Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Plaskostopie u dziecka

Polecane posty

Gość gość

da sie wyleczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wasze dzieci nie maja z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne ze da sie wyleczyć, to tylko dziecko jeszcze wszystko mu sie kształtuje. Wystarczy wykonywać odpowiednie ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzis znalazlam w necie ten filmik i 1 cwiczenia mamy za soba. myslicie ze 2 razy dziennie. rano i wieczorem starczy.? a co z obuwiem ? mysle nad kupnem takich ortopedytcznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metod leczenia jest naprawdę mnóstwo, może spróbuj z wkładkami ortopedycznymi właśnie dla dzieci, noszone regularnie i połączone z rehabilitacją na pewno dadzą efekt… co prawda w moim przypadku była nieco inna dolegliwość, ale wkładki ortopedyczne naprawdę pomogły. Popytaj się znajomych, może ktoś już gdzieś zamawiał, ma jakieś doświadczenie w tej sprawie. Ja np. załatwiałam sobie wkładki w gabinecie http://www.wkladkiortopedyczne.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AstaLawista
Rehabilitacja dzieci jest bardzo ważna, sama byłam zmuszona zapisać swoje dziecko na rehabilitację. W Warszawie znalazłam firmę Neodynki, gdzie fizjoterapeuci po zbadaniu małego pacjenta dokładnie wyjaśnią, na czym polega specyfika problemu dziecka i opracują indywidualny program rehabilitacji. Na stronie można znaleźć wszystkie szczegóły: http://neodynki.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trudno powiedziec, na pewno musza byc cwiczenia i noszone wkladki.. ja mojemu tomkowi kupilam w tym www.wkladkiortopedyczne.com wlasnie i dobrze sie sprawdzily. trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko praktycznie da się dziś wyleczyć. Można faktycznie nosić specjalne buty i zamówić wkładki ortopedyczne. W warszawie są zakłady omiotka w Aninie. Tam można zrobić wkładki na zamówienie. Dla mojego syna projektowali takie w cam cad i potem wykonywali. Tak więc wszystko jest robione tak naprawdę na zamówienie i jest bardzo dopasowane do wady dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup buty ortopedyczne z odwroconym obcasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lekceważ tego... ja mam płaskostopie do tej pory...mam 27 lat niestety w tamtych czasach mego dzieciństwa mogłam liczyć tylko na ćwiczenia które niestety nic nie daly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawet jak jesteś dorosły, możesz korygować (a nawet trzeba! ) wady stóp. Nieleczone prowadzą do wad postawy, zwyrodnień i bólu. Mój 40 letni mąż też miął nieleczone płaskostopie, w dzieciństwie coś tam robili, jakieś wkładki, ćwiczenia, ale później nic i stopy były w fatalnym stanie, w dodatku doszedł taki "ciężki chód". Teraz od dwóch lat nosi wkładki, ma regularne wizyty, jeśli trzeba peloty są zmieniane, jakieś kliny doklejane itp, wkładki są na bieżąco dopasowywane do stanu stóp. Rewelacyjnie wpłynęło to na płaskostopie i jego postawę ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ps. to są wkładki termoplastyczne , dopasowywane indywidualnie do stopy pacjenta. Dla dzieci też, poszukajcie gabinetów które robią wkładki formthotics.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz, proszę, gdzie mąż leczy płaskostopie w tak zaawansowanym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 33 lata i płasko stopie ( zaniedbania matki) . Myślałam że tego na ,, stare ,, lata się nie leczy :-). W sumie nie odczuwam żadnych dolegliwości z tego faktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja od tych wkładek termoplastycznych. Dopiero zajrzałam, nie wiedziałam, że ktoś się jeszcze tematem interesuje. Mąż leczy płaskostopie w Warszawie, jak chcecie to mogę zrobić reklamę temu fizjoterapeucie, ale myślę, że po prostu trzeba poszukać, gdzie w Waszej okolicy jest gabinet który robi wkładki FORMTHOTICS i później można przyjść na wizyty kontrolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gabinet, w którym robiliśmy wkładki to theramed com pl Ten pan raz w miesiącu przyjeżdża do Wawy, wcześniej dzwoni i umawia wizytę, jeśli jest potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
da sie wyleczyc, ale lepiej zapobiegac niz leczyc, podstawa to dobre, nieuzywane wczesniej buciki i zadnych kapci po domu, tylko na bosaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wole zainwestowac w dobre buty np z bartka i wiedziec ze zrobilam wszystko co moglam zeby uniknac plaskostopia u dziecka.. pozniej bym miala wyrzuty sumienia ze chcialam np zaoszczedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mamy buty z bartka, no ale do tego, po domu synchodzi na posaka, robie mu jakies zabawy paluszkowe, stópki gilgocze itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłaś zmuszona to co nie chcialas leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w bartku zamowilam sobie tez buty przy okazji, rozmiar 33 ( sama jestem jak dziecko - starszaki - w katrgorii wyboru hehe) zobacze czy beda dobre dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Gość
Kochani, zanim zaczniecie testować różne rozwiązania na swoim dziecku, proszę przeczytajcie ten artykuł i zawsze w przypadku naszych skarbów skonsultujcie się z lekarzem. Dla mojej pociechy ortopeda polecił wkładki i fakt działają, ale każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie. Ptzeczytajcie więc zanim zaczniecie działać https://pl.footwave.com/blog/koslawosc-u-dzieci-jak-sobie-z-nia-radzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziłam na rehabilitację, nosiłam specjalne buty wiele lat i plaskostopie nadal mam. Mniejsze, ale jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Płaskostopie u dziecka da się wyleczyć. Trzeba tylko oczywiście jak najszybciej wybrać się do ortopedy i rozpocząć leczenie. Jeżeli mieszkacie w okolicach Wrocławia to polecam wam www.lekarzortopedawroclaw.pl Pracuje tam świetny ortopeda dziecięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariia

Jeżeli rozglądacie się za sprawdzoną poradnią rehabilitacyjną, która zajmuje się leczeniem problem ortopedycznych u dzieci to polecam wam zapoznać się z ofertą http://www.evitalmed.pl/ Jest to świetne centrum rehabilitacyjne, które znajduje się pod Krakowem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam płaskostopie. Regularne ćwiczenia i wkładki ortopedyczne powinny załatwić sprawę jednak moja mama to zaniedbała więc jest problem. 

Najlepiej leczyć już w młodym wieku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×