Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość GośkaPoznań

Plaga rozwodów

Polecane posty

Gość GośkaPoznań

U mnie w pracy w trakcie rozwodu są 3 koleżanki 2 rozwód mają za sobą Siostra chyba się rozwiedzie bo im się nie układa z mężem Brat mojego męża czyli mój szwagier wystąpił o rozwód bo znalazł se jakąś młodszą kobietkę Co się dzieje w tym świecie pytam ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
takie czasy lepiej sie nie hajtac zyc w wolnym zwiazku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co się dzieje ? nic . ludzie wola uciekać niż wkładać wysiłek w utrzymanie małżeństwa żyjąc w złudzie że inny będzie lepszy .
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po rozwodzie hulaj dopa, przez 2 lata ;) A popatrzcie na te rozwódy 5 i więcej lat po rozwodzie - większość albo: - bida aż piszczy, bo ani chłopa, ani roboty, ani alymentów - albo puchar przechodni (i przechodzony mocno) - albo portale randkowe - a portek jak ni-ma, tak ni-ma :( A najczęściej wszystko naraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że ludzie po rozwodzie szukają innego partnera wcale mnie nie dziwi - nikt nie chce być sam , nikt nie chce starzeć si w samotności . Gorzej ,że wielu rozwodników nie wyciąga nauki ze swojego już przebytego życia i porażki jaka - był - nie był - jest rozwód .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo teraz ludzie za szybko sie poddają. Nie chce im sie walczyć o miłość. A moze tak szybko sie poddają bo tej miłości nigdy nie było? My z mężem mieliśmy kryzys i to wielki. Nie mogliśmy sie dogadać. On oczekiwał innego niz ja. Maz sie wyprowadził na tydzien i w ciągu tego tygodnia zdaliśmy sobie sprawę z tego ze jednak nie umiemy bez siebie żyć. Porozmawialiśmy szczerze, każdy powiedział co komu na sercu leżało. Nie była to lekka rozmowa. Ale udało sie. Dzisiaj jestesmy razem. Juz prawie 10 lat. Wiem ze to nei duzo, bo sa pary z dłuższym stażem, ale patrząc na nasze wybuchowe charaktery nie jest najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośkaPoznań
Też mi się tak wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i lepiej nie będzie . Bo wszystko do okoła lansuje związek dwojga ludzi jako wieczną sielankę poprzeplataną gorącymi kłótniami i jeszcze gorętszym seksem . Nikt nie mówi o tym że małżeństwo to nie jest zabawka , że to zobowiązanie do końca życia , że trzeba się czasmi poświęcać , pracować ,wybaczać i jeszcze raz wybaczać . Rozwód jest szybszy . i łatwiejszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po rozwodzie. Nie żałuję, że rozstałam się z tym człowiekiem, bo nie powinnam była się z nim wiązać. Żałuję, że nie byłam na tyle mądra żeby związać się z kimś, z kim będę przez resztę życia. Teraz jestem z facetem, który też jest po rozwodzie. Pierwsza rodzina, druga rodzina, dzieci z pierwszą żoną, dzieci z drugą żoną, lawirowanie pomiędzy krewnymi, powinowatymi, alimenty, rozprawy sądowe. STRASZNE! Gdybym była mądrzejsza ... nie byłam :( Wychowuję dziecko i będę je wychowywała w poszanowaniu dla małżeństwa. Mam nadzieję, że moje dziecko będzie potrafiło wybrać tę jedną osobę, z którą będzie zawsze. I zrobię wszystko żeby pomóc w razie kłopotów. Rozwody są ZŁE. Niszczą wszystkich, nawet tych, którzy podejmują decyzję o rozwodzie. A dzieci? Mama osobno, tata osobno, jakieś przyrodnie rodzeństwo, kursowanie pomiędzy dwoma domami, ojczym, macocha. Koszmar :( Z aktualnym mężem bywa źle. Ale obiecałam sobie, że dopóki nie będzie zagrożone moje zdrowie lub życie, nie odejdę. Jest dobrym ojcem, a ja nie zgotuję mojemu dziecku takiego życia, jak mają dzieci męża z pierwszego małżeństwa. Więc zaciskam zęby. Nie widzę innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Teraz jestem z facetem, który też jest po rozwodzie. (...) Wychowuję dziecko i będę je wychowywała w poszanowaniu dla małżeństwa. " A mowi się że baby są głupie. To nieprawda. Bo ta powyżej, na przykład, jest bezdennie głupia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Teraz jestem z facetem, który też jest po rozwodzie. (...) Wychowuję dziecko i będę je wychowywała w poszanowaniu dla małżeństwa. " A mowi się że baby są głupie. To nieprawda. Bo ta powyżej, na przykład, jest bezdennie głupia!!! xxx A co w powyższym jest bezdennie głupiego? Spotkało się dwoje ludzi, którzy popełnili błąd. Zrozumieli błąd i mają nadzieję, że ich dziecko takiego błędu nie popełni. Głupota? Cóż, moim zdaniem tylko głupiec nie uczy się na błędach i nie wyciąga wniosków z porażek. Ja wyciągnęłam. Miałam być sama do końca życia czy polować na jednorożca, czyli "normalnego kawalera w wieku 35+"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwódkaporozwodzie
No a po rozwodach będziecie chciały ponownie wychodzić za mąż o ile oczywiście będziecie miały z kim czy raczej wolny związek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No co ty? Kocia łapa oczywiście!! Tylko dzieciom będziemy tłumaczyć że: - ślub i małżeństwo cacy - rozwód bee - kocia łapa ohyda, wstręt i wstyd A jak dziecko spyta: A mamusiu, a dlaczego ty sie rozwiodłaś i żyjesz na kocią łapę z wujkiem? Przecież to ohyda, wstręt i wstyd?? Sie odpowie: Bo mamusia jest już dorosła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruyru
Po prostu kiedyś wypadało się zmuszać do wspólnego pożycia. Teraz ludzie zaczynają myśleć bardziej o swoim dobru niż o tym "co ludzie powiedzą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie, teraz mysli sie o swoim dobru a nie o rodzinie jako calosci. A argument ''co ludzie powiedza'' moze wysunac nastolatek a nie odpowiedzialny, dorosly czlowiek. Nie wiem, czy autorka postu jes ''bezdennie glupia'' czy tez nie, ale przyznaje sie do tego, ze rozwod z powodu bo ''mnie wkurzal'' krzywdzi wszystkich i jest koszmarem. Nauczona doswiaczeniem, po ''przejsciach'' zrozumiala, ze bedac w rodzinie nie mysli sie tylko o swoim dobru. Ale do tego trzeba dojrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość rysio
Moja żona od kilku lat ze mną się rozwodzi ,dlatego bo 1 rozwod napisała bez orzekania o winie i sad orzekł rozwód iale w ostatnim dniu uprawomocnienia się odwołała sie ze chce z mojej winy i trwa juz ponad 4 lata bo ona szuka preparuje dowody Ja mysle ze wtedy chciała szybko tego rozwodu bo był kochas a jak kochas ja zostawił to teraz wyrzywa sie na mnie ,pytam za co za to że zbudowałem dom ,ktory w jednym pismie pisze ze sam zbudowałam w drugim ze jej rodzina a w innym ze ona biorąc firmy Mam zal do siebie ze nie byłem pijak a pracus nienawidze siebie bo wysmiewa sie się z mojej cięzkiej pracy szydzi z mego wyglądu jakby sama była ta mis a no jest pani na stanowisku to cos ja jedynie technik zal ze to ja nie zostawiłem takiej jędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mojemu mężowi znudziło się życie rodzinne po 4 latach małżeństwa i 8 bycia razem, zaczął żyć jak kawaler-koledzy, popijanie, nie wracanie na noc. Męczę się już prawie rok, były prośby, groźby, tłumaczenia, rozmowy, nic nie dociera... tzn. zawsze po takiej akcji obiecuje, że się zmieni i znów robi to samo. To co mam siedzieć potulnie i czekać aż mężuś wróci rano z imprezki? Czasami nie ma o co walczyć, zwłaszcza, jak druga strona ma wszystko w d***e. Dlatego podjęłam decyzję o rozwodzie, na początku lipca się wyprowadzam, właśnie mieszkanko szykuję. Nie wiem jak można dla chlania z kumplami rodzinę olewać, zwłaszcza, że mamy syna 3-letniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale o co co chodzi? Nad ranem, to nad ranem, ale przecież wraca nie? To jak już sie z tobą ożenił, to mu sie nie wolno nachlać, jak polakowi przystało? To o co ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"jak można dla chlania z kumplami rodzinę olewać, zwłaszcza, że mamy syna 3-letniego. " Syn podrośnie to sie z nim nachla. Ale to trza poczekac troche!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonatymwszystkim
U mnie jest to samo 5 lat po slubie a mąż coraz bardziej sie stacza tylko mecze kumple i wódka nie pracuje od kilku miesięcy bo wywalili go z zakładu za to że przyszedł wczorajszy (chyba ktoś na niego doniósł brygadziscie) czasem jak przyjdzie po meczu pijany to kładzie sie w ubraniu na wersalke a synek sie pyta co sie tacie stało i ja nie wiem co mu powiedziec coraz częsciej mamy awantury czasem podniesie na mnie rękę jest chyba sfrustrowany i naprawde mam tego już dosc teraz jest popoludniu a on zamiast pracować gdzies zarabiać pieniądze to spi masakra jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tak jak moj facet, tylko mecze, koledzy, tv sport, prawie 30lat a nawet prawka nie ma, faceci sa teraz beznadziejni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ty byłaś kiedyś dziewicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co brać ślub,żeby po jakimś czasie wziąć rozwód? Przeżyłam z moim mężem blisko 45 lat.Teraz jestem wdową - niestety. W naszym małżeństwie nie było kłótni,potrafiliśmy z sobą rozmawiać.Mamy dwoje dzieci założyli własne rodziny i też żyją zgodnie co mnie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś było inaczej proszę pani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie maja w dupie moralność kurwia się aż przykro,nawet stare zgredy maja stalych kochanków dzieci wyprane z uczciwośći,żyja w patologicznych domach robią to samo co jego starzy,nie wpaja im sie zasad, liczy sie tylko kasa ,cwaniactwo,chamstwo Polska schodzi na psy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska na psy?? Proszę NATYCHMIAST znaleźć jakiegoś psa i przeprosić. Następnie w ramach przeprosin dać kość-od-schabu i wycałować po psiej dopie! Alle JUŻ!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko przychodzi z USA tam też jest plaga rozwodów a niektórzy to nawet kilkanaście razy sie rozwodzą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czpiotka 11
Rozwody? Masakra ! U mnie w rodzinie są 2 rozwody , jesteśmy 2 lata po ślubie i co ? I szkoda słów ! 2 starszych braci mego męża się rozwodzi jeden 6 lat po ślubie i od 4 miał PRZYJACIÓŁKĘ szkoda że żona dowiedziała się o tym tak późno i to przypadkiem. Drugi 3 lata po ślubie , roczne dziecko i co ? Żonce odwaliło .... Moim skromnym zdaniem ludzie nie walczą , nie chcą iść na żaden kompromis. Jeżeli mąż żonie nie pomaga w domu , przy dziecku jest zły i kropka i trzeba go wymienić. Czasem i MAMUSIA ma swoje 2 grosze by dorzucić i to też jest problem. Ludzie chyba szaleją na punkcie pieniędzy mieszkanie później dom , samochód później dwa a za chwilkę znowu nowy , zakupy , ubrania jeden przed drugim kto ma więcej , kto ma lepiej ... Ty masz nowy telefon ? Pokaż ! O nowe buty ! Ile dałaś? a na drugi dzień już sama podobne kupuje ... I tak o to mąż nie potrafi już sprostać zachcianką żony bo koleżanki mają więcej ... i się zaczyna... A to kolega ma młodszą kobitkę zakochany , zadowolony a on już z żoną od kilku lat przez prawie 10 ta sama baba i co ? Nic nowego... I się zaczyna a to przypadkiem się jakaś ładniejsza może nie koniecznie młodsza bo ostatnio to już bywa różnie ale zawsze inna , nowa i to im wystarcza .... Faceci wolą nowy samochód, komputer , tablet , telefon bo kolega też ma .... Żonka za to chce jechać na porządne wczasy bo sąsiedzi też byli, kupuje nowe ciuszki , buciki i inne d**erelki bo koleżanki też mają a pieniądze uciekają i cały czas ich mało więc praca , dom , praca i tak w kółko po to by się dowartościować by dorównać pokazać przed innymi.... Sama wiem jacy są ludzie dlatego my z mężem wolimy mieć mniej znajomych niż szaleć i konkurować bo cóż to za przyjaźń jak ktoś tylko patrzy na to co masz nowego i za wszelką cenę chce Ci pokazać , że za chwilę ma to samo lub okazuje zazdrość i później człowiek przez takich ludzi dziczeje , zaczynają ur******ać się takie myśli które kiedyś absolutnie nie miały dla nas znaczenia nawet by się nie pomyślało , że można z kimś lub ktoś z Tobą będzie chciał konkurować czy popadnie w obsesje na Twoim punkcie czy masz nowe skarpetki czy kolor paznokci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety u mnie też jest dużo rozwodów. Sama niedawno się rozwiodłam z winy męża ale nie będę się tu rozwijać. Trzeba żyć dalej i to przetrwać. Bardzo pomógł mi mój adwokat z www.adwokat-mika.pl dzięki czemu otrzymałam połowę majątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×