Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siasialasia

Problem z alimentami. Pomóżcie.

Polecane posty

Gość siasialasia

Witam. Jestem po rozwodzie 4 lata. W momencie rozwodu mieszkałam w małej miejscowości gdzie nie było szans na prace. Sąd zasądził 350 zł alimentów. Dwa lata temu zdecydowałam się na przeprowadzkę do mojego obecnego partnera który mieszka w dużym mieście. Znalazłam pracę a córka poszła do fajnej szkoły o profilu sportowym. Obecnie ma 11 lat. Córka jeździ do ojca kiedy tylko może. Ale ostatnio dowiedziałam się że on zamiast spędzić z nią czas podrzuca ją do swojej matki. Zbuntowała się że nie chce, a ten na nią nakrzyczał że ma do niego nie pisać nie dzwonić że ma jej dość. I odwiózł ją do moich rodziców którzy mieszkają w tej samej miejscowości. Dziecko zanosiło się od płaczu. Zadzwoniłam do niego i tak się na niego darłam że pół osiedla mnie chyba słyszało! A ten do mnie że mi alimentów nie zapłaci za lipiec i sierpień bo córka jest u moich rodziców i ja na nią nie łożę. Chcę teraz złożyć wniosek o podwyższenie alimentów. Bo koszty utrzymania dziecka znacznie wzrosły w związku ze zmianą miejsca zamieszkania no i oczywiście przez 4 lata potrzeby córki znacznie wzrosły. Dodam że były nie dokłada się ani do wycieczek, zielonych szkół czy do wyprawki szkolnej co rok. Daje 350 i koniec. Jak mam udowodnić w ciąży że te koszty wzrosły. Czy to że mieszkam z partnerem będzie miało na to jakiś wpływ? Bardzo proszę was o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasialasia
Miało być : jak mam udowodnić w sądzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie musisz udowadniać. Napisz jedynie ze koszty wzrosły co jest normalne gdy dziecko rośnie szczególnie ze od 4 lat nie było podwyzki. Jak ci nie zapłaci przez 2 miesiące zgłoś sprawę do komornika bez żadnych wyrzutów sumienia. Fakt ze dziecko jest u twoich rodziców nie zwalnia go z obowiązku płacenia. Możesz przecież rodzicom dawać pieniążki na córkę a poza tym są wakacje Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
350 zł to mało. Wnioskuj o 700 zł to sąd przyzna Ci 500 zł. Zbieraj rachunki. To że jesteś w ciąży, akurat na wysokość alimentów nie ma wpływu, bo to nie dziecko Twojego ex. Ale to, że mieszkasz z nowym partnerem ma wpływ, bo koszty utrzymania mieszkania dzielisz już na 3 osoby, więc Twoja córka już ma mniejszy udział kosztów w opłatach za mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż z poprzedniego związku ma dwie córki i płaci na nie po 1000 zł na każdą, a one twierdzą, że to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży nie jestem. Niefortunna pomyłka :) Boję się że sąd nie podwyższy. Były jeździ ciężarówką, ale na umowie ma najniższą a resztę dostaje do łapy. Mieszka sam w domu jednorodzinnym i w zeszłym roku kupił samochód. Może za ok 20 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasialasia
Post wyżej jest mój :) No właśnie dziecko pojechało na wakacje. Była trochę u moich rodziców, trochę u mojej siostry. Miała być też u niego ale szybko się jej pozbył. Córka nie chce z nim rozmawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co za buc.. skąd się tacy ludzie biorą. współczucia dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasialasia
Z wioski. Cała rodzina mi mówiła że to prostak. Ale ja głupia zakochana... Nie wiem gdzie miałam oczy. Pomijam fakt że przy okazji zwyzywał mnie i całą moją rodzinę, używając przy tym niewybrednego słownictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz to, że na umowie ma najniższą krajową to dla sądu nie ma znaczenia. Dla sądu ważne jest to, że jest młody, zdrowy i jakie w zawodzie, który wykonuje są średnie zarobki. Sąd wie, że faceci często specjalnie dla potrzeb alimentacyjnych zaniżają swoje zarobki. Śmiało składaj wniosek do sądu o podwyższenie alimentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym to, że miał pieniądze na samochód za 20.000 zł też dla sądu będzie bardzo istotne, bo to znaczy, że zarabia więcej niż najniższa krajowa. Dla niego priorytetem powinno być dziecko, a nie żeby sobie kupić samochód za 20.000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądy nie patrzą na prace, a na możliwości zarobkowe. Wnioskuj o 1000 zł i się nie martw. W necie znajdź kalkulator alimentów to z niego Ci wyjdzie jeszcze więcej, dołącz do do wniosku o alimenty i wystarczy. Zloz wniosek z zabezpieczeniem i aby alimenty były od dnia złożenia pozwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama mam podobny problem tylko dziecko moje ma 19 lat i idzie na studia -w 1999 roku miałam 350 zł, w 2005 -500 zł. Tez chciał syn podwyższyć. Miał były kupe kasy bo spłacił go brat z połowy domu a on kupił najdrozszy samochód - roz...szył i nie ma nic, mieszka u konkubiny z która ma 5 letnie dziecko a ona ma jeszcze 2 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli chce Pani podwyższyć alimenty, powinna Pani napisać pozew, w którym określi Pani wydatki jakie Pani musi pokładać na córkę,etc. To,że Pani mieszka z nowym partnerem nie ma znaczenia. Służę pomocą prawną: prawnik.marta@gmail.com Jestem z wykształcenia prawnikiem i od 4 lat zajmuje się sprawami z zakresu prawa rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasialasia
Dziękuję wam bardzo za pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile kosztuje pomoc pani prawnik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A szanowna pani prawnik ma zarejestrowaną działalność gospodarczą, płaci obowiązkowe OC tak jak radcowie czy adwokaci????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie tez było podobnie, ale postarałam się o dobrego adwokata i wywalczylam. Tu korzystałam - www.adwokatfhfwarszawa.pl Najłatwiej jest się wyżyć a potem zapomnić, że dziecko rośnie i potrzebuje masy rzeczy ;/ Dobrze,że trafiłam na porządnego prawnika i skutecznego zarazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam go! Chodzi o Kamila Flatowa, tak? On również przyjmuje u nas w Płocku - www.plock-adwokat.pl .Akurat nie miałam styczności jeśli chodzi o alimenty, tylko była to obrona w sprawie karnej niestety, ale potwierdzam, że jest dobrym prawnikiem. Bardzo wygadany i widać było że się przygotował do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×