Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Podoba wam się imię Amelia? nie rozumiem fenomenu

Polecane posty

Gość gość

Temat zakładam czystej ciekawości, żeby poznać opinię, zero z mojej strony złośliwości, na serio. Powiedziecie, czy podoba wam się imię Amelia? Bo mi kompletnie nie, kojarzy mi się z jakaś zakonnicą, ewentualnie z jakąś chorowitą dziewczyną ze starych powieści, co to leży w łóżku i ciągle kaszle. Z drugiej strony imię musi się podobać, skoro jest w czołówce nadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amelia, Amelka - śliczne delikatne imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amelia to nazwa choroby , wady wrodzonej polegającej na braku kończyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amelia kojarzy mi się jedynie z małą Amelią z Grudziądza, córka Macieja Lipowskiego, który nie płaci na nią alimentów i biedne maleństwo przymiera głodem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam córkę Amelię i nie żałuję.Nadając jej to imię myślałam,że jest dość rzadkie,ale po jej narodzinach okazało się,że jest mnóstwo dziewczynek o tym imieniu.\podobało mi się to imię,bo Amelia brzmi wg mnie elegancko,Amelka pasuje do dziewczynki i ma sporo zdrobnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam podobne skojarzenia jak autorka, ale mi zwisa jak inne dzieci mają na imię, mogą mieć nawet hermenegilda, grunt, żeby moje miało takie jakie mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się bardzo podobalo do czasu az dowiedzialam sie ze to nazwa wady plodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mela to akurat od Melanii a nie Amelii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możliwe. Jednak częściej spotykam się ze zdrobnieniem Amelka, Amelcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katasza123
Może brzydkie nie jest, ale tak oklepane, że rzygać się chce. Jak wybierałam imię dla córki ponad 5 lat temu to przede wszystkim sprawdziłam w rankingu imion, które imiona są najpopularniejsze. To, które ja wybrałam na szczęście było zawsze i jest do tej pory nadawane rzadko. Z imieniem, które nosi moja córka spotkałam się tylko raz i to tylko u dorosłej już osoby. W przedszkolu do którego chodzi moja córka pośród Amelek, Julek, Lenek moja córka się wyróżnia i jestem z tego bardzo zadowolona. Spodziewam się teraz kolejnego dziecka i mam wybrane również rzadko nadawane imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, zawsze jest moda na imiona konkretne. Na Julie jest już naprawdę długo, u mojej młodszej siostry w klasie już były 4 Julie, a ona dziś już nastolatka (duża różnica wieku u nas jest i nie ma na imię Julia dla jasności). Lenkę niedawno zauważyłam taką popularną. Amelia też już kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zupa
Również mam podobne zdanie co autorka i kompletnie nie rozumiem fenomenu tego imienia. Ale ponoć nie to jest ładne, co ładne, ale co się komu podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie Amelii jest ogrom i to zarówno wśród dziewczynek w wieku przedszkolnym, jak i tych nowo narodzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amelia oznacza chorobę i samo to źle o tym imieniu swiadczy, poza tym mi też się kojarzy z anemią :D ale co kto lubi. Popularność na to imię wzrosła chyba po serialu Na dobre i na złe, swoją drogą kiepsko to wymyślili, dwójka lekarzy dała dziecku na imię nazwę choroby :D równie dobrze można nazwać paradontoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
amelia mi sie kojarzy z delikatna, wrecz chorowita mała dziewczynką. Dziwnie bedzie wyglądała amelia z nadwagą i 180 cm wzrostu. Imie nie dla kazdej. Bardziej dla dziewczynki niz kobiety. No i nazwa choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amelia? nie podobam mi się to imię, nie wiem jak można je porównywać z imieniem Emilia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amelia fakt z tą choroba ...Bruceloza Gonorhea itp odchorobowe imiona . Ciekawie za 20 lat będą wyglądały Amelki -babochłopy utuczone hormonami i fastfoodem . " Amelciu kochanie choć no " -a tu wytacza sie potwór 100kg żywej wagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamaammamam 3
Pytanie do mam Amelii? Jak sie czujecie z myślą,że nazwałyście dziecko jak choroba? A mianowicie polegająca na braku kończyn? obrzydliwe imie ze względu na skojarzenie z tą chorobą. Amelia z anomaliami mi sie tez kojarzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja słyszałam , ze amelia to jakaś choroba polegająca na wadzie płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wedle wiki: Amelia (medycyna) – Wikipedia, wolna encyklopedia pl.wikipedia.org/wiki/Amelia_(medycyna) Amelia (łac. amelia, z gr. α = "bez" + μέλος, μέλεα = "kończyna, kończyny") – wada wrodzona polegająca na całkowitym braku kończyny lub kończyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfsfsfsdfsfsf66
no brak kończyny lub kończyn to przecież definitywnie wada płodu. myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedno z moich ulubionych imion ! I,o tych chorobach,to tylko pisza glupie poleczki.Imie jest znane w wielu krajach,ale w zadnym nie znajdziecie powiazania z chorobami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość ludzi nie wie, że to nazwa choroby, to tylko tu na kafe w kółko o tym piszecie. A twierdzenie, że można równie dobrze nazwać dziecko nazwą innej choroby świadczy wybitnie o głupocie piszącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadem kipiąca
Fenomen Julii, Wiktorii, Zuzanny, Leny, Mai czy Zosi, jest dla mnie bardziej zrozumiały, bo to ładne, od wieków nadawane imiona, ale tej Amelii, jakoś zrozumieć nie mogę. Dla mnie, to ta sama liga co Nikola, czyli imię często nadawane, popularne, ale źle się kojarzy, nie jest ladne i pasuje tylko i wyłącznie do małej dziewczynki bo np. pani prawnik, pani doktor, prezeski banku AMELII- jakoś sobie nie wyobrażam, tak samo jak nie wyobrażam sobie w tej roli Nikoli, Wanessy i innych tego typu imion, które często się powielają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale wy jesteście podłe suki niczym z podstawówki z 3 klasy. Mam córeczkę o imieniu Amelia i jest to cudowne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×