Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cafe_latte_

Problem z próchnicą

Polecane posty

Mam problem z zębami, co chwilę jakiś ubytek. Ogólnie sa strasznie słabe. Lekarka poleciła mi pastę ELMEX. Mam nią myć zęby i dodatkowo wcierać palcem w zęby i tak zostawić. Jednak jest to trochę niewygodne - to wcieranie. Znalazłam na allegro takie wkłądki na zęby do wybielania i tak sobie pomyślałam, że moż sobie takie kupię i wypełnie nimi pastę i naząbki. Oczywiście na jakieś 15 min nie dłużej. Co sądzicie? Pomoże coś? A jakie Wy macie sposoby na wzmocnienie zębów. Dodam ,że biore jeszcze wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście chodziło mi o same wkładki bez jakiegoś środka na wybielanie. zeby jakoś ta pasta utrzymała się parę minut na zębach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynka z gaju oliwnego
Też miałam taki problem i niestety bardzo trzeba dbać o zęby. Nie pije słodzonych napojów, a po KAŻDYM posiłku myję zęby - na mieście nie jadam. Do tego płuczę w płynie elmex rano i wieczorem plus oczywiście mycie i nitka dentystyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierksa
Rozsądna dieta, pasta ajona, częste zmiany szczoteczki i powinno być lepiej. Próchnica nie jest problemem z którym nie można sobie radzić. Przy systematyczności, najlepiej od pierwszego ząbka, problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelina gdalik
Tak naprawdę wystarczy systematyczność, mycie od pierwszego ząbka i dbanie o dietę, a będzie o niebo lepiej. Zapewniam... Próchnica nie jest przypadkiem, wynika z zaniedbań, więc właśnie z tym, w jakiś sposób, musicie sobie poradzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada falska
Największym problemem są słodycze - starajcie się na maxa ograniczać ich ilość. Kolejna rzecz to systematyczność. Bez solidnego podejścia do kwestii mycia zębów nie ma szans na to, aby były one ładnie utrzymane i ładnie wyglądały. Po prostu jest to niewykonalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ma w sobie pasta ajona ze jest taka dobra i polecana? jak kiedys ja kupowalam pani w aptece powiedziała, że ona tylko wybiela zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada falska
To cię okłamała, bo ta pasta służy głównie walce z paradontozą i krwawieniem dziąseł, a białe zęby to taki jakby efekt uboczny jaki się uzyskuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam żel Elmex, raz w tyg się nim zęby myje. Bardzo wzmacnia. Mi pomaga. Z 5 lat uzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada falska
Skoro pomaga to działaj dalej - każda z nas ma swoje doświadczenia. Moją pastą od kilku lat jest ajona i za nic jej nie zmienię, bo przez cały ten okres miałam tylko raz leczonego zęba, a dotychczas wcale tak różowo to nie wyglądało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelina gdalik
Najważniejsze jest samodzielne wypracowanie sprawdzonych metod i działanie. Próchnica jest poważnym problemem, ale na pewno nie można jej traktować jako niszczącą siłę ;-) Tak jak pisałam - systematyczność, dobra pasta i wszystko powinno być w najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada falska
Może nie jest niszcząca dla każdego, ale wielu ludziom rujnuje życie. Pooglądaj sobie w google galerie zębów ludzi, którzy je tracili przez próchnicę - aż się wierzyć nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka kamczyk
Czy wprowadzenie tej ajony powinno dać mi jakieś pozytywne efekty w krótkim czasie? Kiedy wogóle można zauważyć jakieś zmiany? Moje zęby są zmasakrowane, co miesiąc mam nowe leczenie, jestem załamana ;/ I sama nie wiem z czego to wynika ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada falska
Pomyśl przez chwilę... w jaki sposób pasta może dać efekty w krótkim czasie? Jeszcze widoczne, na zębach? Próchnica jest efektem zaniedbań przez lata, a na jakieś zmiany trzeba czekać co namniej miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebne kilka miesięcy na to, aby faktycznie zęby poprawiły swój stan - bo jak inaczej? U mnie stosowanie ajony po kilku miesiącach dało zmianę barwy, przez kolejne trzy lata nie miałam leczonych zębów - i tak właśnie powinno być. W ten sposób naprawdę wyeliminowałam sobie wiele kosztownych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta balik
Nam bardzo pomogły zmiany. Wprowadziliśmy pastę ajona, zmieniliśmy szczotkowanie, inne podejście do diety i było lepiej. Ale oczywiście wszystko wymagało czasu - poprawa jest spora. Ostatni raz leczyłam zęby kilka lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najczęściej problemem jest brak choćby minimalnej higieny, tego jednego razu dziennie, a przecież zęby powinny być myte 3 razy dziennie, tak to wygląda w naszym przypadku. Moje zęby wygladają super - sama ajona, mycie 3 razy dziennie, staram sie również dbać o dietę i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nie myślałaś może o ozonoterapii? Podobno jest bardzo dobra w leczeniu próchnicy i u dzieci i u dorosłych. Może warto spróbować, bo jest bezbolesna. Ja korzystałam z niej w gabinecie http://www.nzozalmadent.pl/ przy okazji leczenia kanałowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1988
witam ,,,mam takie pytanie (mysle ze to dobry watek) ,,,byłam wczoraj u lekarza z bolącym gardłem,,,,pani doktor powiedziała ze na gardło bede chorowała poniewaz mam bardzo zniszczone zęby;/ prochnica ubytki itp...itd.:ze to "bakterie".przez zęby. ale przepisała antybiotyk amoksiklav ...i mowi ze mam go brac 7 dni bla bla.....i ze po tym antybiotyku do dentysty ......ale pytanie moje jest takie ze nie wziełam ani jednej tabletki a gardło przestało bolec ,,,,i teraz pytanie czy wziasc ten antybiotyk ???? nawet jak gardło nie boli???? czy jak??? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wystarczy ze będziesz brała czosnek albo olejek oregano wyjdzie na tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdy sie myje systematycznie a jest problem zzebami to znaczy ze jest zakwaszenie organizmu za mało warzy i owoców co zakwasza prawie wszystko oprucz warzyw i owoców gdy nie ma owoców i warzyw organizm pobiera minerały wapn z zebów i kosci zeby wyrównac ph krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1988
rozumiem ,,,tylko ze ja 2 miesiace temu rowniez miałam zapalenie gardła (nie wyleczone) do konca ....boje sie ze mam gdzies tam rope przez te zęby czy gardłóo.....chciałam skierowanie do laryngologa ale dopiero od stycznia daja;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszoks
Ajona, systematyczna pielęgnacja i powinno być ok. Zęby nie wyglądaja zdrowo z dnia na dzień, efekt dobrego szczotkowania widać po czasie, ale takie cele wcale nie tak trudno zrealizować.. Da się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zainteresujcie się ksylitolem, on zmienia trwale ph w jamie ustnej i w przewodzie pokarmowym, problem bakterii próchniczych można wyeliminować. Ksylitol również reminarelizuje szkliwo i kości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy nie słyszałam o takim sposobie. Po czyszczeniu zębów najlepiej użyć płynu do płukania ust. Tak mi zalecała moja dentystka z gabinetu http://www.truszel.pl/ w Bielsko-Białej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jakieś profesjonalny stomatolog lepiej by Ci wyjaśnił co może być przyczyną. Jeśli jesteś z Gliwic możesz udać się np. do http://www.hercka.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czopers
Cóż... zadbać trzeba przede wszystkim o totalne podstawy, ale przecież wiadomo, że natychmiast nie wiadomo jakich efektów nie będzie. U mnie pasta bez fluoru, mycie 3 razy dziennie i zęby w dobrej kondycji. Wiadomo jednak, że od razu cudownych efektów nie uzyskacie, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakaja83
Próchnica to problem, który może dotykać nawet najmłodszych. Tutaj http://radioklinika.pl/prochnica-atakuje-malutkie-dzieci można poczytać sobie na ten temat. Jest też o leczeniu i profilaktyce. Jak pisze osoba wyżej - tak czy inaczej podstawa to regularne i dokładne mycie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×