Odpowiedz na ten temat

POMYSł NA TANI I DOBRY OBIAD

• kala19 2006.07.12 [10:44]
    czekam na propozycje,ja mam pustke w głowie..moze macie jakies pomysly?

• młode ziemniaki 2006.07.12 [10:45]
    odrobina prawdziwego masła, koperek, zsiadłe mleko, ewentualnie kefir lub maślanka
  • To może 2006.07.12 [10:48]
    -zupa cebulowa
    a na drugie nie wiem , może placki ziemniaczane z twarogiem albo pieczone ziemniaki z cebulą albo naleśniki z serem lub dżemem ??????
  • lilly rose 2006.07.12 [10:49]
    kartfole i mizeria oczko.gif PYYYCHA smiech.gif

Tralala - bo kocham
  • lila24 2006.07.12 [10:51]
    ziemniaki z cebulka i kefir czy maslanka i jajko

wszechświat i ludzka głupota nie ma granic, chociaż pierwszego nie jestem pewien- A.Einstein
  • bakłażany cukinie 2006.07.12 [10:53]
    ugrilowane, lub podsmażone z ulubionymi przyprawami. Dodać swieże pomidory, wymieszać. Do tego bagietka z masłem czosnkowym.
  • kala19 2006.07.12 [10:54]
    nie,placki ziemniaczane odpadajaą..strasznie tluste..a gołabki? tanio wychodza?? mam jakies 17 zł drobnych do wydania...

• powinno wystarczyć 2006.07.12 [10:56]
    zależy ile tych gołąbków chcesz zrobić. Kapusta tania, mięsa dużo nie potrzebujesz...
  • kala19 2006.07.12 [10:59]
    sama jeszcze golabkow nie robilam..czy dodaje sie jajka,a do sosiku mąke? czy tylko koncentrat pomidorowy??i mieso surowe z ryzem wklada do kapusty??

• Alanka37 2006.07.12 [11:27]
    botwinka + ziemniaczki
    kapusniak + ziemniaczki
    zupa jarzynowa
    zupa kaalafiorowa
    makaron z jagodami i śmietaną
    omlet z pieczarkami
    chłodnik
    ziemniaki+ jajko sadzone+mizeria
    ziemniaki+ jaja na twardo+sos chrzanowy
    fasolka szparagowa z masełkiem
    kalafior z masełkiem
    ziemniaki +marchewka z groszkiem zasmażana
    kotlety z bobu/falafle/+ bułeczka

• studiująco-głodująca 2006.07.12 [11:52]
    zupa serowo-cebulowa z grzankami. tania, jeśli zaopatrujesz się w składniki z nienajwyższej półki. dodatkowa zaleta - jest super prosta w wykonaniu i bardzo szybko się ją robi.

składniki: 1 litr wody, 2 kostki rosołowe, 4 duże cebule, 3 serki topione naturalne (po 100 g każdy), tłuszcz do smażenia (najlepiej oczywiście masło).

Cebulę kroisz w półtalarki i szklisz na patelni. We wrzącej wodzie rozpuszczasz kostki, wrzucasz zeszklona cebulę, gotujesz około 10 minut, następnie wrzucasz serki topione i gotujesz tak długo, aż się rozpuszczą.
    I już.
    Najlepiej dodać do tego grzanki ze zwykłego chleba usmażone na maśle -ja kroję chleb w kostkę, podsmażam, a później posypuję zupę bezpośrednio przed podaniem. wszystkim zawsze smakuje, zwykle cichaczem wynoszą w sloikach porcje "na później" oczko.gif
  • 1988 2007.03.25 [14:58]
    usmiech.gif
  • wodzianka 2007.08.08 [00:04]
    Własnie zrobiłem sobie tą zupe serowo cebulową.. naprawde bardzo dobrausmiech.gif tylko zamiast serkow topionych naturalnych wrzucilem kilka platstrow goudy topionej do tostów i działa oczko.gif smacznego i polecam.
  • Invisible 2007.08.08 [00:28]
    hahahasmiech.gifsmiech.gifsmiech.gif

But you're essential to me, You are the air I breathe... And if you ever leave me, I'd have no reason to be...
  • sa jeszcze 2007.08.09 [00:56]
    jakies przepis
  • dvse - student 2007.08.13 [10:40]
    Wszystko nalezy kupic w jakims markecie. Najtansze mieso mielone (ok. 0,5kg), najtanszy makaron spaghetti (2 paczki), pomysl na... spaghetti po bolonsku (winiary 2 paczki). Za wszystko wychodzi ok. 10 zlotych a zarcia na caly dzien;]

Kotlety mielone z duza iloscia bulki takiej namoczonej albo z platkami owsianymi tez sa ok. Zwiekszaja ilosc kotletow a wcale nie wplywaja wielce na ich smak.
  • anikaq21 2007.09.04 [12:38]
    Kobitki nie macie pomysłu na obiadek??szybko i w miarę tanio mozna zrobic dobra zupkę jarzynowausmiech.gif polecam
  • okokokokokokoko 2007.09.04 [14:06]
    Risotta różnego rodzaju. Rewelacja.
    Krokiety z ziemniaków z sosem.
    Różnego rodzaju zupy.
    Makarony z sosami.
    Naleśniki z nadzieniami na słodko lub na słono.
    Udka z kurczaka z ziemniakami i warzywami.
    Sałatki
    Kotlety z warzyw np kalafior, soczewica, ryż itd. z ziemniakami i surówką
    Kotlety sojowe np ala\'schabowy z surówką i ziemniakami
    Jajka sadzone z ziemniakami i surówką
    I wiele wiele innych.

Są dwa serca ich ciągłe, nieustanne bicie zdaje się w dwóch jestestwach jedno tworzy życie, łańcuch który nas wiąże, los nie skruszy zmianą, będą bić zawsze razem, albo bić przestaną. Byron http://magija.blog.pl/
  • hdhdhdh 2007.09.19 [17:07]
    moje ulubione najtańszeusmiech.gif
    -ziemniaki gotowane całe z maślanką i mizierią
    -ziemniaki z sosem mięsnym
    -filet z mintaja z ryzem i kapustą kiszoną
    -frytki i szpinak + jajko sadzone
    -makaron z sosem serowym (smietana i ser żółty)
    -chlebki(chceb maczany w jajku i samażony) z koperkiem + mleko
    -makaron z sosem pomidorowym (pomidory z puszki + przyprawa do grilla)
    -tarciuch z sosem albo mlekiem ( duży placek ziemniaczany zapiekany w piekarniku)
    -makaron z sosem mięsnym i serem topionym zapiekany w piekarniku
    Zupy:
    moja ulubiona którą jem 3 dni i nie jest drugiego daniausmiech.gif
    - warzywa mrożone +mała pętelka kiełbasy skrojona w plasterki + jedna śmietana + jedna kostka rosołku = miodzio
    makaron + sos śmietanowy z paroma plastrami boczku do smaku troszke sera żółtego

• hdhdhdh 2007.09.19 [17:08]
    aha i jeszcze
    jeśli ktos lubi cebule:
    -smażona cebula z bagietką usmiech.gif gitara!
    - smażone lub pieczone plasterki szynki + buraczki ćwikłowe + bagietka lub ziemniaki

• hdhdhdh 2007.09.19 [17:13]
    dobra jest tez na kanapki pasta jajeczna:
    starte jajka z majonezem i pietruszką
    aha! i przepis mojej mamy!:
    - bułki zapiekane z pieczarkami: troszke pieczarek jajka! pietruszka to jest farsz który ładujemy do opróżnionej lekko bułki i zapiekamy usmiech.gif
  • dorotkaa 2007.10.31 [11:52]
    1.zupka jarzynowa-do gotujacego sie bulionu wrzucasz pokrojone w kostke marchew, ziemniaki, seler i na samym koncu por. doprawiamy sola, pieprzem, maggi, wiecej nie potrzeba, a zupa jest przepyszna!

2.zapiekanka z brokulami-ziemniaki kroimy w kostke, gotujemy ok7min, ukladamy na spodzie formy do pieczenia. na to przychodza brokuly(mozna wrzucic uprzednio na wrzatek ok.3-5min), podsmazamy boczek i dodajemy, rozpuszczamy ser topiony (cale pudelko) az powstanie sos, polewamy nim zapiekanke, posypujemy tartym serem i do piekarnika na ok40-45min.pycha!!!!!!!

3.taka sama zapiekanke robie rowniez z cukinii, ziemniakow, pomidorow i papryki.

4.kroimy szczypiorek z cebulka, podsmazamy, dodajemy pokrojonego wedzonego lososia, rozpuszczamy ser topiony, i dodajemy ugotowane spaghetti, albo inny makaron.
    ZYCZE SMACZNEGO!!!!!!!!!

• w21 2007.10.31 [12:51]
    dużo pomysłów na obiad z dyni jest na stroniewww.pumpkin.pl \\przepisy.htm

• renomowkka 2007.11.02 [09:58]
    Mozesz zrobic rosotto z dyną, przepis Winiar z ksiazki na telefon, bardzo dobre.
    kostka rosolu drobiowego,
    zarenka smaku Winiary
    1 cebula
    3 lyzki oliwy z oliwek
    200g ryzu
    350g miazszu dyni
    tymianek
    rosol zrobic wg przepisu na opakowaniu, cebule obrac posiekac i zeszklic na olwie. Wsypac ryz, chwile smazyc i podlewac stopniowo bulionem, dynie pokroic na kostke i podsmazyc na oliwie, podlac odrobina wody i doprawic.
    Bardzo dobre polecam i polecam inne przepisy, pysznosci
  • JareLodz 2008.01.20 [15:09]
    Ja mam dla was ciekawy pomysl na obiaddek tani i smaczny usmiech.gif .
    Kotlety z mortadeli+ziemniaczki+marchewka gotowana na słodko=MNIAM! usmiech.gif
    Kupcie 0,5kg Mortadeli koszt ok. 3zl pokroic ja na plastry o grubosci ok.1 cm.wyjdzie wam ok. 10-12 kotletow.Zamoczyc w jajku i bulce tartej (panierka) i na patelnie.Ugotowac ziemniaczki koszt ok.1zl i podac jak kto lubi albo cale albo nie.Obrac kilka marchewek ugotowac i zetrzec je na grubej tarce,wrzucic na patelnie z duza iloscia masla i poslodzic cukrem.Potrzynac na ogniu ok. 5 min.

Sumujac:Mortadela 3zl.+ziemniaczki 1zl+marchewka 1zl=5 zl obiad na 4 osoby usmiech.gif .

Pozdrawiam i zycze smacznego!

• wo-jka 2008.04.11 [08:33]
    Obiad piatkowy
    Makaron, kolanka, rurki, lub kokardki
    1 serek topiony kremowy
    200 ml smietany kremówki
    łużka masła
    pół łyżeczki sosu pesto z bazylią
    przyprawy do smaku
    Ugotowac makaron pólmiękko, odcedzic.
    Do rondelka wlac troche smietany kremówki, masło i kokrojony na kawałki ser kremowy, doprowadzić do rozpuszczenia serka.
    Na patelni podsmażyc makaron (niekoniecznie) zalać roztopionym serkiem, dodac reszte śmietany i 1/2 łyzeczki sosu pesto.Dosmakowac w/g uznania.Chwilke podusic razem i gorace podawac na stół.
    Potrawa najlepsza jest ta prosto z patelni, ale i odgrzana jest pyszna. Odgrzewając, należy jednak uzupełnic smietanki, bo makaron ( nie wiem jak to sie dzieje) wchłania sos.
  • Ptyla 2008.06.25 [00:25]
    Pomysł mojego kolegi z akademika:
    -tani makaron,
    -serek (lub 2) topione,
    -sól czosnkowa
    -można dodać np. przyprawa-cebula w kostce Knorr

Po ugotowaniu makaron odcedzić i dodać resztę składników. Całość mieszając, podgrzać na małym ogniu.
    Pychota i za niewielkie pieniądze, a jedzenia wychodzi baaardzo dużo usmiech.gif
  • all_in_love 2008.06.28 [17:49]
    a mnie nauczyla pewnego przepisu babcia, która jako mloda dziewczyna z kolei podpatrzyła to u rosyjskiego oficera podczas II wojny swiatowej, prosto, tanio i pozywnie - ziemniaczki w talarki, grubosci mniej wiecej 3mm, jedna cebulka pokrojona w kostke (w zaleznosci ile tych ziemniakow potrzeba, wtedy wiecej cebul - jedna srednia na 2 porcje), te surowe ziemniaki z cebula posypac sola i pieprzem tak na oko (ewentualnie doprawic podczas smazenia) wymieszac, po czym wrzucic na patelnie z niewielka iloscia rozgrzanego smalcu i smazyc pod pokrywka, czesto mieszajac, ale delikatnie, by nie zrobic papki oczko.gif podawac na goraco ze szklanka zimnego mleka usmiech.gif - jesli nie macie problemow z watroba to goraco polecam raz na jakis czas - bo to jest jednak ciezkie usmiech.gif
  • piotrek 26 2008.08.16 [16:34]
    polecam! gotuje makaron po odcedzeniu dodaje tunczyka z puszki dodajesz jeszcze marchewke z groszkiem fasolke oczywiscie wszystko z puszki po wymieszaniu posypac serem zoltym na moment do mikroweli okolo 1.5min pycha smacznego!!!
  • tani ale nie dobry 2008.08.17 [15:30]
    prawie wszystkie te pomysly sa niezdrowe, tuczace i nudne jak flaki z olejem jezyk.gif

co z tego, ze sie nawcinasz taniego zarcia, jak za chwile znow jestes glodny, bo to byly np, kluchy bez zadnego bialka.
  • Karolinkaaaaaad 2008.09.17 [15:34]
    Jadłam to u koleżanki z Włoch - pycha oczko.gif Może nie należy do super tanich, a do średniej ceny, za to jest wart wydanych pieniędzy oczko.gif

Lista zakupów:
    1. 1 paczka makaronu (jakiś gruby... świderki, kokardki etc)
    2. łosoś wędzony w plastrach (1 opakowanie w zupełności wystarczy)
    3. tuńczyk w puszce (duże kawałki) mogą być dwie puszki oczko.gif
    4. przecier (nie koncentrat) pomidorowy, najlepiej "Tomatera" w kartoniku
    5. 1 średnia cukinia
    6. śmietana 18% duża oczko.gif
    7. 2 cebule czerwone

makaron gotujemy, jak wiadomo oczko.gif W międzyczasie na patelnię wrzucamy plastry łososia i startą ze skórką cukinię. Smażymy chwilę... Dodajemy śmietanę (około 3/4 opakowania). Doprawiamy odrobiną vegety, obowiązkowo startą bazylią oraz oregano. Mieszamy.

Przygotowujemy drugą patelnię (może być ta sama po uprzednim przerzuceniu łososia do jakiegoś garnuszka, miseczki...). Kroimy w plasterki cienkie czerwoną cebulę, wrzucamy puszkę albo dwie (wedle gustu) tuńczyka. Chwilę smażymy. Dodajemy cały kartonik Tomatery, vegety, bazylii i oregano do smaku. Chwile na ogniu mieszamy.
    W czasie, gdy zajmowaliśmy się rybcią, makaron się ugotował al dente, wrzucamy jego połowę do garnka (patelni) z łososiem oraz połowę do tuńczyka... dokładnie mieszamy... I przerzucamy na talerz.. Jedna połowa łosoś, jedna tuńczyk... I jemu na przemian oczko.gif

Pyyyyyyyyyyyyyyyyyyyychota usmiech.gif

Szybkie, a przede wszystkim proste danie... Średnio tanie... ale jak pisałam, warte swojej ceny oczko.gif

pozdrawiam

Odpowiedz na ten temat