Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gariix

Pielęgnacja skóry atopowej

Polecane posty

Gość gariix

Witajcie mamusie. Jak pielęgnujecie skórę atopową u dziecka? Konieczne jest używanie sterydów czy da się tego jakoś uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłaś u dermatologa ? Nam stanowczo zabroniła używać tego g****a bo jest za silne na dziecięcą skórę. Dostaliśmy maść robioną w aptece i używać koniecznie emolientów (emolium, cetaphil lub coś tam jeszcze na kartce wypisała). Zeszło w przeciągu kilku dni. No i unikać alergenu o ile wiesz co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polacy to wygladaja jak wiesniacy na ogol 333 www.youtube.com/watch?v=hKlbr5Ip8nY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osc
jeżeli skóra jest w ciężkim stanie to trzeba użyć sterydu jeśli nie to można poszukać kilka rodzai maści i zacząć stosować. Szukanie złotego środka to długa praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego napisałam autorce aby wybrała się do dermatologa jeżeli nie była i lekarz powinien jej przypisać coś lżejszego. Mojej córce po sterydowych maściach powracało ze zdwojoną siłą. Autorka sama chce uniknąć sterydów dlatego polecam wizytę u dermatologa, jak piszę ja jestem zadowolona, bo nie musiałam męczyć skóry dziecka i samego dziecka tym, że 2 razy tyle jej wyskakiwało plam, a dostała łagodne maści i przeszło. Z tym, że moja jest uczulona na kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jovittta
nie zawsze się da uniknąć, moim zdaniem maść sterydową zawsze warto mieć na wszelki wypadek w domu bo jak się szybko pogorszy to na wizyty u lekarza będzie późno, wiem co piszę bo z moją córką wylądowałyśmy w szpitalu z silnym zapaleniem skóry i gorączką. Także maść mam ale nie używałam jak nie jest bardzo źle. Kąpię w emolientach, przestrzegam diety i ostatnimi czasy stosuję Dermaveel, kupiłam w aptece, to maść bez sterydów ale pomaga zdecydowanie. Nie jest najtańsza ale zapłaciłabym i więcej bo warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja będę się starała się unikać, najważniejsze to zlokalizować alergen- u nas to najpewniej mleko krowie. Przeszłam na dietę bezmleczną, podaję latopic i mam kupić emolienty też latopicowe i jeszcze krem do twarzy.Pediatra mówiła mi że sterydy to ostateczność, że pomagają na skórę dość szybko ale mają wiele skutków ubocznych. Jak są duże zmiany to mogą być konieczne-ale na pewno na krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra ma od kilku lat atopowe zapalenie skóry, pamiętam, że w szpitalu wycinali jej próbki z rąk i ze stóp przzepisali maści, antybiotyki. Na jakiś czas chwila spokoju była po czym znowu się zrobiły takie krwiste brzydkie plamy, mocno ją swędzą. Ma swojego dermatologa, który co jakiś czas przepisuje nowe to środki ale mało co pomagają. Wszystko oczywiście oparte na sterydach. Prawdę mówiąc zastanawiam się co jeszcze można wypróbować na to zapalenie skóry. Najgorsze, że na noc już zakłada bandaże na dłonie by się nie drapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polana99
mój synek ma AZS, głównie bazowaliśmy na maściach na sterydach i emolientach, ale kilka dni temu kupiłam polecony wcześniej Dermaveel (zachęciło mnie to że bez sterydów) i przyznaję że pomaga. Skóra zrobiła się gładka, nie jest czerwona i mam wrażenie że robi się mocniejsza. Synek się nie drapie tak jak wcześniej. Szkoda tylko że dość małe opakowanie, ale na szczęście bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisiok
Godne polecenia są wszelkie maści i kremy z ektoiną która łagodzi stan zapalny i zwalcza swędzenie, jak wspomniany wyżej Dermaveel. Warto patrzeć na składy kosmetyków i leków, unikać sterydów i wybierać te jak najbardziej naturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy nie wiecie, ze 90 proc dzieci z AZS ma pasozyty, i gdy sie je usunie to nie ma zadnego AZS?? to tylko objaw robaczycy.... oj doksztalcie sie ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj dermatolog tez nam kazal zrobic badania na pasozyty, przed postawieniem diagnozy azs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta4
tylko że badanie kału nie zawsze jest wiarygodne u dzieci. U mojej córy zawsze wychodziło dobrze, znaczy że zero robaków, dopiero badania z krwi je wykryły. nie mniej jednak po wyleczeniu AZS nie zginęło. Teraz leczymy się Dermaveelem, fajny, łagodzi swędzenie i suchość skóry, wzmacnia ją i chroni przed urazami. Dość wydajny i o przyjemnym zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mnie wkurzają takie chamskie Kryptoreklamy dermavele srele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi też lekarz poradził dla synka Dermavel, jednak nie przyniosło większego efektu. Dla mnie zdecydowanie faworytem jest maść Protopic. A na cięższe dni Pimafucort. I czekam po prostu jak synek wyrośnie z alergii, bo chyba nic innego nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sterydów da się uniknąć ale szczerze mówiąc to dość trudne. Przede wszystkim nalezy pilnowac diety i eliminowac alergeny, jest to trudne, bo czasem coś co nigdy nie uczulało jednak zaczyna uczulac. Do tego kąpiele i pielęgnacja skóry w emolientach. Ja właczyłam jeszcze dziecku kuracje probiotykiem Latopic, po 3 miesiącach stosowania skóra była w dużo lepszej kondycji i nie potrzebowaliśmy juz tak często maści sterydowych. Z tego co wiem wypuścili teraz z tej serii tez emolienty, taka kompleksowa ochrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My stosujemy maść Protopic 0,03%. To niby niesterydowa maść ale dość droga i na receptę. Używamy od długiego czasu a-derma exomega balsam i z tej samej serii żel lub olejek do kąpieli. Drogie dziadostwo ale skuteczne, tylko kupujemy w różnych aptekach internetowych bo jest taniej. Teraz alergolożka poleciła nam kremy z ektoiną, wspomniany wcześniej dermaveel lub ectoskin p7. Kupiłam ten drugi, niestety synka piecze jak posmaruję... od Was dowiedziałam się że latopic wypuścił serię emolientów, na pewno przetestuję jak skończy nam się a-derma. Sporo tańszy a może tak samo skuteczny się okaże. Kiedyś stosowaliśmy latopic do picia i faktycznie jakieś efekty były. Do tego pranie w białym jeleniu (żele i proszki do prania - super piorą), dieta eliminacyjna, unikanie ubrań w ciemnych kolorach i wycinanie metek w ubraniach, unikanie wziewnych alergenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelurkak
Hej ja zastosowalam ten krem dermaveel i okazał się beznadziejny. Ma w swoim składzie alkohol i tylko podrażnil skórę dziecka. Skóra się czerwienila, A dziecko drapalo. Zdecydowanie odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma atopowa skórę, gdzie nie gdzie rany ropne. Od jakiegoś czasu szukam leku naturalnego, nie sterydy tylko coś nie mające skutków ubocznych... Ostatnio koleżanka poleciła mi spray Auricum firmy Lavylites. Pomaga bardzo szybko i jest rewelacyjny. Produkt trudno dostępny ale jak coś to moge pomóc, ja kupiłam go od Niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się właśnie nad tą aplikacją Dermaveel. Syn podczas pielęgnacji jest nieznośny - denerwuje się on i ja :/ Może gdyby się czymś zajął na te kilka chwil wszystko poszło by gładko?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziw się dziecku, że się denerwuje. Nie ma nic przyjemnego w pękającej i swędzącej skórze, poza tym częste smarowanie maściami i kremami może zbrzydnąć. Uważam, że w takich sytuacjach aplikacja Dermaveel to całkiem rozsądny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta aplikacja przynajmniej czegoś nauczy i jest bezpieczna dla dziecka. Z pewnością o wiele lepsza niż durne Pokemon Go!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co chcesz od pekemon go? :D Mam zainstalowane i nawet złapałam kilka pokemonów hehe :P Apka od Dermaveel jest fajna, darmowa i mogą korzystać z niej również rodzice. Poza tym warto zgłębić swoją wiedzę o AZS i ona właśnie w tym pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed wszystkim nie należy przesuszać skóry. Skóra z AZS wymaga skutecznego nawilżenia, które zapewni krem Beta-Skin Natural Active Cream (https://sklep.betaskin.pl/Beta-Skin-Natural-Active-Cream-150-ml/102). Jego bogata formuła pomaga utrzymać nawilżenie głębszych warstw skóry oraz utrzymuje wodę w naskórku. Dodatkowo krem pomaga w licznych dermatozach towarzyszących tej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam dziecko z atopowym zapalenie skóry. Czy ta aplikacja Dermaveel działa tylko na androidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atopica
Walczę z AZS od długiego czasu jedyne co pomaga to dieta ustalona z lekarzem. Kąpiele w siemieniu lnianym lub korze dębu trzy razy w tygodniu. Do codziennej pielęgnacji emolienty p. seria Elodermu jest bardzo skuteczna, ma dobry skład - zawiera kwasy omega 369, a jednocześnie nie kosztuje majątku jak większość tego typu kosmetyków. Codziennie rano pije tez na czczo dwie łyżki stołowe siemienia zalanego wrzątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko nie kupujcie Dermaveel!!!! Moja tesciowa jest pediatra i nigdy nikomu z dzieciatkiem z AZS nie zalecila tego produktu! Pomyslcie, gdyby ten produkt bronil sie sam to czy musialby placic za "marketing szeptany" na forach? Wstyyyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilkaMilka
My stosujemy serie Eloderm i świetnie nam się sprawdza, emulsja dobrze nawilża i regeneruje skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×