Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anna_sz

Pomysł na firmę

Polecane posty

Mam kilka pomysłów na własną działalność, ale jestem pena obaw czy da się z tego wyżyć, z jakimi wydatkami należy się liczyć jak to zorganizować i co trzeba pozałatwiać.Będę niesamowicie zobowiązana. Jestem otwarta również na inne sensowne propozycje. Miejsce - Kraków Możliwość zainwestowania 5000 - 10 000 (im mniej tym lepiej) Mam: samochód laptop tel. komórkowy i stacjonarny O czym myślałam: - firma organizująca kompleksowo ślub i wesele ( lub tylko część tych przygotowań) - firma dekorująca sale, kościoły i samochody - Kwiaciarnia ( z tymi usługami dekoracyjnymi) - ręcznie wykonywane kartki okolicznościowe i zaproszenia , drobiazgi dekoracyjne z masy solnej, papierowej,przedmioty dekorowane decoupage, malowanie obrazów na szkle, ( trochę się tym bawię) gdzie to sprzedawać - sala zabaw dla dzieci - gdzie? ile to może kosztować? - inne propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj.Najbardziej podoba mi się pomysł organizacji ślubów,tym bardziej że troszkę się znam na tym.Musisz mocno ,,powertować\"tematy,i wtedy napweno coś postanowisz.Nigdy nie będziesz pewna swojego suksesu -takie są czasy-konkurencja!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za słowa otuchy, ale może ktoś podrzuci coś konkretnego. Jakieś liczby, kwoty ... Może ktoś prowadzi podobną działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooooooooo
firma sprzatajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ooooo Jak to zorganizować, masz jakieś doświadczenie na ile da się z tego wyżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam, poradźcie chcę zacząć jak najszybciej, a jeszcze formalności - jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisst
mi si e zdaje ze jednak haandel bardziej oplacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elegancikk
ja bym proponował handel świecami ozdobnymi w centrum handlowym. Przyglądając się takim punktom, stwierdzam, że to niezły biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile może kosztować takie stoisko w cenrum handlowym i czy to napewno się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na przyszłego przedsiebiorce to cos malo zorganizowana jestes. kwot ci nie podam, bo to nie moja branza.jak juz sie zdecydujesz co chcesz robic, zastanow sie jak pozyskasz klientów, jaka bedzie reklama. zalozyc firme nie prosto, trudniej pozyskac klienta. zorientuj sie ile za usluge biora pobone firmy, znajdz hurtownikow itp. licz licz licz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam malutką nadzieję na jakieś konkrety, liczby, kwoty Szkoda, czekam nadal Coraz bardziej przekonuje mnie pomysł o kwiaciarni czekam, może mi ktoś coś jeszcze doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonik
1.przewóz pszczół luzem 2.sortowanie pucu na dworze 3.kompleksowe drapanie jeża po karku 4.zaklad produkujacy gumowe gwozdzie i przyrządy do kłaniania sie cioci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość firma sprzątająca
ktoś rzucił ten pomusł.I nie jest on głupi.Podpisujesz umowy z zakładami pracy na sprzątanie,podpisz także umowę z pralnią na pranie odzieży roboczej i oferujesz kompleksowe usługi.Do pracy zatrudniaj panie na umowy do konkretnych zadań.To ma sens ale trzeba koło tego chodzić i pozyskiwać klientów.Teraz przed świętami ludzie też chcą miec pomyte okna.Pieniądze przeznacz na zakup urządzeń do mycia i sprzątania.To na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilne
może reastauracja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sanepid
Za duże nak łady i kontrole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna_sz73vp.pl
Propozycje "przemyśluję" . Ostatnio coraz częściej myślę o kwiaciarni. Może ktoś wie jakej wielkości lkal jest potrzebny i jaka lokalizacja byłaby najlepsza. nie bez znaczenia są też koszty jkie trzeba ponieść na start. Acha i jakie kwiaty w jakiej ilości są najlepsze. Firma sprzątająca - robię rozeznanie. Czekam też na inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos tam 123456
lumpex otworz ;) z 5000 pln to troche nie porozumienie żeby otwierać firme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o kasę to 10 000 mam bez problemu drugie tyle mam obiecane jeśli pomysł będzie dobry a jeśli będzie bardzo dobry to może pokuszę się o kredyt nadal czekam na pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anno, zgloś sie do urzedu pracy i zapytaj o dotajce na rozpoczecie dzialalności, moj mąż własnie dostał prawie 12 tys bezzwrotnej kasy. zawsze to cos na start. warunek: bycie zarejestrowanym bezrobotnym i utrzymanie działalności przez rok. wniosek nie jest trudny, a teraz urzedy (jesli maja jeszcze kase) musza ja wypchnąć do konca roku i chetnie udzielaja dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiscie wybrałabym z twoich propozycji pierwszą i drugą (najlepiej połączyć) ale zbadaj jaka jest konkurencja na rynku. no i dochód z takiej działalności jest raczej sezonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kosztow: zus nieco ponad 300 (ustawa o \"promocji\" dla osób zakladajacych działalnośc -połowa składki przez 2 lata), telefon, wynajem pomieszczeń, reklama (w tej branzy absolutnie konieczna) w prasie lokalnej (ceny łatwo sprawdzić -dzwoń), księgowa do prowadzenia ksiąg rachunkowych (koszt ok 150 zl miesiecznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Karol_ina, Co do dotacji to niestety jetem teraz na wychowawczym (ale już wiem, że nie mam do czego wracać) więc dofinansowanie z biura ptracy odpada. A chciałbym ruszyć jak tylko to będzie możliwe. W tej chwili rozglądam się za dobrą lokalizacją i intensywnie myślę o Kwiacarni połączonej ze sprzedażą drobiazgów dekoracyjnych i pakowaniem prezentów. Podstawowym problemem jest lokalizacja. Gdzie w Krakowie ? ? ? ? proszę poradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwidiusz
Pomysł z kwaiciarnią dość dobry...Ale lokalizacje przemyśl 5 razy!Pamiętaj,zę jesli chcesz mieć wzięcie niech to nie bedzie szary budynek,ludzie przyjdą do Ciebie tylko wtedy,gdy bedziesz sie wyrózniac..Np. daj ludziom cos "za darmo"-to kusi!!Zorganuizuj pocztę kwiatową...Stwórz jakiś emblemat....Stworz cos za roznych grupwiekowych i docelowych..To moze yc swietny pomysl i super wizja...Jesli masz jakies pytania-chetnie pomoge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×