Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziewczyna z nadwagą to ja

osoby z nadwagą ile utyć w ciąży

Polecane posty

Gość dziewczyna z nadwagą to ja

Zawsze miałam problemy z nadwagą - ważyłam za dużo, potrafiłam wiele miesięcy się odchudzać, ale efektów nie było. Okazało się, że źle działa mi tarczyca, metabolizm mi się poprawił po euthyroksie, ale ja zaczęłam dużo jeść. Miałam problemy w pracy, życiu itp. odreagowałam wcinając i waga poszła do góry. Nie wiem ile dokładnie ważę, mam 164 cm podejrzewam, że mogę ważyć tak 72-73 kg. Staramy się o dziecko, jakbym zaciążyła zanim zdążę schudnąć to ile powinnam przytyć ? Żeby nie wyglądać jak słonica.... Już uważam z jedzeniem, ale wiadomo, z dnia na dzień nie schudnę, a jak zaciążę, to raczej nie powinnam się odchudzać, obżerać też nie. Są kalkulatory ciążowe, wiem, ale chciałabym zapytać Panie, co mają /miały ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dieta ułożona przez dietetyka nie pozwoli Ci w ciąży przytyć zbyt dużo, a tyle, ile powinnaś, wiem, bo sama mam podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 167 cm wzrostu i w ostatnim czasie przed ciążą moja waga wahała się od 68 do 71 kg. Wg kalkulatorów w necie powinnam przytyć max 10-11kg. Zawsze miałam obawy, że w ciąży roztyję się na amen. W w drugim miesiącu schudłam 4 kg. Jestem teraz w końcówce 5 miesiąca a moja waga pokazuje 2,5 kg mniej niż na początku ciąży. Więc nadal jestem na minusie. Jem jak dotychczas, poprostu organizm ma z czego czerpać. Nie obżeram się, nie mam zachcianek... zobaczymy jak będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok dziękuję bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaasek
Przed ciążą odchudzałam się i w 2,5 miesiąca - pod okiem dietetyka zeszczuplałam 17 kg - ze 101 kg do 84 kg (wzrost 173 cm). Zaszłam w ciążę i zaprzestałam diety, a i musiałam baardzo ograniczyć aktywność fizyczną (chodziłam na basen 2-3 razy w tygodniu). Do tej pory w ciąży byłam może 5 razy na basenie. xx Teraz jestem w 34 t.c. - staram się jeść częściej a mniej, mam napady czasami na słodycze, ogólnie staram się nie obżerać wieczorami - zjem lekką kolację 3/4 godziny przed położeniem się do łóżka, piję bardzo dużo wody mineralnej - ok. 2 l. dziennie (nie liczę herbat owocowych czy jednej filiżanki kawy dziennie). Ważę 95 kg, czyli przytyłam 11 kg. Dodam, że ani razy w ciąży nie wymiotowałam, najwięcej przytyłam w II trymestrze, teraz waga idzie powoli do przodu. Uważam, że gdybym do końca ciąży przytyła nawet jeszcze te 2/3 kg to potem i tak się biorę za siebie. Bo po prostu czuję się lepiej mniej ważą. Ludzie, którzy mają ze mną częsty i rzadki kontakt mówią, że poza brzuszkiem nie widać, że przytyłam. Niektórzy twierdzą, że troszkę na buzi. Po prostu w ciąży trzeba uważać na to co się je. Ja całe szczęście nie miałam większych zachcianek i nie jadłam w nocy! Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam lekka nadwagę, wg kalkulatora powinnam przytyć 11-12 kg. Przytyłam 7. Pilnowalam co jadlam, wyskoczyla mi cukrzyca ciążowa, dieta byla ostra (musialam brac mimo to insuline) po porodzie waze mniej niż przed ciaza o 2 kg. No ale... Jestem szersza niż bylam :( teraz ostro biore sie za siebie. Cukrzyca jsw adomila mi wiele spraw no i pozwolila przyzwyczaić sie do racjonalnego żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwszej ciazy przytylam ponad 20kg,ale nie zwracalam za bardzo uwagi na to co jem i nie oszczedzalam sie.teraz w drugiej ciazy staram sie pilnowac.na poczatku schudlam pare kg.jestem w 31 tc i waze tyle ile przed ciaza,wiec wychodzi na to,ze nic nie przytylam jak na razie,ale powoli waga idzie w gore widze i nie za dobrze sie z tym czuje:/mam nadzieje,ze mi za duzo nie przybedzie do porodu,bo nadwage to zawsze mialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×