Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomocy...:( Nie wiem co robić. Ciąża.

Polecane posty

Gość gość

Ukruszyła mi się całkowicie 6. Okazało się, że psuła się pod plombą, podobnie jak jeszcze 3 inne zęby. :( Został tylko korzeń, wczoraj wypadła reszta. :( Nie usunie się tego normalnie, dziąsło napuchło. Dziwne, bo wcześniej nic nie bolało... Jaki wpływ na dziecko mają popsute zęby? Nikt ni mie zrobi dłutowania w ciąży, muszę więc wytrzymać jeszcze 4 miesiące. :( Te pozostałe do kanałowego więc też dupa, bo nie można rtg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na dziecko zadne, ono sobie poradzi i wyciagnie wapn z czegos innego od Ciebie. Ale tobie wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a byłaś u dentysty?ja leczyłam zęby do 9 m-ca ale bez kanałów, idź, zapytaj co można zrobić, bo 4 m-ce to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co się orientuję przy planowanej ciąży podstawą jest wyleczenie zębów przed rozpoczęciem starań o dziecko. Infekcja dziąseł / próchnica czy inne dolegliwości w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do zakażenia u dziecka i przedwczesnego porodu. Upewnij się czy nie masz żadnego stanu zapalnego - jeśli masz musisz go szybko wyleczyć. A pokruszony ząb musi zaczekać do rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz zrobić zęby jak jesteś w ciąży bo to bardzo niebezpieczne dla dziecka. Mi robili zęba w 8 miesiacu na tyle ile mogli, reszta po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, bylam u lekarza, zalozyl lekarstwo zeby dalej sie nie psuly ale tego korzenia sie nie wyciagnie, trzeba znieczulac, kroic dziaslo i szyc... :( boje sie wlasnie ze top wplywa na dziecko, mnie nic nie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktos zna jakies artykuly o szkodliwosci popsutych zebow na dziecko? Za cholere nic nie moge znalezc sensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi usuwali zęba jak byłam w 12 tc, czyli w tym najgorszym momencie jak mówią, ale nic mi później nie było, dziecku też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo dziwne ze niby w ciazy nie mozna za bardzo leczyc zębów jak własnie kobiety w ciaży maja więcej refundowanych zabiegów stomatologicznych, np czestsze sciaganie kamienia, czy własnie leczenie kanałowe. Czyli mozna.Mi powiedzieli ze po 1 trymestrze mozna wszystko robic oprócz przeswietleń. Pewnie jak jakis bardzo skomplikowany zabieg to nie ale znieczulenie normalnie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży można leczyć zęby a nawet trzeba. Mi położna mówiła, że chore zęby mogą stanowić problem w ciąży- żadnych szczegółów ale chyba chodzi o stan zapalny siany po organizmie a ze znieczuleniem nie ma problemu powiedział to i ginekolog i dentysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ale to nie jest zwykle wyrwanie zeba. Mam 3 do przeswietlenia, bez tego ani rusz i jeden ukruszony, wystaje kawalek korzenia, oblamal sie calkiem. Psuly sie pod plombami... Wiec ten oblamany to tylko chirurgicznie, ciecie, usywanie, szycie, a tamtych tez mi nikt nie zrobi. Wiec poytam o jakies opracowania gdzie jest wyjasniony problem wplywu nieleczonych zebow na dziecko, bo zrobie je dopiero po ciazy. Normalne leczenie i rwanie jak najbardziej mozna ale to nie jest NORMALNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×