Odpowiedz na ten temat

owczarek niemiecki - bezpieczny pies dla rodziny z dzieckiem?

• Apri24 2008.04.09 [17:10]
    czy owczarek niemiecki to jest groźna rasa?
    Planujemy zakup szczeniaczka mamy dom z duzym ogrodzonym ogrodem, i...trzyletnie dziecko. Mąz uparł sie żeby kupic własnie owczarka niem. ja natomiast....wolałabym pieska mniejszego innej rasy :-/

Czy ktos ma takiego pieska? Jesli tak to czy jest agresywny?

pozdrawiam.
  • misiulek 33 2008.04.09 [17:17]
    ja mam bernardyna wiec nie pomogęusmiech.gif
  • ja mam mastifa tybetańskiego 2008.04.09 [17:21]
    i bardzo polecam, poczytaj o tej rasie w necie usmiech.gif
  • kataaaarzynkaaaaa 2008.04.09 [17:22]
    posiadam od 4 lat owczarka niemieckiego i moge Ci polecic te rase z czystym sumieniem. te psy sa tak zrownowazone i madre, ze nawet nie trzeba specjalnie im niczego tlumaczyc czy przyuczac. rozumieja w lot kazde slowo. pies z renomowanej hodowli, rodowodowy, jest gwarancja bezpieczenstwa Twojej rodziny i najlepszym przyjacielem. Polecam odbyc szkolenie na psa towarzyszacego, bo zawsze przydaje sie umiejetnosc chodzenia przy nodze i wracania na komende. Mnie to sie sprawdza kiedy moj psiak postanowi dopasc kota albo bazanta na polu oczko.gif Nienawisc do kota chyba ma we krwi, bo nigdy w zyciu nie byl uczony agresji do jakiegokolwiek zwierzecia. Dla najblizszej rodziny owczarki są do rany przyloz i nigdy nie pozwola aby Wam sie stala krzywda. Pamietac nalezy tylko o tym, ze sa to psy wymagajace poswiecania im codziennie troche czasu. Dlugie spacery poparte zabawą i cwiczeniami wyuczonych komend to codzienny standard.
  • ja.24. 2008.04.09 [17:24]
    A ja myślę, żebyś postarała się przekonać męża do labradora. Cudny, kochany, grzeczny, mądry i w sam raz dla dzieckausmiech.gif
    Mój Aniołeczek - synek ur. 27. grudnia 2007. Po co wklejać pojedyncze zdjęcia jak można od razu galerię www.00konradek00.bobasy.pl http://www.cwiczzmaluszkiem.pl/gallery_view.p hp?type=photo&page=3&id=5338&from=gallery
  • itede itepe 2008.04.09 [17:45]
    moj german ma juz 9 lat usmiech.gif
    jest panem swojego podworka, pilnuje domu, sieje postrach na dzielnicy, a w domu... jest potulnym misiaczkiem. kochany dla dzieci, cierpliwy i zawsze chetny do zabawy. no moze z racji wieku potrzebuje teraz wiecej snu, ale za pilka zawsze pobiegnie.
    polecam owczarka, to bardzo madre psy, lojalne, towarzyskie i wspaniale przytulaki usmiech.gif

Zle ci radzi radosc, zle ci radzi gniew.
  • Hanan 2008.04.09 [17:48]
    owczarki niemieckie to wspaniałe psy. usmiech.gif

Wybierz suczkę - są bardzo opiekuńcze. Dziecku nie zrobi krzywdy.
    Szczeniaki oczywiście bawią się agresywnie ale to kwestia paru miesięcy usmiech.gif
    I love Animals
  • S_A_M_A_N_T_A 2008.04.09 [17:51]
    to są bardzo spokojne, łagodne psy, nie powinno być problemu z owczarkiem usmiech.gif
    długowłose są ładniejsze hihi usmiech.gif

• Agniecha... 2008.04.09 [18:03]
    Bardzo bym chciała miec owczarka niemieckiego. Kiedyś miałam psa i był bardzo agresywny , ale tylko w stosunku do obcych, do członków rodziny nie, a ja wtedy byłam dzieckiem.Czy suki owczarka niemieckiego są też takie ostre jak psy czy z reguły łagodniejsze?
  • musztarda 2008.04.09 [18:07]
    Owczarki niemieckie lubią dzieci i nie robią im krzywdy, jednak jego panem musi być wyłącznie osoba dorosła i to jej się podporządkowują.

Polecam forum:
    http://www.owczarek.pl/forum/

• Agniecha... 2008.04.09 [18:13]
    Czy suczki są łagodniejsze czy też potrafią byc takie ostre jak psy?
  • pies na ogrodzie... 2008.04.09 [18:16]
    zależy jak zamierzacie tego psa trzymać...jak w zagrodzie na podwórzu to odradziła bym każdą rasę...nawet owczarek czy labrador pozostawiony na większość dnia sam sobie głupieje, a nigdy nie wiadomo kiedy u psa taka głupota przerodzi się w agresje. jeśli pies będzie z wami w domu to lepiej jedną z większych ras, właśnie owczarka, boksera, doga...nawet rotwailer czy amstaf będą lepsze od małego psa. małe rasy są często dość agresywne...przy dziecku odpadają wszelkie teriery i małe rasy myśliwskie, jamniki...a na kundelka nie ma się co decydować, bo przy takim to już w ogóle nie wiadomo na co wyrośnie.
    jeśli chcesz mniejszego psa to możesz rozważyć jakiegoś spaniela, bądź baseta.
  • musztarda 2008.04.09 [18:17]
    Mam psa, więc Ci nie powiem. usmiech.gif
  • owczarki to nie bardzo 2008.04.09 [18:17]
    psy do dzieci- kup labradora lub goldena..
  • aurorasnow 2008.04.09 [18:19]
    ktoś, kto zadaje takie pytania nie powinien kupować sobie psa pechowiec.gif

i dom z ogrodem nie jest żadnym argumentem pechowiec.gif

najpierw zastanowcie się czy dojrzeliście do posiadania zwierzęcia, czy zdajecie sobie sprawę, ze bierzecie sobie obowiązki na ok. 10 lat i czy będziecie umieli wychować zwierza.

ale czytając twoje pytania w życiu bym ci zwierzęcia do domu nie dała pechowiec.gif
  • musztarda 2008.04.09 [18:19]
    Jak nie bardzo do dzieci??? Jak najbardziej. Każdy lekarz, treser, hodowca Ci to powie. Są bardzo opiekuńcze. To pies, który będzie bronił i dostrzegał każde niebezpieczeństwo grożące dziecku.
  • gresso 2008.04.09 [18:20]
    Bardza popularna rasa przecież usmiech.gif
    To są prawdziwi obrońcy domu i stróże. Przy tym nie jest to rasa agresywna; i są cudne usmiech.gif

• pies na ogrodzie... 2008.04.09 [18:26]
    tak ale owczarka trzeba układać. trzeba w to włożyć serce i czas i konsekwencje. znałam 3 owczarki trzymane w zagrodach lub nieszkolone...owszem swoich nie gryzły (ale łagodnością bym tego nie nazwała...łagodny to jest mój wyżeł któremu miskę mogę spokojnie zabrać spod pyska i nigdy nie warczy), ale do obcych czy dalszych znajomych żeby na wierzchu i duszenie się na kolczatce. zresztą co tu gadać mało jest ras które układania nie potrzebują układania. w przypadku większości dużych ras jednak jest to ze sukces zależy od właściciela...natomiast nie widziałam jeszcze nikogo komu udało by się ułożyć jamnika, teriera czy pekińczyka
  • musztarda 2008.04.09 [18:47]
    Owczarek jest akurat chyba jedną z niewielu ras, której nie trzeba układać, choć ja jestem zwolenniczką choć szkolenia podstawowego posłuszeństwa.

• kryssssss 2008.12.27 [19:15]
    Ja mam owczrka niemieckiego.
    Jest to pies bardzo posłuszny i dobrze ułożony.Szybko się uczy poleceń.Jest bardzo przywiązany do swoich opiekunów lecz w niewłaściwych rękach może stać się niebezpieczny dla innych ludzi nawet dla właścicieli.
    Jeśli dziecko nie będzie psa denerwowało możecie go Państwo kupić.

• WildLife 2008.12.27 [19:19]
    moja suka ma teraz 3 miesiące, mój syn 6 lat, dogadują się, on ją "maltretuje" usmiech.gif a ona nie jest mu dłużna.

Fantastyczna rasa, psy bardzo mądre, inteligentne, ale i dominujące, na to radzę uważać i go wytresować.

Pozdrawiam usmiech.gif i polecam
    Mike Oldfield - "MONT St MICHEL"
  • tylko bernenczyk 2008.12.27 [19:23]
    usmiech.gif
  • natalkaa82 2009.07.26 [11:08]
    Wie pani co ja mam małego owczarka niemieckiego i on gryzie bo go zęby swędzą i chce się bawić ale suczki są łagodniejsze.Owczarki lubią pływać bo mi ciocia mówiła więc będzie lepiej jeżeli suczke się kupi a ja mam pieska o imineiu Max a suczka to raczej nie będzie dziecka gryżćusmiech.gif Mam nadzieję że pomogłam
  • lewcia 2010.08.24 [22:33]
    Witajcie. Posiadam owczarka niemieckiego i to juz nie pierwszego poniewaz kocham ta rase .Uwazam ze nie jest to dobra rasa dla osob nie majacych doswiadczenia w prowadzeniu tej rasy i tym bardziej przy dziecku .Jest to rasa bardzo madra ale wymagajaca duzo pracy i konsekwencji przy nauce .Zajrzyjcie do pierwszej lepszej ksiazki o tej rasie i jest napisane ze nie jest to pies dla osob niedoswiadczonych .Pies ten rasy zle prowadzony moze byc naprawde niebezpieczny .Zdecydowanie odradzam ten pomysl.Joanna
    Gdybyscie mieli pytania piszcie .Odpowiem .Joanna
  • anitkaaaaaaa 2010.09.09 [12:52]
    ja mam do pani Joanny pytanie jezeli pani czytala takie cos o owczarkach to dlaczego pani sie zdecydowala na ta rase wkoncu pani tez kiedys byla osoba poczatkujaca i malo wiedzaca o tej rasie psa .... moim zaniem charakter ksztalcimy u psa my i to od nas zalezy jaki bedzie
  • YYYYYYYYYYYYYYYYY 2010.09.09 [12:55]
    SŁYSZAŁAM, ŻE OWCZARKI NIEMIECKIE SĄ ŁAGODNE ALE NAJŁAGODNIEJSZE3 SĄ LABRADORY.
  • epsilonka 2010.09.09 [13:02]
    My mamy dwa owczarki niemieckie, które są oazą spokoju i cierpliwości jeżeli chodzi o dzieci.
    Wspaniale zaakceptowały pojawienie się dziecka na świecie. Suczka mu matkuje, pies robi za tatusia. Poważnie usmiech.gif
    Nie odstępują syna na krok, a to już 4 latek usmiech.gif

Jeżeli faktycznie chcecie owczarka, to tylko od hodowcy. Z możliwością wglądu rodziców. Psychika psa w sporym stopniu jest dziedziczna. Jak matka czy ojciec jest agresywna/y, to jest spore prawdopodobieństwo, że i szczeniaki takie będą. Spotkałam się już z 3 takimi przypadkami jeżeli chodzi o owczarki.

Poza tym to strasznie mądre psy. Karne, szybko się uczą.

Zanim kupicie psa, poczytaj fachową literaturę na temat danej rasy i wychowywania.
  • want 2010.11.19 [00:22]
    Ja mam pytanie - popełniłem podstawowy błąd kupiłem owczarka niemieckiego szczeniaka z myślą że mam dom i ogród to będzie mu wygodnie a pozatym będzie niesamowitym ochraniarzem. No i jest wspaniałym ochraniarzem tylko że w niedługim czsie zmieniałem pracę i nie mialem czasu dla pieska teraz mo już dwa i pół roku i stał się bardzo agresywny do obcych ludzi . Ostatnio wyrwał się za ogrodzenie i mało brakło a zaatakował by przechodzącą kobietę - mam pytanie czy mogę jeszcze zmienić charakter tego pieska czy jest to niemożliwe ? boję się że może komuś obcemu zrobić krzywdę dla domowników jest do rany przyłuż można niemal robić z nim wszystko.
  • 2783972837 2010.11.19 [00:34]
    Tak na logike, jesli ta agresja jest spowodowana frustracja, ze nie wychodzi , to na pewno dlugie spacery pomoglyby. A o ogrodzenie trzeba zadbac, moze zywoplot? Wtedy przechodzacy ludzie tak by nie draznili. Czasem sie znajda jakies debilne bachory co rzucaja w takie psy kamieniami niestety...
    Po ogrodzie moze biegac swoobodnie? Mialam sasiada co mial owczarka, ale trzymal go w jakims malutkim kojcu, biedak caly dzien wyl i ujadal...
  • polecam owczarka 2010.11.19 [06:49]
    z czystym sumieniem polecam
  • psiarz 2010.11.25 [13:36]
    dzień dobry ja powiem pani tak żeby pani sobie pocztała na temat tych psów bo ta rasa to rasa pracująca z krwi i kości. ja mam np 4letnią cureczkę i 12miesięczną cureczkę i niewidą lepszego psa nisz owczarek niemiecki ponieważ owczarekniemiecki to jest król wsrud innych ras jest to pies jak najbardziej dla rodziny z dzieciakami.ale to też zalezy jak go pani wychowa! ja jak najbardziej bym pani poleciła owczarka niemieckiego poniewz znam się na tej rasie bardzo dobrze i ta rasa świetnie spisuje się dla rodziny z dziećmii.

Odpowiedz na ten temat