Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KasiaSlowik

Porodówka w Gamecie Rzgów

Polecane posty

Gość KasiaSlowik

Witam, Jestem w 30tc, ostatnio dowiedziałam się, że Prywatny Szpital Gameta w Rzgowie dostał kontrakt z NFZ i można tam za darmo rodzić. Czy któraś z Was tam rodziła? Proszę o wszelkie informację, ponieważ rozważam właśnie tam poród. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elleves
Rodziłam w Gamecie 2 tygodnie temu. Jednym słowem - REWELACJA. Co chcesz dokładnie wiedzieć? Postaram się pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Kasia, rodziłam w Gamecie pod koniec listopada. Warunki są rewelacyjne. No, ale od początku... W 36 tyg. ciąży wizyta kwalifikacyjna u pana dr Podciechowskiego. Super lekarz. Później 1 raz w tyg. ktg (to koszt 40 zł). Później jedziesz jak się zaczną skurcze. Ja rodziłam siłami natury, są 2 sale porodowe. Znieczulenie sami proponują, nie trzeba prosić (bezpłatne). Położne były fantastyczne (albo trafiłam na dobrą zmianę), pomagały, pytały, interesowały się. Można oczywiście rodzić z mężem lub inną bliską osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po porodzie Córeczka 2 godziny przytulała się do mnie zanim ją zabrali do ważenia i mierzenia. W tym czasie jedna z położnych dostawiała mi ją do piersi. Mała nie bardzo wiedziała o co chodzi, ale ta miła pani poświęciła nam chyba z godzinę i w końcu udało się. Myślę, że ten pierwszy kontakt miał duży wpływ na to, że teraz karmię piersią. Sama chyba bym sobie nie poradziła. Sale na oddziale poporodowym są 2-osobowe, kameralne, sprzęty nowiusieńkie, łóżka sterowane pilotem (to bardzo pomocne zwłaszcza na początku, chociaż później też fajnie :) ). Łazienka z kabiną prysznicową i toaleta w każdym pokoju. Plus dodatkowe bajery jak plazma na ścianie np. ale nie bardzo był czas na oglądanie tv. Każda pacjentka ma też swoją szafę zamykaną na klucz, gdzie można powiesić ubrania i zostawić inne rzeczy (nie ma szatni żadnej). Położne nadal kochane, pomocne, sympatyczne i uśmiechnięte. Pani z poradni laktacyjnej poświęcała nam bardzo dużo czasu i uwagi, pomagała dostawiać dzieci do piersi, pokazywała różne pozycje, tłumaczyła, objaśniała. Super! Jedzenie pyszne. Ciężko uwierzyć, że szpitalne jedzenie może mieć smak i zapach i wygląd. Tu ma. Generalnie same plusy. Polecam Ci gorąco Gametę. Dopiero zaczynają i mam nadzieję, że utrzymają taki poziom i że nie zrobi się tam tak tłoczno jak w Medeorze. :) Gdybyś jeszcze coś chciała wiedzieć to pisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałam jako gość. :) Miło mi Was poznać, dziewczyny. Elleves, kiedy dokładnie urodziłaś? Ja 23.11.2014 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Bardzo Wam dziękuję za wszelkie informację o tym szpitalu. Ja mam wskazania do cc (odwarstwienie siatkówki). Stąd moje pytania 1. Jak postępują w stosunku do kobiet które mają mieć cc? (Słyszałam, że umawiane są na wyznaczony termin porodu) 2. Jak trzeba się przygotować do cc w Gamecie? 3. Ile dni byłyście w szpitalu? 4. Jaka szczepionka podawana jest po urodzeniu Engerix czy Euvax? (Czy można dopłacić do Euvaxu?) 5. Jakie macie odczucia, wnioski, na co zwrócić szczególną uwagę itp.:) Może dużo pytań ale chciałabym wszystko wiedzieć, bo zależy mi na zdrowiu mojego dziecka (doświadczeniu personelu) jak i moim komforcie psychicznym (że szpital podejdzie indywidualnie do mojego przypadku- jak i do innych matek:) Dziękuję za wszelkie informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do cc to niestety nie pomogę. Nie wiem jak to się odbywa, najlepiej dzwonić i pytać, albo przejechać się osobiście jak jest możliwość. Ja byłam w szpitalu 2 doby po porodzie. Urodziłam w niedzielę rano, a we wtorek po południu wyszłyśmy do domu. Personel jest doświadczony, tu nie musisz się martwić. Moja gin. prowadząca mówiła, że ściągnęli do Gamety najlepsze nazwiska w mieście. :) Szczepionkę podali u nas EuvaxB (tak wpisano w książeczkę). :) O komfort psychiczny jak i fizyczny w TAKICH warunkach nie powinnaś się obawiać, a to że zależy Ci na zdrowiu dziecka to normalne i myślę, że im też zależy. Ja jestem bardzo zadowolona. Minusów brak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajusia 80
Witam,ja za ok.2 tygodnie będę mieć c-c.Wtedy napisze cos więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajusia 80
Ja z przyczyn zdrowotnych wczesniej miałam wskazania do cc.Teraz dodatkowo jeszcze dzieciatko jest ustawione pośladkowo. Jeżeli chodzi o szczepionkę Euvax,to jest na NFZ.Engerix jest odplatny.Moje pierwsze dzieciatko tez dostało Euvax,a później juz wykupilam 6w1 i ma w właśnie Engerix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elleves
ARoma82 - rodziłam 24.11.2014 o godzinie 20.44. Przyjechałam o 20.20 do Gamety z krwawieniem. Błyskawiczna reakcja personelu i szybka decyzja o CC w pełnej narkozie (nie było czasu na badania, by podać znieczulenie podpajęczynkowe, ponieważ zaczęło mi się odklejać łożysko). 24 minuty później mój synek był już na świecie :) Jestem im niesamowicie wdzięczna za pełen profesjonalizm (Doktorze Dziatosz, chylę czoła), opiekę (cudowne położne, pamiętam niektóre imiona, ale wszystkie były tak dobre i kochane, że byłabym nie fair gdybym wymieniła tylko kilka. Zgadzam się z jedną z powyższych wypowiedzi - pracują tam najlepsze nazwiska z Łodzi. W 38tc byłam na rozmowie kwalifikującej u doktora Podciechowskiego. Następnie KTG 2x w tygodniu i po każdym KTG analiza doktora Podciechowskiego. Leżałam w sali 2 osobowej, bardzo wygodne amerykańskie łóżka sterowane pilotem. Obok baby room. Dzieci dostają mleko Enfamil, jesli nie karmisz piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam Elleves za przekrecenie Twojego nicka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo prosimy o wszelkie opinie mam które rodziły w Gamecie to bardzo ważne dla wszystkich przyszłych mama. Ja również rozpatruje możliwość porodu właśnie tam i ciągle nie jestem pewna ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O super Dziewczyny, piszcie w temacie. Ja mam termin na kwiecień i myślę o Gamecie. Tam się leczyłam, więc może tam urodzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARoma82
Zgadzam się w pełni z Ellevez. :) Same plusy. Też pamiętam imiona niektórych położnych, ale masz rację, nie fair byłoby wymienić tylko kilka. Ja najbardziej jestem jednak wdzięczna pani, która nam pomagała dostawiać do piersi maluchy. Chyba Pani Ewa, ale nie jestem pewna. Super!!!! Gdyby nie jej pomoc i zaangażowanie (i to nie 5 minutowe) to nie wiem czy udałoby mi się karmić, a bardzo chciałam. Co do mleka, to mojej córeczce podali Humanę, nie Enfamil. Na szczęście jednak udało się bez mieszanek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie Dziewczyny, a to ktg 1x w tygodniu na miejscu to konieczność? Mam do Gamety 110 km w jedną stronę, więc trochę to byłoby uciążliwe. Jak odczuwacie? To nie był przymus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam termin na styczeń i ciągle się zastanawiam czy państwowy szpital czy gameta ciężki wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elleves
ARoma zgadza się była Humana w szklanych buteleczkach a później juz Enfamil :) my karmimy się trybem mieszanym, wiec piers plus mm, zostaliśmy juz przy Enfamilu. Chyba się minelysmy w Gamecie a szkoda ;) Ktoś pytał o CC. Ja wstałam po "wypiciu" wszystkich kroplówek, około 14-15 godzin po porodzie. Z pomocą pan położnych. Czułam się nawet dobrze i od razu potuptalam na spacer do kuchni. Kryzys miałam dopiero 3dnia. Dla mnie dużym plusem jest ppieka pediatrów przez pierwszy miesiąc życia dziecka. Byliśmy ostatnio w Gamecie pokazać się Pani Doktor w 10dobie życia. Przy okazji dowiedziałam się, ze maja w planach uruchomić oddział pediatryczny. Dla mnie super. chciałam szczepić synka Engerixem, ale za późno się zorientowałam w temacie. Co do ktg trzeba rozmawiać z doktorem Podciechowskim. Ja przyjezdzalam na ktg, gdyż blisko mieszkam, ale moja współlokatorka w Gamecie się leczyła i rodziła. Ktg robiła blisko domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga0702
Elleves, dziękuję za odpowiedź, czyli to ktg to kwestia dogadania. A Engerix trzeba mieć ze sobą, czy w Gamecie mają i im można zapłacić? Bo wiem że trzeba to przechowywać w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
Coraz więcej wypowiada się dziewczyn, które rodziły w Gamecie - super:) Ja jestem teraz w 32 tc i zamierzam na początku roku umówić się i pojechać na rozmowę do dr Podciechowskiego. Z tego co słyszałam to do cc nie musi być tam co tydzień wykonywane KTG (o ile jest się pod opieką innego lekarza). Ja swoje dziecko chcę zaszczepić tylko i wyłącznie Engerixem B. Jeżeli mam możliwość zaszczepić "lepszą" szczepionką to tak zrobię. Tylko nie wiem czy można w Gamecie dopłacić do tej szczepionki (ale wydaje mi się, że nie - kupienie na własną rękę to koszt ok 60zł - receptę daje pediatra). Cieszy mnie fakt, że miałyście tak dobrą opiekę w tym szpitalu. Bardzo zależy mi na karmieniu piersią dziecka - jako iż jestem pierworódką to potrzebna mi będzie pomoc czy to położnych czy Pani od karmienia. Inni lekarze nie specjalnie przychylają się do porodu w Gamecie. Mój ginekolog mówi: "nowy szpital i może w nocy nie być opieki lekarskiej tylko opieka położnych..." albo "wypuszczają już ze szpitala po 2 dniach..." Dziewczyny a jak jest po cc, po ilu dniach wypuścili Was? Jak było ze szwami? Mogłyście przyjechać po tygodniu na wyjęcie ich? Pozdrawiam wszystkie Mamusie i ich Maleństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszcie kochane piszcie, bo ja poki co stawiam na salve, ale kto wie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elleves
Ja miałam wyjść po cc po 3 dniach, ale ostatnia noc cala praktycznie synek nie spal i kazali nam zostać dobę dłużej na wszelki wypadek, na obserwacje. Wiec po cc wyszłam po 4dniach. Moja współlokatorka z Gamety po porodzie naturalnym spędziła 6dni, ponieważ jej córeczka miała żółtaczkę i była wciąż naświetla a. Dopiero gdy bilirubina spadla, wyszły do domu :) Tez byłam pewna, ze będę rodzic w Salve do momentu jak pojechałam w 24tc na USG do Gamety do doktora Kozarzewskiego. Jest on guru wśród lekarzy wykonujących usg. Od tej pory zaczęłam obserwować klinikę i później jak dowiedziałam się, ze będą u nich możliwe porody w ramach NFZ, wiedziałam, ze chce tam właśnie rodzic. Ze swojej decyzji jestem bardzo zadowolona. Tak jak pisałyśmy, pracują tam najlepsze nazwiska z Łodzi z matki polki i madurowicza. W nocy zawsze na dyżurze jest pełen skład lekarzy, z tego co pamiętam ze swojego nocnego cc to oczywiście ginekolog, anestezjolog, neonantolog i pełen skład położnych. Co do engerixu, trzeba go samemu kupić i dostarczyć. My tego nie zrobiliśmy, ponieważ nie mieliśmy czasu na ogarnięcie transportu szczepionki - trzeba ja przewieźć w odpowie jej temperaturze. Ale teraz pozostałe dwie serie będę robić z engerixu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czybw gamecie wykonuja cc na życzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kojarzycie nazwiska lekarzy, którzy mają dyżury tam na porodówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARoma82
Dr Podciechowski, dr Dziatosz. Tych kojarzę. Też chodziłam na usg do dr Kozarzewskiego. Słyszałam, że to świetny specjalista od usg. Polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, chciałam zapytać co z kwalifikacją, ile kosztuje? kiedy trzeba się stawić? z wypowiedzi wyczytałam że ktg też kosztuje 40 zł więc skoro trzeba wykonać do porodu 4 razy to mamy 160 zł. Czy są jakieś jeszcze koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja proszę o odpowiedź dotyczącą cc na życzenie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elleces
Rozmowę kwalifikująca ze mną przeprowadzał doktor Podciechowski, koszt wizyty to bodajże 150zl. Ktg to 40zl. Więcej kosztów chyba nie ponieśliśmy z tytułu porodu w Gamecie:) Co do CC na życzenie, to nie wiem. W moim przypadku to była konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaSlowik
"Cesarka? - Mamy blok operacyjny, zabieg możemy zrobić w każdej chwili - odpowiada dr Podciechowski. - Jestem zwolennikiem tzw. miękkiego położnictwa. Jeśli kobieta nie chce rodzić naturalnie, nie powinno się jej do tego zmuszać. " Wypowiedź dr do Gazety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja za wizytę kwalifikacyjną nie płaciłam nic... Może dlatego, że to był sam początek listopada i wszystko dopiero ruszało. Umówiła się ze mną pani Jola - położna, zaprowadziła mnie do dr Podciechowskiego, który przejrzał dokumentację (nie badał mnie nawet) i stwierdził, że "OK, będzie nam bardzo miło, jeśli będzie pani u nas rodziła". :) Na ktg byłam 2 razy. Na 3 byłam umówiona, ale odwołałam je dzień po porodzie. ;) Łączny koszt 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. A wiecie może czy w Gamecie może być mąż przy cesarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×