Odpowiedz na ten temat

owsiki- domowe sposoby na ich pozbycie sie

• owsik 2006.03.16 [13:32]
    prosze o poradę, zaraziłam się owsikami a jestem w takiej sytuacji, że nie moge przyjmować lekarstw czy istnieja jakieś domowe sposoby na pozbycie sie lub zmniejszenie uciążliwości tych pasożytów.
  • Frania wyrobek 2006.03.16 [14:19]
    Tak sposób mijej babci- sok z kapusty kiszonej. To nie zart- naprawde działa. Moja p. pediatra nawet wspominała o nim, jak moje dzieci łapały w przedszkolu te dolegliwość.
  • gfdgdgdf 2006.03.16 [15:56]
    kapusta kiszona
  • ceha 2006.03.16 [16:01]
    preparat Vernikadis brata Grzegorza Sroki
  • ceha 2006.03.16 [16:02]
    Aha ,również pestki z dyni
  • noooo 2006.03.16 [16:06]
    Moja babcia mawiała ze na owsiki dobry jest czosnek,
    w jakiejś gazecie wyczytałam że swieże pestki dyni

Prawda jest jak D**A,każdy ma swoją
  • zxcvbnm 2006.03.16 [16:25]
    Gotowane czerwone buraki. Kiedy mój pies miał robaki wet. kazał podawać mu buraki gotowane i rzeczywiście to działa, więc pomyślałam że może u ludzi jest tak samo. Proponuję Ci, żebyś jednak poszła do lekarza.
  • landrynka007 2006.03.16 [16:29]
    nie usuniesz ich domowymi sposobami - bo nawet jesli bedziesz jesc czosnek czy pestki ze słonecznika to usuniesz tylko robaki a jajek czy jak to sie tam nazywa już nie i po 2 tygodniach bedzies\\z miec nieprzyjemną powtórkę.

idz do zwyklego lekarza i popros o proszki -to żaden wstyd i wcale nie świadczy o braku higienyusmiech.gif

Miałas moze kontakt jakims malym dzieckim???? dzieci często w przedszkolu czesto to lapią i roznoszą dalej.

• owsik 2007.04.14 [12:49]
    wypij sok z ogorkow kiszonych domowej roboty!! ten kwas takismiech.gif nie jest zbyt dobry(tzn. niektorzy go lubia) ale pomaga
  • Hehe... 2007.04.14 [12:52]
    Nie ma sie co truc, jako dziecko mialem to paskudztwo, mozesz poprobowac naturalnie, ale generalna zasada jest taka, zeby nie drapac sie po dupce i pozniej zbliżać reke do ust, jajeczka bardzo latwo sie przenoszą, dlatego najlepiej trzymac higiene a samo przejdzie!
  • marlena3010 2007.11.28 [19:41]

• marlena3010. 2007.11.28 [19:44]
    Proszę o pomoc dostałam owiki w 6 miesiącu ciąży i nie wiem co brać żeby ich nie mieć a wstydze sie powiedzię swojemu lekarzowi o tym.Może istnieją jakieś domowe sposoby?proszę o pomoc.
  • odwiedzajaca_cafe 2007.11.28 [22:08]
    Moja rada:
    ladnie kupic sobie soczek z kapusty w sklepie ze zdrowa zywnoscia i 3 duze lyzki rano i wieczorem. To oczywiscie nie daje natychmiast poprawy ale i na wieczorne swedzenie jest sposob. Moze troche odrazajacy i nieprzyjemny (sama nie moglam uwierzyc i dopiero w kryzysowej sytuacji, kiedy juz mialam dosc zazywania lekow i trucia sie nimi odwazylam sie), ale na prawde pomaga czosnek na noc zaaplikowany jak czopek. Poczatkowo czuc swedzenie, ale pozniej sie uspokaja i mozna spokojnie zasnac. A poza tym to zero slodyczy, maksymalnie duzo kwasnych rzeczy i przyprawy typu czosnek sa bardzo wskazane.

• IZUNIA_19 2008.02.28 [23:29]
    BLAGAM POMOZCIE JA MAM JUZ OWSIKI 3 LATA I NIE MOGE SIE ICH POZBYC, WSTYDZE SIE ISC DO LEKARZA JAKIE SA JESZCZE DOMOWE SPOSOBY ICH POZBYCIA SIE?? POZDRAWIAM
  • Tera54 2008.02.29 [21:59]
    JA tez od dluzszego czasu a wlasciwie od bardzo dlugiego mecze se z tym paskudzctwem....probowalam czosnku picia soku z burakow z samego rana no i ktos polecil mi picie czabru bo tez to podobno swietny specyfik w walce z robactwem......hmmm ale mimi ze swedzenie ustalo...na troche to szybko one do mnie wracaja tak jakby nie byly do konca wyleczone;/;/...Slyszalam ze dobre jest Pyrantelum i mozna je gdzies dostac bez recepty( w niektorych aptekach)czy ktos sie orientuje w jakich??? Prosze o pomoc bo zwiariuje z tymi zyjatkami we mnie.....

• ewuss 2008.04.05 [09:38]
    ja tez dostalam od jakiegos czasu teraz mi ie powiekszylo ich stado!! Niewiem co robic a wlasnie mam okres! Pomóżcie!!!
  • Kurka1995 2008.05.02 [09:02]
    Wiem że tam późno pisze ale sorkiusmiech.gif Najlepsze co moze być (jeżeli nie chcecie żeby w nocy swędziało)jest wyciśnięcie soku z czosnku(np.za pomocą dziadka do orzechówsmiech.gif )potem nałożyć na ten wacik z sokiem troszkę kremu ale tylko troszkę,a potem położyć sobie na odbytjezyk.gif przez chwilę będzie piekło i jakby gilgotało ale potem można normalnie spać usmiech.gifusmiech.gif
  • kais22 2008.06.09 [18:10]
    Pyrantelum - ktos to moze stosowal ? poprosze o informacje jak to brac ( w jakich ilosciach, w paczce sa tylko 3 tabletki duze ) ? ulotka jest nieprecyzyjna pechowiec.gif z gory dziekuje.
  • damianppppp 2008.08.16 [01:22]
    ja mam to również niestety ;/ najgorsze jest to że te BARANY wychodzą nocą lub wieczorem przez odbyt....udręka .......ale co zrobić ...zrobiłem sobie głodówkę przez półtora dnia ;/ i widziałem że jest ich dużo martwych na bieliźnie..... miałem je kiedyś i przestałem jeść słodycze hehe wiem że to bzdura ale to kiedyś pomogło ....tym razem zrobię to samo i sprawdzę ....nie miałem styczności z żadnymi dziećmi ale jadłem przez kilka dniOGROMNE ilości słodyczy (pączki,ciastka,czekolada,dużo jogurtów homogenizowanych ) i wtedy to się stało ..narazie męczę się z tymi gnojkami ponad tydzień i wiem jak to jest upierdliwe ...najlepiej to bym je siekiera wysiekał ...jedyna pociech że one wychodzą wieczorami i nocą to nie swędzi przez dzień i można normalnie pracować jezyk.gif

• damianppppp 2008.08.16 [01:37]
    dopowiem jeszcze tyle że do lekarza nie idę bo co mu powiem ?że mam w sobie więcej niż 50 żywotów xD hehe próbowałem je straszyć ogniem nawet machałem przed nimi widelcem jezyk.gif mam dopiero 20 lat i jak umrę to poproszę o skremowanie heheheh a tak na serio to wiem że to ochydne ,ale co zrobić smutas.gif czasami już tak jest ..... o żadnej kapuście nie słyszałem tak samo jak i o soku z buraków czy tam czosnku....zapytałbym mojej mamy co robić ale ona za pewne powie z uśmieszkiem na ustach "a co ja na to poradzę " hehe jak wspomniałem w poście wyżej jadłem masowe ilości słodyczy (ponad normę) więc postanawiam że odstawię je całkowicie usmiech.gif polecam to również może pomoże ..a może i nie usmiech.gif zastanówcie się ile Wy tego jecie jezyk.gif nie będę się drapał po dupce i zbliżał ich do ust ...śpię w piżamce (TO NIE JEST ŚMIESZNE ) HEHEHE od czasu gdy je mam ....żeby nie dotykać okolic pupci usmiech.gif rozstałem się z dziewczyną bo nie będę ją skazywał na to.....nie powiedziałem dlaczego bo to wstyd ....i wiem że to koszmar ...smutas.gif JESTEM Z WAMI ......smutas.gif Pozdrawiam
  • damianppppp 2008.08.16 [02:00]
    zapomniałem dodać że słyszałem o specjalnym leku który można kupić na Allegro usmiech.gif jego nazwa to "VERNICADIS" nie stosowałem tego ale słyszałem wiele wypowiedzi na innych porach internetowych usmiech.gif . ... jest jeszcze to "pyrantelum"ale do tego drugiego trzeba jeść ostro i pić codziennie piwko usmiech.gif to nie jest chyba problem heheh użytkownik na jednym forum pisał że dobrym sposobem jest krem nivea ....te GADY podobno boją się ostrych potraw przy jednoczesnym ćwiczeniu mięśni brzuch usmiech.gif sorki że zanudzam tyle ale chcę Wam i sobie pomóc jezyk.gif ŚMIERĆ OWSIKOM hehe Pozdrawiam i życzę nie miłej aczkolwiek skutecznej walki z tymi BARANAMI ...JESTEM Z WAMI
  • sibi 2008.08.16 [16:21]
    jak mieszkasz z rodziną ,używaj osobnego ręcznika i myj ręce często ,pierz pizamkę i pościel często bo można roznieść je!!,najlepiej działa vermox ale to na recepte po 3 dniach spokój,ale lekarze dają bez problemu.a domowe sposoby cóż,dyni pestki,kapusta kiszona ale one pomagają na początku tylko,jak złoża owsiki jaja to się nie obejdzie bez tabletek
  • sibi 2008.08.16 [16:29]
    a pozatym nieleczone owsiki uwaga mogą wejść głebiej w układ trawienny więc warto iść po recepte,ja kiedyś miałam,bo pilnowałam dziecka który chodzi do pszedszkola,i pewnie tam złapał,poszłam do lekarza i mówię że nie wiem z czego i się smiał ze mnie,i dał recepte.nic w tym wstydliwego bo jajeczka owsików nawet są w powietrzu
  • wyleczona.9090 2008.08.27 [02:39]
    Nie ma czego sie wsytdzic . ! Sama mialam i wyleczylam juz po 3 dniach od wziecia tabletki pyrantelum . co prawda na reepte ale rozmowa z lekarzem wyglada w ten sposb . dzindrobry mam owsiki pozterbuje co am na to poradzic ? a leakrz wtdey moiw ci o higienie zeby uwazac lalalala i daje recpte i tyle

• Cząber 2008.09.03 [23:10]
    Cząber pomaga!!! Przeczytałam gdzieś na forum wypowiedź pewnej pani, której dziękuję, bo się z nich wyleczyłam po tak długim czasie!
    2 łyżki cząbru zalać wrzątkiem, odstawić na pół godziny i wypić przed posilkiem. Szczypie w język, wstrętny, ale warto! Powtórzyłam dwa razy. Wylazło w wc co miało wyleźć i mam święty spokój! Pomogło mi! Polecam i pozdrawiam!
  • Lalcia 2008.09.24 [20:09]
    Cześć ja też ma problem z owsikami ale boje się powiedzieć mamie
    boje się że przez to nie będę miała okresu co zrobić?
    Pomóżcie
  • waleczny 2008.10.16 [17:26]
    ja mam od urodzenia , i walcze z nimi dopiero od kilku lat jestem specjalistą w tej dziedzinie , można tak powiedziewć , pewnie bym się wyleczył lecz rodzina bagatelizuje ten problem . Wiem że jeżeli cała rodzina nie podejmie walki nigdy się ich nie pozbędę . Moje wyprubowane rady najbardziej skuteczny jest czosnek najlepiej zjadany przez pare dni , 2,3x dziennie rozgryzany zębami . rano i wieczorem 2 godź przed snem , by się zaczął trawić , jeżeli mamy kontakt z ludźmi to polecam sposób aby niebyło nieprzyjemnego zapachu : rozgnieść czosnek lw prasce lub drobno pokroić i połknąć popijając , starając się aby jak najszybciej znalaxł się w żołądku . przykry zapacvh wydobywa się z płuc i jamy ustnej jeżeli go połkniemy nie będzie kłopotu , dobry jest sok z kapusty kiszonej , pestki dyni ale świezej suszone pestki nie działają , pyrantelum dobry jest ale drażni żołądek , przyprawy które pomagają w owsicy : bazylia , gożdxik w załości żuć tak jak gumę do żucia , zabija zapach czosnku i wogóle bardzo dużo właściwości , cząber , imbir w ogóle pikantne przyprawy . przede wzystkim higiena osobista mycie rąk przed posiłkiem podmywanie się (odbyt ) kupić sobie wiele majtek na zmianę i codziennie z rana je zmieniać prać pościel często prasować . Wytępić owsiki to nie problem , problem jest z jajeczkami które są wszędzie w kurzu , nawet w naszym organiźmie robaki wytrujemy ale po dwóch dniach do trzech tygodni z naszego organizmu z jajeczek znowu wylęga sie dorosły osobnik który produkuje dziesiątrki tysięcy jajeczek , Także walka z nimi powinna trwać około trzech miesięcy odpocząć i po dwóch tygodniach dla pewności pare razy poprawić kurację . Niechce was załamywać ale ja już wealczę z tym paskudztwem od kilku lt i mam spokój na parę tygodni lub miesięcy i znowu jest reemisja . Ja reaguję n owsiki zmianą nastroju gdy jest zmęczony , ospały często mnie głowa boli to wiem że znowu złożyły mi wizytę . A propos byłem kilkanaście razy u lekarza nawet w sanepidzie robiono mi badania i nić nie wykryto , w kale były a na testach nul także szkoda pieniędzy na te testy . niepróbowałem jeszcze leków ziołowych paratex czy coś tkiego , sa drogie i chciałbym się zapytać kogoś kto stosował ten preparat m czy żeczywiście jest skuteczny pozdrawiam
  • alalalbamba 2008.10.16 [18:49]
    ludzie po co się męczyć idźcie do lekarza po receptę. ja kiedyś złapałam w liceum, ten lek chyba ma dwie tabletki, ale błyskawicznie przechodzi po nim
  • mmm24 2008.10.16 [21:03]
    borówki-bardzo dobry sposób na owsiki.wszystkie poradniki o ziłach podają ten sposób można jeśc świeże bądź suszone-zalać wrżątkiem i roztrzec z cukrem.kuracje przeprowadza sie przez 3 dni koncząć podaniem srodka przeczyszczającego.oczywiscie nalezy pamietac o scisłeg higienie i codziennym zmieianiu bielizny

• mpk 2008.10.17 [13:01]
    Witam, ten pasożyt atakuje nas od zarania dziejów. Moja babcia miała na to drastyczny ale dobry sposób usmiech.gif
    żywnienie na cały "1" usmiech.gif dzień ugotowany groch polny mocno osolony i pić przez cały dzień sok z kiszonej kapusty (oczywiście swojej roboty - ten w sklepach jest kwaszony octem smutas.gif . Już na drugi dzień "kał" cały się rusza. - powodzenia usmiech.gif
  • ewwa33 2008.11.30 [10:52]
    kurcze karmie piersią ,mam owsiki i chciałam je zwalczyc zjadłam pestek z dyni,całą noc dziecko mialo kolkę,Boże co robić?smutas.gif

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej