Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pieczenia muffinek...pomóżcie

Polecane posty

Gość gość

chciałbym upiec muffinki tylko zastanawiam się jak je upiec. chodzi mi o to,że chce kupić takie kolorowe papierki do muffinek i tu moje pytanie: czy mogę ciasto po prostu wlać do tych papierków,poukładac na blachę i tak je upiec?? czy muszę mieć taką specjalną blachę do pieczenia muffinek,taką z dziurami :) nie robiłam ich jeszcze nigdy,takiej blachy też nie mam...więc nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie masz foremek ??? takich małych ? sa po 10 chyba sprzedawane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinoowka
jesli mufinki chcesz piec w papierowych papilotkach to musisz miec jeszcze blache, bo inaczej ciasto sie rozleje. Ewentualnie mozesz zakupic silikonowe papilotki i wtedy nie potrzebujesz blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja piekłam w papierkach i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie papierki znajdziesz w każdym supermarkecie. Ja bardziej zastanawiam się nad składnikami tych muffinek. Osobiście piekę je tylko z takiej ekologicznej mąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje debiutanckie muffiny tez byly bez formy ale mimo ze byly smaczne to wygladaly okropnie bo sie rozlały wiec szybko pojechalam po blaszkę i upieklam raz jeszcze.Fajne przepisy na muffiny są na stronie kwestiasmaku:)polecam:)później jak nabierzesz wprawy możesz wymyślać swoje muffinki:)polecam,fajna zabawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy od konsystencji ciasta, ja przez wiele miesiecy piekłam tylko w papierkach, potem dostałam w prezencie formę silikonowa ciasto na mufinki marchewkowe jest tak gęste , ze nic mi nie wyciekło, a jak robiłam z nutella to poprostu brałam po dwa papierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie muffinki bez foremki są po prostu niezgrabne i brzydkie :) ale każdy niech robi jak uważa :) napisałam jak bylo u mnie :) musze mieć formę bo jestem kulinarną pedantką i musze miec dopracowany każdy szczególik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcesz w papilotkach, to musisz brać po 2-3, wtedy masz szansę, że ci się nie rozleje. Ale do muffinek możesz wziąć foremki od babeczek i w nie powkładać papilotki. Pamiętaj, że ilość ciasta którą nakładasz zależy od jego rodzaju. Im bardziej rosnące tym mniej. ja uwielbiam warzywne muffinki, z cukinią, marchewką, buraczkami (tak, to nie żart). warzyw się nie czuje, a ciasto wychodzi fajnie wilgotne. W zasadzie muffinki można zrobić z dowolnego "rosnącego" ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rowniez pieke bez specjalnej blachy, tylko w papierkach i nic mi sie nie rozlewa i sa takie jak powinny byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To też zależy jakie macie papilotki, niektóre są dość sztywne (polecam firmy stella), inne są bardzo cieniutkie i nie mają szansy utrzymać ciasta. Kurcze, chyba upiekę w weekend, bo mi smaku narobiłyście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrinaaa87
Hej, ja zawsze piecze muffinki w specjalnych foremkach. Zawsze je zamawiam ze strony http://www.scandiloft.pl/sklep/index.php/foremki-39.html mają bardzo duży wybór właśnie foremek, papilotek itd. Są bardzo kolorowe dlatego doskonale pasują na jakiś imprezowy stół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwielbiam foremki silikonowe do babeczek najlepiej mi się w nich piecze :) bardzo wygodne. Kupowałam na www.dukapolska.com jak robiłam parapetówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×