Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olllaaaaaa

pedicure - jak to wygląda

Polecane posty

Gość olllaaaaaa

hej dziewczyny, chce pojsc do salonu i zrobić sobie francuski manicure i pedicure. wstyd sie przyznac, ale jeszcze nigdy nie robilam w salonie pedicuru. jak to wygląda? pani jakos najpierw myje stopy, czy przed wejsciem do salonu musze sama jakoś je chusteczką wilgotną przetrzec? boję się, że jak wejdę i będe miala spocone/zakurzone stopy to sie bedzie ze mnie smiala ... jaki jest mniej wiecej koszt takiego pedicuru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanesa
koszt jest od ok 40zl wzwyz zalezy jaki salon, dadza ci miske taka specjalna z masazerem z woda i bedziesz siedziec przez jakies 15 minut i odpoczywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olllaaaaaa
ok. to fajnie :) a wiesz moze czy taki francuski manicure i pedicure zrobiony w salonie utrzymuje sie jakis dluzszy czas? bo ja mam strasznie łamliwe paznokcie i jak sama je pomaluje to dzien dwa i juz mi sie rozdwajają i łamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anci22
w życu bym nie poszła na pedicure za 40zł, tam gdzie ja chodzę musze płacic 80zł za francuski, ale przynajmniej mam pewność, że wszystko jest czyste, jednorazowe, aha i pytaj czy robią frezarką pięty-jak nie to szukaj dalej, a nogi myjesz na miejscu-dadzą ci miskę żeby wymoczyc stopy, mi sie trzyma około miesiąc, tzn moze i dłużej nawet by się trzymał ale co miesiąc chodze odświeżać i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedicure
wanesa - a ja sie zgadzam z anci22, tak sie składa, że też jestem kosmetyczką i nie wierzę, że komuś kto robi pedic tak jak wg mnie należy -opłaca sie brać 40zł bo: jednorazowe klapeczki- 1,5zł jednorazowe separatory-2zł jednorazowy kapturek ścierny na frez-3,50zł jednorazowy patyczek-1zł jednorazowe prześcieradło fizelinowe na fotel-2,40zł jednorazowa folia ochronna na miske do moczenia stóp-50gr jednorazowa nakładka na frez do piłowania-2zł jednorazowe rękawiczk, para-30gr jednorazowa maseczka ochronna dla mnie-1zł tabletka do rozpuszczenia w wodzie-3zł więc samo to, to juz jest prawie 20zł kosztów zabiegu.. i do tego dochodzi jeszcze zużycie kosmetyków-peeling,maska,krem,pianka zmiękczająca,lakier,baza pod lakier,utwardzacz,oliwka,płyn do dezynfekcji, waciki,ręczniki jednorazowe,itd-to wszystko też mnie kosztuje - więc ile by mi zostało gdybym brała za zabieg 40zł?? jak bym tak miała pracować to bym w życiu nie zarobiła na opłaty nawet, dlatego nie wierzę, poprostu nie wierzę, że jak ktoś bierze 40zł za pedicure to ma wszystko jednorazowe i pracuje na dobrej jakości kosmetykach co się wiąże z jakością usługi..no chyba że robi charytatywnie.. no ale wiem, że neistety są też salony gdzie wszystkie te rzeczy co wymieniłam nie są jednak jednorazowe..albo ich po prostu nie ma.. a poza tym wanesso, szkoda, że twoje klientki nie widzą jak się ładnie wyrażasz na forum, świadczy to o twojej kulturze osobistej.. a co do pytania o paznokieć z grzybicą-jest to przeciwskazanie do zabiegu, ja odsyłam klientki do dermatologa, poprostu nie zrobię pedicuru przy grzybicy, chciałas opinię pedicurzystki to ci pisze prawdę-no przykro mi i współczuje ci, że ci się to przytrafiło, ale wylecz najpierw stopki -to najważniejsze, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAK TRZYMAĆ Tak
nareszcie ktos tu pisze prawde, DARMO UMARŁO!! Pedicure za 40 pln to pseudo pedicure! Przy tym oprócz materiałów trzeba się jeszcze nieżle narobić jak przyjdzie kobieta z 4 cm skóry do usunięcia, pedicure nie robi się raz do roku jak to ma w zwyczaju większość Polek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanesa
no to powodzenia zycze robic pedicure patyczkami drewnianymi !! :D w zyciu nie odsuniesz dobrze skorek drewnianym g... trzeba miec dobry fachowy sprzet i sterylizowac go po kazdej klientce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedicure
heh kochana uwierz mi, że odsunę, mam świetny płyn zmiękczający, dobre patyczki no i cążki, które oczywiście, że sterylizuję po każdym użyciu, więc nie pisz takich herezji, już nie miałaś co napisać.. bardzo mi przykro, że dziewczyny, które tu wchodzą (nasze potencjalne klientki bajdełej) muszą czytać jak pięknie wypowiada się wanesa-kosmetyczka, no ale cóż no przecież anonimowa tu jesteś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanesa
oczywiscie ze jestem anonimowa, ty tez pani "pedicure" i prosze mnie nie obrazac, bo na pytanie autorki ile mniej wiecej kosztuje pedicure napisalam ze juz od 40 zl. i naprawde nie wszyscy musza chodzic do centrum warszawki i placic 150zl zl tylko dlatego ze pani pedicure musi sobie "zarobic" na klientkach, glownym aspektem tej pracy jest zadowolenie klienta, potem liczy sie zarobek, ale majac w ciagu dnia 15-20 klientek na sam pedi po 40 zl. a w pani salonie jedna klientka dziennie za 100zl, to kto jepiej na tym wyjdzie??? poza tym gratuluje dostawcy - jeden patyczek za 1 zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedicure
no tak jasne, że też jestem tu anonimowa, ale chodzi o to, że nawet gdybym nie była nie miałabym się czego wstydzić tak jak ty po tym co napisałas-no taka prawda, a ty waneso wyciągasz dziwne wnioski nie wiadomo skąd-dla mnie też przede wszystkim liczy się zadowolenie klienta-wtedy mam pełną satysfakcję ze swojej pracy-nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że nie.. a na brak klientek i to zadowolonych klientek w swoim salonie naprawdę nie narzekam- a to że na tym coś zarabiam-heh naprawdę dziwi cię to, że pracuje się po to aby coś zarobić..? :) ehh a 15-20 klientek dziennie na pedicure pozostawię bez komentarza, to chyba oczwiste, że jest to fizycznie nie możliwe, bo nie wiem jaki pedicure można zrobić tylu osobom w jeden dzień pracy no i jeszcze po każdym za każdym razem posprzątac, zdezynfekować gabinet i przygotować na następną klientkę w tym czasie przy czym sama napisałaś, że 15 min moczy się nogi :) no chyba, że pracujesz 24 na dobę to ok, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanesa.. twój facet musi nieźle zarabiać skoro piszesz że "glownym aspektem tej pracy jest zadowolenie klienta, potem liczy sie zarobek" pracuję w innej branży i tez powinno się dla mnie liczyć przede wsyztskim dobro odbiorcy.. poniekąd tak jest ale jakby ta praca nie przynosiła zysków na jakie liczę to na pewno bym jej nie wykonywała z takim oddaniem, bo niestety każda praca jest w dzisiejszych czasach obowiązkiem a nie przywilejem.. także nie wmawiaj że wolisz dopłacać do interesu (lub na nim nie zarabiać) żeby tylko widzieć mega zadowoloną klientkę która ma pedicure o połowę tańszy niż w salonie obok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanesa
oczywiscie ze moj facet niezle zarabia, ale to akurat nie ma znaczenia, najpierw trzeba zyskac klientki i pokazac ze umie sie robic pedicure itp, potem dopiero zaczyna sie zarobek, poza tym nigdy nie pisalam ze pracuje sama w salonie, mozna miec przeciez kilka pracownic, a nie trezba siedziec w salonie 24godz , wystarczy 10 dziennie i wierz mi ze mozna miec 10-15 klientek na sam pedicure, w soboty nawet wiecej... ale oczywiscie co ty "pedicure" mozesz wiedziec o prawdziwym salonie, skoro przyjmujesz 1 klientke dziennie, a potem siedzisz na kafe i piszesz takie bzdury..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POPIERAM pedicure
wanesa 15-20 klientek dziennie na pedicure ? :o kogo ty chcesz nabrac?:o pedicure wykonany na bazie profesjonalnych kosmetyków przy użyciu specjalnej frezarki połączony z peelingiem i in. kosm. nie moze kosztowac 40zl :o 60 zł to minimum! pewnie nie pracujesz w zadnycm salonie tylko w domu na czarno:o a o pedicure leczniczym juz nie wspomne, ale ty i tak pewnie nie wiesz co to jest :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanesa
nie chce mi sie 100 razy tlumaczyc pseudopedicurzystkom- ze za 40-50 zl tez mozna zrobic pedicure oraz ze nie trzeba samemu tyrac w salonie aby miec tyle klientek :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzdury piszecie
jestem po pedicure w krakowie-mam cudnie zrobione stopy i zaplacilam 40 zl.moze nie w centrum bo tam ceny zaczynaja sie od 80zl a koncza na 200 ale mozna tanio ,profesjonalnie i naprawde dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka-987
SZCZECIN- ja polecam pedicure u wg mnie najlepszej kosmetyczki w mieści, na Wielkopolskiej, Centrum Holistyczne SPA. Chodze tam na różne zabiegi od ok 2-3 lat i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1234
Witajcie. Wczoraj robiłam sobie pedicure i kosmetyczce zeskoczył nozyk i mnie zacięła. Mam obawy czy nie dostane jakiegos HIV-a. Wydawało mi sie, że wszystko dezynfekowała. Zreszta twierdzi, że tym samym nozykiem nie mozna zrobic dwa razy pedicure, bo nawet jakby sie chciało to nie da rady, bo nozyki sie tepia na klientce. Mam stracha i juz odechciało mi sie chodzenia do kosmetyczki. Bardzo prosze o opinie, czy faktycznie jest jakas obawa zarażenia sie, jeżli zdarzy sie taki wypadek. Kosmetyczka twierdzi, że pierwszy raz jej sie to zdarzyło. Jest młoda i dopiero praktycznie niedawno zaczęł prace. Dziekuje z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapulec
ścinanie nożykiem to prehistoria jak dla mnie, zacznij chodzic na pedicure frezarką i zwracaj uwagę na to o czym pisała "pedicure" czyli żeby wszystko było jednorazowe to nie będziesz musiała się obawiać czy nic nie załapałaś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAK NOZYKI SIE WYMIENIA..
Z TEGO CO SIE ORIENTUJE..BO SE YTAPIA TAK JAK MASZYNKA DO GOLENIA.. A RESZTA NAZEDZI JEST STERYLIZOWANA..NIE BOJ SIE ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysokieobcasy26
jak cię zacięła to obowiązkowo powinna dac nową żyletkę:) i wziąść nowy komplet czystych narzędzi, jeśli masz obawy o swoje zdrowie zawsze dla swej pewności można zrobić badania i zapisac dane osoby która wykonywała ci ten zabieg i cię zacięła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka1234
Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Kosmetyczka zaraz wymieniła sprzet. Wiec myslę, ze jeżeli by robiła ta sama zyletka kogoś innego i zacieła, to też chyba by zmienila. Macie racje żyletka to przezytek i juz nigdy nie bedą nia ropbila. Pozfrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyczka-podolog
Pedicure leczniczy/medyczny w gabinecie podologicznym kosztuje od 100zł a tradycyjny/kosmetyczny kosztuje od 60 ,70 zł . Koszt zabiegu wzrasta jeśli klientka/pacjentka ma liczne modzele oraz odciski i dodatkowo ma wrastające paznokcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xceeq
WSzystko w jednym masz w Denique w Arkadii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasolqa
hmm... moze powiem prosto z mostu... dziewczeta pisza na to forum by sie dowiedziec jak wyglada pedicure a przede wszystkim jak przebiega owy zabieg.... a nie przechwalania sie nijakiej "wanessy" i "pedicure".... te dziewczeta na prawde maja problem i pisza by sie poradzic zas Wy skoro jestecie takie idealne i obeznane w fachu to powinnyscie wiedziec ze tego typu przechwalanki odsuwaja od was ludzi i stajecie sie malo wiarygodne gdyz nie wiadomo ktorej z was sluchac... mottem kazdej kosmetyczki itp.. powinno byc "Nie ma kobiet brzydkich sa tylko zadbane i mniej zadbane a naszym celem jest wspomuc odkryc piekna tych drugich...." wiec zastanowcie sie co robicie aczkolwiek w ten sposob zachwuja sie tylko dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela SZCZECIN
Ja byłam już w kilku gabinetach w Szczecinie i różnie z tym bywało,poziom co do jakości w niektórych pozostawia wiele do życzenia. Najlepsza specjalistka w tej dziedzinie z jaką się spotkałam jest w salonie Medestetic na Okulickiego, i tam jest Pedicure medyczny i kosmetyczny,pani Weronika używa jakiegoś super drogiego sprzętu,a ceny nie są wygórowane jak na taki salon. Miałam wrastającego paznokcia i moje dolegliwości mam już za sobą. Koleżanki które poszły z mojego polecenia są również bardzo zadowolone, może Was to zdziwić ale chodzi również tam mój mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile czasu to trwa?|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile czasu to trwa?|
i czy lepiej miec paznokcie dluzsze czy obciac samemu w domu? odpowiedzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLAWWWawa
na pedicure nie warto oszczedzac,naprawde mozesz isc wczesniej i zerknac jak kosmetyczka wykonuje,czy przestrzega zasad higieny,zazwyczaj te tanie pedi sa robione gorszymi produktami albo narzedzia nie sa jednorazowego uzytku i mozna zlapac grzybice _________________________________________ www.aleksandrawajnert.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×