Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

powiekszony migdal mimo ze nie jestem chora...

Polecane posty

Gość gość

Odkad pamietam mam powiekszony prawy migdal (wezel chlonny????) Nic mnie nje boli i nawet nie jestem chora wiec nie wiem jaka moze byc tego przyczyna? Jedyne co mnie meczy to chore zatoki ale czy to mialoby ze soba jakies powiazanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze przesrost migdala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trattolina
ale dokucza Ci to jakos? tez bym obstawiala migdal. a jak chcesz zobaczyc co tam dokladnie siedzi, to polecam badanie nosogardla, masz wszystko jak na dloni, w wawie robią je np w centrum medycznym MML. jak moje dziecko mialo powiekszony migdal to okazalo sie ze ucisk byl taki, ze nawet mial przez to problem z okiem, takze nie wykluczone ze moze Ci to rzutować na zatoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, W przypadku przewlekłego zapalenia zatok nadmiar wydzieliny (która zwykle zawiera bakterie) spływa po tylnej ścianie gardła, a to może wpływać na powiększenie migdałków. Powiększone węzły chłonne mogą być znakiem naturalnych procesów obronnych organizmu, które się wiążą z infekcją zatok lub gardła. Koniecznie umów się na wizytę do specjalisty laryngologa, który wyjaśni co masz na myśli – migdałek podniebienny, czy węzeł chłonny ( bo są to zasadniczo inne struktury anatomiczne) oraz podejmie decyzję co do właściwej metody leczenia zatok obocznych nosa. Pozdrawiam Łukasz Narożny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×