Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Duśka1316

Problem z becikowym...

Polecane posty

Witam, mam ogromny problem z przyznaniem becikowego. O tym że jestem w ciąży dowiedziałam się w 5 tygodniu po zrobieniu testu. Pojechałam do szpitala do lekarza ginekologa który miał wówczas dyżur aby to potwierdzić. Dostałam dokument potwierdzający ciążę. Ponieważ nie stać mnie na wizyty prywatne zadzwoniłam do poradni ginekologiczno- położniczej aby umówić się na wizytę ( listopad). Powiedziano mi że zostanę przyjęta dopiero w styczniu ponieważ nie ma w tym momencie wolnych miejsc. W tej chwili dowiedziałam się że becikowe mi się nie należy bo u mojego lekarza byłam pod opieką od 18 tygodnia. Nie jest to moja wina a mam dokumenty stwierdzające ciążę opiekę lekarza od 5 tygodnia. Proszę o jakąś radę może ktoś miał podobna sytuację i udało się to jakoś rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja pierwsza wizyta odbyla sie jak bylam w 11 tygodniu ciazy, poszlam wtedy do ginekologa z NFZ stwierdzil ze nie dostane becikowe, moja kolezanka polecila mi zebym poszla do ginekologa prywatnie, chodzilam do niego przez cala ciaze i nie drogo mi wyszlo, placilam 50zł miesiecznie. Poszukaj jakiegos prywatnego ginekologa i taniego , po drugie jezeli dostaniesz tysiac zl becikowego to mozesz sie starac o drugi tysiac zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Becikowe Ci przysługuje, przecież jesteś w ciązy.Co za idiota wymyśla takie sytuacje?!!!!😡 Napisz do NSZ to jakies chore jest! Nie kazdego stac na prywatne wizyty u ginekologa.Teraz tak sie przyzwyczaili do tego! Moja wnuczka jest w ciąży i ma wyznaczone wizyty 2 razy w miesiącu Sto zł, kosztuje jedna wizyta x 2 tj 200zł miesiecznie bierza lekarz, do tego USG 70 zł. ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"aby umówić się na wizytę ( listopad). Powiedziano mi że zostanę przyjęta dopiero w styczniu" nie wierzę, że od września do stycznia nie ma u Ciebie wolnych terminów :-o szukaj ginekologa w innym mieście bo jeśli nie będziesz miała potwierdzone, że jesteś pod opieką lekarza od 10 tc (NIE chodzi tu o zaświadczenie, że w ciąży jesteś) to zapomnij o becikowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po za tym masz dziwna sytuacje.. jesli jestes w ciazy to musza cie natychmiast przyjac.. na tescie mi wyszlo ze jestem w ciazy to zadzownilam do poradni ginekologicznej i powiedzialam ze jestem w ciazy i za 2 dni mialam wizyte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
becikowe nie kazdemu przysluguje , jezeli nie jestes pod opieka lekarza powyzej 10tyg to nie dostaniesz... I jezeli obydwoje rodzice nie zarabiaja powyzej 3 tys. WIem, bo becikowe skladalam tydzien temu ;) Nie idz do lekarzy z NFZ bo to cioły i krety ni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja pierwsza wizyta odbyla sie jak bylam w 11 tyg i lekarz z NFZ stwierdzil ze jestem w 14 tygodniu ! Chodzilam do prywatnego ginekologa gdzie placilam tylkio 50 zł miesiecznie ! a to nie drogo jak na prywatnego. I cala ciaza przebiegla bezproblemowo, dodatkowo lekarz wypisal mi zaswiadczenie ze chodzilam u neigo od 9 tyg zeby dostac becikowe :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z jakiej miejscowosci jestes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli masz dokument potwierdzajacy ciaze to becikowe dostaniesz napewno :), co innego jak bys sie dowiedziala po 10 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×