Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ika0011

problem z odstawieniem pampersów

Polecane posty

bardzo proszę!!!niech mi ktoś da super radę i pomysl jak odzwyczaić 4,5 letniego chłopca od sikania w pampersy próbowałam już wszystkiego prośby grożby obiecanki nic nie skutkuje jest przestraszony perspektywą nocnika a sikanie w ogóle nie wchodzi w grę byłam już u psychologa i nic stwierdził że sam z tego wyrośnie ale jakoś końca tego nie widzę pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze, wszystko, tylko nie groźby, krzyki i ogólnie robienie wokół sprawy szumu i kreowanie napięcia...dziecko będzie czuło, że jesteś tym tak przejęta, że to problem, a to może u niego wywołać lęk przed tym że może nie spełnić Twoich oczekiwań w związku z czym będzie się bało podejmowanie jakichkolwiek prób, bojąc się porażki. No i tak...proponuje spokojnie porozmawiać na temat dużych chłopców i dziewczynek, którzy już nie siusiają w pampersy...koledzy, rodzeństwo wreszcie mama i tata...może jakaś próba wyobrażenia sobie, jak by to było gdyby wszyscy nosili pampersy?Nawet tata...starsznie śmiesznie i dziwnie, prawda? Dziecko musi się wyluzować, zobaczyć, ze temat może być śmieszny... Następny krok, proponuje podarować dzicku wielki prezent, specjalnie dla niego...jakiś wypasiony grający, kolorowy nocnik...normalnie każdy by chciał taki mieć... A skoro ma juz taki nocnik, i to była dla niego niespodzianka od mamy, to może on teraz zrobi mamie niespodzianke...np. siusiu do tego super nocnika? I mama może wyjść i pozwolić dziecku się oswoić z sytuacją i spróbować z tą niespodzianką... Jak Mały nie będzie chaił od razy, to powiedz, że nocnik tu cały czas będzie i gdyby przypadkiem chiał skorzystać to może w każdej chwili... Najważniejsza jest atmosfera-radosna, to ma byc taka nocnikowa przygoda, a nie stres bo taki duży i czemu siusia w pampersy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głowa boli od głupoty rodziców
Gratuluje !!!!!!!4 letnie dziecko i pampers.Sama jesteś sobie winna a nie winne jest dziecko.To najpierw ty powinnaś dostać kare,grożbe i klapsiora na dupe.Jak można dopuścić do takich rzeczy???Teraz to sama wymyśl jak sobie poradzić ze "swoim "problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prosiłam o krytykę tylko o radę a propos to problemy te zaczęły się już dawno a nie teraz ja nie wpadłam na pomysł dopiero teraz tylko nic nie przynosi rezultatów mały jest przerażony ale tak już było jak miał2 lata nie dał sie posadzić piszczał płakał nie chciałam na siłe prób było może z 50 nie każde dziecko jest takie samo więc jak masz krytykować to najlepiej nie zabieraj głosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIU JA JUŻI TEGO PRÓBOWAŁAM SYNEK WIE DOKŁADNIE ŻE JEST JUŻ DUŻY I NIE POWINIEN NOSIĆ PAMPERSÓW 2 TYG TEMU PRÓBOWALIŚMY ZNOWU ALE NASTĘPNA KLĘSKA NIE WIEM CO W NIM JEST ZABLOKOWANE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek robi siku na stojaco przed kapiela a ja trzymam nocnik i narazie tyle moze kup mu nakladke zamiast nocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek ma 13 miesiecy miesiac temu zaczelam odstawiac go od pampersów przyszlam z pracy zdjęłam mu pampersa zaprowadzilam do ubikacji i powiedzialam mu ze tutaj (obok muszli) jest jego kubeczek do sikania i postawilam ładny kolorowy kubeczek bardzo go zainteresowal, wział do rączki i zaczał ogladac wiec powiedzialm mu ze teraz jest juz duzym chlopcem i trzeba zacząc sikac wlasnei do tego kubeczka i zdjęłam mu spodnie przystawilam kubeczek i czekalam az nasika, nie trwalo to dlugo bo zaraz nasikal i chyba pokapował o co chodzi za jakis czas znowu wziełam go do ubikacji zeby nasikal do kubeczka, nasikał, i tak co jakis czas, jak sie zabawił to podchodzilam do niego mowilam ze teraz trzeba zrobis przerwe i zobaczyc czy kubeczek stoi i bralam go za raczke i szlismy do ubikacji, bardzo spodobała mu sie ta metoda i dzisiaj moge powiedziec ze udalo nam sie osiagnąc sukces bo jak chce sikac to biegnie w strone ubikacji a jak sa drzwi otwarte to łapie za kubeczek owszem, czasem jeszcze zsika sie w portki ale wtedy mu tłumacze ze kubeczkowi jest przykro ze tak nasikał w spodnie a nie do kubeczka i nastepnym razem pamieta tylko ze to metoda dla maluszkow nie wiem czy 4 letni chlopczyk ktory juz wszystko rozumie i nikiedy jest mądrzejszy od nas nabierze sie na to a w jakim wieku zaczelas oswajanie z nocnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram Leolinkę! Nie uczyć dziecka na nocnik, bo znów będziesz miała problem, tylko od razu do ubikacji. I wtedy nie musisz go sadzać, tylko niech sika na stojąco. czytałam o takim sposobie - jak dziecko wysika sie do ubikacji - rysujecie słoneczko, jak do majtek - rysujecie deszczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdecydowanie wysadzać na
muszlę. No i sorry, ale dla 4-latka zabawy, radośc w domu i grające nocniki, to trochę nie bardzo. W tym wieku dziecko już naprawdę rozumie i trzeba mu tłumaczyć, a nie urządzać zabawy. No i , moim zdaniem, absolutnie nie zakładać pieluch. Jak nasiusia, to będzie miał mokre. Trudno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzięki za zrozumienie i za rady ale to już wszystko przerabialiśmy zaczęłam przygode z nocnikiem jak mały miał 1rok i 6 m-cy ale od początku szło pod górkę na początku myślałam że jest za mały i nie ma sensu go stresować odczekałam trochę była następna próba i tak w koło macieju aż do dzisiaj on ma strach nawet do założenia majtek nakładka stoi i nic 2 nocniki co robić wszystkie patenty wyczerpałam myśle że może spróbować pampersy wypruć delikatnie od środka że niby są już za małe sama nie eiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może spróbuj: do paczki z pieluchami włóż kilka pampersów, które wcześniej uszkodzisz tak, żeby się nie nadawały ( np. rozetnij lub oderwij zaczepy). Spróbuj mu założyć i żeby sam zobaczył że się nadają. Może to będzie sposobem. Spróbuj też mu mówić, że chciałabyś mu założyć ale się nie nadają i że jest już dużym chłopcem a takie pieluchy są dla niemowlaków. Jeszcze zapytam: czy w zwiazku z tym problemem toaletowym to Twój maluch nie chodzi do przedszkola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do przedszkola nie chodzi ale nie z powodu pampersów bo przedszkole było bardzo tolerancyjne i można w pampersach a ten trik z zepsutymi już był leżał płakał z kanapy nie chciał zejść może jestem za wrażliwa ale nie potrafie yak na siłe może to ma związek że on urodził się jako wcześniak moze to jest związane z emocjami dodam że jest on strasznie wrażliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybierz jakiś z pomysłów, nawet jeżeli juz przerabialiście dany pomysł i spróbuj być stanowcza i konsekwentna a przede wszystkim spokojna i nie wzruszona. Podejrzewam, że Twój mały jest bardzo sprytny i wie że się ugniesz i wcześniej lub później i tamk dasz mu pieluchę. On już jest w takim wieku, że świetnie potrafi manipulować rodzicami. Ja spróbowałabym bardzo spokojnie zakomunikować mu, że od dzisiaj nie ma pampersów i koniec; jeżeli będzie płakał czy złościł się to trudno, przeczekaj i zignoruj to a brak twojej reakcji i zainteresowania spowoduje, że mały przekona się że z Tobą nie wygra. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj poradzić się psychologa, tylko wtedy idź sama, żeby on nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może w szkole
też będą tolerancyjni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym zapytać czy któraś z was spotkała się z problemem sikania w pampersy u dzieci starszych niż 3 i pół roku prosiłabym o poważne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatina
powyżej masz sporo rad. Chyba masz problem sama ze sobą albo Ci zależy aby przewijać dziecko aż do pełnoletności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno te tansze pampersy (nie z firmy pampers)sa takie ze jak dziecko zrobi siusiu to czuje wilgoc i własnie one sa wtedy dobre. Bo dziecko bedzie czuło dyskonfort i samo bedzie chciało siusiac do nocnika czy do muszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIA 11
kochana gwarantuję sukces jeśli zrobisz jedną prostą rzecz. codziennie przez 2 tygodnie (najlepiej jak syn będzie po "jedzonku") powiedz mu spokojnie i z uśmiechem że teraz pójdziemy na nocniczek lub usiąść na sedes by zrobić siusiu i kupkę jeśli chce :) BEZ NERWóW, BEZ POśPIECHU, SPOKOJNIE. ale nic na siłę. weż go za rączkę i idżcie, jeśl będzie protestował to nie namawiaj więcej tego dnia i nie ściągaj mu spodni na siłę. próbę ponów następnego dnia i tak przez dwa tyg. jeśli po tym czasie nic się nie zmieni zapytaj go czemu nie chce zrobić siusiu w nocniczek. jeśli już pytałaś i odpowiedzi nie dostałaś to musi być podłoże psychologiczne. może będziesz się śmiała ale wiem że to dla ciebie poważny problem dlatego ja w takich sytuacjach poprostu się modlę. zrobisz jak będziesz uważać. :) życzę powodzenia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIA 11
daj znać jak ci poszło. naprawdę spróbuj tę metodę. wydaje ci się bezsensowna ale zmienisz zdanie, zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapikapi majtek mamy gromadę niektóre są już za małe a teraz do kasi -też mi się wydaje że coś mu się blokuje w główce bo robiliśmy próbę z sikaniem ze 2 tyg temu chęci były ogromne tylko realizacja nawaliła on nie mógł po prostu zrobić siku na nocnik bo wybrał nocnik zamiast sedesu bardzo chciał nasikać siedział z własnej chęci z 10 min na nocniku i nic jak założyłam pampersa to od razu poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezankaa
ika, ja tobie proponuje wywalic pampersy z domu. Czym dluzej go bedziesz w nich trzymac tym gorzej dla ciebie a dla malego to jest juz po prostu wygoda. Jestem mama trujki dzieci i kazdy byl inny z nauczaniem. Nie proponuje malemu nocnika bo on jest juz na niego za duzy, niech siada od razu na ubikacje. Ale to on sam musi sie do tego przekonac, czym wiecej bedziesz nad nim stala tym on bedzie wiecej sie blokowal bo wie ze moze zrobic w pampersa. Napewno jak zalozysz jemu majtki a nie pampersy to bedzie probowal do nich narobic i napewno bedzie wiele razy jak do nich zrobi. Ale uwierz mi ze po paru razach zalapie!! bo bedzie wiedzial ze innej opcji nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMA NIE WIEM JAK Z PAMPERSAMI NA NOC POWINNAŚ CHYBA SPRÓBOWAĆ ZDEJMOWAĆ ZOBACZYSZ JAK TO BĘDZIE CZY CI SIĘ W NOCY ZSIKA TO NA DRUGĄ NOC ZAŁÓŻ MOJA KOLEŻANKA TAK ROBIŁA NA POCZĄTKU A PO KILKU DNIACH MAŁY PRZESTAŁ SIKAĆ W NOCY A JAK MU SIĘ ZACHCE TO JĄ BUDZI I SIKA NA KIBELEK TO WSZYSTKO ZALEŻY OD DZIECKA POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytałam jeszcze o innym sposobie - można na dno nocnika połozyc pampersa. Czasami pomaga. Czy twój syn bez pieluchy w ogóle nie sika czy sika w majtki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on w ogóle nie chce włożyć majtek płacze bardzo nie histerycznie tylko to płacz ze strachu on w majtki nie nasika coś mu się blokuje że trzyma to sikanie nawet 6-7 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a może z tym problemem wybrać się do jakiejś znachorki ponoć na takie sprawy one pomagają tak mi doradziła koleżanka może ona coś zrobi żeby się w końcu odblokował co wy na to a może któraś z was była kiedyś u takiej osoby wiem że gdzieś koł białegostoku jest taka pani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ika. Zdejmij mu pampersa. I tyle. Niech sika po nogach,az mu się znudzi. To jest najlepszy sposób.Ale polecam zrobic to latem,nie zima. Nie można wtedy zakładac pampersa za nic w świecie. Moje dziecko nauczyłam w ten sposób sikac to wc-kiedy mała miała 19m-cy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic mu się nie zablokowało w głowie, po prostu leje w pampersy bo tak mu wygodnie a Ty dajesz sobą manipulować. Wyjaśnij raz i dokładnie dlaczego koniec z pieluchami, pokaż jak się załatwia do ubikacji i wyrzuć wszystkie pampersy z domu. Od braku pampersa jeszcze żadne dziecko nie umarło, jak pobiega z mokrymi gaciami i odparzy sobie tyłek to mu szybko przejdzie sikanie w majtki. Jest na tyle duży że doskonale wie co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ika jestem z tobą mam córkę z którą ćwiczę to już 1,5 roku z przerwami (odkąd skończyła rok) ma teraz 2,5 i niechętnie woła, albo woła za późno sikanie po rajstopkach i robienie kupy w majtki nic nie pomaga, on myśli że jest wszystko ok i może się w mokrych rajstopach bawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, Ika, ale mam wrażenie, że większa blokadę masz Ty, a nie Twoje dziecko. Domyślam się, że sytuacja jest trudna, ale musisz być konsekwentna. Wyżej masz chyba wszystkie możliwe i, co istotne, sprawdzone sposoby porzucenia pieluch. Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×