Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość neosine

płacz bolesne purkanie kolka nie przespane noce u 7 tyg dziecka

Polecane posty

Gość neosine

witam Moja córeczka ma 7 tyg od pierwszego dnia po porodzie ma problemy z bączkami, jest karmiona mlekiem modyfikowanym od samego poczatku gdyz ja nie mam pokarmu i jestem chora na borelioze, opowiem wszytsko od poczatku: w szpitalu mala byla karmiona mlekiem enfamil lecz juz tam miala problemy z brzuszkiem (wkladali jej ruleczke , po jedzeniu zawsze kladli na brzuszek) w dniu kiedy wychodzilam ze szpitala w dmomu dostala strasznego ataku placzku , prezyla sie nie mogla purkac i zrobic kupy wiec zmienilismy mleko na bebiko 1 w buteleczkach juz gotowych lecz po tym mleku bylo jeszcze gorzej zero kupy , zatwardzenie ciagle placze wrzaski, polozna polecila nam Nan Pro 1 lecz problem jak bym tak jest dodawalismy krople delicol nie pomaga espumisan , bobotic, . na wlasna reke kupilam mleko bebilon HA + espumisan nie pomagalo dalej to samo , noce nie przespane ciagle krzyki sen trwa 10 min i odrazu budzi sie gdy chce purknac .... pediatra przepisal mi mleko bebilon pepti 1 poprawa na 2 dni kupy straszne smierdzace jak baczek wyszedl to strasznie smierdzacy!! zero poprawy , pedistra zmienil mleko na hipp bio combiotic + debridat i espumisan .... poprawa chwilowa , do dzisiejszego dnia daje jej hipp + biogaia (wiem ze w mleku sa tez pro i pre biotyk) lecz pedistra kazal mi zwiekszyc liczbe oslonowki na jelita i czekac na efekty, Ja juz nie mam sil , dziecko jest strasznie nerwowe przez te cigle krzyki i bolesci, nie moze spac a jak juz zasnie to ze smoczkiem rece owiniete ciasno , hustanie i na max 30 min !! Boje sie ze przyczyna jest calkiem inna , lecz pediatra zapewnia mnie ze do 4 miesiecy tak bd miala a potem przejdzie ale czy to normalne ze nic dziecku nie pomaga zadne srodki na wzdecia...masakra !! ruleczke windi daje minimum raz dziennie bo chyba by mala zwariowala z bolu , lecz gdy wyjda jej baczki na 20 min jest OK i od nowa!! dodam ze strasznie labczywie je... ale zawsze sie jej porzadnie odbija po jedzeniu... czy ktos mial podobna sytuacje?? Mysle zeby zrobic jej usg brzuszka czy wszytsko ok czy ktoras z was tez tak zrobila pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wspolczuj***ardzo :( nam pomogl bebilon comfort, to jest mleko dla dzieci kolkowych, jest lepiej trawione. Sama przeszlam przez pieklo z synkiem, probowalam kazdego mleka, ale to okazalo sie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile czasu piła bebilon pepti? Może za krótko. Dzieci z alergią pokarmową zazwyczaj tak bardzo cierpią...Dziecko nie zaznało Twojego pokarmu to może niech lekarz wypisze receptę na nutramigem (ochydne i śmierdzące mleko ale bardzo pomaga). Mój syn też praktycznie nie był karmiony piersią. Po 2 miesiącach wyszła alergia. Dostał nutramigen- o wiele lepiej (do tego delicon -na język a do mleka espumisan, butelki dr. Browns)Dodam, że też już w szpitalu był bardzo płaczliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może faktycznie jest jakaś inna przyczyna niż mleko... może skonsultuj się jeszcze z jakimś innym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
na bebilonie pepti 1 byla 2 tyg , przez 2 dni od zmiany mlaka bylo w miare spala pol dnia lecz wieczory byly bardzo dlugie i placzliwe.... ja juz nie mam sil , co jej chce pomoc to nie ma efektu...teraz probuje sprowadzic z niemiec te krople sab simplex... w poniedzialek pojde znia do innego lekarza , przeciez to jest nie normalne zeby nic nie pomagalo a dziecko z dnia na dzien jest bardziej nerwowe przez ten bol!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
probowalam wszytskich butelek antykolkowych i nic nie pomaga!a czy któraś z was robila usg brzuszka? przeciez to jest nie normalne zeby dzidzia tak cierpiala ja juz nie moge patrzec jak ona cierpi;/ ja chodze ze stresowana wykonczona z obawa przed kazdym karmieniem "co mnie czeka " jak zje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic bachorowi nie bedzie. Nauczy sie pierdziec to szczeniakowi przejdzie. Bez obaw, od tego sie nie zdycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaaaama
po prostu ma kolki, nam pomogl Espumisan, to to samo co sab simplex :) dostosowalam dawkowanie substacji czynnej, Delicol, Debridat i biogaia. slyszalam, ze rureczki windii to dobra, szybka pomoc. i herbata koperkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam to samo z synkiem , lulałam go całymi dniami i nocami , przeszło mu dopiero gdy skończył 3 miesiące i tydzień....Próbowałam przeróżne mleka , i środki na kolki i wzdęcia.....Troszkę pomagały kropelki infacoil.. Współczuję...mojemu przeszło ale przez te 3 miesiące nauczył się na rękach , doszła przepuklina pachwinowa....wiem jak jest Ci ciężko, zaciśnij zęby i odliczaj tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaaaama
ty gosciu nade mna jestes zwyklym szmaciarzem i widac po wpisie, ze dziecka nie miales, nie masz i mam nadzieje, ze nie bedziesz miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To po pepti miałaś jednak widoczna poprawę ...a wieczory cóż ...to jest kolka. Moje dziecko się z tym męczyło. Musielismy to przeżyć , pomógł jedynie czas. Wiem jak to jest być bezradnym w takiej sytuacji i musisz się liczyć z tym, że żadne sławne niemieckie kropelki mogą nie pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
skad wiem ze boli .... prezy sie placze az wrzeszczy kilka razy dnia az sie zaniesie z bolu i po chwili purknie czyli pusci baczka!! stad wiem ze ma bolesne problemy zeby pozbyc sie gazow a co do kropelek niemieckich wiem ze moga nie pomoc ale kurcze jak nie spróbuje to sie nie dowiem ! az modle sie zeby akurat one jej troche ulzyly w cierpieniach! wiec myslicie zeby wrocic do bebilonu pepti?w poniedzialek pojde do lekarza wiec obgadam sprawe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaaaama
co to jest "purkanie" i ską diwes zę boli skor cdzieckoma 7 tyg. ? - co to za bełkot?! Autorko, ja w ten sposob pokonalam kolki, wygladalo wszystko bardzo podobnie! moje dziecko za pare dni konczy 6 miesiecy, kolki do niedawna przy odstawianiu preparatow nas gnebily, udalo mi sie to przezwyciezyc wlasnie tym sposobem, który opisałam. dodam, że po Belibolnie byl klopot, po Nan zaparcia i posluzyl nam Enfamil. odbijanie po karmieniu minimum 3 razy, espumisan do kazdego mleka! i to w wiekszej dawce niż ta na ulotce na 12h, Debridat jest na recepte, masz możliwość by c***ediatra go zapisal? przezylam przez pierwszy miesiac tragedie, z bezradnoscia zalana lzami nosilam wijące się z bolu i purkające dziecko, ktore zasypialo na parę minut y następny bolesny bączek je obudził i od nowa! relaksowało się w ciepłej, głębokiej kąpieli. mogę ci jeszcze szczegółowo to przedstawić, uważam się za eksperta w zwalczaniu kolek. nie musicie sie obydwie mordować kilku miesięcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaaaama
a i niemieckie sab simplex mam, nieużywane. tak jak wspomnialam Esputikon z Sab simplex i z Espumisanu jest ten sam, na tym samym nośniku, sęk tkwi w dawkowaniu. Sab Simplex przekracza jednorazowo dawkę Esputikonu, która w Espumisanie rozpisana jest na 12 h. różnica jest w normach w danym kraju. nie jestem zwolenniczką podawania dużych ilości leków dzeicku i starałam się ograniczyc i w ciąży i teraz. niestety kolki zmusily nas. odstawiłam bez uszczerbku na zdrowiu już prawie wszystko. dodam, że Esputikon w 100% pozostaje w świetle jelita wpływając na napięcie powierzchniowe banieczek powietrza, że łączą się w większe i łatwiej uwalniają. nic nie przechodzi do krwi i reszty organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaaaama
masz jeszcze gdzieś wątpliowści? :) z tym ekspertem to oczywiście żart. zapomniałam, że żyjemy w świecie, gdzie bez emotikonek i uśmiechów ciężko żartować... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
mamamamamaaaama oj widze ze mialas podobna sytuacje wiec chyba jedynym lekrstwem jest czas! podaje wieksza dawke espumisanu niz na ulotce , a od kiedy twoje dzieciatko mialo kolki , wzdecia? i mialas kazdy dzien taki? u mnie ani jednego dnia czy nocy nie bylo spokojnej...a jak dlugo stosowalas debridat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaaaama
od początku, pierwsze dwa tygodnie po przyjsciu ze szpitala maly sobie spal i jadl, jak to noworodek. a pozniej się zaczelo. bardzo delikatnie schodze z każdego leku, bo takie 2tygodniowe odstawianie konczylo się nawrotem. Debridat stosuję do teraz, juz nie co 8h. najpierw stosowalam lekko ponad miesiąc 2x na dobę, teraz już podaje tylko na wieczor, już ponad miesiąc. staram się wplatać wieczory bez Debridatu. Delicol schodzę ujmując jedną kropelkę do każdego posiłku przy używaniu jednej butelki, już zeszłam na 3. za parę dni kończy mały sześć miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
a gdy dzidzia byla mniejsza i miala takie problemy z brzuszkiem to jak wygladal twoj sposob dawkowania lekow i co dokladnie stosowalas boje sie zeby czasem wszystekigo za duzo jej nie dac tzn dac espumisan debridat i delicol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
az sama bym chciala zeby moja juz miela te 6 miesiecy;) i te meki miec za soba chociaz w mniejszym stopniu. Dziekuje za cene rady napewno mi troche sie lepiej zrobilo ze sama nie jestem i ze dzici tak maja czesto takie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współczuję, ja mam córkę 4 tyg. od 2 tyg. codziennie po kąpieli jak wypije mleko to 2-3 godziny to jeden płacz i prężenie sie. Lekarz kazał mi zmienić mleko na Bebiko comfort+ delicol+espumisan. U nas nie było problemów z kupą. Wczoraj pierwszy raz podałam to mleko i o dziwo nie było kolki, tylko lekkie wzdęcia, które za pomocą suszarki i masażu pomogły i moje dziecko zanęło pierwszy raz na noc o 21, a tak codziennie o 24 tul 1 w nocy. Mam nadzieję,że to mleko jej posłuży, bo strasznie sie biedna męczy a my z nią bo nie możemy jej pomóc.Moźe zmień jej pediatrę, idź do jakiegoś dobrego prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaaaama
siedem tygodni to już duża dziewczynką! :) Debridat pediatra mi kazała dawać 3x dziennie co 8h 2,5 ml. Delicol masz rozpiskę na ulotce, bardzo jasną, nie będziesz miała kłopotu. Espumisan ma dwie formy 40mg/ml i 100mg/ml, czyli zgodnie z zaleceniami dawkowania z Sab Simplex (69mg/ml), gdzie zalecają 15 kropli do każdego karmienia, Espumisanu 40mg/ml ja dawałam około 14-15 kropelek, a wesji tej 100mg/ml około 6-7 kropelek do KAŻDEGO karmienia. Biogaia regulowała kupy - 5-6 kropelek na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaaaama
a i poiłam koperkiem Hippa, bo parzony przeze mnie, słodzony glukozą był najohydniejszy na świecie :) przy zaparciach koperek zamieniałam na chwilę (jedno-dwa podania) na rumianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaaaama
a ile waży twoja dziewczynka? mój mały jeszcze do tego wszystkiego ulewał i to jak...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
debridat jej dawalam o 14 wiec dopiero go podam na noc , teraz jej podam do mleka delicol + biogaia + espumisan tylko czy nie zajdzie jakas reakcja jak podam do mleka delicol i espumisan hmm jeju ja juz sama nie wiem ...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
moja urodzial sie z waga 3100 ale przy wypisie wazyla 3000 a tydzien temu byla wazona i waga pokazala 4400;) wiec robi sie okragla hehehe , moja nie ulewa czasami sporadycznie jak za duzo ma... ale czesto mecza ja czkawki minimum 4-5 razy na dzien ma czkawke najczesciej po jedzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
herbatki tez daje na zmiane , teraz kupilam z hippa ulatwiajaca trawienie(anyz rumianek , koper ) i do tego raz dziennie jej daje herbatke uspokajajaca z hippa bo taki nerwus z niej jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaaaama
nie, Delicol to laktaza, której noworodki i niemowlęta często jeszcze wystarczająco nie wytwarzają (ma w kupie takie serkowate grudki? jak serek wiejski ziarnisty? :D) Espumisan rozbija wzdęcia drobnobańkowie w jelitach, nie wnika nigdzie, nic się nie dzieje, a Biogaia to probiotyk, taki jaki my jemy przy antybiotykoterapii, a maluchom pomaga zasiedlić dobrą florą światło jelit. tak stosowałam ja w porozumieniu z lekarzem, dziecko jest super rozwinięte i nic mu się nie stało. też bałam się na początku i cię doskonale rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neosine
oj ma czesto takie grudki wiec to oznaka ze jej organizm nie trawi tej laktozy? kurde powiem ci szczerze ze od ciebie sie wiecej dowiem niz kurde od pediatry !! musze koniecznie zmienic lekarza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaaaama
oooo, a czkawkę obowiązkowo mieliśmy do skończenia 3,5 miesiąca po KAŻDYM karmieniu, po odbiciu i czasem po ulaniu... jej, ja tę uspokajającą również daję, a czasem do koperku Hippa dolewam naturalnie zaparzonej melisy. też mam takiego nerwusa! teraz już wprowadziłam jabłkowo-melisową :) a i słyszałam, że Espumisan może, ale nie musi wzmożyć ulewanie, zdarza się tak. na to też jest sposób, ale to już chyba za dużo jak na jeden wątek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamaaaama
to może być dla ciebie zabawne, ale dopiero teraz mam fajnego lekarza, a jest to... szósty w karierze mojego dziecka. i ja bardzo przeżywałam te płacze i cierpienie mojego dziecka, dlatego stanęłam na głowie, żeby z tym skończyć. najgorsze jest to, że lekarz to tylko lekarz... każdy ma swoje pomysły, sposoby, jeden lepiej douczony, drugi gorzej, dlatego każda mama musi pracować swoją glową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×