Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koteł

Pierwszy okres

Polecane posty

Gość Koteł

Hej mam 14 rocznikowo 15 lat i jeszcze nie mam miesiączki martwi mnie ten fakt jednak wstydzę się o tym rozmawiać z mamą. Być może niedługo ja dostanę jednak zastanawiam się jak jej o tym powiem i czy wogole powiem. Ona nie jest raczej przygotowana na moją miesiączki chodzi mi o podpaski bo w szafce są tylko jej takie grubaśne a ja wstydzę się iść do sklepu i tak po prostu je kupić na wszelki wypadek. Mam starszą siostrę ale z nia też sie wstydzę o tym pogadać ona już z nami nie mieszka. Słyszałam że miesiączke mogę dostać w podobnym wieku jak moja mama czy siostra no ale wstydzę sie zapytać u nas się o takich rzeczach nie rozmawia.Jak dostanę to nie wiem czy powiem o tym mamie bo ona jest taka ze zaraz wszystkim mówi a to tacie a to babci a to jeszcze komuś innemu a dla mnie jest to krepujace .pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popros koleżankę o radę albo o kupno tego co potrzebujesz :) O tym ze masz miesiaczke nie musisz informować mamy jeśli nie chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okres to nie powód do wstydu. Możesz pójść do jakiejś drogerii rossmann czy natura i wybrać takie jakie będziesz chciała nie musisz patrzeć na ludzi poza tym tam najczęściej kupujący to kobiety więc nie ma czego się wstydzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja droga,na pewno nie powinnas sie tego wstydzic,miesiaczka to naturalna rzecz u kazdej kobiety,to bardzo wazny etap w twoim zyciu od tego momentu staniesz sie dorosla kobieta. Powinnas odpowiednio wczesniej przygotowac sie na ten czas odpowiednia higiena,dobor podpasek i bielizny to bardzo wazna rzecz,nie powinnas miec z tym najmniejszych problemow na stoiskach z srodkami higienicznymi jest bardzo duzy wybor podpasek gdzie spokojnie wybierzesz cos dla siebie,na kazdym opakowaniu znajduje sie opis,grubosc oraz chlonnosc danych podpasek moga byc ze skrzydelkami lub bez,to zalezy od obfitosci krwawienia,na noc dla wiekszej pewnosci lepiej stosowac podpaski wieksze,,noc,, ze skrzydelkami,w dzien mozesz uzywac normalnych cienkich. Nalezy pamietac o czestej zmianie podpasek i podmywaniu sie,mozna uzywac specjalnych tonikow do higieny intymnej. Wazna rzecza w czasie miesiaczki jest bielizna,musisz byc przygotowana ze nawet najlepsze podpaski moga przemoknac zwlaszcza noca lub podczas intensywnego ruchu dlatego staraj sie na ten czas nosic bielizne,majtki starsze ,nie nowe gdyz moga na nich pozostac przebarwienia po plamach. No i to chyba tyle, z kazda miesiaczka nabiezesz nowych doswiadczen ktore pozwola ci wypracowac swoje metody na ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak,ja pamietam ze swoja pierwsza miesiaczke dostalam w nocy,upapralam wtedy cale przescieradlo,a matka z tego powodu zrobila mi wielka awanture i wstyd przed ojcem,niezapomne jej tego nigdy. Co o tym sadzicie? Bylyscie przygotowane pr,ed pierwsza miesiaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwszy okres dostalam dosc pozno,moje rowiesniczki juz dawno mialy a ja nie wiec matka zabrala mnie do lekarki gdzie po badaniu dostalam tabletki na wywolanie i w nocy dostalam na spiochu ,ale matke mam wyrozumiala wiec obeszlo sie na usmieszkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,wiekszosc okresowych wpadek przytrafia sie na spiochu,mam 32-lata a i tak mnie starej d***e zdarza sie obudzic rano z przerazeniem na kolorowo,no nie jest to mile ale co robic,taka juz nasza uroda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23.14 Oj tak, chyba masz racje,zgadzam sie z toba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też dostałam pierwszy raz w nocy po sylwestrze i też miałam całe łóżko brudne a do tego miałam bardzo obfite krwawienie i co dwie godziny musiałam biegać do toalety. To zawsze przychodzi z zaskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwszy okres dostalam u babci na wakacjach ,Szok totalny U babci żadnych podpasek i wstyd mi było iść do niej z ta sprawa W tym szoku napchalam skarpetek w bieliznę hahah Masakra,kazalam babci zadzwonic po mamę i było ok ;) Mama wytłumaczyła,kupiła co trzeba i było oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj tak czasem kiedy nie ma podpasek trzeba sie niezle nakombinowac,pamietam ze kiedys uzylam papieru toaletowego,myslalam ze jakos dolece do domu ale przeliczylam sie,dobrze ze mialam ciemne spodnie i dluzszy sweter wiec nie rzucalo sie tak w oczy,tego sposobu nie polecam ,popier jest malo chlonny,wiec szybko przemokl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie pare razy zdarzylo sie wykorzystac kawalki miekkiej flaneli,bylo troszke niewygodnie ale coz mialam zrobic gdy braklo podpasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietam ze kiedy dostalam pierwsza miesiaczke,oczywiscie nie mialam jeszcze swoich podpasek,pobieglam do matki ,wtedy ona dala mi ze swoich,taka duza gruba ze skrzydelkami,wypelnila mi prawie cale majtki,byla wielka jak pletwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, nie dziwie się, że się stresujesz. Nie da się ukryć, że pierwsza miesiączka jest naprawdę ciężkim przeżyciem, przede wszystkie fizycznym. Nie bez powodu często mówi się, że oznacza ona zamianę z dziewczynki na kobietę. Na pewno najlepiej byłoby, gdybyś porozmawiała o tym wprost z Mamą, która z pewnością zna Cie najlepiej i nie przejmowałbym się, czy komuś powie czy nie. Ten temat jest "tajny" tylko na razie, później stanie się normalny, nie ma się czego wstydzić :) Bardzo wiele informacji na temat przygotowań do pierwszej miesiączki możesz znaleźć na tej stronie: http://www.myob.pl/przygotowanie-do-pierwszej-miesiaczki - którą przed chwilą wyszukałam specjalnie dla Ciebie :) Co prawda jest to przygotowanie do rozmowy "matki z córką", ale myślę, że zdecydowanie rozjaśni Ci to sytuację :) Wszystkiego dobrego, trzymamy kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×