Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania103

Pomóżcie odczytać mi wyniki badać amniopukncji, jestem kompletnie zielona!

Polecane posty

Dostałam dziś wyniki badać amniopunkcji robione w 16 t.c , niestety jestem już po farmakologicznej indukcji poronienia z powodu poważnych wad genetycznych. Nie umiem rozczytać wyników. Wyniki badań : Kariotyp płodu 46,XX(badano 25 komórek, metodą - GTG ) Inne wyniki badań - Elektroforeza izoenzymów acetylocholinesterazy wykazała obecność jednego prążka - norma. Wnioski - Nie stwierdzono u płodu aberracji chromosomowych. Stosowane rutynowo w badaniach cytogenetycznych techniki prążkowe nie dają gwarancji wykrycia występujących niekiedy, małych aberracji chromosomowych(tzw. mikroaberracji ) ani przypadków mozaikowości z niewielkim odstekiem komórek nieprawidłowych. Pomóżcie , co to znaczy ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawidłowy kariotyp żeński XX 46- to dziewczynka, jest prawidłowa ilość chromosomów, budowa genetyczna jest prawidłowa :) Nie stwierdzono aberracji, tzn, że nie ma żadnych wad genetycznych :) Reszta wyniku to formułka, jaka zawsze się pojawia - no że badanie jest prawidłowe, ale nie ma niby gwarancji, że istnieją jakieś mikromutacje, których amniopunkcja nie wykryła. Ale to info to tak jak info na ulotce apapu o działaniach niepożądanych :) Wygląda na to, że wszystko jest w porządku, gratulacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie miałam podobnie napisać jak gość powyżej więc nie będę powtarzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego tu gratulowac jak juz po ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkl
Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba po twojej, ciole 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja rozumiem, że autorka pierwszą ciążę straciła. Po co ktos robiłby amniopunkcję, aby dokonać terminacji bez oczekiwania na wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkl
Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez napisala, ze poddala sie farmakologicznej aborcji...czytac nie umiecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to z jakiego powodu byla indukcja skoro aminopunkcja nie wykazala wad genetycznych? Czy aminopunkcja bada tylko wystepowanie zd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdury jakieś. Nie terminuje się ciąży przed uzyskaniem wyników inwazyjnego badania prenatalnego, które jednoznacznie potwierdza poważne nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anka, masz dopiero 17 lat - jeszcze masz czas na dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to rozumiem tak, że jedną ciążę autorka farmakologicznie zakończyła, a ze względu na duże ryzyko wad gen. w drugiej ciąży, zrobiła teraz amniopunkcję. Autorko, możesz sprostować? Wg tego badania wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wejdziesz na jej nick to przeczytasz, ze WLASNIE TA ciaze usunela, bo niby mialo 8 wad....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dr, Roszkowski z Warszawy stwierdził poprzez USG że dziecko ma przepuklinę mozgową obustronny rozszczep wargi i podniebienia i deformacje rąk dzidziusia, półtora miesiąca temu mialam przeprowadzaną indukcje poronienia bo stwierdził iż dziecko jest nie uleczalnie chore i nie ma na co czekać. czyli że dzidziuś był zdrowy ? do cholery ! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierdziu , kobieto zrobić taka rzecz bez wczesniejszych badań , brak mi słów , szczeka na podłodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moglo miec przepukline Maniu... Bardzo mi przykro Kochanie :( zycze Ci wszysykiego dobrego dla Twojego Aniolka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maniu popisz z innymi dziewczynami na poronienie . pl bo te france tutaj Cie zjedza... 3maj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynik amnio prawidłowy. Jednak amnio może nie wykryć wad typu roszczeń kręgosłupa czy przepukliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepuklina mozgowa nie konicznie musi byc wada genetyczna, moze byc wada rozwojawa np jesli nie bralas kwasu foliowego przed ciaza. Tak sama rozszczepienie ....wiec genetycznie nie musialo byc nic zle....bylu to wady rozwojowe. Dla ciebie to o tyle dobrze, ze nastepna ciaza moze byc zdrowa. Powinnas poczekac z dzieckiem i skonczyc szkole/y znalezc prace i wtedy starac sie o dziecko. W tym wieku sama jestes dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam badania prenatalne w białymstoku które rzekomo stwierdziło ze dziecko ma duzo wad i ze ciaza jest do przerwania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak juz poroniłaś to nie zrobili badań płodu?? wtedy wszystko byłoby wiadome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to pisze, ze to byly wady rozwojowe , a nie genetyczne.... Bralas kwas foliowy przed ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynik Amnio prawidłowy. Lekarz die pomylił? Przecież przepukline amnio wykrywa bez żadnego ale! Skandal wg mnie usunięto zdrowy plod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie, a robili badania histopatologiczne plodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę tutaj nieścisłości. Co okazało się po porodzie? Coś mi się wydaje ze autorka zmysla, bo terminacji dokonuje się dopiero wtedy, kiedy są wszystkie wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosciu z 13:34 - co ty gadasz, jesli to byla wada rozwojowa, to amnio nie wykryje...przestan dziewczynie macic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
amino jest najbardziej pewnym badaniem płodu i jezeli lekarz przez usg dojrzał takie poważne wady to amino tym bardziej . tez mi sie wydaje ze cos tu nie gra amino jest ostatnim badaniem po którym podejmuje sie takie decyzje. poza tym płód na pewno był badany po poronieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to była wada rozwojowa to nie było wskazań do terminacji i żaden lekarz nie powinien jej wykonać, bo groziloby mu za to postępowanie i wyrok. To była po prostu zwykła aborcja, a autorka wciska kit. Wskazaniem do terminacji jest wadą genetyczna potwierdzona szeregiem badań i dopiero po uzyskaniu wszystkich wyników lekarz decyduje. Nigdy przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze zwrócić uwagę na ostatni akapit, no więc lekarz widział przepukline a aminopunkcja nie ?? cos mi tu nie pasuje "Amniopunkcja jest inwazyjnym badaniem prenatalnym, dzięki któremu można wykryć u płodu wiele chorób wrodzonych. Dotyczy to nie tylko chorób genetycznych jak Zespół Downa i Zespół Edwardsa, związanych z aberracjami chromosomowymi. Dzięki badaniu płynu owodniowego można zdiagnozować choroby genetyczne płodu takie jak; mukowiscydoza, anemia sierpowata, dystrofia mięśniowa, choroba Taya-Sachsa. Amniopunkcja pomaga również wykryć wady układu nerwowego. Wykryty u płodu rozszczep kręgosłupa lub przepuklina mózgowo-rdzeniowa mogą być leczone w trakcie życia płodowego. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×