Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klosi

POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE POD PACHĄ!!! TO RAK???

Polecane posty

Gość klosi

zacznę od tego... mam bardzo gruczołowate piersi i praktycznie całe "wypełnione" sa różnego rodzaju zgrubieniami, wypukłościami itp. z tej właśnie przyczyny ciężko jest mi ustalić przy samokontroli, czy mam jakiegoś guza, który jest szkodliwy... boję się to sprawdzić u lekarza, ale mam dziwne przeczucie, że mam w lewej piersi guza, bo pacha w okolicach tejże piersi jest dosyć wypukła :( odczuwam (tak mi się wydaje) też tępy ból, choć nie do końca ból, lewej ręki... czy taki guz, a raczej jego obecność, może w taki sposób prominiowac i przede wszystkim boleć??? bardzo proszę o radę i pomoc... wiem, że nie unikne wizyty u lekarza, ale może chociaż ktoś kompetentny na tym forum rozwieje choć troche moje obawy...:( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem lekarzem, więc nie mogę się wypowiadać kompetentnie. Ale np. mnie piersi bolę prawie non stop, co akurat jest związane z zaburzeniami hormonalnymi. Ból o niczym nie świadczy, tak samo jak nie każdy zgrubienie, guzek to rak. Może to zwykły torbielek, który pojawił się, bo jesteś w jakimś tam momencie cyklu. Jedno jest pewne - musisz iśc do lekarza!!!! Inaczej zwariujesz, zamartwiając się i nie wiedząc, co to takiego. Trzymam kciuki za dobre i optymistyczne wyniki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam powiększone węzły chłonne. poszłam do ginekologa, dostałam antybiotyk i po tyg. wsystko było ok. od tego momentu staram się bardzo dbać o piersi, nosić wygodny biustonosz i nieuciskające bluzki. klosi powinnaś iść szybko do lekarza!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płomykówka********
Radzę iść od razu do onkologa. Przyjmuje bez skierowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rak nie boli
pamiętajcie o tym.Rozwija się po cichu,a sprawa się wydaje najczęsciej przy okazji jakiegoś tam badania. Więc jest szansa ,ze to coś innego ,nie rak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak mam, zaczęła boleć mnie prawa pierś, wydawało mi się, że czuję w niej jakieś zgrubienia, więc poszłam do onkologa. Pani doktor dała mi skierowanie na Usg, okazało się, że piersi są struktury gruczołowej i dlatego bolą, a węzeł pod pachą chociaż powiększony to ma prawidłową strukturę więc nie ma czy się martwić. A poza tym powiedziała jeszcze, że jeśli piersi bolą to jest dobry objaw, bo gdyby działo się coś złego to by nie bolało. Żeby pozbyć się bólu, można zażywać kropelki stosowane przy Zespole Napięcia Przedmiesiączkowego: Mastodynon N. Ale dla spokoju, lepiej pokazać się lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość womka
mnie kiedyś ciągle bolały węzły chłonne pod pachami i ciągle stawały się mocno powiększone - do tego stopnia że aż po przeciwnej stronie - pod pachą odgniatałam sobie skórę bardzo się denerwowałam aż w końcu doszłam do przyczyny a były nią ANTYPERSPIRANTY czyli dezodoranty których używałam - TO ŚWIŃSTWO PIERWSZEJ WODY i przestrzegam przed ich stosowaniem. na zachodzie dezodoranty zawierające aluminium prawie już wyszły z użycia bo sa najnormalniej w świecie szkodliwe i zwiększają ryzyko zachorowania na raka! Odkąd sięgam po dezodoranty bez glinu/aluminium nie mam W OGÓLE żadnych problemów z powiększonymi węzłami!!! radzę zwracać na to uwagę jeżeli zależy Wam na zdrowiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalka
mam 18 lat. pol roku temu wyczulam pod prawa pacha nieduzy guzek. przy najblizszej wizycie powiedzialam o tym mojemu ginekologowi. stwierdzil ze to powiekszone wezly chlonne ale ze jestem za mloda by dzielo sie cos zlego. jednak do tej pory nie zniknal. dzisiaj bylam u onkologa a ten wyslal mnie na usg piersi. czy to znaczy ze cos jest nie tak? strasznie sie boje bo u mnie w rodzinie sporo osob mialo raka a moj tata zmarl na nowotwor wezlow chlonnych. co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Spokojnie, idz na USG koniecznie. Onkolog rutynowo skierowal cie na to badanie i wcale to nie musi byc nic zlego. Naprawde. Onkolog bez badan nic Ci nie powie, dopiero wynik cos potwierdza lub wyklucza. NIe martw sie,USG to rutynowe badanie i to ,ze cie lekarz na nie skierowal wcale nie ozncza, ze podejrzewa u ciebie raka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
USG okresli jak zmieniony jest ten wezel, czy jest on odczynowy czy jakis inny. Nic sie nie martw, ja tez mam powiekszone wezly i chodze czesciej na to badanie. Z uwagi, ze genetycznie obciazona jestes rakiem musisz sie czesciej badac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojaca sie
No wlasnie dobry temat jakis miesic temu zaobserwowalam u siebie guz dosc duzy bo wydaje mi sie ze ma okolo 3 cm i jest nieregularny ale moge go przesunac lekko w rozne strony najgorsze jak lerze to go widac :( niemam duzych piersi Pozatym musze powiedziec szczerze ze jestem glupia jakies dwa miesiace temu zaczelam sie bawic w jakies masaze niby ze ujedrniajace czy cos i obawiam sie ze to z tego powodu sie pojawilo ale boje sie tego ze mam powiekszone znacznie wezly chlonne i okolice migdalow Moje wezly chlonne wrecz bola przy polykaniu bylam juz u rodzinnego zbadal mnie i dal antybiotyki bo mialam ropne gardlo i to bardzo brzydko ropne Ale teraz juz sama nie wiem czy to niejest powiazane Pisze do was bo jeszcze nikomu o tym nie powiedzialam ukrywam w domu cala sytuacje aby domownikow niemartwic a sama przezywam wewnetrzna tragedie :( Moje zycie nie jest idealne wrecz przeciwnie nie rozpieszczalo mnie nigdy ale podoba mi sie tu i chem sie dochowac dzieci i wogole a tak strasznie sie boje ze zaczynam wygladac jak kobiety z reklam z depresja Mam w sobie duzo sily ale czasem jak pomysle to poprostu brak mi wiary i to wszystko przez strach Boje sie tej wizyty bardzo ale z drugiej strony chcilabym miec to juz za soba Czasem mnie to boli i boli mnie reka to chyba niezadobrze swiadczy nie :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilkaa
tez mam podobny problem.. mam powiekszony węzeł chlonny pod prawa pacha, a scislej określając jest to $taki guzek wielkosci 1cm ktory przez pierwsze dwa dni bardzo boli. Dwa miesiace temu identyczny guzek zrobil mi sie pod lewa pacha i gdzies okolo po tygodniu zniknął, nie wiem czy mam sie martwic czy to cos powaznego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojaca sie
Bylam u lekarza i powiem tak niemam pojecia za co oni chca podwyzki Nie dosc ze ginekolog mnie nie zbadal Dal mi jakis lek na mierne zapalenie bo ogladal wynik badania sprzed 4 miesiecy choc juz ten lek bralam wtedy i pewnie po zapaleniu sladu niema Pozatym dal mi skierowanie na badania specjalistyczne USG w zwiazku z tym guzem I zamiast powiedziec cos na uspokojenie wrecz skoczyl do mnie ze to niemozliwe ze przez dwa miesiace guz urosl taki duzy !!! i na tym bylo wszystko i ze bez wzgledu gdzie mnie wysla dalej z tym on chce zobaczyc wyniki Kurcze a mialam takie dobre zdanie o tym lekarzu :((((( I nadal nic nie wiem bo w zaden sposob sie do tego nie ustosunkowal A jak mu powiedzialam ze sama jestem, przerazona ze on jest taki duzy To wrzasnol ze jak moge byc przerazona no przeciez trzebabylo wczesniej przyjsc .... Jestem chyba juz podlamana tym :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytajcie
Mam 19 lat. Kilka miesiecy temu wyczulam w piersi w okolicy sutka niewielki guzek ktory mozna bylo przesuwac, guzek byl twardy. W koncu postanowilam pojsc do ginekologa. Ten po usg stwierdzil ze to nic powaznego. Uspokoilam sie za niewielka cene;] wiec radze: idzcie do ginekologa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kefir79
panikuje moze jakies 2 tygodnie temu powiekszyla mi sie szyja ...............albo tarczyca albo wezly .jak to widac golym okiem w domu ..jak sprawdzic te wezly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kessy
Ja juz roku mam powiekszone wezły pod lewa pacha,jest to duzy góz,dopiero teraz mój maz zarzadził zebym szła do lekarza,bo ja to zawsze zwlekam na ostatnia chwile!Teraz bardzo sie boje,bo niewiem co bedzie dalej!czy antyboityk,czy zabieg????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba bym
umarła ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Radze pic nafte destylowana - do kupienia w aptece- lyzeczke na czczo przez 10 dni w miesiacu na oczyszczenie wezlow chlonnych- powtarzac przez kolejne miesiace. Popijac nalewke z nagietka- naturalny antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Nagietek-dziala przeciwzapalnie , przeciwbolowo, gojaco. Poprawia prace jajnikow, leczy chore piersi . Zdrowe jajniki to zdrowe piersi.Dodatkowo robic oklady z lisci kapusty-sciagna stany zapalne ,toksyny-najlepiej na noc.Prosze napisac czy kuracja pomogla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mema
pewnie dojrzewacie to wam rosną piersi a nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa1988
Ja też mam ten sam problem:( Parę lat temu, kiedy jeszcze byłam dzieckiem wyczułam u siebie pod prawą pachą, że mam powiększone węzły. Ale jak to u dziecka bywa nic sobie z tego nie robiłam. Teraz wiem, że to mógł być mój błąd. Teraz mam 20 lat i co raz mniej odwagi aby udać się do lekarza. Nie zawsze jest przecież dobrze. Są dni kiedy w ogóle o tym nie myślę ale są też i takie kiedy myśli o przypuszczanej chorobie dręczą mnie okropnie. Nic nie wyczuwam w piersi a węzły bolą i jeszcze znaczniej się powiększają kilka dni przed okresem. Panicznie boje się, że to może być właśnie ta okropna choroba. Poza tym nie mam żadnych objawów. Cieszę się życiem, mam mnóstwo planów. Ani nie tracę na wadze ani nie mam nocnych potów ani też gorączek! Jeśli byłby to rak to czy ąz tak długo( prawie 7 lat) byłabym w takiej dobrej formie i nic się ze mną nie działo? Nawet kiedy się przeziębię to nie mam żadnych poważniejszych objawów. I w zasadzie rzadko choruję. Proszę Was o pomoc i podzielenie się swoimi przypuszczeniami ( oby tylko były miłe dla ucha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa1988
No kiedy właśnie te węzły w ogóle ani się nie zmniejszają anie tez nie powiększają ( oprócz momentu o którym już wcześniej napisałam). To jest takie dość duże zgrubienie i czasem boli jak się dotknę. Czy to może być to o czym myślę? To najgorsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa1988
I zapomniałam dodać, że one w ogóle nie znikają. Są przez cały czas takie jakie były:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikkol
Martwie si e już od jakiegoś czasu bo mam powiększony węzeł pod lewą pachą. Co jakiś czas znika a potem znów na nowo i boli. Boję sie iść do lekarza,czy ktoś z Was mieł coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
mógłbyś klosi odpowiedzić jak u ciebie teraz sprawa stoi?byłeś u lekarza czy na badaniach?mnie to interesuje bo mam podobny problem,a termin wizyty jest odległy więć jeżeli już będe musiał iść to prywatnie pewnie się wysile,mam już ponad rok coś takiego,bóle niesą częste ale z 8 razy dziennie to mnie tak tępo kłuje przez pare sekund przerwami,niemówmiąc już o odczuciach estetycznych tej kiepskiej sytuacji,jak zajrzysz to odpisz jak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana73
Witam serdecznie i zaczne od tego że 2 dni temu zauważylam u siebie pod pachą ok 1,5 cm guzek ktory w ogole nie boli i tylko przez przypadek go wyczulam dodam że zdarzało się że czasami ręka ta mnie często boli i puchnie mam nadzieję nadzieje że to nie to co myślę juto wybiore sie do lekarza chociaż bardzo się boję i denerwuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Depra Master
Ja też mam powiększony węzeł chłonny pod pachą.Mam tam już go bardzo długo i widać nawet jakiś ślad.Boli mnie nawet od dotyku bluzki.Mam 20 lat i nigdy nie byłam u ginekologa.Boję się pójść,bo mam bardzo złe przeżycia.Byłam molestowana seksualnie i dlatego nie chcę się przed nikim rozbierać.Dziś po raz pierwszy badałam piersi.Czy to rak?Co mam robić???Ja się załamię!!!Uspokójcie mnie,że to jednak nie rak i doradźcie cokolwiek poza pójściem do ginekologa!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badanie to podstawa
Depra Master, Jesli nie chcesz iść do ginekologa to idź do lekarza ogólnego i opowiedz mu cała historię. On najprawdopodobniej skieruję Cie na usg i wtedy będzie wszystko jasne. Badania usg można zrobić sobie też prywatnie bez skierowania. Koszt około 50 zł. Ja właśnie jestem po takim badaniu. Nie byłam u ginekologa. Z wynikiem usg byłam wczoraj u lekarza ogólnego, który skierował mnie jeszcze na badanie krwi, żeby poznać przyczynę powięszkonego węzła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana73
Witam ponownie dopiero dziś osmielilam sie wybrać do lekarza ogolnego ktory niestety stwierdzil że nie da mi skierowania na usg ani inne badania natomiast kazał mi isć do ginekologa który powinien zbadać mi piersi i zrobić usg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×