Odpowiedz na ten temat

Pranie śmierdzi pleśnią - POMOCY!!!

• trodat 2007.10.01 [08:16]
    Mam problem i zero pomysłów na to, co z nim zrobić smutas.gif

Ciuchy po wyjęciu z pralki strasznie śmierdzą pleśnią. Pralka nie jest nowa, ale nie kupię nowej, bo wynajmuje mieszkanie i pralka juz w nim byla...

Tylko nie wyobrażam sobie używania jej, bo wprawdzie ciuchy są czyste, ale zapach jest potworny (mimo dodania plynu do płukania i użycia dobrego proszku).

Czy jest na to jakiś sposób? Jak pozbyć się grzyba z pralki???

Dziękuję za pomoc,
    B.

• terefere 2007.10.01 [09:33]
    Wyczyść filtr pralki , moze cos tam siedzi i się rozklada , jakkolwiek to nie brzmi .
    Włacz pusta pralke ze 3 razy na program prania , to ją powinno dobrze przepłukać ( mozesz dodac do takiego prania nieco octu - skutecznie pochłania zapachy obce )- o ile nie ma zabezpieczenia przed pracą \"bez obciązenia\" - wtedy przepierz kilka razy cos czego Ci nie szkoda.
    A może to nie wina pralki tylko suszenia ?
    Jesli pranie długo schnie ( np w wilgotnym słabo wentylowanym pomieszczeniu ) zanim wyschnie nabywa takiego zapachu stechlizny - wtedy rozwiązaniem moze byc nabycie małej wirówki do bielizny .

• StoProcentKobiety 2007.10.01 [09:38]
    ja też polecam nastawienie pralki bez prania, ale z dodatkiem sody oczyszczonej. Zresztą spróbuj obu sposobów, raz jeden raz drugi, no i koniecznie na najwyższej temperaturze.

• trodat 2007.10.01 [10:52]
    To nie kwestia suszenia - śmierdzi (za przeproszeniem) pranie jeszcze mokre, dopiero wyjęte z pralki. I nie jest to zapach stęchlizny, tylko pleśni albo grzyba. Zrobię tak, jak radzicie: wysoka temperatura + ocet + soda. Trzymajcie kciuki usmiech.gif

• Grzybiara 2007.10.02 [10:31]
    no bo pralkę trzeba zawsze po praniu zostawić otwarta żeby wyschła w srodku . Ja tez tak kiedys miałam. Ale już jest OK usmiech.gif
  • Fafka 2007.10.02 [15:00]
    sprawdz gume, odegnij ja i zobacz so cie tam dzieje, zaloze sie ze jest czarno... sprobuj to wyczyscic, jak sie nie da - mozna wymienic, z reguly za grosze,a jak sie da wyczyscicl, to zawsze po praniu wycieraj te gume wewnatzr do sucha i tak jak powiedziala "Grzybiara" - zostawiaj pralke do wyschniecia i natychmiast po zakonczeniu prania wyciagaj z niej rzeczy. mozesz tez probowac zmienic proszek, czasem kombinacja proszku i starej pralki daje smierdzacy efekt
  • raczej tak 2007.10.02 [15:04]
    Nie mieszaj sody z octem, albo jeden sposób albo drugi.

Ocet nie tylko zabije grzyby ale przy okazji odkamieni pralkę. Od czasu do czasu warto wstawic pustą pralkę na cykl o najwyższej temperaturze by ją oczyścic. No i trzeba regularnie czyścic i osuszac tę uszczelkę w drzwiach.
  • Grzybiara 2007.10.03 [11:53]
    Moja stara pralka ( otwierana od góry ) ciągle smierdziała. W końcu sie wkurzyłam i po 9 latach uzytkowania kupiłam nową ładowaną z boku. Zawsze zostawiam uchylone drzwiczki i teraz juz nic mi nie smierdzi usmiech.gif
  • Black and gold 2009.10.28 [17:58]
    mam podobny problem.Na poczatku myslalam,ze to z pralka cos nie tak.Sprawdzilam gume,wyczyscilam filtr,dodalam specjalengo srodku oczyszczajacego dla pralki i ja wlaczylam na pranie.Ale niestey:/Nie pomoglo.Tez uzywam dobrego proszku do prania i plynu.U mnie to chyba to,ze jest wilgotno i pranie schnie za dlugo:/Mimo,ze wentylowane pomieszcze jest ono smierdzi.Ale dziwne to naprawde.Mieszkam tu od trzech lat w tym mieszkaniu i jeszcze tak nie mialam.Mam nadzieje,ze to przejdzie,bo robie pranie po kilka razy:/nie moge zniesc tego smrodku i wkurzam sie,bo nie wiem o co chodzi:/Suszarki nie chce kupowac,bo niszczy ubrania:/

" Dylemat wielu kobiet: być różą czy kolcem?" http://fphotos.nasza-klasa.pl/25106091/24/oth er/std/4a6d59e1a2.jpeg
  • kalina1 2009.10.29 [00:23]
    Często tak się zdarza kiedy pomieszczenie, a w tym przypadku łazienka jest słabo wentylowana...pleśń wtedy szybko zamieszkuje wilgotne tereny czyli wnętrze pralki. A pralko-suszarki to jest dobry pomysł. To nieprawda, że niszczą ubrania.
  • zarrakh 2009.11.02 [01:00]
    Zgadzam się, to najczęściej jest wina słabej wentylacji i tego, że pralka w środku nie wysycha. A jeśli w ogóle jest problem z wilgotnością w łazience to nie ma co się dziwić, że tak się dzieje, niestety smutas.gif Albo pomyśleć nad ulepszeniem wentylacji, albo uzbroić się w cierpliwość...
    „Licho Szepcze Nam Do Ucha Że To Się Dzieje Dla Nas…”
  • do autorki.... 2009.11.02 [01:07]
    W pralce rozwinęły się bakterie grzybów, które nie muszę chyba mówic, są bardzo szkodliwe, nie tylko dla dzieci.
    Dlatego tak ważną rzeczą jest wietrzenie - suszenie pralki po każdorazowym praniu.
    Musisz ją odgrzybić, a najlepiej wymienić.

• do autorki.... 2009.11.02 [01:27]
    Dziewczyny...wiszące pranie samo nie nabawi się grzyba czy też pleśni (chyba że w pralce już to nastapilo).

To w powietrzu unoszące się zarodniki grzybów, które również zostają wdychane do organizmu człowieka osiadają na wilgotnych ubraniach i rozwijaję się.

Poprostu w tym pomieszczeniu muszą być zarodniki grzyba.
    ........................................................ .............................
    Oglądałam program na discovery, jak małżeństwo z dzieckiem dostało 32 miliony dolarów odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej, właśnie za zagrzybiony dom i całe jego wyposażenie, za utratę zdrowia dziecka i męża, który z tego powodu musiał porzucić pracę.

Firma musiała zapłacić pieniądze z tego względu, że nie zgodziła się na zrobienie remontu, po zalaniu mieszakania. Nim się zdecydowali oszacować szkody mieszkanie sie zagrzybiło, a konsekwencje tego , jak sie później okazało były nieodwracalne.

Mówili tam, że ten bardzo niebezpieczny rodzaj grzyba jest w niemal w każdym domu, głównie w materiałach budowlanych i w sytuacji korzystnej zaczyna się rozmnażać.

• po podstawowce 2011.05.12 [21:01]
    To niesamowite jak ladnie mozna sie wypowiadac plotac bzdury. Wypowiedz zatytulowana "do autorki" brzmi, jakby pisal ja co najmniej lekarz albo komisarz sanepidu... a widac, ze wiedza Autora jest ponizej podstawowki, bo tam ucza, ze bakterie to kompletnie co innego niz grzyby!
  • ROSALINDA PACZEKO 2011.05.12 [21:20]
    Miałam podobny problem i została wymiana pralki na nową.
    CZY MAM SOBIE KUPIĆ TE MEBLE ? http://allegro.pl/luxusowy-zestaw-mebli-ratta n-w-wa-dostawa-0zl-i1604012352.html a może te są solidniejsze ??? http://allegro.pl/elegancki-zestaw-mebli-drew no-w-wa-dostawa-0zl-i1604012361.html
  • ohmygod 2011.12.13 [19:49]
    Witam. Proszę Panie o pomoc. Przesadziłem z proszkiem i nie mogę dopłukać 8 par spodni;/ Proszę ratujcie jak co piszcie na gg 10579253 jestem zawsze na niewidoku.
  • gospocha gospocha gospocha 2011.12.14 [17:03]
    pralkę trzeba odkazić,wlej 1 litr octu do bębna wsyp 2 opakowania sody oczyszczonej i puść pranie bez ciuchów,takie na pusto,nastaw na 60 stopni,powinno pomóc na ohydne zapachy!
  • lxTVGkNipgPVSuu 2011.12.20 [05:37]
    At last! Someone with the iingsht to solve the problem!
  • Rauma7 2012.10.12 [12:57]
    Witam. A jak usunąć pleśń z materiałowego wózka? Stał kilka dni na deszczu na balkonie a potem wylazła ta pleśń. Proszę o radę.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...