Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xxxx24

pomóżcie....znacie coś bez recepty na infekcję pochwy??? bardzo mi to dokucza

Polecane posty

Gość xxxx24

bardzo to dla mnie wazne, nie moge urwac sie z pracy bo do późna pracuję:-( znacie cos szybko działającego bez recepty ale dobrego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ostatnio kupiłam
Clotrimazol mi sprzedała bez recepty, 6 tabletek, a recepta może być od rodzinnego, nie urwiesz się na chwilę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx24
niestety pracuję na 2 koncu miasta.....zanim dojadę do lekarza to wróce po godzinie, nawet dłuzej:-( musze sie czyms poratowac:-( dokucza mi to, swędzi, mam wrazenie ze mi cos cały czas wypływa ze srodka, boli...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imago84
najlepsze sa globulki w polaczeniu z clotrimazolum daja efekty ale jakie globulki bez recepy napiszcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx24
dzieki vanessa......zapytam w aptece:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baybeo
Do wypowiedzi z 07.09.08 Albothyl jest tylko na recepte- NIE!!! Jest BEZ RECEPTY!!! Ta osoba co zazuca brak myślenia niech sama pomyśli jakie głupoty pisze! Te niby łuszczenie się nabłonka hi hi to jest kawałek jakby chysteczki co znajduje się w leku 9widac go dobrze pod światło) po to by lek nie wypłynął od razu i otulił szyjke macicy co wydłuża jego działanie. Wychodzi kiepsko ale nie jest to szkodliwe i łatwo można wypłukac tą "serweteczke" robiąc irygacje dopochwową. Ogólnie jest jednym z lepszych leków, polecam! Także jak nie wiesz to nie pisz bzdur kobieto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniej odsetek
dziewczyny pojawily sie u mnie zolte uplawy... nic mnie sie swedzi ani nie piecze co polecacie vagical czy albothyl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość espressssso
gynalgin jest na receptę :P albothyl to shit a vagical.. hm takie tam, na lekkie zapalenia może być ale jak dla mnie lepiej stosować lacibios femina i maść klotrimazolum. bardziej pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odstawłam wczoraj antybiotyk na zapalenie górnych dróch oddechowych i się zaczeło, miałam już podobny probem wczesniej (dlatego lekarz tym razem z antybiotykiem przepisał mi probiotyk ale jawyraźniej niewiele pomógł) ginekolog przepisał mi clotrimazolum w globulkach i maść, podziałało. byłam w aptece ale nie chcieli mi sprzedać globulek bez recepty tylko maść clotrimazolum, trochę podziałało jednak nadal odczuwam dyskomfort, do gina idę za 2 tyg dopiero bo wczesniej nie ma miejsc :( ach ta polska służba zdrowia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kageteriannaka
A może tak prywatnie do lekarza. 2 Tgodnie czekać. UFF!! Nigdy!! A później dziwią się, że ktoś bardzo choruje, bo szkoda kasy na leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malotka
a ile kosztuje maść clotrimazolum? i jest skuteczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala czarna mamba
ja tez tak mialam i smarowlam sobie okolice pochwy i wkoło dzurki mascia clotrimalol pomoglo, ale nie od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala czarna mamba
clotrimzolum? 2,5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olejkomaniaczka
clotomarizol wraz z olejkiem herbacianym wymieszać i smarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieskooka25
Zanim zaczniesz brać Albothyl trochę o nim poczytaj. Ponoć w "środku" tworzy się "kula" złuszczonego naskórka. Osobiście polecam globulki z kitu pszczelego /propolisowe/. Są naprawdę bardzo dobre,tyle że przy ostrych stanach zapalnych raczej nie polecane bo mozna dostać szału od jego działania/pieczenie/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annoe
"ciekawe czy np. w Anglii kobieta z zapaleniem pochwy musi czekać 2 tygodnie jak nie ma forsy !" W Anglii służba zdrowia to jeszcze większa masakra niż u nas, nie pisz jak nie wiesz, bo tam się duużo dłużej czeka do lekarza niż u nas i wszyscy mają cie totalnie w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja próbowałam z polecenia tabletki z kitu pszczelego... Niby najlepszy lek bez recepty, a zrobiło m isię takie uczulenie, że myślałam, że umrę. Radzę więc nie próbować nie sprawdzonych preparatów. Clotrimazol jednak najlepszy na rynku. Spokojnie można kupić bez recepty, najwyżej kilka aptek zwiedzisz, która wkońcu ci sprzeda. Do tego maść i po kilku dniach żegnaj świądzie i pieczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żę tak powiem
ja bym Ci poleciła jednak vagical, z tych bez recepty ten chyba przynosi ulgę. No i aplikowanie jogurtu naturalnego, bardzo pomaga na pieczenie i swędzenie. Sposoby wypróbowane i na pewno nie zaszkodzą. Nie radzę natomiast tych globulek z propolisem, raz zastosowałam to myślałam że zwariuję bo było dużo gorzej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość njhjagf
jesli masz uplawy - grudkowate, twarogowate - to masz grzybice. ja w celu ulzenia sobie zanim pojde do lekarza smarowalam sobie jogurtem, mozesz tez wlozyc troche palcem do srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie wydaje, że to grzybica. w ciąży dopadło mnie to cholerstwo i chyba teraz powróciło bo słyszałam, że to będzie co jakis czas powracac. dziekuję kobietki za rady. na pewno spróbuję jogurtu i wagicalu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacze sie w bolu chorob
mnie sie wydaje ze w jogurtach jest za malo bakterii zeby mogly wspomoc nasze flore bakteryjna pochwy w stopniu chroniacym przed infekcjami, a teraz to juz wogole nie wiadomo jak te jogurty produkuja, bo za chwile mozemy sie dowiedziec o kolejnej aferze w przemysle spozywczym... ja dla pewnosci bioer probiotyki provag, przynajmniej mam pewnosc ze dostarczam wlasciwa dawke bakterii i jestem dobrze chroniona przed chorobami bakteryjnymi pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubańska
gratuluje pomysłu z jogurtem, jest całkowicie nietrafiony. jogurt służy do jedzenia/picia, nie do leczenia grzybicy. na to sa leki, wszystkie na receptę. bez recepty sa probiotyki ginekologiczne, które zawierają własciwe szczepy bakterii, np. juz wspomniany provag. bez recepty jest tez maść clotrimazolum. receptę na lek przeciwgrzybiczny może wypisac tez lekarz rodzinny, więc po co czekac tygodniami i cierpieć/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globulek propolisowych nie polecam, bo to bomba alergologiczna tylko pogarsza sytuację. Ja ratuje sie clotrimalozum jak jest juz dość groźnie. A jak tylko troche swedzi czy piecze to zakładam globulkę lactovaginalu. CZasem jest tak, że po okresie wypłukuja sie te dobre bakterie i trzeba przywrócic własciwy poziom mikroflory. Tak samo jak po zażywaniu antybiotyków. Założe pare razy i po kłopocie. Jogurt, owszem ale tylko do jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
mnie kiedys lrkarz rodzinny przepisał tabletki clotrimazolum, bo poprosiłam. nie miał z tym problemu. myślę, ze trzeba trafić na wyjatkowowego gbura, zeby nie dostać recepty w potrzebie. bez recepty jest zbawienna maść clotrimazolum, idealna na swędzenie, kosztuje ok 4 zł. no i po leczeniu trzeba zrobić sobie kurację probiotykiem, może być provag, bo zawiera pałeczki kwasu mlekowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomogły irygacje octeniseptem na pół z solą fizjologiczną, łagodzi świąd ale to nie wyleczy infekcji, pomoże tylko przeczekać do wizyty u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
irygacje pochwy nie sa polecane przez ginekologow, bo zaburzaja one naturalna flore bakteryjna pochwy, czytalam o tym tez na stronce http://www.provag.pl/infekcje_pochwy/Jak_chronic_sie_przed_infekcjami#Podstawowe_zasady_higieny_intymnej, jednak jak juz sie wykona ta irygacje, to najlepiej zrobic sobie kilkudniowa kuracje probiotykami, zeby uzupelnic flore bakteryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy clotrimazolum w globulkach jest na receptę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maści czy provag żel do smarowania przy świądzie czy podrażnieniach kupi się za kilka(maść), kilkanaście złotych, zależy od tego który specyfik wybierzemy i którą aptekę, jeśli chodzi o środki dopochwowe to miałam jedynie lactovaginal i uważam, że jest bardzo dobry, przy infekcjach może pomóc, ale przy grzybicy - bez leku od lekarza się nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×