Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośću

Powiedz czego słuchasz a dowiem się kim jesteś

Polecane posty

Gość gośću

"Fani bluesa – Cechują się wysoką samooceną, kreatywnością, łagodnością i spokojem (swoją drogą inne badania dowiodły, że niestety częściej niż miłośnicy innych rodzajów muzyki piją alkohol i dostają mandaty za nadmierną prędkość). x Fani jazzu – Fanem gatunku bez wątpienia jest osoba o głębokiej wrażliwości, prowadząca nieustanną pracę duchową. To osoba lubiąca towarzyskie życie nocne . W obecnych czasach komercjalizacji muzyki, nie bez uzasadnienia wydaje się być teza, iż "jazz nie jest muzyką elitarną, ale muzyką marginesu". x Fani muzyki klasycznej – To przede wszystkim osoby z wysokim poczuciem własnej wartości, kreatywni introwertycy. Osoby słuchające klasyki poszukują harmonii, porządku i ładu. Ponadto o muzyce klasycznej mówi się w kontekście "poważnej" zazwyczaj przez fakt, iż trafia ona do osób starszych, dojrzałych, stroniących od hucznych zabaw i ceniących sobie rozrywkę stojącą na wysokim poziomie kulturalnym. x Fani rapu – To osoby cechujące się wielką charyzmą, dla której rywalizacja jest nieodłączną częścią codzienności. Osoby twardo stąpające po ziemi, ekspresyjnie wyrażające swoje emocje. x Fani opery – To osoby z wysoką samoocena, kreatywne i bardzo delikatne. Jak wynika z innych badań osoby ze słabością do opery mają również większe niż pozostali miłośnicy muzyki skłonności samobójcze. x Fani country – Są pracowici, nieśmiali i konwencjonalni. x Fani popu –Mówi się, iż jest to gatunek w którym "jest czego posłuchać i na co popatrzeć". Niejednokrotnie okazuje się, iż prawdą jest jedynie druga część tej tezy - "jest tylko na co popatrzeć". Panuje przekonanie, iż muzyka popowa, to muzyka adresowana do najmniej wymagającego słuchacza, do każdego "szarego Kowalskiego" (paradoksalnie w produkcję piosenek pop zaangażowani są często wybitni profesjonaliści, tekściarze i kompozytorzy). Pop bez wątpienia jest muzyką komercyjną, jednakże niewielu artystów przyznaje się do tego oficjalnie. Zgodnie ze stereotypem oznaczałoby to, iż ich muzyka jest "płytka" i pozbawiona głębszych wartości. W przeciwieństwie do rocka, czy rapu, kiedy ktoś mówi, iż słucha muzyki popowej, tak naprawdę niewiele mówi o sobie, swojej osobowości i charakterze. Niemożliwym jest, aby coś co jest adresowane do wszystkich, mogło być wyróżnikiem dla pojedynczych osób i niewielkich grup. x Fani reggae – Osoby słuchające tego gatunku muzyki to z reguły osoby otwarte, czujące silną więź z naturą i drugim człowiekiem. Najważniejszą dla nich wartością staje się czerpanie przyjemności z życia, cieszenie się nim, postępowanie według zasady "carpe diem". x Fani dance – Są kreatywni, ale za to niedelikatni. Potrafią wyrazić co czują, czasem nawet bez zahamowań mówią co myślą co czasem pakuje ich w drobne sprzeczki z rozmówcą. Są otwarci. x Fani muzyki indyjskiej – Mają niską samoocenę, ale są kreatywni, nie lubią ciężkiej pracy. x Fani rocka/ heavy metalu – Rockman z krwi i kości nie dba o sprawy przyziemne. Dominującymi w kulturze rockowej są kolory czarne, czerwone, białe oraz niebieskie. Prawdziwego rockmana rozpoznamy po pewności siebie, przekonaniu wyższości własnych racji nad innymi, niejednokrotnie kontrowersyjnym zachowaniu. x Fani muzyki z list przebojów – Cechują się wysoką samooceną, pracowitością i łagodnością, lubią towarzystwo jednak nie są za bardzo kreatywni. x Fani soulu – Mają wysokie poczucie własnej wartości, są kreatywni, łagodni i spokojni." x x x Jakie są Wasze doświadczenia? co myślicie o ludziach słuchających poszczególnych gatunków muzycznych? zwracacie na to uwagę? ma dla Was znaczenie jakiej muzyki słucha kandydat na męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha jak zaszufladkowac czlowieka :D bede pamietac :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośću
"jak zaszufladkowac czlowieka" x Nikogo nie chcę szufladkować. Chcę tylko dowiedzieć się, czy schemat ten ma jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słucham rocka, metalu, country, popu i indi-folku, to jaka jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja słucham Rodowicz jajki jeżowskiej, Dody i BKobzdzidrak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jaka :) może sama byś opisała się? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rocka i Indi słucham najwięcej, ale tego drugiego w ogóle nie ma na liście. Nie ma też nic o muzyce celtyckiej np. Odniosę się więc do rocka - ten opis jest bardzo ogólnikowy, bo jakie to jest "kontrowersyjne" zachowanie i czym są sprawy przyziemne? Jakbym bardzo się uparła po mogę swój charakter pod to podciągnąć - jak pod horoskop. Myślę jednak, że to ogólnie za duża generalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak słucham gotyckiego rocka, klasycznej, i electro- goth. Kim jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słucham Bacha, Vivaldiego, Beethovena... kim jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie myślę, że to przesada. Nie wszyscy fani muzyki indyjskiej będą "nie lubią ciężkiej pracy" (chociaż mało kto lubi, fani country pewnie też nie :P) i są nieśmiali, nie każdy kto lubi reggae ma silną więź z naturą (moim zdaniem aż za często zostawiają syf) itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"moim zdaniem aż za często zostawiają syf" Oto właśnie mi chodzi, o Wasze obserwacje. :) Wiem, że jest to generalizacja - nie traktowałbym tego tematu aż tak bardzo poważnie. :D Natomiast nadętym paniom dziękuję za poświęcony czas - więcej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to moje obserwacje są takie, że ile ludzi tyle zachowań. Chociaż mój opis się w miarę zgadza - słucham rocka, noszę czarne ciuchy i "mam zawsze rację"...tylko bardzo się interesuję przyziemnymi sprawami i nie jestem kontrowersyjna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kontrowersyjne mogą być czarne ciuchy ;) też często w takich chodzę dlaczego czarne? czujesz się bezpiecznie w tym kolorze? chęć "izolacji" (nie wtrącajcie się w moje życie)? czy może czarnym podkreślasz pewność siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam się na kolorach i najłatwiej wrzucić na siebie czarną koszulkę i jeansy ;) Poza tym to przyzwyczajenie, zawsze się ubierałam rockowo, a jestem bardzo przyjazna, nie izoluję się (lepiej mnie nie zagaduj na przystanku bo się nie zamknę), ale jestem wręcz przekomicznie nieśmiała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobry przykład stereotypów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
o matko ,to kim ja jestem ? dziś rano miałam ochotę posłuchać chopina ,w południe słuchałam iron maiden ,a wieczorem idę pobiegać z psem i na tę okolicznosć mam zgrany hip hop. pózniej do wanny z poezją śpiewaną z głosnika. Kim ja jestem ,kim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz podzielność jaźni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś czytałem książkę "Zrozumieć człowieka z wyglądu" i to co zostało w niej napisane, bardzo często sprawdza się. x nieśmiała przyjazna gaduła :P musi być z Ciebie fajny człowiek x x "Kim ja jestem ,kim ?" nadętym paniom już dziękowałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja myślę, że takie książki są mocno naciagane i tylko pomagają szerzyć stereotypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brakuje fanów poezji śpiewanej. ale do kitu ta twoja charakteryzacja, chociaż może i faktycznie nie dbam o rzeczy przyziemne i słucham rocka :P. ale pewność siebie mam wybiórczą...zazwyczaj wielką, a jak test jakiś jest to jestem w spazmach i się trzęsę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tego typu książki zawsze się nie sprawdzają. Według nich powinnam być imprezowiczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośću
często szerzą stereotypy, ale nie byłbym aż tak krytyczny w stosunku do nich - co myślisz o osobach, które noszą grube złote łańcuchy na szyi (co chcą poprzez to pokazać) - ludziach za "wszelką cenę" podążających za modą - o osobach, które chodzą w jasnych, ciemnych, jaskrawych kolorach. Mają ubrania gładkie, z napisami, z różnymi dodatkami. x Ja sam pasuje do opisu, pasują do niego osoby które znam dobrze - mnie to przekonuje, lecz nie powinno się wyłącznie oceniać człowieka po ubiorze. x x x Nie jest ona moja. :) "To, jakiego rodzaju muzyki dana osoba słucha, mówi zaskakująco wiele o tym, jakim jest człowiekiem - uważa psycholog z University of Leicester, dr Adrian North na podstawie swoich badań związku preferencji muzycznych oraz rozmaitych cech i okoliczności życia w Wielkiej Brytanii." Z ciekawości chciałem sprawdzić jak się to ma do kafeterianek :P x do mnie pasuje - Cech*ją się wysoką samooceną, kreatywnością, łagodnością i spokojem, dostają mandaty za nadmierną prędkość - głębokiej wrażliwości, prowadząca nieustanną pracę duchową - introwertycy - kolory czarne, "przekonaniu wyższości własnych racji nad innymi" Można sobie wybierać, dlatego trzeba do tego tematu podejść na luźno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- co myślisz o osobach, które noszą grube złote łańcuchy na szyi (co chcą poprzez to pokazać) - nic, niektorym po prostu podoba się taka ciężka biżuteria, do tego jest teraz w modzie - ludziach za "wszelką cenę" podążających za modą - takie mają hobby? - o osobach, które chodzą w jasnych, ciemnych, jaskrawych kolorach. Mają ubrania gładkie, z napisami, z różnymi dodatkami. - wyglądają na wesołych, ale to można też stwierdzić po minie. xxx O ludziach wyglądających jak ja często czytam w takich książkach, że są imprezowiczami, buntownikami, są kontrowersyjni, odizolowują się od społeczęństwa, ale na siłę szukają uwagi (nie ma to sensu, ale takie rzeczy czytałam) itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu - a Ty tak płytko oceniasz ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie mam siebie przypisać, skoro słucham folku ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- złota biżuteria, duża ,widoczna - pokazywanie swojego statusu materialnego i jednocześnie posiadanie kompleksów na tym punkcie. Dlaczego jest taka moda? - moda - chęć asymilowania się, strach przed wyróżnianiem, przed negatywną opinią społeczeństwa. Nie piszę o osobach, które ubierają się tak ponieważ podoba im się to, tylko o podążających z tłumem. Czy jest to płytkie? tylko jeśli człowieka oceniamy po tym jak wygląda. Ubiór w jakiejś tam części odzwierciedla charakter - nigdy nie pomyliłem się przy takiej ocenie, co nie znaczy, że omijam szerokim łukiem tych, którzy mają dużo ozdoby itp. x o folku nic nie napisali, ale podobno mają być robione badania na szerszą skalę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość ludzi kupuje to co jest w sklepach, więc naturalnie, że noszą modne ubrania. Co do złotej biżuterii - ta w siecówkach ma tylko wyglądać, to taki sam dodatek jak plastikowe kolczyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszę o osobach ubierających się świadomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i świadomie mogą iść na łatwiznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×