Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lokatorka2222

opłata za OGRZEWANIE warszawa bemowo - 2000zł.

Polecane posty

Gość lokatorka2222

Jakie macie opłaty za ogrzewanie w bloku ? Ja mam mieszkanie 2 pokoje 45 m i płacę po zimie 2000zł. W administracji mówią, że może słońce mi nagrzewa. Płacę za słońce wychodzi na to. Co zrobić ? Z roku na rok jest więcej. Dodam, że ogrzewania prawie nie włączam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dres-denka
Ja nie mam liczników jako jedyny chyba lokator i płacę 5% więcej niż największy rachunek w bloku. Wychodzi różnie między 1500 a 2500. Myślę czy na nowo nie zainstalować liczników ale właśnie mam podobnie jak ty słońce :) Całe mieszkanie jest słoneczne. Słońce jest non stop i nagrzewa mieszkanie. Kiedyś nie było takich opłat a administracja jakoś egzystowała i nawet na remonty było ich stać. Dziś tyle pieniędzy biorą a nic nie robią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatorka2222
Nie włączam chyba że są straszne mrozy. Mam dobre okna, jest ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale mi zimniutkokoko
ktoś ci nabija licznik!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
to cena za m-c? czy cały sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mnie poraziło... nie mam tak dużego mieszkania, ale nie chciałabym być zmuszona do oszczędzania kosztem chłodu (jestem ciepłolubna zdecydowanie). Nie będę przepisywać porad - zobacz tutaj, coś może robisz nieprawidłowo: http://www.czasnafinanse.pl/budzet-domowy/artykuly/jak-oszczedzac-na-ogrzewaniu i stąd tak duże rachunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie wiem :P
na podzielnikach z cieczą masz 5 kresek powyżej zera na odparowanie letnie, tego typu podzielniki parują nawet gdy kaloryfer jest zimny a w pokoju przebywa kilka osób które generują ciepło , ponadto lokatorzy po bokach , pod spodem i u góry też ogrzewają twoje ściany więc masz wyższą temperaturę... one biorą ciepło z otoczenia nie tylko z kaloryfera. Podzielniki elektroniczne biorą temperature kaloryfera i nie ma z tym nic wspólnego słońce ilość osób w pomieszczeniu ani lokatorzy po bokach, dodatkowo powiem ze podzielniki ciepła wcale nie są do końca legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddgdcdlkcdlcdd
ja wtym miesiacu ma za gaz az 280zł. zalamalam sie.Mieszkamnie 42 m2. stala temp. 19 stopni. a i tak czesto sie piec zalacza. Nowy blok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nie wiem :P
u nas podzielniki sciągali w grudniu, pewnie też sie załamię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddgdcdlkcdlcdd
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddgdcdlkcdlcdd
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszesz takie bzdury, że szok
mam mieszkanie ponad 60 m2 i mam zwroty za ogrzewanie, a ty płacisz 2 tys.?!, toż to kompletna bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatorka2222
właśnie ! O to mi chodzi. Coś tu musi być nie tak ! Może ktoś z Bemowo by się odezwał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ........))).........
i jeszcze to "W przypadku 50-metrowego mieszkania w nieocieplonym bloku z wielkiej płyty w tym sezonie grzewczym rachunek za ciepło może opiewać na 2,4 tys. zł (ogrzewanie z miejskiej sieci)," http://rtvagd.wp.pl/kat,1032113,title,Jak-placic-mniej-za-ogrzewanie-6-sposobow-na-oszczedzanie,wid,15235656,wiadomosc.html?ticaid=1fe87&_ticrsn=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalla
Zaje...fajnie!!! Właśnie odebrałam rachunek za ogrzewanie 2852 zł za 2012 rok!!!! Kupiłam to mieszkanie w czerwcu wiec po pierwsze dlaczego muzę płacić za cały rok?!!! a po drugie przykręcałam kaloryfery kiedy wychodziłąm rano do pracy a odkręcałam po powrocie i taki rachunek!!!!!!! Czy wy tez macie takie rachunki? (Warszawa Praga Płd. 45 m dwa pokoje + kuchnia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majcia12345
Ktoś tu robi Was w bambuko. Kto jest dostawcą Waszego ciepła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZK7
u nas ostatnio Administracja dogadała się z jakimś nowym dostawcą ciepła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na Kabatach tez place ok. 2000zl, ale za caly sezon grzewczy. Z tym, ze u mnie kaloryfery daja mocno, lubie, jak jest bardzo cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ja cie A u mnie jak słońce nagrzeje chałupę to płacę mniej. Co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majcia12345
No tak można dużo płacić, ale dlatego pytam kto jest u Was dostawcą ciepła, bo są na rynku tacy, którzy biorą mniej, albo którzy ciepło dostarczają przez cały rok jak Dalkia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunrice
To nie możliwe, to musi być jakies nieporozumienie. Jak może słońca nagrzewać licznik? To znaczy, że jest źle założony! Składaj reklamacje -> to też powinno wyjść w rozliczeniach z dostawca ciepła -> może ew. do niego powinnaś się zwrócić z proźbą o pomoc w wyjaśnieniu tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za cały rok płacę prawie 2600 ( 3,41 za metr kw, a mam 63 metrowe mieszkanie) Własna kotłownia. U nas nikt nie ma podzielników. Temperatura ok. 25 stopni, mieszkańcy chodzą z krótkimi rękawkami. Wyszło nam za zeszły rok po 3 złote za metr, ale zbieramy na nową kotłownię. Pieniędzy,które wpłacamy jako zaliczkę na C.O. nie można przeznaczyć na remonty, chyba, że właściciele tak zdecydują. Tak samo pieniędzy z funduszu remontowego nie można przeznaczyć na nic innego, jak tylko na remonty. Każda pozycja w "czynszu" ma swoje przeznaczenie i nie można ich dowolnie wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I koniecznie musicie pamietać, że podzielniki to ściema. Każdemu się wydaje, że płaci tylko za siebie a tak naprawdę to najpierw ogrzewa sąsiadów. Jeśli, nie daj Boże sąsiad jest sknera i oszczędza to najpierw ciepło wasze ogrzeje jego. Sens ma tylko jednakowe ogzanie wszystkich pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jest racja, bo pod moja mam jest puste mieszkanie i koszmar rachunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaKaeM
@Majcia12345 No właśnie u nas od niedawna jest Dalkia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zeby miec niższe rachunki za ogrzewanie polecam przenieść się do PGNiG http://termika.pgnig.pl/ - mają najlepsze ceny, ja już to zrobiłam i naprawdę odczuwam znaczną poprawę jeśli chodzi o moje finanse ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×