Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Apri24

owczarek niemiecki - bezpieczny pies dla rodziny z dzieckiem?

Polecane posty

Gość Apri24

czy owczarek niemiecki to jest groźna rasa? Planujemy zakup szczeniaczka mamy dom z duzym ogrodzonym ogrodem, i...trzyletnie dziecko. Mąz uparł sie żeby kupic własnie owczarka niem. ja natomiast....wolałabym pieska mniejszego innej rasy :-/ Czy ktos ma takiego pieska? Jesli tak to czy jest agresywny? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiulek 33
ja mam bernardyna wiec nie pomogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam mastifa tybetańskiego
i bardzo polecam, poczytaj o tej rasie w necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kataaaarzynkaaaaa
posiadam od 4 lat owczarka niemieckiego i moge Ci polecic te rase z czystym sumieniem. te psy sa tak zrownowazone i madre, ze nawet nie trzeba specjalnie im niczego tlumaczyc czy przyuczac. rozumieja w lot kazde slowo. pies z renomowanej hodowli, rodowodowy, jest gwarancja bezpieczenstwa Twojej rodziny i najlepszym przyjacielem. Polecam odbyc szkolenie na psa towarzyszacego, bo zawsze przydaje sie umiejetnosc chodzenia przy nodze i wracania na komende. Mnie to sie sprawdza kiedy moj psiak postanowi dopasc kota albo bazanta na polu ;) Nienawisc do kota chyba ma we krwi, bo nigdy w zyciu nie byl uczony agresji do jakiegokolwiek zwierzecia. Dla najblizszej rodziny owczarki są do rany przyloz i nigdy nie pozwola aby Wam sie stala krzywda. Pamietac nalezy tylko o tym, ze sa to psy wymagajace poswiecania im codziennie troche czasu. Dlugie spacery poparte zabawą i cwiczeniami wyuczonych komend to codzienny standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę, żebyś postarała się przekonać męża do labradora. Cudny, kochany, grzeczny, mądry i w sam raz dla dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj german ma juz 9 lat :) jest panem swojego podworka, pilnuje domu, sieje postrach na dzielnicy, a w domu... jest potulnym misiaczkiem. kochany dla dzieci, cierpliwy i zawsze chetny do zabawy. no moze z racji wieku potrzebuje teraz wiecej snu, ale za pilka zawsze pobiegnie. polecam owczarka, to bardzo madre psy, lojalne, towarzyskie i wspaniale przytulaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owczarki niemieckie to wspaniałe psy. :) Wybierz suczkę - są bardzo opiekuńcze. Dziecku nie zrobi krzywdy. Szczeniaki oczywiście bawią się agresywnie ale to kwestia paru miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo bym chciała miec owczarka niemieckiego. Kiedyś miałam psa i był bardzo agresywny , ale tylko w stosunku do obcych, do członków rodziny nie, a ja wtedy byłam dzieckiem.Czy suki owczarka niemieckiego są też takie ostre jak psy czy z reguły łagodniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pies na ogrodzie...
zależy jak zamierzacie tego psa trzymać...jak w zagrodzie na podwórzu to odradziła bym każdą rasę...nawet owczarek czy labrador pozostawiony na większość dnia sam sobie głupieje, a nigdy nie wiadomo kiedy u psa taka głupota przerodzi się w agresje. jeśli pies będzie z wami w domu to lepiej jedną z większych ras, właśnie owczarka, boksera, doga...nawet rotwailer czy amstaf będą lepsze od małego psa. małe rasy są często dość agresywne...przy dziecku odpadają wszelkie teriery i małe rasy myśliwskie, jamniki...a na kundelka nie ma się co decydować, bo przy takim to już w ogóle nie wiadomo na co wyrośnie. jeśli chcesz mniejszego psa to możesz rozważyć jakiegoś spaniela, bądź baseta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurorasnow
ktoś, kto zadaje takie pytania nie powinien kupować sobie psa :o i dom z ogrodem nie jest żadnym argumentem :o najpierw zastanowcie się czy dojrzeliście do posiadania zwierzęcia, czy zdajecie sobie sprawę, ze bierzecie sobie obowiązki na ok. 10 lat i czy będziecie umieli wychować zwierza. ale czytając twoje pytania w życiu bym ci zwierzęcia do domu nie dała :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie bardzo do dzieci??? Jak najbardziej. Każdy lekarz, treser, hodowca Ci to powie. Są bardzo opiekuńcze. To pies, który będzie bronił i dostrzegał każde niebezpieczeństwo grożące dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gresso
Bardza popularna rasa przecież :) To są prawdziwi obrońcy domu i stróże. Przy tym nie jest to rasa agresywna; i są cudne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pies na ogrodzie...
tak ale owczarka trzeba układać. trzeba w to włożyć serce i czas i konsekwencje. znałam 3 owczarki trzymane w zagrodach lub nieszkolone...owszem swoich nie gryzły (ale łagodnością bym tego nie nazwała...łagodny to jest mój wyżeł któremu miskę mogę spokojnie zabrać spod pyska i nigdy nie warczy), ale do obcych czy dalszych znajomych żeby na wierzchu i duszenie się na kolczatce. zresztą co tu gadać mało jest ras które układania nie potrzebują układania. w przypadku większości dużych ras jednak jest to ze sukces zależy od właściciela...natomiast nie widziałam jeszcze nikogo komu udało by się ułożyć jamnika, teriera czy pekińczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owczarek jest akurat chyba jedną z niewielu ras, której nie trzeba układać, choć ja jestem zwolenniczką choć szkolenia podstawowego posłuszeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kryssssss
Ja mam owczrka niemieckiego. Jest to pies bardzo posłuszny i dobrze ułożony.Szybko się uczy poleceń.Jest bardzo przywiązany do swoich opiekunów lecz w niewłaściwych rękach może stać się niebezpieczny dla innych ludzi nawet dla właścicieli. Jeśli dziecko nie będzie psa denerwowało możecie go Państwo kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja suka ma teraz 3 miesiące, mój syn 6 lat, dogadują się, on ją "maltretuje" :) a ona nie jest mu dłużna. Fantastyczna rasa, psy bardzo mądre, inteligentne, ale i dominujące, na to radzę uważać i go wytresować. Pozdrawiam :) i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko bernenczyk
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalkaa82
Wie pani co ja mam małego owczarka niemieckiego i on gryzie bo go zęby swędzą i chce się bawić ale suczki są łagodniejsze.Owczarki lubią pływać bo mi ciocia mówiła więc będzie lepiej jeżeli suczke się kupi a ja mam pieska o imineiu Max a suczka to raczej nie będzie dziecka gryżć:)Mam nadzieję że pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewcia
Witajcie. Posiadam owczarka niemieckiego i to juz nie pierwszego poniewaz kocham ta rase .Uwazam ze nie jest to dobra rasa dla osob nie majacych doswiadczenia w prowadzeniu tej rasy i tym bardziej przy dziecku .Jest to rasa bardzo madra ale wymagajaca duzo pracy i konsekwencji przy nauce .Zajrzyjcie do pierwszej lepszej ksiazki o tej rasie i jest napisane ze nie jest to pies dla osob niedoswiadczonych .Pies ten rasy zle prowadzony moze byc naprawde niebezpieczny .Zdecydowanie odradzam ten pomysl.Joanna Gdybyscie mieli pytania piszcie .Odpowiem .Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitkaaaaaaa
ja mam do pani Joanny pytanie jezeli pani czytala takie cos o owczarkach to dlaczego pani sie zdecydowala na ta rase wkoncu pani tez kiedys byla osoba poczatkujaca i malo wiedzaca o tej rasie psa .... moim zaniem charakter ksztalcimy u psa my i to od nas zalezy jaki bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YYYYYYYYYYYYYYYYY
SŁYSZAŁAM, ŻE OWCZARKI NIEMIECKIE SĄ ŁAGODNE ALE NAJŁAGODNIEJSZE3 SĄ LABRADORY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epsilonka
My mamy dwa owczarki niemieckie, które są oazą spokoju i cierpliwości jeżeli chodzi o dzieci. Wspaniale zaakceptowały pojawienie się dziecka na świecie. Suczka mu matkuje, pies robi za tatusia. Poważnie :) Nie odstępują syna na krok, a to już 4 latek :) Jeżeli faktycznie chcecie owczarka, to tylko od hodowcy. Z możliwością wglądu rodziców. Psychika psa w sporym stopniu jest dziedziczna. Jak matka czy ojciec jest agresywna/y, to jest spore prawdopodobieństwo, że i szczeniaki takie będą. Spotkałam się już z 3 takimi przypadkami jeżeli chodzi o owczarki. Poza tym to strasznie mądre psy. Karne, szybko się uczą. Zanim kupicie psa, poczytaj fachową literaturę na temat danej rasy i wychowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość want
Ja mam pytanie - popełniłem podstawowy błąd kupiłem owczarka niemieckiego szczeniaka z myślą że mam dom i ogród to będzie mu wygodnie a pozatym będzie niesamowitym ochraniarzem. No i jest wspaniałym ochraniarzem tylko że w niedługim czsie zmieniałem pracę i nie mialem czasu dla pieska teraz mo już dwa i pół roku i stał się bardzo agresywny do obcych ludzi . Ostatnio wyrwał się za ogrodzenie i mało brakło a zaatakował by przechodzącą kobietę - mam pytanie czy mogę jeszcze zmienić charakter tego pieska czy jest to niemożliwe ? boję się że może komuś obcemu zrobić krzywdę dla domowników jest do rany przyłuż można niemal robić z nim wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2783972837
Tak na logike, jesli ta agresja jest spowodowana frustracja, ze nie wychodzi , to na pewno dlugie spacery pomoglyby. A o ogrodzenie trzeba zadbac, moze zywoplot? Wtedy przechodzacy ludzie tak by nie draznili. Czasem sie znajda jakies debilne bachory co rzucaja w takie psy kamieniami niestety... Po ogrodzie moze biegac swoobodnie? Mialam sasiada co mial owczarka, ale trzymal go w jakims malutkim kojcu, biedak caly dzien wyl i ujadal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam owczarka
z czystym sumieniem polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiarz
dzień dobry ja powiem pani tak żeby pani sobie pocztała na temat tych psów bo ta rasa to rasa pracująca z krwi i kości. ja mam np 4letnią cureczkę i 12miesięczną cureczkę i niewidą lepszego psa nisz owczarek niemiecki ponieważ owczarekniemiecki to jest król wsrud innych ras jest to pies jak najbardziej dla rodziny z dzieciakami.ale to też zalezy jak go pani wychowa! ja jak najbardziej bym pani poleciła owczarka niemieckiego poniewz znam się na tej rasie bardzo dobrze i ta rasa świetnie spisuje się dla rodziny z dziećmii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aro828
mam owczarka niemieckiego ma 2lata muj syn ma 9lat kiedyś poszet do ogrodu a pies znim a jak pracownik podeszet do syna to pies warczał na pracownika aż poszet polecam to mądre psy są potujne jak baranki a obcy nie majom wejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×