Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czerwony od stóp do głów 587

OPTIGEN ZLIKWIDOWANY!!!

Polecane posty

Gość czerwony od stóp do głów 587

Największa firma w Rzeszowie oferująca tzw. optymalizacje ZUS dla drobnych przedsiębiorców, po ponad roku zwodzenia o możliwości uzyskania z Wielkiej Brytanii certyfikatu A1 i pobierania kasy na abonament rozwiązała wczoraj nagle umowy z dotychczasowymi klientami, likwiduje działalność. Każe wracać na polski ZUS od 1 stycznia! Masa klientów została na lodzie. Będzie musiała zwracać zaległe składki ZUS. Niektórzy ponad roczne! Zobaczcie sami wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym: Optigen Rzeszów ul. Targowa. Czy może jest tu ktoś kto był o Optigenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drama
Ja też byłem w Optigenie i to około 3 lata. Mam NIN, ale nie uzyskałem A1. Mam też przez ZUS ustalone ustawodawstwo w wielkiej brytani po przeprowadzeniu dochodzenia. Prosili jeszcze, aby do pełni szczęścia dosłał A1, ale nie wskazali kiedy. Od tej pory cisza, skąd taka pewność, że trzeba zwracać składki ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
proszę Cię Kolego wyżej odezwij się tutaj choć raz. Jestem sama w tej sytuacji. Mnie przez półtora roku zwodzili że nie ma po co lecieć do Londynu bo nie dostaniemy NIN, rezerwację były ciągle zawieszane i go nie mam. W zasadzie nie mam nic oprócz umowy o pracę i karty Ehic a wczoraj przekazali że kończą swoją działalność i żebyśmy z dniem 1.01 wrócili na Zus. Napisali na pożegnanie że obie strony zarówno zus jak i brytyjski odpowiednik żądają dokumentów których osoby czasowo przebywające w anglii nie są w stanie uzyskać i przedstawić. Zus podobno napisali że przy kontroli żąda druku A1 i wszystkich dokumentów w komplecie jeśli nie to najprawdopodobniej będziemy zwracać zaległe składki. Optigen ogłosił to wczoraj wieczór, czyli sobota potem weekend i nowy rok. Nie można żadnej informacji zasięgnąć przez powróceniem do ZUS które w tym przypadku musi odbyć się 1.01. Kończą pracę z osobami "na tym programie" i koniec. Coś tam rzekomo całkiem innego mają zaproponować ale nie wiadomo kiedy. Skoro optigen jest likwidowany z KRS to na pewno to tylko gra na zwłokę naiwnej reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drama
Nie wiem czy ta firma jest likwidowana, w KRS nic takiego nie widać. Gdy ja byłem kontrolowany przez zus, przesłałem im NIN, bilety lotnicze, rachunki etc i postępowanie zostało zakończone. Wystąpiłem też po A1, ale niestety go nigdy nie otrzymałem. Teraz z za pracę w UK powinniśmy dostać drugki P45, a co roku P60 i to też są dowody zatrudnienia. Ale co będzie nic nie wiadomo, ciekawe czy będzie można dodzwonić się w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
wpisz w google KRS 0000323931 w likwidacji od listopada, prezes Ireneusz K. podpisał oświadczenie. wygląda że się ukrywali przed klientami przez ten czas bo jeszcze miesiąc temu odpisała mi miła pani, żeby czekać na inna opcję potwierdzenia niż A1, którego w tej chwili uzyskać z Anglii się nie da. Teraz znienacka kończą działalność, dziękując za dotychczasową współpracę że nie są w stanie nam tych dokumentów załatwić gdyż zus zablokował wydawanie przez Anglików zarówno NIN jak i A1 stawiając takie wymagania którym nie da się sprostać. Ponadto ewidentnie pisze że zus żąda kompletu wszystkich dokumentów za okres zatrudnienia nie akceptując "cześciowych " Jeśli masz Nin i byłeś kontrolowany jesteś w dużo lepszej sytuacji. Jednak może się okazać że P60 (który mam) i payslipy będą niewystarczające. Jeśli chcesz mogę Ci wysłać te wszystkie obwieszczenia które podali w panelu klienta. Niestety ...aMożemy obudzić się z ręką w nocniku któregoś pięknego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drama
Jeżeli będą problemy z ZUS czeka to tysiące Polaków bo takich firm jak optigen jest sporo. Niestety zakończenie jest fatalne, ale przez te lata trudno się o coś doczepić. Ciekawe czy dostaniemy druki o zakończeniu pracy.... Dostęp do panelu mam czytałem te wyjaśnienia, szkoda ze piszą o nowych rozwiązaniach a firma w likwidacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
tak. Tylko że część osób jednak dostały ten A1 które wcześniej na samym początku miały współpracę. Ty choć masz NIN, to już coś. Mnie ponad rok zwodzili żeby się wstrzymać z wylotem, ponieważ byłoby to bezcelowe. Od pierwszego idę na Słowację. Moja księgowa mówi że że Słowacji ma sporo klientów i tam bez problemu (na razie ) wydają A1. Nawet nie trzeba jechać.Trzeba się spieszyć bo niedługo ze Słowacja może być to samo. Z zus kontroli nie miałam żadnej przez te półtora roku, nic nie będę tam zanosiła żeby nie poruszyć "mrowiska " na razie milczą. Jednak kiedyś jak to Zus po latach mogą zarządzić kontrolę dokumentów A1 i zaczną się schody... dla tych którzy nie mają za ten okres pracy za granicą. To wynika ewidentnie z tego co napisali. Tak ochoczo pisali ciągle że to ustawodawstwo unijne "nie do ruszenia " a jednak coś dało radę to ruszyć. Tobie może dadzą już spokój drugi raz, ale my bez Nin i reszty. Idę jutro przepisać cały majątek na matkę. Pozdrawiam. Napisz jeszcze jakbyś się coś więcej dowiedział, może znasz jeszcze kogoś w podobnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kolego ja jestem w takiej samej sytuacji i nie wiem za bardzo co robić. Nawet nie chcę myśleć gdyby trzeba płacić zaległy zus. Jak możesz proszę odezwij się. I bym prosił coś dokładniej o Słowacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Po prostu jak napisali umowa o pracę w Anglii wygasa 31 grudnia. Więc musisz z dniem 1 stycznia mieć już podpisana inna umowę np na Litwie, Słowacji. Szukaj szybko firmy najlepiej z okolicy, która Cię zatrudni od 1.01. Wtedy nadal (jak się może okazać teoretycznie) nie podpadasz pod polski zus. Jeśli tego nie zrobisz a nie zarejestrujesz się w Zus ponownie będą naliczone składki za zaległy zus również od 1.01. Proponuje Ci zrobić to pierwsze rozwiązanie. Nie informuj o niczym zus, szybko zatrudnij się w innej firmie za granicą, tylko nie ponownie Anglia. Wtedy być może otrzymasz ten A1 z tej firmy ale już oczywiście za okres zatrudnienia w niej. Co do okresu pracy w Anglii i brak na ten okres A1 to będzie po prostu rosyjska ruletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje. Wczoraj trochę szukałem-kilka znalazłem,ale mam obawy czy się sytuacja nie powtórzy. Może Ty znasz jakąś w miarę pewną ? Ja jestem z okolic Katowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
później do Ciebie napisze na meila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Do Ciebie Kolego wyżej ! Zgadzam się z Tobą jak najbardziej. Doceniam uczciwych ludzi, zawsze w stosunku do moich klientów tak postępuje. Przez ponad rok odkąd weszłam na pełny zus bardzo chciałam być uczciwą obywatelka i wszystko opłacać jak należy. Tak też czyniłam. Niestety prowadzę handel obwoźny i wraz z nadejściem kryzysu przy utargach dziennych 50-60 zł dalsze opłacanie zus 1000 miesięcznie wymuszało na mnie zaciąganie kolejnych pożyczek aby uiścić kolejne transze. W moim rejonie handel całkowicie upadł, powoli wszystkie sklepy są likwidowane. Nikt nic nie chce kupować, nic nie potrzebują oprócz starych ciuchow po 1 zł i używanych starych "gratów ".Rozwiązania były dwa : zamknąć działalność (i co dalej przy takim bezrobociu na podkarpaciu ?) następne rozwiązanie optymalizacja zus. Co też uczyniłam. Pozdrawiam Cię gorąco, wyrażam uznanie dla Twojej uczciwości jak również nieco zazdroszczę Ci dobrego prosperowania biznesu, umożliwiającego opłacanie pełnych składek zus 1000 miesięcznie do 67 (na razie -na jeszcze wzrosnąć )roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 785 rajski ptak
To prawda. Zus to złodzieje! Piramida finansowa. Trzeba się przyłączyć do ruchu sprzeciwu wobec tej instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Czy jest tu jeszcze jakiś były klient Optigena, który został bez dokumentów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optigen się faktycznie nie popisał, mam tylko nadzieję, że nie planował tego od samego początku. Jeśli ktoś z Państwa został na lodzie lub szuka bezpiecznego rozwiązania to myślę, że mogę pomóc wskazując rozwiązanie, które wybrałem dla siebie biuro(małpa)gfxmedia.biz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Rozumiem, że proponujesz nam usługę podrobienia A1 na okres wstecz, bo tylko to nas ratuje w tej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowyuk.co.uk
Osoby zainteresowane rozwiazaniem i wyjsciem z tej sytuacji zapraszam do kontaktu. Tel 888 858 732

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowyuk.co.uk
lub adres email: info@ksiegowyuk.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Nadal szukamy byłych klientów Optigena. Wspólnie należy podjąć działania. Czy dziś jest tu ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkr
ja tez nie mam nin ani a1 bylem w uk ale nic nie zalatwilem nawet nie doszlo do spotkania bo podobno nie dostarczono listu z jc. nie mam mnie w zus trzeba uwarzac co sie tu pisze zus nie spi co teraz zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m08
witam! ja również byłam w Optigenie przez ponad 2 lata niestety trzeba pogodzić się z rzeczywistością i powrócic do zus.płacić i płakać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dkdkkdkd
No i dobrze, kombinatorzy. Tysiące osób płacą normalny ZUS i nie oszukują. Wy też możecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m08
jasne też jestem za jednak gdyby Polska polityka była korzystniejsza dla szczególnie małych przedsiębiorstw to ludzie po prostu by nie kombinowali.zus miałby się lepiej i wszyscy byliby zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowyuk.co.uk
Prosimy kolejne pozostawione przez optigen o kontakt z naszym biurem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drama
Na trolle nie ma co zwracać uwagi, kto chce podtrzymywać piramidę finansową niech podtrzymuje. Jak zus padnie to nam "oszustom" będą jeszcze dziękować :)) Pytanie czy jest sens jeszcze szukać zatrudnienia w UK, jeżeli już tam są trudności z weryfikacją dokumentów etc. Ja w optigenie byłem od samego początku, chyba około 4 lata. Miejmy nadzieje, że na zakończenie otrzymamy potrzebne dokumenty o zakończeniu pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Te dokumenty chyba były jakieś lewe. Na P60 nie ma w ogóle żadnej pieczątki, zwykły wydruk taki jak każdy w domu na drukarce może wydrukować tak samo payslipy. Zwykły wydruk, bez podpisu. Czy na druku P60 jest obowiązek przybicia pieczęci przez pracodawcę? Chętnie byśmy skorzystali z pomocy, ale każdy boi się podawać swoje dane, nawet nie wymieniamy się meilami między sobą. Zus nie śpi i to wszystko może śledzić. Skąd wiemy kto ma jakie zamiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drama
To jest druk od pracodawcy, a pieczątka przecież nie jest żadnym sposobem na wiarygodność. Przecież pieczątkę każdy może sobie wyrobić... Jak pisałem, ja byłem przez ZUS sprawdzany i po przesłaniu wszystkich tych dokumentów sprawa się zakończyła. A tak w ogóle ktoś dodzwonił sie do optigenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
Ja nawet nie mam siły dzwonić. Jak będą jakieś kłopoty ze strony zus będę ich szukać. To że powstał problem z dokumentami nikt nie mógł przewidzieć, jednak od początku nas informowano, że z zus należy się wyrejestrować z datą zatrudnienia a pozostałe dokumenty można dostarczyć w terminie późniejszym po ich wyrobieniu. A teraz piszą, że zus żąda wszyskich dokumentów w komplecie. Więc sami sobie przeczą. Coś tu w ogóle jest dziwne bo inni którzy ubezpieczają się na Słowacji (a znam kilka osób i rozmawiałam w panem który tam ubezpiecza) wysyłają do zus papiery i to on ustala ustawodawstwo, następnie konsultuje się że słowackim odpowiednikiem zus i między sobą to załatwiają. Więc jest pośrednikiem między strona polska a słowacka. I to jest dziwne bo tu nam mówili że zus nie ma nic do tego a tylko w Wielkiej Brytani mamy się starać o dokumenty. Tak samo jak wszyskie druki -słowacki odpowiednik P60 ma pieczęć pracodawcy jak również odcinki wypłat muszą mieć mój podpis. Tak samo jak godziny pobytu w pracy muszę pokwitować podpisem. Jako dowód że odebrałam wypłatę i byłam w pracy. Wszystko to widziałam u osoby która zajmuje się tym w sposób rzetelny i prawidłowy. Wszystkie dokumenty sa kompletne, rzetelne, wiarygodne. Ciężko cokolwiek podważyć. Jakieś przepisy i zasady wydawanie dokumentów muszą być. Druk A1 ze Słowacji otrzymujemy max do trzech miesięcy od zatrudnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwony od stóp do głów 587
kolego wyżej. Skoro nie wiesz na czym to polega to nie zabieraj głosu, bo bredzisz od rzeczy. Co ma wspólnego nasza firma a praca konsultanta ds reklamy w Anglii? Póki co nikt się za nas nie wziął i nie wiadomo czy ma prawo. Dyskutujemy i zdobywamy nowa wiedzę potrzebna do rozwiązania naszej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkr
konkretnie jak ktos wie jakie sa potrzebne dokumenty z angli. a jak zus bedzie "trzepał" można zlozyc pozew zbiorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×