Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracujaca z trojmiasta

Pracodawca chce abym załoźyła działalność...

Polecane posty

Gość pracujaca z trojmiasta

Witam, pracuje od roku w pewnej firmie na umowe zlecenie. Pracodawca chce abym zalozyla dzialalnosc. Wszystkie skladki bedzie oplacal on ale jakie jeszcze sa haczyki, minusy, plusy? Ile np. kosztuja uslugi ksiegowej w takim wypadku? O conwalczyc podczas podpisywania umowy? Prosze o pomoc jutro mam rozmowe w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca z trojmiasta
Bardzo Was prosze o jakies rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjjsjjsjsjsjs
ksiegowa ok 130zl miesiecznie, jesli przechodzisz na dzialalnosc to tak na prawde oplaca się jesli zarabiasz powyzej 3000zl. Przy przejsciu musisz wiedziec ze na dzialanosci nie masz platnych urlopow, chorobowego macierzynskiego.. musi to byc wliczone w stawkę Jesli zakladasz dzialalnosc pierwszy raz to przez pierwsze 2 lata masz obnizony zus do 430zl chyba a potem juz powyzej 1000zl. wiec musisz przemyslec zeby po tych 2 latach dostac podwyzke. jesli DG to musisz sobie w stawkę na fv netto doliczyc wedle uznania wiecej kasy tak zeby pokrylo ci sie z obecnymi zarobkami. w necie jest duzo kalkulatorow dg przelicz sobie to co ci zostaje na reke po odjeciu podatkow i sprawdz czy cie to zadowala. generalnie od zarobkow netto obecnie powinnas sobie min 1000zl netto dodac zeby wyjsc na tyle samo ile masz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca z trojmiasta
Chrobowego nie ma ani maciezynskiego? Dlaczego? Przeciezmskladki sa odprowadzane na chorobowe anmoje kolezanki zakladaly dzialalnosci jak byly w ciazynzeby miec maciezynski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca z trojmiasta
I jeszcze jedna sprawa. Bo z racji tego ze to moja pierwsza dzialalnosc chce aby pracodawcan placil mi pelny zus tj 1000 zl ok a nie 450. W przyszlosci na prawde chce rozkrecic swoja firme i nie chce aby te nizsze skladki ze tak powiem mi przepadly tzn zeby pracodawca korzystal z tej ulgi a nie ja... czy firma bedzie to jakos kontrolowac czy musze mowic ze mam te skladki nizsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjjsjjsjsjsjs
jak to Twoja pierwsza dzialalnosc to beda wiedzieli ile masz skladek bo to nie tajemnica. a z macierzynskim i chorobowymi pierwszy raz slysze, chyba ze sie sama dodatkowo ubezpieczysz. ale na dzialanosci pracujesz za przepracowane godziny tylko i tylko za to masz platne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujaca z trojmiasta
No teraz pracujac na umowe zlecenie mam oplacane wszystkie skladki i z tego co sie orientuje chorobowa na dzialalnosci tez obowiazuje i wtedy kase wyplaca zus. Z macierzynskim nie jestem pewna. A co z autem jak mam samochod na siebie i chlopaka czy bede mogla odliczac sobie paliwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z paliwem tylko 50%. I auto musi być kupione na firmę, czyli najpierw musiałabyś założyć działalność a później kupić samochód. Ewentualnie można przerejestrować jak "firmę" założyłaś później. Ogólnie to się nie opłaca w Twoim przypadku. Widać, że pracodawca nie traktuję Cię poważnie. Lepiej to olej albo poproś o umowę o pracę, bo na zleceniu nie ma co pracować. To śmieciówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×