadczonych mam! Moj synek ma teraz 5 lat i bardzo niepokoi mnie to ze od jakiegos czasu 4-5 razy dziennie ma wzwod (niewiem czy moge to tak nazwac u 5-latka), ociera sie o mnie i o lozka, poduszki itd. Wiem ze nie moge go za to karac ale czuje sie bezradna! czy wywsze dzieci tez moze tak robia! Prosze o powazne odpowiedzi!
  • 5 latek jak to 2007.09.06 [16:04]
    a czy nikt goi nie wykorzystuje seksualnie?co z ojcem dziecka?Przepraszam za ta bezposrednosc ale to troche podejrzanesmutas.gif
  • annah 2007.09.06 [16:04]
    Mojemu synkowi też się to zdarza(ma 4,5 roku).Nie krzyczę,nie biję,tylko odwracam jego uwagę.Zeby pomógł mi w kuchni albo proponuję zabawę usmiech.gif .To zupełnie normalne,chłopcy poznaja swoje ciałko usmiech.gif

Moi mężczyzni http://annah.fotosik.pl
  • yummy mummy 2007.09.06 [16:06]
    moja corka tez tak miala,ocierala sie o swoja lalke,albo o koldre,czasem robila to przez sen..panie w przedszkolu powiedzialy,ze to czesto od noszenia pieluszek na przyklad,bo one dosyc ciasne..teraz mojej malej juz to przeszlo..twojemu synkowi na pewno tez to minieusmiech.gif
  • Ewelina_k 2007.09.06 [16:08]
    Napewno nie chodzi o wykorzystywanie!

Annah ja tez odwracam synka uwage, ale to zdarza sie bardzo czesto! Boje sie czy nie odbije sie to jakos na jego doroslym zyciu!
  • Ewelina_k 2007.09.06 [16:11]
    A w jakim wieku przeszlo to waszym dzieciom bo ja czuje sie z tym bardzo niezreczniesmutas.gif
  • yummy mummy 2007.09.06 [16:14]
    moja corka ma obecnie 6 lat,zaczela sie 'ocierac' gdy miala okolo3,5 roku,wtedy gdy odstawilam pieluszki,przeslo jej po 1,5 roku ciezkiej pracy..ja na nia nie krzyczalam,ale moja mama tak,a bylo mi tak wstyd przed rodzina..ale teraz juz przeszlo,odpukac
  • coral bay 2007.09.06 [16:21]
    Nic się nie martw wiele dzieci tak ma.Ja pracowałam kilka lat w przedszkolu i spotkałam się z wieloma takimi przypadkami.
    Jeżeli zauważysz że syn się ociera czy zaczyna się bawić siusiakiem ,nie zwracaj mu uwagi tylko zaraz znajdz mu jakieś zajęcie usiądz znim pomaluj kretkami czy poproś go żeby ci w czymś pomógł.Zobaczysz szybko z tego wyrośnie.
    A z mojej obserwacji to w większym stopniu onanizm dziecięcy spotyka dziewczynki jak chłopców.
    Naprawdę sie nie martw,to nie żadne zboczenie on to robi nieświadomie

6tc ciąży http://image.lafemmebonita.com/cgi-bin/baby-d ev-avatars.cgi?color=p&type=fetus&month=May&day=1&year=2008& timezone=-10
  • zuzanna34 2007.09.06 [16:45]
    Nie znasz sie to sie nie wypowiadaj! ty pewnie jeszcze dzieciak jestessmutas.gif
  • to już..... 2007.09.06 [16:51]
    się nie odzywam ,ale dla mnie to dziwne jakieś
  • onanizm dziecięcy 2007.09.06 [17:15]
    nie jest żadnym zboczeniem! Człowiek od momentu narodzin jest istotą seksualną. Onanizm u dziecka wynika po prostu z tego, że okrywa ono przez przypadek, że stymulacja narządów płciowych jest przyjemna, więc to powtarza. Logiczne, nie? Dziecko nie rozumie, że to coś złego. Robi fajną rzecz, która sprawia mu fizyczną przyjemność.

Autorko, jeśli nie wchodzi w grę rzeczywiście jakieś molestowanie, jeśli dziecko nie rozładowuje tym np. stresu (tak też może być), to jest to normalne. Dziewczyny dobrze tu radzą - odwrócić uwagę, dać zajęcie.
  • wiesz co dara 2007.09.06 [17:43]
    sama jesteś odrażająca ze swoim komentarzem pechowiec.gif
    onanizm dziecięcy dotyczy równiez czesci niemowlaków, które odkrywają, że takie ocieranie sie jest przyjemne - czytałam, że noszone na biodrze matki czy ojca, potrafią czerpac z tego przyjemność
    tak jak pisały dziewczyny wyżej - nejlepiej odwrócić uwage dziecka czyms innym, bo jesli dziecko bedzie się tak zachowywało np. w piaskownicy wśród rówieśników, to wtedy będzie problem
  • dara 2007.09.06 [17:50]
    ojjj i zbulwersowała nam sie matka

nie pisze autorka o onanizmie niemowlecym bo to normalne ze dziecko łapie sie za siusiaka czy kaczuszke, ale o wzwodzie 5 letniego dziecka, to naprawde niesmaczne.
    dziecko nie wie co sie dzieje a tu ptak mu staje ....odwracac uwage nie odwracac uwagi, ...coz innego pozostaje ...durna sytuacja , wyrazam swoje zdanie i juz wolno mi.

• ty dara 2007.09.06 [17:54]
    sama jestes durna, wzwody mają nawet noworodki a u każdego faceta, nawet bardzo małoletniego jest normalny np rano i raczej jego brak byłby powodem do zmartwienia jezyk.gif
  • nie ma w tym nic niesmacznego 2007.09.06 [17:54]
    rozumiem, że ty własne dzieci będziesz zawstydzac skutecznie, doprowadzając do sytuacji, w której w wieku dojrzałym będą uważały własna seksualność za coś brudnego i obrzydliwego

nie mozna rozpatrywac tego zjawiska w kategoriach estetycznych czy moralnych, tylko traktowac jak normalny etap rozwoju psychoseksualnego dziecka, z którym rodzice będą musieli sie uporać, proste - nie przez krzyki, zakazy, zawstydzanie czy gorszenie się

moze ty tez zachowywałaś się podobnie, będąc w wieku synka autorki?

poza tym onanizm niemowlęcy nie polega na bezwiednym dotykaniu swoich narządów płciowych, ale na podobnym ocieraniu się, choć oczywiście nie w takim stopniu swiadomym, jak u 5-latka
  • agagatka 2007.09.06 [17:58]
    To najzupełniej NORMALNE zachowanie. Jestem pedagogiem. Nie możesz karać za to syna, ani zawstydzać, ani zwracać uwagę. Dobrze Ci radzą matki innych dzieci. Pozdrawiam!
  • nie ma w tym nic niesmacznego 2007.09.06 [17:59]
    moja wypowiedź była skierowana do dary
  • plusz84 2009.04.15 [15:02]
    mam pytanie może mi ktoś pomoże to zrozumieć bo dla mnie to jest ciężkie:mianowicie mam koleżankę która ma córkę w wieku 5 lat i niestety ona się onanizuje poprzez ocieranie się o różne reczy nawet o pluszaki,jestem zaniepokojona ponieważ przebywa często w towarzystwie mojej 5 letniej córki obawiam się żeby moja nie zaczęła to robić,próbowałam rozmawiać z koleżanka ale stwierdziła ze nie jest w stanie nic z tym zrobić,ani nikt jej pomóc,może ktoś podpowie mi jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?i jednocześnie poda mi przyczynę takiego zachowania

• zboczone macie te bachory 2009.04.15 [15:12]
    i mam juz kolejny powód dla którego nie chce dzieci....przeciez to juz sie chore robi zeby 5-cio latki sie onanizowały pechowiec.gif ...współczuję takim matkom takich zboczonych dzieciarów...jaki wstyd isc gdzies z takim bachorem pechowiec.gif
  • grosikowa___ 2009.04.15 [15:42]
    to nie jest zboczenie. rodzimy sie ze swoja seksualnoscia, dzieci poznaja swoje ciało, ale przechodzi im to. nie wolno krzyczec, bo dziecko pomysli ze to cos złego i tak mu moze zostac. odwracajcie uwage dzieci i mówcie by nie robiły tego przy ludziach, z wami włacznie.
  • grosikowa___ 2009.04.15 [15:43]
    kazde dziecko przechodzi ten etap, wy pewnie tez to robiliscie, ale tego juz nie pamietacie.
  • widzsz to bardzo dziwne 2009.04.15 [15:50]
    ale prawdziwe , teza bylam swiadkiem dziewczynka sie dotykala , nawet przy doroslych siedzacych i ogladajacych film . niespodziewanie w roznych miejscach

chlopcom tak siusiak staje ale nie wychodzi ze skory jak u starych hahaha
    widac ze nie macie dzieci niektore
  • meaaa 2009.04.15 [15:55]
    zboczone macie te bachory - jakby ci to powiedzieć... też byłaś takim \"zboczonym bachorem\" a teraz jesteś kretynką.... nie wiem co lepsze... jezyk.gif

Nadia ur. 1 grudnia 2008, 3730g i 58cm
  • to jest zupełnie normalne. 2009.04.15 [16:24]
    Miałam o masturbacji dziecięcej na seksuologii na studiach i profesor zakazywał krzyczeć na dzieci! Należy odwrócić uwagę dziecka. Mój 5-letni synek czasem przy kąpieli bawi się penisem, ale szybko odwracam jego uwagę np "umyj uszy" itp
    Te kobiety co twierdzą, że to jest nienormalne i obrzydliwe radzę aby się troszkę dokształciły i poczytały o masturbacji dziecięcej. Powodzenia usmiech.gif
  • Graniam--- 2009.04.15 [16:25]
    mysle, ze to problemy emocjonalne dziecka.
    ~proponuje dawac dziecku duzo ciepla, milosci,cierpliwosci.
    Przede wszystkim-nie karac, nie krzyczec ,ale odwracac uwage,proponowac ciekawe zabawy.

Powodzenia!
  • plusz84 2009.04.15 [19:05]
    widzę że każdy tylko krytykuje a nikt nie stara sie pomóc!!!!to co napisałam wczesniej nie dotyczy mego dziecka tylko koleżanki a ja jako normalna matka sie martwię o swoje dziecko żeby nie brało przykładu z koleżanki dziecka...i wciąż nikt mi nie odpowiedział na zadane moje pytania wcześniejsmutas.gif
  • OhCoJaCzytam 2010.01.24 [12:09]
    Dziecko ma zapomnieć / jak jest napisane w wieku szkolnym to ustaje z powodu zajęć szkolnych / najlepsza opcja to zajęcie dla dziecka takie które pozwoli mu o tym zapomnieć / dzieci mają słabą pamięć np o zabawce też zapominają szybko
  • slawietta 2010.01.24 [13:44]
    moj synek ma 4 latka i tez siusiak robi sie duzy wtedy sie za niego lapie i mowi ze duzy jest
    staram sie wtedy odwrocic jego uwage
    ale zdarza mu sie to dosyc rzadko ale zdarza
  • Baxter 2010.12.22 [21:48]
    Kupe bzdur wyczytałem i kilka mądrych wypowiedzi. A zajżałem miedzy innymi tutaj, bo sam amm "problem" z onanizmem 6 letniej córeczki. Ale juz wiem, że nie należy krzyczeć, denerwować się. Jest to rzecz normalna, musimy jej szukać zajęć w ciągu dnia, a wnocy spać będzie z pluszakiem.. Coś kupimy dużego pod choinką.
    A mocherom które na tym i innych forach, są zaszokowane faktem masturbacji się dzieci. KOBIETOM które są zbulwersowane widokiem członka ha ha. Pragne powiedzieć iż przypomniałem sobie, że kiedy miałem 4 latka, też bywało że siusiak mi się w spodniach nie mieścił.
    Pozdrawiam
  • Baxter bo tu 2010.12.22 [22:07]
    na kafeterii jest masa zdewociałych moherów !!!
    Te co pewnie pod kołderką, po ciemku raz w tygodniu uprawiają sex z Mężem i dlatego widok dziecka odkrywającego swoje ciało, masturbującego sie wprowadza je w taki stan obrzydzenia, onieśmielenia i zgorszenia !!
    Mój synek ma 5 lat. I też do niedawna lubił bawić się "siusiakiem".
    Nigdy nie krzyczałam , nie denerwowałam się.
    Odwracałam jego uwagę. Tak jest najlepiej !
    I teraz naprawdę bardzo rzadko to robi usmiech.gif
  • gość 2013.08.31 [14:30]
    ja też to robie

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej