Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iva_bn

Ostatnie dni przed porodem

Polecane posty

Gość iva_bn

Witam!! Na dzisiaj właśnie mam termin porodu a tu cisza. Nie odczuwam żadnych sygnałów chociaż 2 dni temu zauważyłam czop śluzowy, ale nie był podbarwiony krwią i od tamtego momentu czekam i czekam i nic się nie dzieje. Jak było u was???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czop to i 2 tygodnie przed porodem może odejść :) ja tez nie miałam żadnych objawów zbliżającego się porodu przy drugim dzieckku i się wywoływaniem skończyło ale spokojnie masz czas nawet 2 tygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostałam bóli drugi dzień po terminie o 13.30, urodziłam następnego dnia o 3.55 w nocy (czyli trzy dni po terminie). Więc spokojnie sobie czekaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Lekarz stwierdził że jeżeli nie urodzę do 12.09 to mam pojechać do szpitala a wolałabym jednak żeby to samo przyszło bo jakoś ta oxytocyna do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodziłam z oksytocyną (akcja nie postępowała) i szczerze mówiąc, po niej skróciły mi się skurcze i wcale nie były bardziej bolesne. Więc niekoniecznie po oksytocynie jest gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryutryutry
mnie też kazano jechać do szpitala w dniu upłynięcia terminu. Jedź jeśli jesteś na zwolnieniu i ci się kończy. Jeśli nie to poczekaj w domu, dla pewności zrób sobie ktg i czekaj. Oksytocyny się nie bój... ja dostałam w ostatniej fazie porodu bo bóle mi zanikały i to było dla mnie jak zbawienie.. urodziłam po niej w 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nestea......
umyj okna to moze cos sie ruszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
A ile czasu od odejścia wód płodowych mija do właściwego porodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Okna umyte, ciuszki wyprane i wyprasowane, a mój mąż sie ze mnie smieje ze za chwile dziury w parkiecie porobie od sprzatania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhgrsxh
mi wody odeszly kolo polnocy a urodzilam o 11.45 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhgrsxh
a od 2 w nocy zaczely sie bole:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa_mama
Tez mam termin za niedlugo, a pomyslec ze bylam w szpitalu prawie 7 tyg na podtrzymaniu, musialam lezec nawet pod prysznic mialam zakaz, teraz chodze, sprzatam itp pomimo ciezaru i bolu a nic sie nie dzieje. NO i rozwarcie 3 cm, szyjka skrocona. Brzuch mam jak kamien, tylko sie dziecko porusza, ja sie ciesze ze ono zyje :/ Mam nadzieje ze w dniu terminu jezeli do tego czasu nie urodze to mi wywolaja, nie chce przenosic, zwlaszcza iz moim zdaniem zle mi licza tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryutryutry
mnie wody wcale nie odeszły, pęcherz płodowy przebił mi lekarz na fotelu. Dobra rada- jak dostaniesz skurcze i nie będziesz wiedziała czy to przepowiadające czy właściwe to weź ciepły rozlużniający prysznic w domu. Jak skórcze nie przejdą i będą mocne i regularne to jedź do szpitala. Wody nie muszą ci wcale odejść. Nie radzę jechać jeśli nie ma potrzeby np. gdy nie masz plamienia. Poród wywoływany trwa dłużej-wiem bo tak miałąm przez swoją niecierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja. Jakbym miała drugi raz rodzić pojechałabym do szpitala gdy skurcze byłyby częstsze niż 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Wlasciwie to wczoraj mialam takie lekkie bole tudziez skurcze co 15 minut ale bylo ich doslownie 4 i ustaly wiec juz sama nie wiem czy ja sobie te skurcze wmawiam czy cos sie zaczyna dziac, ale czuje sie tak rewelacyjnie ze moglabym na gokarty pójść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm co do wód to przy pierwszym dziecku zaczęły odchodzić 10.09 a urodziłam 18.09 ale to nie było takie jednorazowe porządne odejście a sączenie się a ponieważ był 33tc to czekali ile się dało a przy drugim to mi lekarz na porodówce przebijał pęcherz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodziłam tydzień po terminie. a na następny dzień gdybym nie urodziła to miałam skierowanie na wywołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poczułam jakby odklejenie czegoś, wstałam z łóżka i chlusnęło na podłogę z 1,5 litra wód :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myslalam o tym ze moze zaczne sprzatac intensywnie albo z partnerem sie .... czesto ale jak trafie do szpitala i mi przejda skurcze czy cos to pewnie mnie juz beda trzymac do porodu takze wole ten czas spedzic w domku:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Coz zostaje tylko czekac, ale najbardziej denerwujace sa pytania ze strony rodzinki "ty jeszcze nie urodzilas" jak to slysze to mi sie noz w kieszeni otwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na 24
Ja tez mam termin na 24 wrzesien :-) Jest to moja druga ciaza . Pierwszy porod odbyl sie tydzien przed terminem ,wody plodowe zaczely odchodzic 14.05 o 2 w nocy a urodzilam 15.05 o 7 rano ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
A jak tam z ruchami dzidziusia przed samym zajesciem bo moja córeczka to czasami tak szaleje ze mam wrazenie ze moje wnetrznosci to sie poprzestawialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na 24
Oj tak ,dzidzia jak sie rusza to teraz wszystko boli a jak jeszcze naciska na pecherz to juz wogole ...Biegam do toalety co jakies 15-30 minut nawet w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin na 24
Nie ! Przy pierwszym dziecku tez tego nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva_bn
Ja posiadam taki, kupilam go w zeszlym roku jak mialam operacje wyrostka, nawet nie wiem po co go kupilam ale teraz sie przyda mam nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×