Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nocny koszmar

Potworny ból kolana w nocy

Polecane posty

Gość nocny koszmar

Witam, może ktoś miał coś podobnego i wie co to może być. Od kilku miesięcy w nocy budzi mnie potworny ból kolana - zawsze boli to samo kolano i w tym samym miejscu(z boku kolana, od wewnętrznej strony), ból jest tak silny, że często muszę poprosić kogoś z domowników żeby pomógł mi poruszać kolanem - sama nie jestem w stanie się nawet ruszyć, co najważniejsze, gdy go rozruszam ból przechodzi. Nie są to raczej bóle wzrostowe bo ten okres mam już za sobą, drętwienie też chyba raczej nie, bo ból jest tak bardzo silny, a przy drętwieniu to raczej odczuwa się takie mrowienie (tak mi się przynajmniej wydaje). ostatnio Ktoś wie co to mogłoby być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez tak mam aa
mi lekarka powiedziała że to przez niezrośnięcie sie rzepki. ja nic z tym nie robię, poruszam co jakiś czas noga w nocuy i przechodzi. Najgorzej jak jade samochodem bo wtedy nie bardzo jak jest ruszac nogą a nie zawsze jest gdzie sie zatrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukuj wiedzy
Żrób sobie USG stawów kolanowych tzn . czy nie ma zmian i stanu zapalnego . A póki co zażywaj Omega Gold - 3 kaps , Tumerin tabl. 2x1 i Extrakt z Orzecha Czarnego i jakiś preparat na regenerację stawów .Polecam też do picia herbatki ziołowe fix na reumatyzm które mają właściwości przeciwzapalne i odtruwające wg.przepisu na opakowaniu i przez minimum kilka miesięcy .Oczywiście potwierdzam lekarz jest najważniejszy - jeżeli pomaga i nie trzeba poszukiwać wiedzy .Wskazane jest leczenie wszystkich źródeł infekcji w organizmie preparatami naturalnymi lub jeżeli jest taka konieczność lekami chemicznymi. Wykluczyć przyczyny bólów kolan umiejscowione poza stawami kolanowymi chyba ,że USG wyjdzie źle to diagnoza jest prosta ale nie zawsze łatwa w leczeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co cie to
zawsze boli mnie kolano w tym samym miejscu czasem jak prostuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
polecam nacieranie maścią końska przed snem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiechna
Witam.Mam identyczne objawy od 5 miesięcy. Każdej nocy budzi mnie świdrujący ból prawego kolana z boku od wewnętrznej strony.Po rozruszaniu przechodzi, ale w z wiązku z tym wciąż budzę się niedospana.W ciągu dnia nie odczuwam bólu kolana. Tylko te noce. Byłam już u dwóch ortopedów, robili mi USG-nic specjalnego nie wykazało,diagnoza-poczatki zwyrodnienia stawu i tyleMiałam też wstrzykiwany hyalgan, łykałam różne preparaty glukozaminy, kolagenu, chondroityny.Co gorsze jeden ortopeda zalecał mi ruch np.jazdę na rowerku rehabilitacyjnym a drugi absolutnie nie.Jeden wpadł na pomysł zrobienia mi artroskopii-MOŻE coś wykaże.Sama nie wiem co robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Wiechny . Nie wykluczam ,że pomocny może być bez recepty Lyprinol tabl . aby zredukować stan zapalny .Niestety nie jest ten lek tani bo początkowo dwa opakowania ponad 200 zł a następnie jedno opakowanie miesięcznie ponad 100 zł - gdy w twoim przypadku zadziała to warto spróbować . Marine Collagen Alter Medica też przydatny w regeneracji stawów .Imbir w tabletkach Colfarm początkowo 3x1 a następnie 2x1 ma działanie przeciwzapalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam 15lat i od 6lat mam taki sam bol raz na tydzień, zawsze ta sama noga niestety 6lat temu miałam wlasnie mocno potuczone to kolano :((( i moj lekarz mówił ze moze byc to od tego często smaruje kolano LIOTON 1000 i bol przechodzi od 3lat mieszkań w Anglii i nie mam dostępu do tej maści. Gdy byłam u Angielskiego lekarza powiedział ze nie ma pojęcia od czego moze to byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobne objawy
Mam podobne objawy. Makabryczny ból z boku świdrujący do środka kolana. W nocy, ale tylko wtedy gdy śpię z wyprostowaną nogą. Mam wrażenie jakby mi to kolano się rozchodziło, jakby wiązania puściły a kości się rozchodziły. Muszę wtedy podnieś je obiema rękami, co nie jest proste bo ból się nasila i po paru ruchach ból przechodzi. W dzień nie mam podobnych objawów, tylko w nocy. Stan taki mam od 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo!!!! Jak dobrze, że znalazłam ten wpis... Nie wiem czy czułam gorszy ból kiedykolwiek, a jestem po dwóch porodach. Dziś miałam ten ból, swidrujacy, nagly, odcinający kończyne. Dopiero trzeci raz to mi się zdarzyło, nie mogę ruszyć noga:(!!! Biorę chrzastke rekina ale dopiero od niedawna, byłam u reumatologa, ale nic nie stwierdzono.... Nie wiem co robić, gdyż mieszkam w Uk i tu raczej mi nie pomogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzilabym wybrac sie do ortopedy, do jakiejs poradni, bo te kolana i ich choroby sa bardzo zdradliwe. Moge polecic Ci to miejsce do leczenia www.medis.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj sobie zrobić badanie na kwas moczowy.Może się okazać,że to nie żadne zwyrodnienie ani reumatyzm tylko dna moczanowa. Właśnie tak boli kolano lub inny staw i najbardziej w nocy.Wtedy trzeba zastosować dietę i to ostrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garnielia0
Jak coś to w Krakowie mają najtańszy rezonans w całym województwie http://www.rehabilitacje.org/ Ja rejestrowałam się przez tą stronę na rezonans kolana i szybko poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowicka_elka
Ja tam nie próbowałabym domowych sposobów tylko od razu poszłabym do lekarza a potem na rehabilitację. Ja spadłam ze schodów to nie obyło się bez rehabilitacji, Chodziłam na ul. Piwną w Krakowie do gabinetu co należy do grupy G&R i naprawdę polecam. Nie czekałam w kolejce, rehabilitacja była prowadzona przez doświadczonego rehabilitanta, nie testowali na mnie ale wiedzieli co robić. Bol minął raz na zawsze (mam nadzieję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z kontuzją kolana najlepiej udać się do ortopedy. Jeżeli jesteście z Wrocławia lub okolic to mogę wam polecić www.lekarzortopedawroclaw.pl Tam otrzymałam pomoc, przy mojej kontuzji kolana i wróciłam do pełni zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlinaHalina
Idź do lekarza! Nie ma na co czekać i się męczyć! Jak jesteś z Wrocławia lub okolic, to polecam specjalistów stąd http://www.vratislavia-medica.pl/ Sama się tu leczę i jestem bardzo zadowolona z opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysins
Też uważam, że nie ma co czekać tylko iść do lekarza. Mi też dokuczał mega ból kolana po upadku z roweru. Byłam u lekarza, dostałam maści i poszłam na zabiegi do rehabilitanta. Po serii zabiegów poczułam ulgę. Chodziłam do Krakowa do gabinetu na Piwnej z grupy G&R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominikania
A może zrób rezonans tego kolana, bo tak będziesz robić tysiące badań i w ogóle, a rezonans jest najdokładniejszy, więc jak coś się tam dzieje to na pewno wyjdzie. Ja znalazłam jakiś czas temu, że robią rezonans za Zachodniej 7 w Krakowie i jak porównywałam ceny to tam mieli najtaniej, a i bez kolejek podobno. www.praktyka.info.pl tam jest numer do nich i chyba online też można się zapisać, ewentualnie zadzwoń i się dopytaj co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem co wam dolega. Macie ucisk na nerw w odcinku lędźwiowym. Dobry ale powtarzam dobry kręglarz ( Gliwice ) ustawi i po problemie. Ci lekarze są od leczenia i to robią , a dobry kręglarz usuwa skutek i tak było w moim przypadku. A do tego co dziennie rano po nocy odpowiednie ćwiczenia i tak żyję bez operacji na kręgosłup 10 lat i co ciekawe normalnie pracuję ( bez środków przeciw bólowych !!!!Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamówiłam sobie parę miesięcy temu te Flex-y i cały czas działają tak samo dobrze. Nic mi się nie rwie trzymają temperaturę w żelu bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwester4233

Koniecznie musisz udać się do lekarza ortopedy. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli ze stolicy to polecam przychodnię Rex Medica Sport. Od razu na miejscu wykonają pełna diagnostykę. Lekarz później zdecyduje co dalej. Jak coś to mają też u siebie rehabilitację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kregasz może zniszczyć kręgosłup.

Ja bym to ćwiczyła jakkolwiek aby był ruch.Najgorsze jest siedzenie,brak ruchu.Do tego żelatyna rozpuszczona w wodzie-łyżeczka na szklankę wrzącej wody-codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armiana

Zawsze tego typu dolegliwości trzeba konsultować z lekarzem i fizjoterapeutą. Przecież ten ból nie bierze się znikąd. W Krakowie warto pójść do OpenMedical, świetni fachowcy, z naprawdę rewelacyjnym podejściem do pacjentów. Ja swoich problemów z kolanami pozbyłam się właśnie dzięki nim 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość valerija

Tak naprawdę wystarczy raz sobie coś zrobić z kolanem i ono co jakiś czas będzie się odzywać :/ teżmam ten problem, ale pomaga mi w tym doktor z cinis med

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 5.07.2018 o 12:28, Gość gość napisał:

Wiem co wam dolega. Macie ucisk na nerw w odcinku lędźwiowym. Dobry ale powtarzam dobry kręglarz ( Gliwice ) ustawi i po problemie. Ci lekarze są od leczenia i to robią , a dobry kręglarz usuwa skutek i tak było w moim przypadku. A do tego co dziennie rano po nocy odpowiednie ćwiczenia i tak żyję bez operacji na kręgosłup 10 lat i co ciekawe normalnie pracuję ( bez środków przeciw bólowych !!!!Pozdrawiam.

Mogę się zgodzić z teoria ucisku na nerw ponieważ dopadł mnie ten ból kolana właśnie w ciąży kiedy zdażyło mi się spać na dmuchanym niewygodnym materacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kas

Mam to samo ... bol kolana w nocy od wewn.strony najgorzej jak sie noga nagrzeje pod koldra.

Mam w domu lekarza ktory twierdzi ze to z przeciazenia...( noszenie Dzieci) 

ale moze jednak warto wybrac sie do ortopedy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adaa

DOMOWE SPOSOBY na ból kolan =>>  domowe-sposoby.com/choroba/bol-kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Oto moja historia . Może komuś sie przyda

Rok temu znalazłem ten wątek gdy spotkała mnie identyczna dolegliwość. Nagły ból kolana w nocy z natychmiastowym wybudzeniem,tak jakby ktoś wbijał mi śrubokręt pod rzepkę Po zmianie pozycji po ok 15 sekundach ból ustawał całkowicie. i tak prawie każdej nocy, czasami po kilka razy. Ostry przeszywający ból w prawym kolanie pod rzepką. Podejrzenie uszkodzenia łąkotki. Zrobiłem rezonans kolana-wynik bez istotnych zmian .Badanie manualne przez fizjoterapeutę również raczej wykluczyło łąkotkę (choć nie na 100%) Ponieważ wykonanie kilku przeprostów przed snem zmniejszało częstotliwość nocnych epizodów bólu powstało podejrzenie że to może od kręgosłupa. Rezonans kręgosłupa nie potwierdził tego podejrzenia. Wynik w normie. .Oczywiście w międzyczasie odwiedzam kilka gabinetów fizjoterapeutów i pada kilka teorii na temat możliwych przyczyn. Rozciągamy i masujemy mięśnie baz rezultatu.Podobno nietypowy objaw. Mogę biegać, schodzić po schodach ,  robić przysiady wszystko bez żadnego bólu. Nic nie trzeszczy w kolanie ani nie ma stanu zapalnego.Czasami w ciągu dnia pojawiają sie krótkie imulsowe kłucia po wewnętrznej stronie rzepki. Następne podejrzenie; konflikt udowo-rzepkowy lub boczne przyparcie rzepki. Wykonuje ćwiczenia zalecane przy takiej dolegliwości. Następuje częściowa poprawa . Specjalista sportowy od kolana zaleca ćwiczenia wzmacniające mięśnie pośladkowe które podobno są za słabe oraz ćwiczenia rozluźniające mięsień czterogłowy uda.Mówi ; nie pomoże to sorry ale zapraszam na zastrzyki do kolana. Ćwiczenia wzmacniające pośladek niestety nasilają dolegliwość a seria masaży rozluźniających mięsień uda nie przynosi znaczącej poprawy. Nadal prawie co noc budzi mnie nagły  ból , Zauwazam ze gdy w nocy przekręcę sie na brzuch i oprę na prawym udzie jest znacznie lapiej szczególnie gdy podłożę pod udo zwinięty ręcznik . Jest nowy trop .Może akupresura. Internet. Punkty spustowe bólu. Znajduje wszystkie punkty spustowe bólu na poszczególnych mięśniach uda . Po tygodniu dociskania bolesne punkty prawie znikają. jest poprawa. Dokładam rolowanie twardym rolerem i  to dopiero przynosi całkowitą poprawę. Wydaje sie to takie proste i prawie oczywiste. wystarczyło zrobić dobre rolowanie mięśnia. Trzeba było tylko wiedzieć rok wczesniej 😀 . Nie sądzę aby była to jakaś uniwersalna terapia na większość dolegliwości. Wydaje mi sie że warto spróbować. Ktoś moze zapytac ; czy nie zauważyłem że mam napięty miesień? Absolutnie nie. Odwiedziłem w ciagu tego roku kilku masażystów i terapeutów powieziowych.

Drobna uwaga na temat rolowania która mnie kosztowała 3 miesiace poszukiwań diagnozy i terapi. Nigdy wcześniej nie używałem rolera i nie wiedziałem że ; Rolowanie mięśnia trzeba wykonywać bardzo powoli przy natrafieniu na punkt bolesny trzeba sie na nim zatrzymać i docisnąć aż ból w tym miejscu sie znacząco zmniejszy i dopiero wtedy rolować dalej. Należy rolować twardym rolerem bez wypustek.U mnie dopiero takie rolowanie przyniosło efekt

Tak ostatecznie całkowicie dolegliwość kolana minęła do identycznym potraktowaniu rolerem łydki (choc trudno to wytłumaczyć jezeli przyczyną był konflikt udowo rzepkowy).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×