Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jessica-Anastazja

Planuje miec dziecko-czy powinnam cos zrobic zanim zajde?

Polecane posty

Za 4 miesiace wychodze za mąż i zamierzam miec dziecko. I chodzi o to czy powinnam cos zrobic np. brac kwas foliowy i w ogole czy powinnam cos wiedziec zanim zaczniemy sie starac, zeby np wyszlo dziecku na zdrowie lub dobrze wplynelo na ciaze? Wiecie o co mi chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy nie zaszkodzi. Jeśli masz nadwagę to można zrzucić, bo sama ciąża sporo waży, po co dodatkowe kilogramy. Jeśli o siebie dbasz i zdrowo sie odżywiasz to nic nie musisz zmieniać. Są takie witaminy dla kobiet które planują ciążę, widziałam reklamę. Zabij, nie pamiętam nazwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwulatkowamammmaaa
kwas foliowy możesz brać już. Poza tym zrób sobie od razu badania krwi na IGG i IGG różyczki (możliwe że niedokładnie napisałam nazwę tych badań bo dawno robiłam ale chodzi o zbadanie przeciwciał na różyczkę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze, co mi do głowy przychodzi - zadbaj o zdrowie fizyczne i kondycję (to Ci się przyda)! może więcej aktywności, ruchu...(potem z tym ciężko jest ;) ) wylecz sobie zęby :D ja kwas foliowy faktycznie brałam wcześniej, 5 miesięcy przed zajściem (ale spokojnie, nawet będąc już w ciąży można zacząć go brać) no i wyszalej się solidnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyśpij sie na zapas :D *** zero % zero palenia bierz kwas foliowy ureguluj sprawy w pracy,abys miala ubezpieczenie ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas foliowy - koniecznie i to parę miesięcy przed! zrób wymaz z pochwy i jeśli coś znajdą koniecznie wylecz! odłóż trochę forsy, bo ciąża i dziecko kosztują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczelam "planowanie" dziecka od uzupelnienia szczepien (wczesniej nie moglam byc szczepiona) na odre,swinke ROZYCZKE(!) i zoltaczke. skontroluj sobie morfologie czy np nie masz anemii i zeby sprawdzic ogolna "kondycje" organizmu. ktos dobrze napisal: wylecz zeby. w ciazy np nie mozna wziac znieczulenia poza tym zmiany hormonalne moga powodowac wzrost istniejacej prochnicy wiec dobrze wyleczyc to wczesniej. "wyspij sie na zapas" gdyby tylko sie tak dalo :) generalnie nie daj sie zwariowac. wieeeele rad uslyszysz/przeczytasz a nie wszystkie sa zlote wiec nie zapominaj o zdrowym rozsadku i powodzenia w staraniach :) (na ktorych sie za bardzo nie skupiaj!) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy i t d.
kwas foliowy trzeba zaczac brac juz w okresie staran o dziecko, jak sie kobieta dowiaduje o ciazy to moze juz byc za pozno aby przyjmowanie go moglo zapobiec wadom typu rozsczep kregoslupa. wiec zacznij kwas brac dzisiaj. do tego wymaz z pochwy jak kolezanka wspomniala wyzej. jesli masz popsute zeby to dobrze byloby wyleczyc. jesli masz nadwage to pasowaloby schudnac. ty i twoj partner zacznijcie sie dobrze odzywiac i ograniczcie alkohol. co wiecej, przez odpowiednia diete u obojga przyszlych rodzicow, mozna wplynac na plec przyszlego dziecka. a tak poza tym - wyszalej sie, bo przez 9 miesiecy nie wolno ci pic alkoholu, mozesz byc takze w grupie ryzyka, odpukac, ze nie bedziesz mogla uprawiac seksu, w ekstremalnych sytuacjach nie wolno ci bedzie w ogole chodzic, a najgorsza opcja to przykucie do lozka w szpitalu na caly okres ciazy. ale odpukac oby wszystko przebiegalo pomyslnie.:) no i kase zacznijcie odkladac obowiazkowo, zaplanuj co i jak w pracy abys mogla dostac macierzynskie itd. duzo rzeczy mozna zrobic jesli sie planuje ciaze z glowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy i t d.
a tak ogolnie w ciazy mozna dostac znieczulenie u dentysty, trzeba tylko powiedziec o ciazy to lekarz dobierze odpowiednie. z zebami bardziej chodzi o to, zeby zaleczyc ewentualne ubytki, bo w viazy na ogol zeby bardzo sie "sypia". aha, mozesz tez zaczac sie smarowac kremami przeciw rostepom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfnnniuu
zrób badania krwi: oznaczenie przeciwciał CMV (cytomegalia) oznaczenie przecieciał óżczyczki oznaczenie przeciwciał toxoplazmozy To przede wszystkim zrób. Tyle że zapłacisz za to bo nie ma tego w jakimś pakiecie przedciążowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfnnniuu
nie óżczyczki, miało być - różyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób badania krwi na różyczkę, cytomegalie i toksoplazmoze; na zapelenie watroby typu b (?), cytologię, badania tarczycy też możesz ale chyba bez konieczności jeśli nie miałaś problemów Wylecz zęby jeśli masz ubytki Zacznij brac już kwas foliowy ( nie potrzeba suplementów diety dla przyszłych matek), kwas wystarczy Odkładaj kasę Zacznij się więcej ruszać, zdrowiej odżywiać i ograniczyć alkohol Rzuć palenie (jeśli dotyczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wszystkim za rady. O kwasie slyszalam ze sie powino brac ale o tych wszystkich badaniach nie. tym bardziej ze bylam u lekarza tydzien temu z inna sprawa i on wiedzial ze planuje dziecko i nic mi nie powiedzial, ze powinnam cos zrobic, brac. a chyba powinien nie? Do czego w ogole maja sluzyc te wszystkie badania lub przeciw czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawosci jeszcze zapytam- ktos tu napisal ze odpowiednia dieta moze wplynac na plec dziecka. Jaka to dieta dla jakiej plci? Ja osobiscie chcialabym pierwsza dziewczynke, ale wiadomo jak kazdej normalnej przyszlej mamie najbardziej zalezy zeby bylo zdrowe. Bez wzgledu na to czy to bedzie dziewczynka czy chlopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzajcie z tym kwasem foliowym. Ktoś napisał, że jak sie nei bierze przed ciazą to potem moze byc za późno, aby zapobiec wadom. I po co niepotrzebnie straszycie? Wiele kobiet ma dzieci z wpadki, więc nie brały wcześniej kwasu foliowego i dzieci są zdrowe. Ja też nie brałam kwasu przed ciążą (zaczęłam dopiero w polowie drugiego miesiąca - jak sie dowiedziałam, ze jestem w ciazy), a mam 38 lat, wiec niby ryzyko powikłań wzrasta - i zarówno ja, jak i synek jesteśmy zdrowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość larisa88.
możesz zacząć brać kwas foliowy i starac się w tym samym momencie to nie zaszkodzi a może pomóc zrób cytologie jesli nie miałaś w przeciagu roku, nikt tu nie napisał o tym:) wylecz zeby jak już dziewczyny mówiły jesli masz ubytki itp zrób toxo w sumie to tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maatrioszka
Przestań palić, ogranicz alkohol, przejdź na zdrową dietę i wylecz zęby - całkowicie. Potem kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maatrioszka
Zęby - także do cc, jeśli takowa będzie potrzebna. Nie możesz mieć infekcji w jamie ustnej. Co do płci - poczytaj Fijałkowskiego. Ja swoje zaplanowałam wg. niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie daj się zwariować!:) Kwas foliowy i owszem ale proponuję przejść się do ginekologa powiedzieć mu o planowanej ciąży i zapytać się jakie badanie powinnaś zrobić i co poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mwhahaha
rozpłodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domwhahaharozpłodówki
mwhahaha - twoja matka tez była rozpłodówką skoro ciebie urodziła..ty tez jesteś lub będziesz...ew. chciałabyś, a nie możesz i zazdrościsz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mwhahaha
mwhahahaha, ja nie będę mieć dzieci i nie będę rozpłodówką jak ty :classic_cool: i mogę mieć dzieci i nie zazdroszczę bo nie ma czego ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałam o cytologii:-) Autorko, te badania są po to, że gdyby się okazalo, że jesteś na coś chora, żebyś się wyleczyła, zanim zajdziesz, bo w ciąży szeregu leków brac nie można więc warto abyś weszła w ten czas zupełnie zdrowa. Z kwasem foliowym nie świruj. Możesz zacząć brac i starać się od razu. Bez przesady. Choć mówi, się ze optymalnie 3 miesiące wstecz powinno się zacząć brać. A z drugiej strony nie wiesz ile ci to zajmie ( może pól roku) wtedy też nie warto tracić tych 3 miesięcy, moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O diecie na płeć to nie słyszałam, ale to chyba się tyczy faceta tak? Bo to przecież od niego zależy... Nie mniej plemniki "żeńskie" są wolniejsze i wytrwalsze więc po prostu kochajcie się kilka dni przed owulacją. Wtedy większe prawdopodobieństwo na xx bo te męskie zdążą sie znudzić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×