Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona X

Operacja na mięśniaki

Polecane posty

Gość zmartwiona X

Czeka mnie operacja usunięcia mięśniaka macicy. Mięśniak znajduje się wewnątrz . Podobno operacyjnie da się go usunąć (wyłuskać). Jakie mogą być powikłania, czy ktoś tak miał? czy potem one nie odrastały? (mięśniaki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrra
rozumiem ,że jesteś młodą dziewczyną....mi z powodu mięśniaków usunieto całą macicę.Mam dwoje dzieci ,wiec usuniecie macicy nie było dla mnie powodem do rozpaczy.Teraz jestem szczęśliwą ,zdrową aczkolwiek nie miesiączkujacą kobietą.....a ma to nawet swoje plusy.....pozdrawiam i głowa do góry .Dzisiejsza medycyna na pewno da sobie rade z tWOIM PROBLEMEM bez skutków niepoządanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona X
mirro nie jestem młodą dziewczyną, mam troje dzieci i w zasadzie macica nie jest mi potrzebna, tylko lekarze nie chcą jej usunąć, tylko wyłuskać z niej mięśniaka ( tak się wyrazili) , moje obawy to czy nie będą odrastać, bo przecież jakaś przyczyna musi być skoro się pojawiły. Dlaczego nie dostałam skierowania na badania pod kątem hormonów, tylko od razu cięcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym na Twoim miejscu też chciała usunąć całą tym bardziej że masz troje dzieci i jak piszesz nie chcesz już następnych moja Mama miała 2 mięśniaki i też jej usunęli choć ona od razu mówiła że chce wycięcia całej macicy po jakiś 2 latach tak jej odrosły, że jeden ważył 5 kg !!!! no i wtedy dopiero lekarze zdecydowali, że usuną jej całą macicę ale bez przydatków czyli jajniki zostawili operacja była 3 miesiące temu a po 2 tygodniach już nie było śladu tzn żadnego bólu itp a skoro piszesz że lekarze nie chcą usuwać Ci całej macicy (tak na marginesie to nie wiem czemu bo podobno usunięte mięsniaki lubia się odnawiać) to pozostaje Ci albo udać się do prywatnego szpitala i zapłacić za operację albo wymóc na tych lekarzach usunięcie całej macicy tylko z tym może być gorzej chyba, że też zapłacisz :( no niestety ale taką mamy służbę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrra
zmartwiona ...nie rozumiem decyzji lekarzy,mnie poiforowano,że w "pewnym "wieku usuwa się cała macicę ,czesto nawet z przydatkami [to u kobiet ok .50].Ja przeszłam tzw.operację oszczedzającą,pozostawiono mi jajniki ,ponieważ mam inny problem zdrowotny i nie powinnam przyjmować hormonów.Nawiasem mówiąc ,te ostateczne decyzje co należy usunąć zapadają najcześciej w szpitalu tuż przed operacją,po konsultacji lekarzy.Ta decyzje nie zawsze jest taka jak lekarza kierującego na operację.....pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama miała 44 lata i też jej właśnie nie chcieli macicy usunąc 2 lata później już musieli bo nie było innego wyjścia ale zostawili jej jajniki bo sobie tego życzyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona X
Ja tez sugerowałam usunięcie całej macicy, powiedziano mi, że potem tworzą się torbiele na jajnikach, nie wiem co o tym myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrra
jestem już cztery lata po operacji i jajniki mam "czyste",jeśli pojawia sie torbiele usune wszystko.....przecież klimakterium tuż tuż wiec i z tych jajników pociechy żadnej nie będzie....skonsultuj sprawe z innym lekarzem,wybierzesz najlepszą dla siebie opcję.....nie martw sie będzie dobrze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona X
mirro bardzo Ci dziękuję, nikt tak nie doradzi jak ktoś kto przeżył to sam (ale mi wyszło, prawie jak w piosence :) ). Będę próbowała ich (lekarzy) przekonać. Wolałabym za rok czy dwa nie powtarzać tego samego. Tak na marginesie, mam 45 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona X
Objawy? długie, bolesne i bardzo obfite okresy. Mam nawet regularne. Ale po takim okresie dwa tygodnie dochodzę do siebie, bardzo jestem osłabiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga70
Kobitki : mam 36 lat , jestem po operacji 14 cm mięśniaka (szóstego kwietnia br. ) ; powiem tyle - wszystko jest do przeżycia , jak niejednokrotnie żucie pokazało . Myślcie o tym , jak poprawi się po operacji Wasz stan zdrowia i samopoczucie . W tej chwili czuję się 5 lat młodsza , przed operacją odechciewało mi się już żyć i nie widziałam w niczym większego sensu .Mój mięśniak rozwinął się w bardzo szybkim tempie i w zasadzie nie dawał objawów do lutego br. Potem wszystko potoczyło się w przyspieszonym tempie. Miałam podejrzenie raka - zobaczyłam przed oczami całe swoje życie o podsumowałam je w minutę .Potem stwierdziłam , że syn 11 lat zmarnuje się zwyczajnie. W obliczu zagrożenia życia wszystko się przewartościowało - oczywiście pozytywnie . Pozdrawiam wszystkie Kobiety - pomyślcie o sobie i bądzcie od czasu do czasu egoistkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 28 l.
Moja operacja usunięcia mięśniaków odbyła się w dniu 8 maja 2006 roku w poniedziałek o godz. 9.00. W sobotę już byłam w domu. Operacja odbyła się w znieczuleniu zewnątrzoponowym. Polecam wszystkim ten rodzaj znieczulenia. Operacja trwała godzinę. Brdzo dobrze wspominam pobyt w szpitalu.We wtorek już wstałam z łóżka a w środę rano wzięłam prysznic. Wszystkim kobietom, które czekają na operacje usunięcia ieśniaków macicy chcę powiedzieć aby się nie bały. Uważam, że jak najszybciej należy poddać się operacji. 3 lipca wracam do pracy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xia
Myszko a ile masz lat? czy masz dzieci? Usunięto Ci tylko mięśniak czy całą macicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 28 l.
Usunięto mi tylko mięśniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do A-K
Jesteś bardzo młodą kobietą, mięśniaki są niegroźnymi guzkami. Większość kobiet z nimi żyje, niektóre nawet nie wiedząć, ze je mają. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 35 lat 2 dzieci, liczne mjęśniaki, endomtrium i anemje przez to ma kołatanie serca, ale lekarze nie chcą mi usunąć macicy ponieważ ich zdaniem jestem zamłoda, że zle mogła bym znieść brak miesiączki i z tego powodu chcą opuznić opercje która podobno i tak mnie czeka.Do tej pory brałam hormony po których się zle czułam i też nie mam okresu z czego jestem zadowolona bo od kąd pamjętam zawsze mjałam długie i opfite miesiączki których nie nawidziłam (teraz oszczędzam na odpaskch :) więc nie rozumjem takiego podejścia, że niby za rok-dwa miało by mi odbić że mogę czuć się stara bo nie mam okresu. Czy żeczywiście kobiety tak to przeżywają . Ja mam większą depresje jak zażywam hormony zwlaszcza dawane na hybił trafił. Może ktoś mi podpowie czy powinnam namówić lekarza na usunięcie czy lepjej poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnica *-*
no wlasnie, ja mam takie same pytania odnosnie operacji jak poprzedniczka, ja nie mam miesniakow, ale moja mama ma jednego, tylko, ze z niej uparciuch straszny i nie chce ich zoperowac! :( jej gin powiedziala jej rok temu, ze jeszcze mozna poczekac, ale nie za dlugo! a moja mama twierdzi, ze nie chce pracy opuszczac- taa, ona jest nauczycielka, 2 miesiace wakacji ma wolne, mogla to zrobic, ale chyba wiecie jak to jest.. zawsze cos innego miala do zrobienia :( ja podejrzewam, ze ona sie p oprostu boi... ale kurka musi isc! u niej jednym z obajwow bylo- jest- dosyc czeste siusianie, bo miesniak naciska pecherz moczowy. chcialabym, zeby poszla na te oepracje, ale nie wiem jak ja przekonac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa51
Okularnica- jeszcze niedawno bylam w takiej samej sytuacji jak twoja mama. Teraz jestem po operacji i jestem szczęśliwa. Jesli chesz,i Twoja mama zechce, mogę poklikać i opwoedzieć mamie o operacji. Ja tez strasznie się balam, teraz żaluj,że nie zdecydowalam się wcześniej. Lub znajdzź mamie stronkę-kafeteria mięśniaki bać sie czy lekceważyć-tam jest forum pań przed operacja i po dzielących się doświadczeniem. Dzięki paniom z tego forum zdecydowalam się na operację. Namow mamę, niech poczyta, nabierze odwagi. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MED
wlasnie sie dowiedzilam ze mam malego miesniaka na jajniku nie bede miac zabiagu na razie beda go prubowac rozgonic lekami ale napiszcie mi cos wiecej o tym przypadku bo nic nie wiem na ten temat MED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobna 28 l
Czesć ! 2 m-ce temu dowiedzialam się przy okazji wizyty u ginekologa, że jestem w 8 tygodniu ciazy. Byłam w szoku, zważywszy na to iż miałam delikatne plamienia i myślałam że może miesiaczka tym razem jest inna.Dodatkowo okazało się że mam mięśniaka ok 4,5 cm.Byłam dobrej mysli, ale niestety poroniłam.Teraz jestem kierowana na wyłuszczenie tego mięsniaka.Bardzo się boje, ponieważ lekaż który bedzie mnie operowal, poinformował mnie, ze jeżeli zajdzie taka koniecznośc to również usuną mi macicę, czego sobie nie wyobrażam , bo kocham dzieci i barzdzo chcialabym być matką. Bardzo prosze o informacje od osob młodych ktore miały take operacje jak wyłuszczenie mieśniaków, czy zdażało sie, że rownież usuwane były macice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata204
WITAJCIE JESTEM 5 TYGODNI PO OPERACJI,WYUSZCZENIA MIESNIAKA.PRZED OPERACJA MIAL BYC TYLKO JEDEN DUZY OKOLO 9CM.KTORY BYL LECZONY ANALOGAMI {ZASTRZYKI KTORE MIALY ZMNIEJSZYC GO ABY MOZNA BYLO ZROBIC LAPAROSKOPIE}WSZYSTKO BYLO NA DOBREJ DRODZE PO 4 ANALOGACH ZMNIEJSZYL SIE DO 5-4CM. ROBILI LAPAROSKOPIE JEDNAK TRZEBA BYLOPRZEJSC DO KLASYCZNEJ OPERACJI PONIEWAZ OKAZALO SIE ZE SA JESZCZE 3 MALE.JEDNAK NJBARDZIEJ PRZESZKADZAL TEN DUZY [BYL TWARDY I LEKARZ BAL SIE ZE SPOWODUJE KRWOTOK].TAK WIEC W TEN SPOSOB PRZESZLAM LAPAROSKOPIE I KLASYCZNA OPERACJE.POMIMO WSZYSTKO JESTEM BARDZO ZADOWOLONA.PRZEDEWSZYSTKIM PSYCHICZNIE CZUJE SIE LEPIEJ.NIC NIEBOLALO TYLKO W DZIEN OPERACJI BRALAM SRODKI PRZECIW BOLOWE POZNIEJ NIE BYLY POTRZEBNE.W TEJ CHWILI NIC NIE BOLI RANA JESTLADNA [CIENKA NITKA].WOGOLE NIECZUJE SIE ZE 5 TYGODNI TEMU MIALAM OPERACJE.MUSZE DODAC ,ZE WCALE SIE JEJ NIE BALAM POPROSTU BYLAM DO NIEJ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANA [ROZMOWY Z LEKARZEM ,NO I OCZYWISCIE PSYCHIKA].DZIEWCZYNY NIE BUJCIE SIE TO RUTYNOWY ZABIG KTORYCH DZIENNIE LEKARZE WYKONUJA KILKADZIESIAT.NAPRAWDE MOWIE SZCZERZE I WSZYSTKIM KTORE SA W PODOBNEJ SYTUACJI ZYCZE POGODY DUCHA U;SMIECHU.NIE DAJCIE SIE MIESNIAKOM USOWAJCIE JE IM WCZESNIEJ TYM LEPIEJ;BO INACZEJ SIE NIE DA.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 50 lat.07 lutego 2007 r.miałam usuniętą macicę wraz z przydatkami (z szyjką macicy) - ze względu na mięśniaki macicy i silne krwawienie. Operacja przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym. Na drugi dzień wstałam, zaczęłam chodzić.W piątym dniu wypisana zostałam do domu.Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, mija czwarty tydzień od operacji.Leki przeciwbólowe brałam przez pierwszych 8 dni.Czuję się bardzo dobrze.Wcale nie jest strasznie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matta
Moja mama ma mięśniaki od dwudziestu lat. Jest pod stałą kontrolą lekarza, który twierdzi (nie on jeden), że ponieważ nie ma zminan i się nie powięlszają i ich nie przybywa to nie trzeba operować, ale systematycznie kontrolować. Mama chodzi na kontrolne badania przynajmniej raz na pół roku i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrówka28l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrówka28l
Pozdrawiam i witam! Drobna ja miałam podobny problem jak Ty. Na wizycie kontrolnej u gin dowiedziałam się ze mam mięśniaka 35mm. Zaszłam w ciąże bez większych problemów i całą ciąże znosiłam bdobrze aż do momentu kiedy się dowiedziałam że płód ma wielowadzie i ciążę trzeba zakończyc (26tyg) po ciąży mięśniak miał już 60mm od tamtej pory przez rok starałam się zajść w ciąże ale ON to uniemożliwił. Trafiłam w kwietniu2006 do prof. i w czerwcu już byłam po operacji. Teraz czekam aż moja rana się zagoi do tego stopnia że będę mogła wznowić moje starania o dzidzie ok rok od operacji a teraz leczę się hormonalnie żeby uniknąć nawrotu. A myślę że w o macicę możesz być spokojna mnie też "lekarze" straszyli usunięciem całej macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa
Witam, ja idę na operację usunięcia mięśniaków i macicy 18 kwietnia, mój gin stwierdził że moja macica wygląda jak worek z katoflami (mięśniakami). Jeszcze nigdy tak się nia bałam, trzy lata temu miałam operację kręgosłupa i tak tego nie przeżywałam jak dzisiaj. Boję się ze może to już jest coś gorszego a nie tylko mięśniaki. Do tej pory nic nie odczuwałam a teraz boli mnie całe podbrzusze i kręgosłup. Czy któraś z pań miala też takie problemy.? Cały czas myślę czy wyjdę z tego. Mam 43 lata. pozdrawiam i czekam na jakieś informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam mieć usuniętą macicę. Napiszcie jak szybko wraca sie do pracy. Jestem przerażona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia12345
droga iwonko po dwoch miesiacach mozesz wrocic do pracy nie ma sie czego bac ja mialam to samo rok temu i czuje sie bardzo dobrze operacja nie jest taka zla po 7 dniach bylam juz w domu raz w roku chodze na kontrol do mojego ginekologa nie boj sie nie ma czego ja mam 47 lat i dwoje dzieci wiecej nie planowalam wiec do niczego mi macica nie jest potrzebna bez niej czuje sie tak samo jak bym ja miala nadal nawet jeszcze lepiej bo niemam juz tych wstretnych krwotokow z watrobkami tak ze nie masz sie czego bac pozdrawiam i zycze zdrowia jezeli jestes przed to sie nieboj bedzie dobrze a jezeli jestes po to odpowiedz jak bylo pa teresa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×