Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pieska mam

Pielęgnacja psa??

Polecane posty

Gość pieska mam

Nie ma tutaj forum o zwierzętach więc napiszę na ogólnym. Jakimi szamponami myjecie swoje psy??? i jak często je kąpiecie?? Czy czeszecie je? Jaką szczotką?? A może zawozicie do fryzjera i on tam je kąpie i strzeże??? Mam suczkę i chciałabym aby miała piękna sierść bo ma taka szarą zapruszoną :(. Muszę ją wyczesac chyba :) Poradzcie mi. Gdzie kupię szampon, szczotki i jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczotkuj często, nawet każdego dnia. Psów nie powinno się kąpać, tylko w wyjątkowych sytuacjach. Wszelkie akcesoria,takie jak szczotki, szampon, kupisz w sklepach dla zwierząt. Do jedzenia dodawaj siemię lniane, tran w kapsułkach i oliwę z oliwek, a sierść stanie się piękna, zdrowa, jedwabista. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suczka jakiej rasy
szczotke dobierasz zaleznie od rasy szampon kupujesz u weta ja kapie swojego psa raz do roku szamponem AMIK, czesze codziennie szczotka dwustronna, strzyge 3-4 razy do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhh
taka zdziwiona ze psa sie czesze? hahahaha oddaj je komus kto sie nim lepiej zajmie, bo przy tobie sie pasozytow wkoncu nabawi... "musze ja wyczesac chyba" hahahah to 'chyba" mnie powaliło na łopatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Psów nie powinno się kąpać." Dość kontrowersyjna teza. Może nie należy mu doklejać tipsów, ale żeby nie kapać ? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sunia kąpie sie raz na 2 -3 miesiące. Szampony można kupić w sklepach dla zwierząt. Są różne o wyspecjalizowanym działaniu (ja używam "dr. Seidla") Ale najważniejsze - zabezpiecz psiaka prepearatem przeciwkleszczowym. Choroba odkleszczowa to dzis prawdziwa plaga. Dziesiątkuje psy w całej Polsce. O szczegóły pytaj weta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieska mam
OJ WIEM , ŻE SIĘ CZESZE TYLKO TAK NAPISAŁAM :) Mam młodego pieska i biega po ogródku. Mieszka w domu ale na zimę miał grubszą sierść :O i teraz się lei i pełno szkuciaków z niego leci :O Odkurzam codziennie i tak pytam czy da radę wyczesać te leniące się włosiska ?? No a kąpać to chyba trzeba. Nie wyobrażam sobie smierdzacego psa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem zdania, że psa nie należy często kąpać. Najlepiej za to na pewno zaopatrzyć się w szczotkę, odpowiedni szampon (zwłaszcza jeśli pies ma suchą czy wrażliwą skórę). Ważna jest też higiena jamy ustnej... Nie wszystkim psom pasuje szczotkowanie kłów, ale można zastąpić to chociażby specjalną kością do gryzienia. Generalnie - wszystkie takie produkty do pielęgnacji znajdziesz na e-karma.pl i będziesz mieć to z głowy już na dłuższy czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie, kąpanie psa bardzo często nie jest moim zdaniem najlepszym pomysłem. Generalnie jednak, jeżeli jest taka potrzeba, to należy stosować dobrych kosmetyków, bo w przeciwnym razie można psu zaszkodzić. Dobre są na przykład szampony z tej serii: http://tnij.org/lpce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarastreiszend
kąpie psa gdy jest tak potrzeba ( zazwyczaj raz na 3 miesiące) szamponem kupionym u weta, jako ze mam husky'iego czesze go często (one dwa razy w roku bardzo, naprawde bardzo linieja), obowiązkowo obroża przeciw kleszczom i pchlom ( kupuje ja u weta), zeby miala miekkie i blyszczace futro daje jej twarozek z oliwa lub olejem lub surowym jajkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczotka www.quickshed.me zbiera naprawdę dużo sierści. Jeszcze tak intensywnego linienia sierści nie widziałam, a miałam do czynienia z wieloma podobnymi produktami. Moim zdaniem to jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyna szczotka, z której korzystałem i się w ogóle nie zatyka to Brashka. Używam przy pielęgnacji psa. Dla kota mam inną, ale prawdopodobnie też wymienię w kolejnym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja regularnie kąpie go i wiadomo wyczesuje. Mamy taki specjalny Szampon hipoalergiczny od vetexpert żeby nie uczulał i on się najlepiej sprawdza do takich kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety pies się bardzo zestresował ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spa ze strzyżeniem dla mojego pieska robimy w pobliskiej lecznicy www.weterynarz-szczecin.info gdzie na miejscu mają odpowiednie do tego osoby z odpowiednim podejściem do futrzaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annette456
Nie kąpię psa częściej niż jest to konieczne. Starałam sie go przyzwyczajać od początku do tego, że kąpiel nie jest dramatem. Polecam kupic na przyklad matę z dobrą przyczepnością. Tak aby pies się nie ślizgał w wannie albo w brodziku. Do pielęgnacji używam szamponów z Over zoo https://over-zoo.com/ - mają bardzo dobre składy, nie podrażniają. Nie alergizują. Zostały mi polecone przez panią weterynarz do której chodziłam z psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie kąpie psa za często i robię to w salonie fryzjerskim, czeszą go od razu bo ma długą sierść polecam takie rozwiązanie http://www.psietrendy.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarka

My kąpiemy psa tak co  2-3 miesiące, no chyba że akurat najdzie go ochota na wytarzanie się w jakimś syfie 😛 ogólnie to używamy takiego specjalnego szamponu Supreme od Selecta htc. On jest uniwersalny, dla wszystkich psiaków i sierści. No ale hipoalergiczny i z fajnym składem więc nie podrażnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×