Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elisa-

pralka mała czy pralka duża??

Polecane posty

dziewczyny ma któraś w domu małą pralkę automatyczną? Taka ok 4,5 kg ładowności. Chcę sobię taką kupić ale jak zajrzałam do środka i zobaczyłam jaki tam jest mały bęben to się zawahałam... ta pralka ma prać po 3-osobowej rodzinie myślicie że wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałabym czy Ci wystarczy, bo miałam i mała i dużą pralkę.. ale kurwa mać mi nikt nie odpisuje na moje pytania.. każdy ma mnie w dupie, a ja tu tyle rad dawałam jakiś czas temu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, żadna nie ma małej pralki automatycznej :) :) :) u mnie od 8 lat pracuje płytka pralka - 4 kg załadunku - przy trzech osobach chodzi raz lub 2 x w tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 komplety ważą mniej niż 4 kilo, spokojnie się zmieszczą na jedno pranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prawdę?? tak :na oko" to się bałam że nawet jeden mi nie wejdzie... ;) kilogramy kilogramami ale ten bęben jest na prawde malutki... a może tylko mi się wydaję bo się do dużej przyzwyczaiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jeszcze zalezy, jaką masz pościel bo gruba flanela zajmuje dwa razy tyle, co cienka kora ale tak średnio, to wchodzi ja piore wg kolorów, więc to dla mnie bez znaczenia a co do 6 kg... jakbym miała nazbierać 6 kilo brudow w mniej więcej jednym kolorze, to bym zginęła w tych brudach do prania... jaki to trzeba miec pojemnik? chyba, że ktoś ma oddzielne pomieszczenie w domu-pralnię, to ok, moga tam leżeć np. 3 x po 5 kilo brudów róznego koloru, aż sie dozbiera do pelnej pralki jednego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa robimy pranie 2 x w tygodniu. Jest nas dwoje i taka praleczka jest dla nas akurat. Brudne pranie bez problemu mieści mi się w koszu na bieliznę . Bez upychania , a pralni nie mamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co tzn mała pralka? przecież możesz mieć taką 60x40 z załadunkiem do 5,5 kg, no chyba, że chodzi Ci o jeszcze mniejsze n o głębokość 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msulncsfgh
ewa..... nie wiem jak u ciebie ale ja mam 3 osobową rodzinę i codziennie albo co drugi piorę. codziennie zakładamy czystą bieliznę, skarpety, spodnie czasami 2 dni nosimy, ale dziecko potrafi 3 razy dziennie sie tak ubabrać ze trzeba przebrać. posciel zmieniam co 2 tyg, firanki co 2 msce. do tego codziennie reczniki 3. i pralka na ful zapakowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale współczesna bielizna nie zajmuje dużo miejsca ;) no i nie mam małych dzieci, to może faktycznie mniej tego prania jest niz u innych roboczych ubrań tez żadnych nie mam, ręczników "obcych" też nie no to mam mniej do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się na małą pralkę nie zdecydowała. Kiedyś taką miałam i niestety zdecydowanie częściej musiałam przez to robić pranie. Dlatego ważne jest dla mnie, aby pralka była duża. Najważniejsze jednak żeby się nie psuła i była objęta gwarancją. Dlatego ucieszyłam się kiedy na medialux.pl zobaczyłam pralkę amica w przystępnej cenie i z możliwością kilkuletniej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kupilismy mała pralke ... ma 3kg wsadu tylko... ( niestety tylko taka miescila nam sie do lazienki...) i to istna porazka - mieszamy tylko we dwoje i musimy czesto robic pranie bo serio za mala ta pralka ... eh... wiec jak masz miejsce na wieksza to polecam kupic z jaknajwiekszym wsadem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też z ciekawosci spytam
a ja polecam małą!!!!! sama mam 5,5kg i denerwuje mnie, że ciągle jest pełen kosz, bo ja czekam, aż się nazbiera na cały bęben! A przecież nie wypiore białego z ciemnym, albo z kolorowym, ani delikatnej koronkowej bielizny z dzinsami.... Wybrałabym zdecydowanie małą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzycielka w sandałach
ja mma duża pralke na 6kg. Jasnych ubrań niewiele. W koszu na brudy jest moja ukochana jasna koszulka nocna i kilka jasnych rzeczy, razem nawet nie 1/3 bebna. Więc teraz mamy z mężem akcję "nosimy wszystko jasne" żeby uzbierać na pełen bęben. Tak samo, jak mam tylko kilka czerwonych rzeczy, to nie wypiore ich z białymi czy czarnymi i specjalnie musze zakładać takie kolory, żeby uzbierac na beben. Albo wciąż brakuje mi majtek - nosze raczej takie koronkowe i glownie stringi wiec zajmuja małą objętość... Zanim się nazbiera wystarczająca ilość pdoobnych ubran, czesto nie mam juz czego na d... założyć. Może i nie płacimy wysokich rachunkow za prąd, a wodę mamy z wlasnej glebinowej studni ale ja bardzo nie lubię marnowania wody czy prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra_kleopatra
To polecam pralkę Big In na 11 kilo, to jest pojemność, wszystko mozna w niej prać, kołdry, koce, kurtki. Jak mam mniej to piorę mniej. Klasa A++, 1400 obrotów. Bardzo funkcjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 7 kg pralke
i czasem upycham max do niej bo wydaje mi się mała haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdańsk przeprasza za Magdę
Mam pralkę 4,5 kg. Na dwie osoby wychodzi 3-5 prań w tygodniu, zależy od sezonu (latem mniej, bo np. koszulek wchodzi więcej niż swetrów). Zastanawiam się, jak ktoś może prać raz w tygodniu przy trzech osobach??? Gaci i pościeli nie zmienia? ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lemmoise
Też się zastanawiam, na jaką pralkę się decydować. Niedługo pojawi się jeszcze jeden domownik, a jakąś pralkę trzeba by kupić. Najlepiej do 1000 zł maksymalnie. Myślę, że 5 kg spokojnie by wystarczyło, stara miała 4,5 kg i nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas też jest 3 i pralka jest z tych wąskich. Ładowana od przodu 5kg 1000obrotów 1000zł. Jestem bardzo zadowolona. 3-4 prania w tygodniu. Spokojnie powinna ci taka wystarczyć, bo i duży wsad i mały rozmiar 40 na 60cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz tak naprawdę duża pralka nie oznacza tego, że będzie zuzywała też dużo wody. Amica ma w swoich pralkach sensor, który rozpoznaje ilość włożonego prania (a nie tylko rozróżnienie między pełny-pusty) i do tej ilości ustala ilość potrzebnej wody. Dlatego ja bym bardziej poleciła pralkę Amica do 7kg z tą funkcją, a jeżeli będziemy mniej prali, to i tak pralka weźmie mniej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam małą i dużą. Stanowczo wolę taką o największej pojemności z sensorem nabioru wody w zależności do prania. My mamy bardzo duże ręczniki i bardzo duże poszwy i pościel. Mala pralka tego nie pomieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko 9 kg mniejsze to zabawki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio na blogu tego serwisu: http://www.technikan.pl/naprawa-agd-lodz.html, czytałam coś o pralkach, gdzie głębokość wynosi 30 cm moim zdaniem to za mało. Ja mam pralkę typu slim i trudno mi czasami zrobić pranie, a co dopiero w pralkach o tak małym wsadzie. Jak macie możliwość polecam tradycyjne modele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×