Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maaamaaa

Późne chodzenie.Kiedy dziecko najpóźniej powinno chodzić?Od kiedy zaczęły Wasze

Polecane posty

Gość maaamaaa

Nie to, że się martwię, bo sądzę, że jeszcze jest czas, ale zastanawiam się kiedy dziecko powinno zacząć chodzić? Wiem, że to indywidualna sprawa każdego malucha, ale po prostu myślałam, że moja córka będzie szybko chodzić, a jest odwrotnie. Ma 11,5 miesiąca i nie zapowiada się na to, żeby w najbliższym czasie zaczęła stawiać samodzielnie kroki. Nie wiem, może to się stanie z dnia na dzień, nie znam się na tym, ale na razie jest prowadzana za rękę, a jak chcę iść z nią za jedną to wychodzi jej to tak niezdarnie i zaraz się denerwuje, chce łapać mnie za drugą:) Myśleliśmy z mężem, że odziedziczy chodzenie po nas i będzie szybka, bo mąż miał 9, a ja 10 m-cy jak zaczęliśmy chodzić. Córka też szybko siedziała i raczkowała, no ale jak widać nie idzie to w parze z szybkim chodzeniem:) Cóż, czekamy dalej, do roczku jeszcze 2tygodnie:). A jak było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
rok i 10 dni... nie przejmuj się jeszcze ma czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaamaaa
właśnie dlatego się nie przejmuję, bo wiem, że to jeszcze może potrwać. dzięki za odpowiedź i czekam na następne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Mikołajaaaaa
Mojemu synkowi w ogólee się nie spieszyło. Swoje pierwsze kroki postawił mając 13,5m-ca :) Teraz ma 20m-cy i tak mi ucieka, że mam dość!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miala 14 miesiecy
jak przetuptala od babci do dziadka. Pierwsze kroczki samodzielne. Wcześniej chodziła za dwie rączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj..Moja coreczka zaczela chodzic jak miala 14 miesiecy.Mieszkam w Uk i jak corka miala 12 miesiecy polecialam do Pl do Polskiej lekarki bo tez bardzo sie martwilam..Lekarz mi powiedzial ze nie mam sie czy martwic i ze to bardzo dobrze ze mala jeszcze nie chodzi,to ze dzieci zaczynaja biegac majac 8-9 miesiecy nie wrozy nic dobrego dla ich kregoslupow w przyszlosci..Nie martw sie i do niczego jej nie zmuszaj.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek zaczął chodzić na dobre jak miał 14 m-cy, a od 10 chodził przy meblach, przy wózku, pchaczu. W ogóle to był bardzo ostrożny i po prostu bał się, zanim zrobił kroczek to robił takie badanie terenu, że aż to śmieszne było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moja mala
zaczela proby w swoje urodziny - wiec skonczone 12 miesiecy.. i to bylo z dnia na dzien... wczesniej probowalam by szla ale upadala na pupe i koniec... a w jej urodzinki sama wstawala i szla dalej... to bylo piekne hehe i te krzywe nozki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hxo-
moja córka ma 13,5 miesiąca i zaczyna samodzielnie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miala 14 miesiecy
Towa to mnie zmartwiłaś bo moje drugie dziecko zaczęło właśnie jak miało 9 miesięcy, a wcześniej raczkowało przez miesiąc. Za to córka nie raczkowała wcale. Mam nadzieję, że jednak nie będzie problemów z kręgosłupem bo ja dziecka do chodzenia nie zmuszałam, wręcz byłam zaskoczona jego wyczynami i tym, że się tak rwie do tego bo myślałam, ze jak przy pierwszym dopiero po roku zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m,CZHDk.h.
haha mój synek z lenistwem pobił wszystkie wasze maluchy zaczął chodzić jak miał 19 miesięcy :D chodziłam z nim do lekarza, ale mówiono mi, że jest po prostu leniwy :D dziś ma 2,5roku, biega jak szalony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaamaaa
ahaa, czyli jest czasu, a czasu, widzę, że rekordzistka to 15m-cy:) wiadomo, że dzieci to indywidualiści, ja broń Boże się nie przejmuję, po prostu tak pytam z ciekawości. moja córka też chodzi przy meblach, chodzi za rączki, raczkuje już z dobre 3,5 miesiąca. Także czekamy, może zrobi prezent na swój roczek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaamaaa
o, wyprzedził mnie jeden wpis, mamy jeszcze lepszego rekordzistę- 19mcy:) myszka, te 11mcy Twojego dziecka to takie akurat, szybkie to są dzieci co chodzą jak mają 9-10mcy:)w naszym otoczeniu przeważnie dzieci zaczynają mając 10-12, ale najczęściej 11 z hakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
Generalnie jest opinia, że jeśli dziecko do 18 miesiąca życia nie umie samodzielnie pokonac odległości od jednego końca pokoju do drugiego to dopiero wtedy coś się z tym robi, więc Twoja córcia ma jeszcze duuużo czasu na chodzenie :) Mój synek jak miał 11 miesięcy też potrzebował łapac mnie za rękę, chodził niezdarnie trzymając się czegoś np jeździka, a zaraz po skończeniu roczku dostał motorku w pampersie i zaczął samodzielne chodzenie od biegania :) Lada chwila Twoja córcia sama pójdzie i będzie za Toba wszędzie chodzić, nawet do toalety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze to nie jest tak ze kazde dziecko bedzie mialo problemy,,prztoczylam tylko cytat lekarza.Moj syn chodzil jak skonczyl 11 mies.Dzis ma 15 lat i nigdy zadnych problemow z kregoslupem..Mysle ze to sie bardziej tyczy rodzicow ktorzy naklaniaja swoje pociechy do szybkiego chodzenia nie pozwalajac im na to zeby same o tym zdecydowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zsfdgsagd
moja pierwsza córka miała 13 miesiecy jak chodziła samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
maaamaaa masz rację, dziecko samo wyczuje odpowiedni dla siebie moment, nie wolno nic na siłę, poza tym najzdrowiej dla dziecka jest by jak najdłużej chodziło, poniewaz ma to świetny wpływ na kręgosłup, nie słuchaj takich rad by ją wręcz na siłę prowadzać, nie daj Boże dziecko wtedy upadnie jakoś niefortunnie i zrazi się, tak jak mój brat kiedyś, poczekaj, samo przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamusia
nie chodziło tylko jak najdłużej raczkowało! :) przepraszam za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaamaaa
pytająca, dokładnie, jestem tego samego zdania, mała sama wyczuje moment i zrobi pierwsze kroki bez "podpórek" :), nic na siłę, tymczasem spadam, pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -Lenkaa-
CHodzenie i mowienie jest bardzo indywidualna sprawa, nei panikujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do babci zabci
głupoty piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Damianka
Do BABCI ,ALE WYMYSLILAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MilaNessa
Babciu zabciu, nie wiem jak twoje dzieci ale tu to zacofania jestes, o dobrym odżywiania piszesz ze mleko dzieciom gotowalas jak nie miały roczku, dobre odżywianie do roku to mleko matki albo modyfikowane, na pewno nie gotowane i na pewno nie krowie. Ale pisz co chcesz Kobieto bo dla odpowiedzialnych matek liczy sie opinia pediatry i fizjoterapeuty, a nie babci zabci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renattka
Corka miala 14 mcy,w ogole sie nie martwilam. teraz ma dwa lata i zappieprza jak maly diabel. Corka kolezanki,tez obecnie dwa lata,zaczela chodzic w wieku 11 mcy i dalej chodzi jakos tak koslawo. nie ma regul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka 9m i tydzień, syn 10 m, mam w rodzinie dzieci, które zaczęły chodzić między 12 a 18mż i po kilku latach to nie ma znaczenia, kiedy zaczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka miała 15 miesięcy z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corcia miala 11,5mc ,jak miala 7mc sama sie podnosila za szczebelki w lozeczku i stala, a jak miala 8mc to chodzila sama przy meblach i puszczala sie nie krotkie dystanse,np od lozka do fotela (2kroki). Natomiast siostrzenica pozno zaczela chodzic,cos kolo 15mc, ale pozniej okazalo sie u neurologa ,ze podczas porodu byla niedotleniona troche.. Mysle jednak,ze kazde dziecko ma swoj czas:) nie martw sie na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babcia zabcia ma chyba problem z synową ewentualnie córką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×