Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

powrot z dzieckiem do kraju bez zgody ojca

Polecane posty

Gość gość

czesc, planuje zlozyc wniosek o rozwod. maz jest obcokrajowcem , mamy dwu letnie dziecko. chce wrocic z dzieckiem do polski. obecnie opiekuje sie dzieckiem, nie pracuje. maz pracuje ale na kontrakty za granica wiec kilka miesiecy w roku jestem sama z dzieckiem. dobrze zarabia ale odcial mnie od pieniedzy gdyz uwaza ze on je zarobil a nie ja. nie interesuje go wspolnota malzensta i nie da sie mu wytlumaczyc ze ja zrezygnowalam z pracy dla dziecka a nie z lenistwa. wygraza mi on oraz cala jego rodzina ze do polski wroce sama a dziecko zostanie mi zabrane. na jakiej podstawie moga mi odebrac dziecko? czy po rozwodzie bede mogla wrocic do kraju jesli sad wyznaczy miejsce pobytu dziecka przy matce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jak Polak byl dla ciebie be i musialas miec obcokrajowca to masz za swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glupi komentarz. narodowosc nie ma tu nic do rzeczy. poznalismy sie w polsce a wyjechalismy do jego kraju z uwagi na lepsze warunki zycia. maz mnie zdradzal, podobnie jak zdradzaja polacy. prosze o powazne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie pracujesz to własciwie nie masz szans, dziecku trzeba zapewnić byt i zaden sąd nie wyda zgody zeby dziecko było z tobą, a jesli urodziło się za granicą to tym bardziej. A jeśli masz męża muzułmanina to całkiem nie masz na co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo zależy od tego w jakim Ciapatowie mieszkasz z tym mężem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mieszkamy w uk a maz nie jest arabem. jest czlonkiem UE. w polsce mam pomoc rodziny, zameldowanie oraz szanse na prace bo moja mama zajmie sie dzieckiem kiedy ja bede w pracy. tu tej mozliwosci nie mam. meza stac na dobre alimenty dla syna a ja pracy sie nie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy nikt tu nie ma podobnych doswiadczen? sa jakies kobiety ktore zdecydowaly sie wrocic do polski z dzieckiem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za odpowiedz. staram sie o wniosek z sadu ze dziecko ma byc pod opieka matki. niestety nie wiem czy to wystarczy aby legalnie wyjechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co z tego ze twoja mama może zając się dzieckiem, kiedy dziecko ma dwoje rodziców? Przy czym tu babcia? Sąd kieruje się dobrem dziecka a nie matki, której mąż nie daje pieniędzy. Dziecko chyba finansuje? Jeśli dziecko wszystko ma co potrzebuje, to twoja argumentacja jest nic nie warta. Sądzę że nie mozesz sie pogodzić z faktem że mąż nie daje c****eniędzy na twoje zachcianki i wymyśliłaś sobie rozwód i dobre alimenty żeby starczyło na was oboje. Powiem szczerze ze podjęłas błędną decyzję. Jesteś w takiej sytuacji że nikt nie da ci prawa do opieki nad dzieckiem przy rozwodzie. Zajdz w ciąże i jak zobaczysz dwie kreski na teście to zwijaj manatki i wracaj do kraju, a dziecko to które już jest zostanie z mężem. Będziesz miała i rozwód i dziecko i babcie, tylko na alimenty już nie licz bo ci znów lepiej sytuowany obcokrajowiec dziecko odbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak uprowadzisz dziecko i on je odzyska (a zrobi to na bank) to stracisz prawda rodzicielskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mylisz sie. wiele kobiet wrocilo z dziecmi do kraju po nieudanych malzenstwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chce dziecka uprowadzac ale wyjechac z nim legalnie, bez zgody ojca. czy sad moze wydac mi pozwolenie na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sąd może uznać Twój wniosek o zatrzymanie dziecka przy sobie, ale nie musi pozwolić Ci zabrać je z kraju. Ojciec ma do dziecka takie same prawa jak Ty. I niewiele przemawia za wyciągnięciem dziecka w biedę z niepracującą matką kiedy ojciec dużo zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyszłaś za mąż za Szkota? Uważa j bo ten nie wiadomo jak bogaty, kaze ci alimenty na dziecko płacić po rozwodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sąd może na to pozwolić, ale musiałabyś mieć bardzo mocny argument na to, zwłaszcza, że ojciec nie chce się zgodzić i lepiej stoi finansowo. Krótko mówiąc - potrzebujesz z***biście dobrego prawnika, bo nie masz nawet dobrych podstaw żeby dziecko zabrać do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Legalnie możesz z dzieckiem wyjechać wyłącznie za zgodą ojca. Legalnie możesz też wyjechac sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś mylisz sie. wiele kobiet wrocilo z dziecmi do kraju po nieudanych malzenstwach owszem wróciło po kilku czy kilkunastu latach walki, przy czym musiały wpakowac w to kupę kasy o ile ją miały i spełniać przez te lata milony warunków, a potem dziecko było juz na tyle duże że, w ogóle nie rozumiało co ono robi w takim kraju jak polska i czemu zabrano mu kolegów i kolezanki i jego pokój w jego domu, wiec ja się pytam czy są tu jakieś korzyści dla dziecka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopóki niemasz rozwodu i obydwoje macie prawa , to ojciec musi się zgodzić na wyjazd , a to ze matki wracają z dziećmi do polski ma doczynienia z tym ze te dzieci ojcóm koło tylka latają ( lub żeby dostać socjal matki nie podawały nazwiska ojca ) a w tej sytuacji nie wyglada na to ze ojciec i rodzina odpuszcza , a swoją strona dlaczego nie przyjedzie twoja matka do ciebie a ty do pracy ( jak by i tak się twoim dzieckiem opiekowała ) jesteś w kraju twojego męża masz prace , przy rozwodzie lepiej wyglada na przyznanie z kim ma byc dziecko . Ale pamiętaj nawet jak dostaniesz ze dziecko ma być u ciebie ( rozwód ) to i tak niemozesz bez pozwolenia wyjechać do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli ja matka mieszkajaca za granica w kraju EU nie moge jechac sama z dzieckiem do Polski bez zgody mojego meza nawet w odwiedziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W odwiedziny Tak , ale ojciec musi wiedzieć gdzie ,jak długo . To chyba normalne ze każdy rodzic powinien wiedzieć gdzie jest jego dziecko , dlatego jesli ma się stres z ojcem dziecka to trzeba się zabezpieczyć , żeby nie wyszło ze on nic nie wiedział i matka ma winę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wyobraż sobie że nie możesz nawet w odwiedziny bez tej zgody. Czyś ty sie z choinki urwała wychodząc za mąż, czy on ciebie z bidula jakiegos wyciągnął że masz dwuletnie dziecko i nic o życiu nie wiesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o odwiedziny pytalam ja a nie autorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale moze choc czarnego kota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
maz nie jest arabem! jest czechem i mieszkamy w czechach. dziecko ma obywatelstwo polskie, moi rodzice zamelduja dziecko u siebie. nie mamy mieszkania, wynajmujemy, kazde z nas ma inne zameldowanie, ja w pl on w czechach. maz ma pieniadze ale nie ma czasu na dziecko bo jest w domu tylko kilka miesiecy w roku. dzieckiem zajmuje sie ja, on nigdy nie spedzil z nim calego dnia aby sie nim zajac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sluchaj tych bzdur tutaj..masz prawo wyjechac z dzieckiem,poniewaz jestes obywatelka Polski i dziecko automatycznie dziedziczy po matce a nie po ojcu.Nie musisz pytac o zadna zgode.Slub bralas w pl?Jesli tak,to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wmawiaj dziewczynie głupot bo wyjdzie, a ojciec dziecka ją udupi i odbierze dziecko na dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety piszesz bzdury dziecko może mieć dwa obywatelstwa , po ojcu , matce i ważne gdzie się dziecko urodziło , ale jeszcze ważniejsze jest czy ojciec podpisał , ze jest ojcem bo to najważniejsze . Dziecko ma matkę i ojca , a więc 50/50% ma każdy . Ważne gdzie dziecko się urodziło , żyło do tego czasu ,krzywda mu się nie działa . A więc twoja narodowość jako matki nikogo nie interesuje , tu chodzi o dobro dziecka , jesli ojciec dobrze zarabia , a ty w Polsce nic nie masz , sorry za mało jesli cię nie pobił , i tak dalej musisz po znosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty z 19:11 skąd wiesz że dziecko ma tylko jedno polskie obywatelstwo? Jeśli sie urodziło w innym kraju ma również automatycznie 2 obywatelstwa. Weż pod uwagę że autorka bardzo skąpo cedzi informacje, to gdzie brała ślub jest nieistotne, ale już gdzie się dziecko urodziło to i owszem. Poza tym nawet urodzone w polsce może mieć 2 obywatelstwa co jest standardem w rodzinach mieszanych. Niemniej przy wyjeżdzie za granicę z jednym rodzicem zawsze jest wymagana zgoda drugiego rodzica. Jest na to odpowiedni formularz w kazdym kraju UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko urodzilo sie po slubie ktory byl w czechach. glownym moim argumentem, mam nadzieje ze slusznym, jest to ze ojciec nie jest zdolny wychowac syna bo pracuje za granica! w polsce mam rodzicow i zameldowanie u nich, mam mozliwosc dokonczyc studia i isc do pracy, tu nie mam nikogo a maz nastawil wszystkich przeciw mnie. stosuje sznataz finansowy bo mysli ze jak ma pieniadze to ma monopol na prawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"glownym moim argumentem, mam nadzieje ze slusznym, jest to ze ojciec nie jest zdolny wychowac syna bo pracuje za granica" Niestety argument z serii kulą w płot :( Jest dwoje rodziców, jedno zarabia na utrzymanie rodziny, drugie w domu zajmuje się dzieckiem. Zupełnie normalny podział, więc argumentacja do bani. Ojciec jest jak najbardziej zdolny wychować syna zapewniając mu jak najlepsze utrzymanie. Nawet nie próbuj sie na tym opierać bo cię wyśmieją. Znajdź coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×