Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Położenie miednicowe 38 tydzień

Polecane posty

Gość gość

Witam was, jestem w 38 tygodniu ciąży. Dziecko ma ułożenie miednicowe. Ile jest jeszcze procent szansy że się odwróci bo boję się cesarskiego cięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niewielkie. Wątpliwe że się obróci/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze to niedobrze - ja się bardzo boję cesarskiego cięcia - mój pierwszy poród był naturalny i nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś brzuch kroił :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tia, obróci się... i jeszcze kankana zatańczy. Toż mały już ma ciaśniutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No zawsze możesz próbować rodzić pośladkowo. Ale osobiście bym się nie zdecydowała. Przecież cesarka to nie koniec świata, co druga kobieta ma cc i jakoś żyjemy :) Szczęśliwego rozwiązania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w 38 tyg to już miałam cc z tego powodu właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pośladkowo to nie chcę bo się boję jeszcze gorzej niż cesarki, no cóż wszystko jest do przeżycia... za tydzień mam mieć zdjęty pessar i jak będzie rozwarcie to moja gin ma mi dać skierowanie do szpitala... tylko mówiła że mam czekać na skurcze dopiero będzie cc - a wy jak miałyście dziewczyny, też tak musiałyście czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy drugim porodzie poród pośladkowy nie jest wskazaniem do cc. lekarz wcale nie musi się zgodzić na cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie to było trochę inaczej, bo ja zlądowałam na pato tydzień przed rozwiązaniem i sobie czekałam aż się jaśnie lekarstwo wykokosi z decyzją co dalej, aż mi wody znienacka odeszły (miałam wielowodzie, pękł pęcherz), no i wtedy cc. Ale przed cc dostawałam oksytocynę, aby macica się trochę obkurczyła. Tak jest najlepiej dla macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dla macicy i dla dziecka. Taki planowany cc nie jest dobry dla nikogo. Były nawet badania dot. tego, że oksytocyna ma dobre działanie w kwestii autyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam cc 10 miesiecy temu. I patrze ze zdumieniem na to, co piszecie. Poniewaz w moim przypadku nie bylo zadnych skurczy. Nie mialam tez zadnego rozwarcia a polozyli mnie na ciecie. A malo tego lekarz prowadzacy ciazy twierdzil iz skutcze przed cc nie sa wskazane gdyz dziecko moze " wpasc" do kanalu rodnego. A wiadomo w przypadku cc i ulozenia miednicowego to ryzykowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam polozenie miednicowe od samego poczatku o tym wiedzialam i do konca tak zostalo mimo iz staralam sie jak moglam by malucha przekrecic i mialam cesarke dobrze wszystko sie skaczylo ja czuje sie dobrze i moja mala kruszynka tez teraz ma 6 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam zaplanowana cesarke na 22 stycznia a urodzilam 17 bo dostalam skurczy i mialam 3 cm rozwarcia i cesarka byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też zapewnie będzie cc bo dziecko leży poprzecznie. Lekarz powiedział, że cc lepiej robić, jak się akcja zacznie, a nie na sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam mieć planowe cc, ale dziecko zaczęło się rodzić samo. Właśnie ze względu na ułożenie miednicowe szybko zrobiono cc, żeby się do kanału nie wstawiło. Kolejne dziecko urodziłam naturalnie. Teraz jestem w 32 tygodniu i na szczęście póki co jest głową do dołu. Bo po porodzie sn ułożenie miednicowe nie jest wskazaniem do cc, a porodu pośladkowego bałabym się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×