Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
INESKA

pedagogika wczesnoszkolna przedszkolna- PROSZE O POMOC

Polecane posty

Witam, chce podjąc naukę na uczelni o w/w kierunku. Z chęcią poslucham opinii osob ktore to studiowaly, napiszcie czy ten kierunek jest ciezki, jak wyglada z praktykami na studiach niestacjonarnych, jakie przedmioty i.t.d Z gory wielkie dzięki [cmokas]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedag.
np takie przedmioty jak: działania twórcze, pedagogika opiekuńcza, edukacja matematyczno-przyrodnicza, edukacja polonistyczna, terapia pedagogiczna, filozofia, edukacja plastyczna, edukacja muzyczna, psychologia rozwojowa itp, itd.Studia średnio ciężkie jak dla mnie owszem uczyć się trzeba. Praktyki miałam w szkole podstawowej( u pedagoga), w przedszkolu, świetlicy, poradni rozdzielone po 2 tyg. i tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy po zrobieniu tylko licencjata bede mogla uczyc dzieci od 1-3? czy czeka mnie jeszcze zrobienie MGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klatkasrebrna
po licencjacie nikt nie może już uczyć, bo weszła reforma i musi być magister w szkole, no chyba że po znajomości ktoś cię przyjmie do roboty i w trakcie będziesz studiować na uzupełniających magisterskich, za które szkoły ci zafunduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chwile obecna licencjat wystarczy, aby móc uczyć w klasach 1-3. Jednak, jak to najczęściej bywa, nigdy nie wiadomo, czy nie podwyższą wymagań w wykształceniu. Proponuje również ukończenie studiów podyplomowych z innych kierunków pedagogicznych. W dzisiejszych czasach nauczyciel musi byc nie tylko doskonałym, kreatywnym praktykiem, ale również doskonale wykształconym człowiekiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, to macie rozne zdania, niektorzy z was pisza ze mozna pracowac z licencjatem a niektorzy ze trzeba miec mgr... Ale tez cos czuje ze skonczy sie to mgr :( a mi czasu brakuje.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddsdsdsdsdsds
a cxzy to prawda ze robiac podyplomowke z wczesnoszkolnej mam jednoczesnie uprawnienia do przedszkolnej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego rzucilas
? a jakie sa szanse na prace jesli mam skonczone studia mgr pedagogika opiekunczo wychowawcza mam podyplomowke z nauczania j angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej i zrobilabym podyplomowke ze zintegrowanej i przedszkolnej? ktos pytal o podyplomowki sa rozne generalnie est teraz tendencja ze rozdzielaja edukacje zintegrowana od przedszkolnej i sa to 2 rozne podyplomowki ale mysle ze lepiej poszukac takiej ktora laczy oba te kierunki bo to zawsze daje wieksze mozliwosci poszukania pracy jak nie w szkole to w przedszkolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psorkka profesorkaa
ja od dwóch lat pracuje jako nauczyciel... zaczynałam pracę po licencjacie , teraz został mi ostatni rok mgr. Oczywiście ze po licencjacie można uczyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczę uczę11
z tego co się orientuję to robiąc edukację przedszkolną ma się uprawnienia do nauczania w klasach 1-3 i odwrotnie ...można uczyć w przedszkolu mając ukończoną edukację wczesnoszkolną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waniliaPyszna
oczywiscie ze mozna pracowac po lic tylko ze za mniejsze pieniazki. studia nawet fajne, ciekawe, trzeba przygotowywac lekcje do szkoly i przedszkola a potem przedstawiac przy calej grupie, idzie sie usmiac:) tylko, ze ciezko o prace po tym zawodzie, ja szukam i szukam i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chodzi o te zintegrowane
i przedszkolne to treba uwazac. moja kumpela skonczyla 5letnia pedagogike wczesnoszkolna i okazalo sie ze nie ma uprawnien do bycia nauczycielem w przedszkolu i robila przedszkolna jako podyplomowke. trzeba dokladnie zytac i pytac do czego dany kierunek daje uprawnienia. ja chce robic podyplomowke i znalazlam jedyna w swojej okolicy ktora daje uprawnienia do klas 1-3 i do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładanie tak jak ktos
wczesniej stwierdził za licencjat w szkole mało płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odp. Ja sie dowiadywalam na swojej uczelni, ze koncząc ten kierunek bede miala uprawnienia do nauczania dzieci od 1-3 i w przedszkolach. Narazie jestem na etapie kompletowania dokumentow na uczelnie, a od pazdziernika zaczynam naukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monixon
witam Was chciałabym Was prosić o pomoc , generalnie biorę się za swoją pracę licencjacką z tego kierunku. Chciałabym Was prosić o radę , jaki temat wybrać. Sama już myślałam o kilku jednak wolę podpytać tu o inne propozycje , szczególnie tych , którzy polecą mi jakiś temat który posiada w miarę sporo ogólnie dostępnych materiałów -zdecydowanie bardziej skłonię się ku jednym z nich. z góry bardzo dziękuję tym , którzy zechcą mi coś podpowiedzieć. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy pedagogika jest jeszcze opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy opłacalna, to pojęcie względne...zależy co masz na myśli mówiąc opłacalna. No nic, ja uważam, że dobrych pedagogów jak na lekarstwo, ważne jest, żeby przyszłe pokolenia czegoś sensownego się nauczyly, więc jeśli czujesz smykałkę do tego zawodu, ja bym patrzyła raczej pod jej kątem na to,. sama wybieram się tu http://www.ignatianu...l/-page_26.html - i nie załuję decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że jest, musisz mieć tylko na siebie pomysł. Ja studiuję pedagogikę na łódzkim medyku (teraz zaczynam studia drugiego stopnia) i już rozglądam się za tym, gdzie mogłabym pracować, łapię się wszystkich wolontariatów i praktyk by mieć jak najwięcej doświadczenia w zawodzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggo
jest to dość łatwy kierunek, ale bardzo pracochłonny i osoby które nie przyjmą tego dostatecznie prędko do wiadomości i nie wezmą się w garść, zwyczajnie sobie nie poradzą, to proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nikt wcześniej jakoś mocno się nie przykładał się do nauki, owszem, może być ciężki. Ja miałam średni zapał do nauki, skończyłam pedagogikę w www.wsge.edu.pl , którą mogę spokojnie polecić. Łatwo nie było, zwykle czekałam do ostatnich terminów, ale jakoś się udało i bardzo przyjemnie to wszytko teraz wspominam: ) Szkoła fajna, wiec jak ktoś się wybiera na ten kierunek, to bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam w szkole www.wsge.edu.pl ale nie jako uczennica, ale jako mama uczennicy:) Córka zadowolona bardzo, minęło parę lat odkąd skończył szkołę i jak się je pytam c teraz wybrała y inaczej, to zaprzecza i mówi, że nadal poszła by do tej samej szkoły, wiec polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj kolega skonczyl ten kierunek i aktualnie pracuje w przywatnym przedszkolu w USA. Zarabia calkiem dobrze. Szkoda, ze jest samotny bo fajny z niego mezczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planuje od października pedagogika na Gwsh w Katowicach w trybie zaocznym pracuje teraz jako pomoc nauczyciela w przedszkolu i zastanawiam się czy sam sobie radę jaki to kierunek trudny?proszę o pomoc-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie prosze mi podac roznice pomiedzy pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna a drugim kierunkiem edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w klasach integracyjnych??? Caly czas myslalam ze sa to te same kierunki czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halonow
W zespołach integracyjnych pracuje się inaczej ze względu na dzieci niepełnosprawne. Inaczej też nauczyciel przygotowuje się do lekcji. Tyle, że w nowym prawie oświatowym nauczanie integracyjne nie jest tak popularne jak do niedana. Jak to jest z uczestnictwem dzieci np. z niepełnosprawnością dowiesz się z artykułu na portalu portaloswiatoey.pl https://www.portaloswiatowy.pl/pomoc-psychologicznopedagogiczna/czy-mozliwe-jest-uczeszczanie-do-oddzialu-dzieci-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna-w-stopniu-umiarkowanym-i-znacznym-16059.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×