Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

picie sody

Polecane posty

Gość gość

Wyczytałam, że pomaga na problemy żołądkowo - jelitowe, na grzyby. Chcę to brać, ale jest tyle różnych sposobów, że nie wiem jak dawkować. Czy ktoś pije sodę, na co, jak dawkujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję tylko czasami jak mnie boli brzuch. Biorę trochę sody na czubek łyżeczki i rozpuszczam w wodzie. Pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mam na zgage pila wode+soda+odrobina octu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo dawkowanie i sposób zależą od problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się pije regularnie, czy tylko jak jest problem ? Mam problemy z grzybicą, zatokami, pieczeniem w brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak grzybica, to niestety duża dawka, przez minimum 2 tygodnie. Do tego dieta bez węglowodanów. Węgle jedynie z niskowęglowodanowych warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piję od wczoraj i jakoś dziwnie mnie bolą oczy, mam zamglony obraz. Czy to może być od sody, może uczulona jestem? Dodam, że jem także ostropest na oczyszczenie. Dużo to znaczy ile razy dziennie i w jakiej ilości mam to pić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11.11.13 do gościa Moja mama tak piła i zmarła raka żołądka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osz , to mnie nastraszyłaś! To pić, czy nie pić?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego wiem soda stosowana jest w kuchni do pieczenia,ja uzywam lacznie o octem ,do czyszczenia zamiast chemi..Mozna napic sie ale sporadycznie jak nie ma nic innego pod reka.Polecam stosowanie zamiast sody miety dziala tak samo ,mozna zuc siarenka ostropestu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ostropest nie jest chyba na grzyby, tylko na oczyszczenie. Z tego co czytałam soda morduje grzyby. Nic mi nie wiadomo o szkodliwości sody i na pewno jest zdrowsza niż leki z apteki jak np ranigast! Myślę, że ten post o śmierci osoby po spożywaniu sody ma inny wymiar. Pewnie osoba zaczęla pić sodę, gdy była już poważnie chora, to mogło mieć rzeczywiście zgubny wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic tobie nie będzie, pij na zdrowie, ale nie częściej niż 2x dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic oprócz raka zoładka lub raka jelita....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mylisz sie,moja mama zaczeła sobie popijac w czasie upałow,kiedy nie było w sklepach jeszcze oranzady,mineralnej gazowanej a jedynie kobiety robiły tzw.podpiwki na bazie drożdzy.sypala sode do wody i troche octu i to humorystycznie nazywano psiucką gdyz wydobywała sie piana z gazem.Zaczela tak popijac majac 40 kat a zmarła mając 74 lata.Majac 60 zaczęly sie problemy z żoładkiem.Lekarze wówczas uznali że soda załatwiła na cacy błonę śluzową.To nie moja opinia,przykro mi bardzo ale nigdy bym nie pisała czegoś wziętego z sufitu. Powiem szczerze ze czasem jak czuje jakas niestrawnosc sama sięgam po nią ale ze strachem.Dzisiaj wsypałam całe opakowanie do miski Wc i jest biała jak kryształ,wiec pomyslałam co ona moze robić z żoładkiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez uzywam do wc o octem,jak mam zgage sporadycznie ale pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dlaczego tyle osób się wypowiada o skuteczności tego specyfiku. Polecają także do walki z rakiem. Podobno pita razem z syropem klonowym wnika w komórki rakowe i je niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem , może tam też coś o tym jest. Czytałam w goole w wypowiedziach na temat sody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam raczej dobre doświadczenia z sodą, toteż zaskoczyły mnie wypowiedzi o jej szkodliwości. Wiadomo, jak ktoś stosuje ją jako orenżadę to skutek może być opłakany. Wiem ,że sodę podaje się też jako roztwór przeciwzapalny do nosa. Gdyby była tak żrąca , to nikt by tego nie robił. Dodawanie do sody octu!!! przecież wiadomo, że ocet wypala trzewia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubimyto
Piję i czuję się świetnie. Pomaga mi, nie boli mnie brzuch, chudnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamomo
Dawniej wiele osób piło sodę - nazywano to natronem Ponieważ spożywano tego zbyt dużo , wielu osobom zaszkodziło. Ale byli tacy , co pili to jako lekarstwo, nie było ranigastów i innych tam paskudnych leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A medycyna naturalna co na to ? Pić, nie pić, pomaga, szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odkwasic organizm mozna proszkiem zasadowym(do kupienia w aptece)badz piciem codziennie rano na czczo wode z wycisniętym sokiem z jednej cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten proszek zasadowy to pewnie nic innego jak soda tylko apteczna, więc wniosek jeden pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i sprawdziłam - proszek zasadowy to soda połączona z selenem magnezem, wapniem ... i innymi różnościami tak więc pić z umiarem sodę - na zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sód w duzych ilościach i pity przez dłuzszy czas moze zbytnio obciazac nerki dlatego kuracja nie powinna byc dłuzsza jak 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie znalazłam taki przepis spożycia na 7 dni 1 dzień - 1 mała łyżeczka 1 x dziennie 2 dzień - 1 łyżeczka rano i wieczorem 3 dzień - 2 łyżeczki rano 4 dzień - 2 rano i 1 wieczorem 5 dzień - 2 rano i 2 wieczorem 6 dzień - 2 rano, 1 po obiedzie, 2 wieczorem 7 dzień - 3 x 2 łyżeczki co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na moje oko to trochę duża dawka. Ja bym tyle nie brała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soda jest też bardzo dobra do włosów, używa się jej razem z szamponem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co z włosami po umyciu sodą???? się dzieje,,bo kibelek pieknie wybiela i białe ciuszki i firanki też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszek zasadowy to zestaw zasadotwórczych minerałów. A soda ma bardzo szerokie zastosowanie lecznicze. Raczej tej pani z rakiem zaszkodziło połączenie sody z octem, a nie sama soda. Ostropest jest na wątrobę. Odtruwa i regeneruje. Na grzybice łyżeczka sody, łyżeczka miodu, szklanka wody pić dwa razy dziennie. Ale dieta też musi być, bo trzeba grzyba lekko przygłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×