Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patroox

Praca w Niemczech czy własny interes w Polsce?

Polecane posty

Dzień dobry ! Niedługo kończę szkołę zawodową o profilu mechanik pojazdów samochodowych. Na swoim zawodzie znam się dość dobrze, w dodatku dobrze znam j. niemiecki. W tej chwili myślę co robić po szkole? PLAN A. Znaleźć pracę w Niemczech oczywiście jako mechanik i tam zamieszkać na stałe. Z tego co czytałem, szacuję ,że zarabiałbym jakieś 1500-2000E na początku (chciałbym z czasem się szkolić i szukać coraz to lepszej roboty) . Ale jak wygląda tam życie? Zarabia się x4 więcej niż w Polsce i się za coś płaci x4 więcej? Ale za co? Mieszkanie? A nwm. np. żywność? rtv/ agd, ubrania? A może po takie rzeczy jak żywność, rtv/agd czy ubrania przyjeżdżać do Polski? Nie wyobrażam sobie życia typu 5 dni w Niemczech, mieszkając w jakimś zadupiu, a na weekend przyjeżdżać do Polski ;/ PLAN B. Pojechać do Niemiec na 1-2 lata, odkładać pieniądze i wrócić do Polski. Za oszczędzone pieniądze, wynająć kawalerkę i otworzyć swój biznes. Myślę nad czymś typu sklepu motoryzacyjnego, dokładnie w Zielonej Górze. Zakładając ,że interes będzie szedł dość dobrze, ile mogę wyciągnąć? Ile można zarabiać średnio na takim interesie w ZG? Świadomy jestem tego ,że na pewno nie tyle co za granicą, ale gdybym mógł zarabiać w Polsce ok. 3000 zł, mieć swój interes, mieszkać w swoim ojczystym kraju .. nie muszę zarabiać nawet 2000E ;) Proszę o pomoc, bardzo mi na tym zależy ;) Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na początek zarobisz jakieś 1200-1300 eu drogie są opłaty podstawowe mieszkanie dla ciebie to koszt 300 eu prąd 40 tv kwartał kole 60eu interenet extra jaki sobie wybierzesz ale z telefonem satcjonarnym 45 eu miesiac żarcie bardzo skromne 200eu rozrywka hmmm....zależy co lubisz kasa na paliwo zależy od km ile do pracy masz ale jakieś 100- 150 trzeba liczyc ubezpieczenie auta ogromny koszt jak zaczynasz od zera :) utrzymanie auta siebie ubiór środki wszelakie potrzebne w domu koszt na 3 miesiace 150eu jak bedziesz dobry mechanik po pół roku dostaniesz jakieś 1500 eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×